Moňule13

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Můj každoroční návrat do dětství - Harry Potter je prostě série mého srdce a každé léto čtu všechny díly znovu a znovu a nikdy se mi neomrzí :-)

28.07.2013

Harry Potter a Ohnivý pohárHarry Potter a Ohnivý pohárJ. K. Rowling (pseudonym)

Pro mě první opravdu temný díl Harryho Pottera. To, jak Červíček na hřbitově zabil Cedrika a Voldemort se znovuzrodil z kotle mě jako dítě strašilo pěkných pár nocí. Kromě toho mě strašně bavily turnajové úkoly a jak si s nimi Harry poradil.

19.08.2013

Vražedná pomstaVražedná pomstaSuzanne Collins

Druhý díl byl stejně dokonalý jako první, musela jsem číst pořád dál a dál. Když musela Katniss jít znovu do arény, málem mě to rozbrečelo a rozčilovala mě ta bezmoc vůči Kapitolu! Co nejdřív si přečtu i třetí díl :-)

28.03.2013

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Naprosto skvělá knížka, rozesmála mě i rozbrečela. Ove, kocour a Parvenah jsou prostě skvělí :)

24.08.2014

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Začátek mi přišel zbytečně zdlouhavý, ale jakmile Mikael dorazil do Hedeby a rozjelo se pátrání, otáčela jsem jednu stránku za druhou a nemohla přestat, protože jsem se nemohla dočkat, až se dozvím, co se stalo s Harriet. Plus mě hodně bavila Lisbeth :-)

09.04.2013

InfernoInfernoDan Brown

Po Ztraceném symbolu, který mě až tak moc nezaujal, jsem měla trošku obavy, jaké bude Inferno, ale líbilo se mi hodně. Robert Langdon je prostě sympaťák, památky ve Florencii a Benátkách nádherné, hlavní hrdinka trošku jiná než jsme zvyklí a hrozba světové pandemie zajímavé téma. Za mě rozhodně ano.

02.01.2014

Písečný mužPísečný mužLars Kepler

Tak tohle bylo něco. Během čtení mi běhal mráz po zádech, bylo to jako nikdy nekončící noční můra. Vůbec jsem nemohla knížku odložit, dokud jsem nedočetla až do konce. A epilog slibuje další zajímavý příběh... Už se nemůžu dočkat!

06.01.2014

Bez nadějeBez nadějeColleen Hoover

Ze začátku se příběh Sky a Holdera může jevit jako typická středoškolská romantika mezi dvěma spolužáky, ale postupně se dozvídáme děsivá tajemství ze Skyina života, se kterými jí Holder pomáhá vyrovnat se. Byl to silný a propracovaný příběh, moc se mi líbil.

31.05.2014

SaeculumSaeculumUrsula Poznanski

Skoro 500 stran jsem přelouskla za 2 dny, protože Saeculum je strhující příběh. Chytil mě a nepustil, škoda jen, že konec byl trošku překombinovaný... Ale i tak jsem si čtení užila, protože měl všechno, co by správný příběh měl mít, dobře napsané postavy, napínavý děj, originální zápletku, za mě velký palec nahoru pro Ursulu Poznanski. A teď jdu na Erebos :)

02.03.2015

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Včera večer rozečteno a dnes ráno dočteno. To byla jízda! Robert je knihu od knihy lepší, ale tento díl se mi zdál prozatím úplně ten nejlepší. Střídání kapitol z pohledu vyšetřovatelů a pachatelů mě držel v neustálém napětí a obracela jsem stránku za stránkou, abych honem věděla, co se bude dít dál. Už aby byl další díl. Tohle bylo prostě dokonalé :)

14.11.2018

Dívka, která kopla do vosího hnízdaDívka, která kopla do vosího hnízdaStieg Larsson

Třetí díl Milénia se mi opět hodně líbil. Závěrečný soud s Lisbeth a Annikou byl famózní! Strašná škoda, že už se žádné další knížky od Stiega Larssona nedočkáme :-(

14.05.2013

Andělská tvářAndělská tvářH. M. Körnerová (pseudonym)

První jsem viděla film a protože se mi líbil námět, přečetla jsem si i knihu, která byla mnohem mnohem lepší, stejně jako jsou dobré všechny knížky od této spisovatelky :-)

05.09.2013

Zátiší s vránamiZátiší s vránamiLincoln Child

Jedna z nejlepších knih ze série o agentu Pendergastovi. Vlastně to byla moje první, kde jsem se s ním setkala. A chytla mě natolik, že jsem ji četla už potřetí. Skvělá atmosféra, děsivé vraždy, geniální Pendergastovy metody na dopadení zločince... co víc si přát.

16.10.2013

Indigové kouzloIndigové kouzloRichelle Mead

Další skvělý díl, líbilo se mi, jak se Sydney učila kouzlit a jak se v ní pral smysl pro povinnost a city k Adrianovi - a jsem ráda, že se konečně "odvázala" :-D Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál.

23.02.2014

Dokud se budeš smátDokud se budeš smátH. M. Körnerová (pseudonym)

Volné pokračování Stanice odložených lásek. První díl se mi hodně líbil, proto jsem se pustila i do druhého a určitě nelitovala. Vzpomínky dvou kamarádek na jejich uplynulý život, ani s jednou se život nemazlil a bylo obdivuhodné, jak se obě popraly s nepřízní osudu v podobě rakoviny, manžela tyrana a dcery na drogách. Hlavní poselství této knížky je: nevzdávat se a na všem hledat něco pozitivního.

