Mooneylan Mooneylan komentáře u knih

Dobrodruh Timo Dobrodruh Timo Jonathan Garnier

Nádherný francouzský komiks o chlapci, který zažívá dobrodružství pouze na stranách svých knih. Jednoho dne, když dočte poslední stránku poslední knihy ve vesnici se rozhodne, že je potřeba dobrodružství zažít na vlastní kůži.

Skvělá kresba, nádherný příběh, krásná vazba. Silně doporučuji pro rodinné potěšení ze čtení a pro budoucí generace malých čtenářů :)

24.07.2020 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 7 Zaslíbená Země Nezemě 7 Kaiu Širai

Klasika.. další cliffhanger! :D Na to si u mangy prostě musíte zvyknout, i když u tak napínavých kousků jako je Zaslíbená Země Nezemě to bolí. Na druhou stranu jsme se posunuli někam dál a víme zase o něco víc. A jestli jste si mysleli, že v předchozích dílech šlo do tuhého...inu, šeredně jste se pletli ;)

21.07.2020 5 z 5

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Asi to nebude moje nejoblíbenější manga, ale nemůžu upřít zajímavý nápad a zpracování. Hezky jsem si u čtení odpočinula

29.06.2020 3 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 6 Zaslíbená Země Nezemě 6 Kaiu Širai

Proč jsem se dala na čtení mangy? Inu, potřebovala jsem se dozvědět, proč to lidi tak žerou. A doteď vlastně nechápu, co na tom mají. Nervydrásající scény, stres z toho, jestli hrdinové přežijí, cliffhangery na konci každého titulu... Ne, nic pro mě.... fakt. Nemá to smysl... Nedělejte to... Nečtěte mangu... A DEJTE MI SAKRA DALŠÍ DÍL!!!!

15.05.2020 5 z 5

Supertým Supertým Bill Willingham

Dobrý no... Zase mám pocit, že se stala spousta věcí, ale další spousta věcí se otevřela a já chci číst dál!!! Jinak cením fór se superhrdiny (obzvláště s Pinochiem v kolčkovém křesle). Palec hore a těšení na další díl.

15.05.2020 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Kulma drát, to je nářez! Ta zelenovlasá holčička, která vypadá na první pohled tak roztomile, je ve skutečnosti dospělá žena, která už třicet let bloudí pohádkovým světem a nemůže ven...a je tak trochu psychopat. Na druhou stranu, vůbec se jí nedivím. Být na jejím místě, chovala bych se stejně...a sakra bych si to užila! Mwahahahaaaaa!!!!

11.05.2020 5 z 5

Hra o tebe Hra o tebe Neil Gaiman

Hra o tebe, první Sandman, které jsem kdy přečetla. Teď v karanténě čtu celou sérii znovu, hezky popořadě a konečně mi dává příběh Hry o tebe smysl :D
Ne že by nedával smysl i na poprvé, ale měla jsem ho trochu vytržený z kontextu, který si teď už umím dosadit.
Příběh se sice odehrává ve Snění, ale velkého Snivce tady potkáme jen na několika stranách. Celý příběh je o princezně Barbie a jejích přátelích, kteří se jí snaží zachránit před zrádnou Kukačkou. Když tak nad tím přemýšlím, neměli jste také někdy pocit, že vaše sny napadl parazit...kukačka? Zvláštní nad tím přemýšlet....a vzpomínat si.

04.04.2020 5 z 5

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Sandmana jsem četla poprvé na střední škole, kdy jsem na něj narazila v dětském oddělení (jaký to poklad!) naší městské knihovny. Četla jsem ho vždy na přeskáčku, ale i tak mě vtáhl do svých snových sítích a nepustil. Nyní ho čtu tak, jak to má být, hezky popořadě, díl po dílu. V Údobí mlh se blíže podíváme na zoubek Peklu, které je zde skvěle popsáno, stejně jako různé panteony světových (i mezisvětových) božstev. A kdo nakonec získá klíč k Peklu, kterého se vzdal samotný Lucifer? (aha, tak tady začal ten seriál!!!). To už se dozvíte sami. Jediné, co vám mohu říct je, abyste vstoupili a tiše našlapovali. Nikdy nevíte, komu byste mohli narušit sen...

03.04.2020 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Jeden z mých oblíbených Kingových románů. V roce 2020 snad ještě aktuálnější, než kdykoli jindy. Když Kapitán Trips, vražedná chřipka zachvátí Zemi, není úniku! Leda byste měli štěstí a přežili... Pak se ale ženete do náruče samotnému ďáblu! Nebo obstojíte?
Post apokalyptický příběh plný napětí, přátelství, naděje a znovuzrození rozhodně stojí za přečtení. Stejně jako jeho adaptace v seriálové minisérii. Plánuje se remake, tak zbystřete! :)

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Sen noci svatojánské nebo tisíců koček.. Metamorfóza díky egyptskému bohu nebo dokonce uvěznění samotné múzy. Ať se otočíte kamkoli, Sen je s vámi a vy s ním. Doporučuji lehce přikusovat k odpolední kávě.

