Mooneylan Mooneylan komentáře u knih

Divadlo krutosti Divadlo krutosti Terry Pratchett

Sbírka povídek, které přečtete jako jednohubku za jednu jízdu metrem. Báječná oddechovka podle Mistrova gusta! :) A nejlepší povídka, ptáte se? Inkubác, která má pouze sto slov, ale vydá za tisíc! :D

05.02.2020 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Po dlouhé době další King, ke kterému jsem se dostala. Díky bohům za to! Příběh se dá řadit do klasické "kingovky" - je tam spisovatel, malé dítě se speciálním nadáním a nějaké to nadpřirozeno. Co víc si přát? Jedině klid na čtení, abyste si to pořádně užili. Tak směle do toho! :)

05.02.2020 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Tématika pro mě nebyla nikterak nová, a vlastně ani překvapivá. Na druhou stranu jde o titul, který je skvěle napsaný a čtenáře nutí číst další a další stránku, než knihu slupne stejně dychtivě, jako Richard Parker čerstvého zlaka.
Vyvrcholení a vlastně poselství celé knihy je zde úderné, trefné a ten zvláštní pocit o vás samých zůstane ještě dlouho na jazyku. Nicméně slibovaného Boha jsem ani na konci knihy nenašla ;)

13.01.2020 4 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Jako první jsem viděla film, i když jsem věděla, že je točený podle mangy. Film mě dostal, byla jsem z něj nadšená. Cyberpunk, postapo, roboti...mělo to všechno! :)
To samé se dá říct o této manze. Je skvěle prokreslená, dynamická a záživná. Někoho může odradit tloušťka této knihy, protože je opravdu...hutná :) Ale mě to tak vyhovuje. Alespoň jí nedám na jedinou cestu metrem, vystačí mi dokonce na tři! :)

20.12.2019 4 z 5

Mr. Misery Mr. Misery Jason Aaron

Není to superhrdina, je to čaroděj. Ale spolupracuje s Avengers. To by šlo :)
Tak jak Doctora Strange miluji ve filmové verzi, tak miluji komiksovou knihovnici, která je učednicí Doctora. Skvěle ukončená série :)

18.12.2019 4 z 5

Královská hra 2 Královská hra 2 Nobuaki Kanazawa

Dobře, veškeré manga série jsou evidentně o cliffhangerech a nekonečných nervech, jak příběh vlastně dopadne :D
Druhá kniha Královské hry je přesně taková. Když si už už myslíte, že se to začne rozplétat, tak houby... :D O to víc se ale těším na další díl.

17.12.2019 5 z 5

Dny Dny Sui Išida (p)

Oddechová literatura z dokonalého manga světa Tokijského ghúla. Mangu tady ale nečekejte. Jedná se o light novelu a doplňující příběhy k oblíbeným komiksovým příběhům.
Co mě mrzí je nesmírná překlepovost a chybovost v letteringu, ale co se dá dělat. I mistr tesař, že ano..

Co se ale týče samotného obsahu, je to příjemné doplnění tohoto světa. Snesla bych i detailnější rozpracování a hlubší analýzu jednotlivých postav. Ale i takhle je to příjemné, odpočinkové a za chviličku přečtené :)

16.12.2019 3 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Tuhle knížku mi četl táta, když jsem byla malá. Dodnes si pamatuji vůni starého zaprášeného papíru a cigaretového tabáku, se kterou mám spojenou jméno Crusoe a zastřený hlas mého táty. Jsem si jistá, že jí budu číst jednou svým dětem.

11.12.2019 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Krásný příběh z dávných dob Západozemí. Rozhodně doporučuji fanouškům Hry o trůny. Celý příběh doplňuje atmosféru a povědomí o "legendách" z vašeho oblíbeného světa. Každý fanoušek by měl takové "behind the scenes" znát :)

11.12.2019 4 z 5

Vzpoura otravného šprta Vzpoura otravného šprta Kóhei Horikoši

Druhý díl nové mangy, která se odehrává na superhrdinské škole.
Netušila jsem, že se hned v druhém díle stane průšvih, který bude přesahovat do dalšího dílu...KTERÝ JEŠTĚ NEVYŠEL!!! :D Budu si muset zvyknout na cliffhangery v manze, jinak si přivodím vředy čtenářského orgánu.
Nicméně tato série se nám krásně rozjíždí a rozhodně stojí za to si ji přečíst, i když, stejně jako já nemusíte superhrdinské příběhy. Jak se líbí vám?