30.03.2014

15 minus15 minusTomáš Zářecký

Hunger Games + Dlouhý pochod + Robinson Crusoe + Ztraceni = 15 minus. Napínavé čtení místy s drsnými až nechutnými scénami, ale nenudila jsem se ani minutu. Skvělé :)

29.07.2014

Večeře s vampýremVečeře s vampýremAbigail Gibbs

Příjemná knížka s upíří tématikou, ale asi už nejsem tak úplně její cílová věková skupina. Slovní souboje mezi Violet a Kasparem byly vtipné a nápad s Proroctvím byl originální. Ale nechybělo ani klišé obsažené v každé upířině :D Děj je však dobře rozběhnutý, tak si určitě někdy přečtu i druhý díl.

29.07.2014

ŠepotáníŠepotáníA. Howard (pseudonym)

Šeptání mě bohužel dost zklamalo. Po spouště pochvalných recenzí jsem se na čtení dost těšila, ale nakonec jsem to ani nedočetla, jen proletěla očima. Příběh byl totálně ujetý, místy jsem nechápala, co se děje a proč se to děje, postavy taky nesympatické, takže za mě ne. Je ale pravda, že nejsem zrovna cílová skupina. Dvě hvězdičky dávám akorát za skvělou obálku a zelené písmo :-)

13.12.2015

Loutkové divadloLoutkové divadloM.W. Craven

Pro mě byla tato knížka docela zklamáním. Nebyl to ani tak thriller, jako spíš detektivka. Na zadním přebalu knihy se píše, že je jen pro odvážné, ale rozhodně už jsem četla mnohem děsivější knihy. Děj se vlekl a ke konci už jsem se dost nudila. Bavila mě hlavně postava Tilly Bradshawové.

14.11.2019

VítězVítězKlára Janečková

Tahle knížka mi absolutně nesedla, jak stylem psaní, tak i chováním a jednáním hlavních postav. Hlavně Johanka mi neskutečně lezla na nervy svou naivitou a blbostí, tím, jak si všechno nechala líbit, a ani Tomáš a ostatní mi nepřipadali uvěřitelní. Stejně tak konec příběhu. Líbilo se mi akorát prostředí, kde se kniha odehrává.

05.01.2020

Minuta na rozloučenouMinuta na rozloučenouH. M. Körnerová (pseudonym)

Kniha se mi líbila skoro stejně jako všechny ostatní od této autorky, ale přece jen mám o něco radši příběhy ze zámků a šlechtických sídel, například Pána hor :-)

03.04.2013

Bez milostiBez milostiLisa Jackson

Četla jsem ji sice už podruhé, ale z toho konce mi zase běhal mráz po zádech... Lisa prostě umí psát :-)

12.06.2013

ŽárŽárRichelle Mead

Mocenský boj mezi nesmrtelnými a hlavně vztah-nevztah Georginy a Setha dělá z této knihy a vlastně z celé série skvělé počtení, těším se na další díly :-)

24.06.2013

HostitelHostitelStephenie Meyer

Nádherný příběh, který mě naprosto pohltil, donutil k slzám, pobavil a přiměl zamyslet se. Je to něco úplně jiného než Stmívání a myslím, že odteď budu mít Stephenii Meyerovou mezi oblíbenými spisovateli právě kvůli Hostiteli a ne kvůli upírům.

26.06.2013

Sběratel kostíSběratel kostíJeffery Deaver

Bylo to napínavé od začátku do konce, konec byl nečekaný a překvapivý a přesně tak to mám ráda. Hned v pondělí si jdu do knihovny pro dalšího Lincolna Rhyma :-)

05.07.2013

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling (pseudonym)

Tajemná komnata je můj nejmíň oblíbený díl, protože jako malá jsem se hrozně bála baziliška a obřích pavouků :-D Jinak je to ale samozřejmě nepostradatelný díl série, kdy jsou Harry, Ron a Hermiona ještě děti a je to i navzdory výše zmíněným "hrůzám" jeden z méně temných dílů, které já osobně mám raději.

30.07.2013

Kruh smrtiKruh smrtiChris Tvedt

Jo, tohle se mi hodně líbilo. Zpočátku to vypadá, že se v knížce řeší dva různé případy a když už se zdá, že jsou oba vyřešené, přijde ještě jeden nečekaný zvrat. Já tu severskou krimi prostě miluju :-)

22.08.2013

77 pravidel pro úspěšná přání77 pravidel pro úspěšná přáníPierre Franckh

Pěkné shrnutí pravidel z předchozích knih. Pierrovy knížky mám moc ráda a díky nim jsem začala některé věci dělat jinak a rozhodně se dívám na svět pozitivněji.

10.10.2013

Svědkyně ohněSvědkyně ohněLars Kepler

Pro mě zatím nejlepší díl (ale ještě jsem nečetla Písečného muže). Prostředí psychiatrické léčebny pro mladé dívky a způsob provedení vraždy mi několik nocí nedal spát. Stejně jako sympaťák Joona Linna :)

02.01.2014

Čtyřka: Divergentní povídkyČtyřka: Divergentní povídkyVeronica Roth

Povídky, které odhalily něco z minulosti Čtyřky, se mi velmi líbily. Už při čtené série Divergence jsem o něm přemýšlela, jak asi prožíval své dětství, volbu, setkání s Tris, a v této knížce mi Veronica Roth všechno krásně přiblížila. Jsem tedy maximálně spokojená :)

20.01.2015