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Někdy se jen narodíte a žijete svůj život. Někdy se ale může stát, že se narodíte někomu, kdo sní.. A pak už váš život nikdy nebude stejný. Můžete se totiž stát vírem snění a Morpheus pak bude mít nelehký úkol...
Domeček pro panenky ale není jen o víru snění. Je o honu na uniklé noční můry i snové země. Je o naději, Touze a příslibu věčného života. Stačí zavřít oči...

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Když si myslíte, že můžete vyvolat a zajmout Smrt a místo toho se vám podaří zajmout Sen... No, podle mě by bylo lepší zemřít. Zahrávat si s Věčnými pro vás totiž nikdy neskončí dobře. Ať už jste obyčejný člověk, nebo třeba Lucifer.
Preludia a Nokturna jsou prvním dílem nesmírné, fantastické a snové série Sandman, která vás očaruje a ze svých snových světů už vás nepustí. Dokonalá kresba, dokonale propracovaný svět a silné charaktery. Doporučuji k šálku earl graye a smyčce ambientní hudby.

26.03.2020 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

V mytologiích obecně se dá vyznat jen s notnou dávkou trpělivosti, mapou a dostatečně velkým notesem, který obsáhne ten neuvěřitelný rodokmen všech bohů a hrdinů. Neil Gaiman nám knihou Severská mytologie udělal neuvěřitelnou službu a zásadní příběhy severského panteonu shrnul do čtivé podoby, kterou slupnete za dvě jízdy metrem. Víc takových knih! :)

12.03.2020 5 z 5

Já už chci domů Já už chci domů J. H. Krchovský (p)

Nádherná sbírka depresivních básní. Co víc dodat?

Jestliže, bože, jsi, tak už mě neser
podmínky, kterýs dal, jsou prostě nefér!
Nikdo mi neřekl, při cestě na svět,
že jednou budu zas muset jít nazpět

05.03.2020 5 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Jednoduchý young adultový příběh o mrtvé dívce a její matce, které jsou po pražských povodních v 19. století "uvězněné" ve svém domě na břehu Vltavy. Pokud vám nevadí pár nesrovnalostí, například že se může duch oblékat do nových šatů atd, tak si jistě užijete příjemný příběh. Co mi imponuje na této knize nejvíc je nádherná kresba pana Kupčíka. Díky!

05.03.2020 4 z 5

V domě Sáry a jiné povídky V domě Sáry a jiné povídky Stefan Grabiński

Nádherná povídková kniha, u které si každý milovník hororu 19. století přijde na své. Trochu mě nudily povídky z prostředí železnice, ale to je spíš můj osobní přístup, než hodnocení kvality povídek. V Domě Sáry doporučuji všem, kdo milují E.A.Poea a zároveň chtějí zkusit něco jiného. Díky, mistře Grabinski!

05.03.2020 4 z 5

Catwoman: Ve svitu Měsíce Catwoman: Ve svitu Měsíce Lauren Myracle

Další YA komiks ze světa DC. Krásná náladová kresba, poutavý příběh odrážející i problémy moderní společnosti.. Za mě palec nahoru a přání na další super díly v této edici :) Doporučuji si také přečíst Meru, která už vyšla.

04.03.2020 5 z 5

Isadora jde do školy Isadora jde do školy Victoria Stitch

Roztomilý příběh o holčičce, jejíž tatínek je upír a maminka víla. Isadora tak logicky nepřísluší ani k jedné entitě a zároveň je oběma. Pro děti ideální lehká knížečka :)

10.02.2020 5 z 5

Ježibabin vysavač Ježibabin vysavač Terry Pratchett

Jednoduché a krátké povídky, jsou psané v klasickém pratchettovském stylu, i když se ne všechny odehrávají na Zeměploše. Dokážu si představit, že by to byl skvělý úvod do Pratchetta pro děti, kterým se budou tyto povídky skvěle číst před spaním.

10.02.2020 5 z 5

Kroniky Legie 3 a 4 Kroniky Legie 3 a 4 Fabien Nury

Skvělá kresba, báječné téma. Jen je příběh trochu uspěchaný a až moc se prohazují časové linky. Škoda, že to není rozpracovanější. Nicméně určitě stojí za přečtení :)

06.02.2020 3 z 5