11.12.2019 5 z 5

Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Klára Smolíková

Čarokrásný příběh o neobyčejných dětech z Končiny. Skvěle prokreslená, dobrodružná a tajemná kniha, která si nezadá se světovým formátem žánru fantasy. Za zmínku zde stojí i perfektní kresba Ester Kuchynkové, která dokázala postavám vdechnout až pohanský vzhled, který doplňuje již tak magický příběh.
Velice doporučuji číst dětem před spaním, nebo manželovi před spaním, nebo si to čtěte jen tak, kde bude potřeba trochu toho kouzla z Hvozdu :)

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Young adult žánr hýbe čtenářským světem už "nějaký ten pátek". Ale young adult komiksy jsou u nás novinkou. Mera je prvním z young adult komiksů z DC světa, které bude CREW vydávat.
Mera je dědičkou říše Xebel, která je už mnoho let pod nadvládou Atlantidy. Ano, celé se to odehrává pod mořskou hladinou. Mera ale chce vzít osud Xebelu do vlastních rukou. Proto se rozhodně zabít Artura, dávno ztraceného dědice Atlantidy a tím tak pomoci své zubožené zemi. Proto se vydá hledat Artura na souš. Když ho najde tak zjistí, že zabití Artura není tak jednoduché, jak si původně myslela. Hlavně proto, že Artur...ach Artur...je tak jiný!
A hádejte, kdo je asi Artur, hmm? :)
Romantický příběh, a navíc ze světa DC, je neotřelou formou zpracování superhrdinského komiksu. Co se kresby týče - celá je taková, jak ji vidíte na obálce. Vynikají zde především rudé Meřiny vlasy, ale zbytek je modrozelený, jakoby zahalený vodní clonou. Komiks tak získává na zajímavé náladě a podtrhuje tak význam celého příběhu.
Těším se na další young adult komiksy z této produkce :)

Izuku Midoria: Počátek Izuku Midoria: Počátek Kóhei Horikoši

Nová manga série Nakladatelství CREW.
Obecně se bráním superhrdinským tématům, ale v manga podání, kde všichni jsou superhrdinové a nikdo tím pádem není zvláštní...ach, tedy až na hlavního hrdinu, který je obyčejně obyčejný. V tom je ten háček! :)
Série je na začátku, jsem zvědavá, jak bude pokračovat. Nicméně dávám jí naději, uvidíme, co se z ní vyklubá :)

09.12.2019 4 z 5

Předehra Předehra Neil Gaiman

Kdo je Sandman? Proč s ním chodí ta kočka, co vypadá jako on sám? A dokáže Morfeus ustát návštěvu u rodičů? To jsou otázky, na které v Předehře naleznete odpověď. Mimo jiné si zde užijete dokonalou grafiku, která vás vtáhne do snové říše a nepustí. Doporučuji číst večer, v klidu, kdy se budete moci nechat unést snovou, magickou a téměř nepředstavitelnou atmosférou.

Kroniky Legie 1 a 2 Kroniky Legie 1 a 2 Fabien Nury

Modrá CREW je skvělý projekt. Vychází tady zajímavé příběhy, které by jinak nikde nevyšly. Navíc si čtenáři sami volí, který příběh by měl vyjít. Tento pojednává, trochu netradičně, o Vladu Tepesovi a jeho bratrovi jménem Radu. Loví se a honí napříč kontinenty a časem. Je trochu náročnější zvyknout si na styl vyprávění, který je trochu "rozházený" a čtenář musí držet pozornost, kde se právě v ději ocitnul. Nicméně tento příběh je originální, doprovázený skvělou kresbou. Za mě určitě palec nahoru :)

09.12.2019 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 5 Zaslíbená Země Nezemě 5 Kaiu Širai

U všech bohů, další cliffhanger!!! Proč???
Nebudu se tady rozepisovat o čem díl je, to bych zkazila celý zážitek. Nicméně je vidět, že tato skvělá manga série míří hodně vysoko. Napětí a akce je tady na každé stránce a vůbec si nedokážu představit, co bude dál. Přežijí děti svůj útěk? Dostanou se do bezpečí, nebo všechny postupně zemřou? Tak jako tak to bude neuvěřitelná jízda...
Jediná chyba, kterou bych vyčetla - nevychází každý měsíc!!! :D To se nedá vydržet! :D

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Tahle komiksová série je super! Má skvělou kresbu, temný nádech zaklínačského světa, akci a dokonce i humorné scény. Je to oddechovka, kterou slupnete v metru cestou do práce a zároveň si nebudete připadat ošizeni :)

03.12.2019 5 z 5

Tokijský ghúl:re 2 Tokijský ghúl:re 2 Sui Išida (p)

Proč je tahle série o takových cliffhangerech?? :D Potřebuju další díl!

24.10.2019 5 z 5

Smrt Smrt Hubertus Rufledt

Poslední díl z této krásné, romantické a temné série pro dospívající dívky. Celý příběh je tu celkem důstojně ukončen, i když si myslím, že by si tato série zasloužila ještě alespoň jednu knihu navíc, aby nedošlo k tak rychlému běhu událostí. Kresba je jako vždy bezchybná :)

24.10.2019 5 z 5

Praštěné podmořské příběhy Praštěné podmořské příběhy Stephen Hillenburg

Příběhy, které se neomrzí! A jestli si pořád myslíte, že je SpongeBob jenom pro děti, tak jste na šeredném omylu!

04.10.2019 5 z 5