Moňule13 Moňule13 komentáře u knih

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Jednoduché rady a jednoduché recepty, jak změnit své stravovací návyky. Začínám se podle nich řídit a uvidíme, jak to půjde :) Tato knížka mě opravdu nakopla a určitě doporučuji všem, kteří stále začínají a vlastně pořád neví, jak na to.

07.07.2015 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Skoro 500 stran jsem přelouskla za 2 dny, protože Saeculum je strhující příběh. Chytil mě a nepustil, škoda jen, že konec byl trošku překombinovaný... Ale i tak jsem si čtení užila, protože měl všechno, co by správný příběh měl mít, dobře napsané postavy, napínavý děj, originální zápletku, za mě velký palec nahoru pro Ursulu Poznanski. A teď jdu na Erebos :)

02.03.2015 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

První polovina knížky mě chytla, ale potom se to bohužel zlomilo a i když děj byl zajímavý, mně se to dost vleklo. