Moňule13 Moňule13 komentáře u knih

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Další skvělý díl, líbilo se mi, jak se Sydney učila kouzlit a jak se v ní pral smysl pro povinnost a city k Adrianovi - a jsem ráda, že se konečně "odvázala" :-D Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál.

23.02.2014

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Další skvěle napsaná kniha této autorky. Od začátku do konce napínavá, tentokrát s množstvím podezřelých postav, až do konce jsem se nemohla rozhodnout, kdo je vrah. Až mi běhal mráz po zádech, jak promyšleně bylo s Avou manipulováno. Ráda si ji někdy přečtu znova.

09.02.2014

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Druhý díl byl jiný než první, ale to neznamená, že by se mi nelíbil. Sice tam na můj vkus bylo až moc násilí a brutality a málo Rubena, ale i tak jsem si čtení užila. Doufám, že bude ještě další pokračování, protože by se dalo z ostatních postav (např. z Eliaha, Mikaela) vytěžit spousta zajímavého :)

09.02.2014

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Na tuto knížku jsem se hrozně těšila, ale nenaplnila tak úplně moje očekávání. Byla skvěle napsaná, charaktery obou hlavních hrdinů byly dobře propracované, ale nedostavilo se u mě to "wow", na které jsem pořád čekala. Ale příběh to byl pěkný, plný emocí a tak trochu jiný, než jsme u romancí zvyklí, a to se mi líbilo.

27.01.2014

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak tohle bylo něco. Během čtení mi běhal mráz po zádech, bylo to jako nikdy nekončící noční můra. Vůbec jsem nemohla knížku odložit, dokud jsem nedočetla až do konce. A epilog slibuje další zajímavý příběh... Už se nemůžu dočkat!

06.01.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pro mě zatím nejlepší díl (ale ještě jsem nečetla Písečného muže). Prostředí psychiatrické léčebny pro mladé dívky a způsob provedení vraždy mi několik nocí nedal spát. Stejně jako sympaťák Joona Linna :)

02.01.2014

Inferno Inferno Dan Brown

Po Ztraceném symbolu, který mě až tak moc nezaujal, jsem měla trošku obavy, jaké bude Inferno, ale líbilo se mi hodně. Robert Langdon je prostě sympaťák, památky ve Florencii a Benátkách nádherné, hlavní hrdinka trošku jiná než jsme zvyklí a hrozba světové pandemie zajímavé téma. Za mě rozhodně ano.

02.01.2014

Austenland Austenland Shannon Hale

Taky by se mi líbilo zajet si na dovolenou do Austenlandu ;-) Milá romantická oddychovka, jen mi občas vadilo nějaké slovíčko, které nezapadalo do kontextu anglického venkova 19. století, ale za to může český překlad, jinak knížka moc pěkná.

15.12.2013

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nenáročné počtení, ale asi v půlce mi začala Chloe hrozně lézt na nervy a to věčné trhání kalhotek posléze taky :-D

06.11.2013

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Ani po 150 stranách se nemůžu začíst, takže prozatím odkládám a snad se k ní někdy vrátím. Ani Lincoln mi v tomto díle nějak nesedl, ostatní díly série mi připadají mnohem lepší a zajímavější.

02.11.2013

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Jedna z nejlepších knih ze série o agentu Pendergastovi. Vlastně to byla moje první, kde jsem se s ním setkala. A chytla mě natolik, že jsem ji četla už potřetí. Skvělá atmosféra, děsivé vraždy, geniální Pendergastovy metody na dopadení zločince... co víc si přát.

16.10.2013

77 pravidel pro úspěšná přání 77 pravidel pro úspěšná přání Pierre Franckh

Pěkné shrnutí pravidel z předchozích knih. Pierrovy knížky mám moc ráda a díky nim jsem začala některé věci dělat jinak a rozhodně se dívám na svět pozitivněji.

10.10.2013

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Příjemné završení série, které jsem tak nějak předpokládala :-) Ale početla jsem si ráda. Dokonce ani ta vnitřní bohyně a Anino nebo Christianovo věčné "broukání" mě už tak moc neiritovaly :D A navíc tam autorka docela dobře vkomponovala napětí, takže jsem se místy opravdu bála, co bude dál.

15.09.2013

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

První jsem viděla film a protože se mi líbil námět, přečetla jsem si i knihu, která byla mnohem mnohem lepší, stejně jako jsou dobré všechny knížky od této spisovatelky :-)

05.09.2013 5 z 5

Kruh smrti Kruh smrti Chris Tvedt

Jo, tohle se mi hodně líbilo. Zpočátku to vypadá, že se v knížce řeší dva různé případy a když už se zdá, že jsou oba vyřešené, přijde ještě jeden nečekaný zvrat. Já tu severskou krimi prostě miluju :-)

22.08.2013

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Pro mě první opravdu temný díl Harryho Pottera. To, jak Červíček na hřbitově zabil Cedrika a Voldemort se znovuzrodil z kotle mě jako dítě strašilo pěkných pár nocí. Kromě toho mě strašně bavily turnajové úkoly a jak si s nimi Harry poradil.

19.08.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tajemná komnata je můj nejmíň oblíbený díl, protože jako malá jsem se hrozně bála baziliška a obřích pavouků :-D Jinak je to ale samozřejmě nepostradatelný díl série, kdy jsou Harry, Ron a Hermiona ještě děti a je to i navzdory výše zmíněným "hrůzám" jeden z méně temných dílů, které já osobně mám raději.

30.07.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Můj každoroční návrat do dětství - Harry Potter je prostě série mého srdce a každé léto čtu všechny díly znovu a znovu a nikdy se mi neomrzí :-)

28.07.2013

Temný safír Temný safír Lisa Jackson

Ale jo... hezké to bylo :-) Romantika, napětí, jiskření mezi hlavními hrdiny, ale od Lisy mám prostě radši thrillery.

19.07.2013

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Bylo to napínavé od začátku do konce, konec byl nečekaný a překvapivý a přesně tak to mám ráda. Hned v pondělí si jdu do knihovny pro dalšího Lincolna Rhyma :-)

05.07.2013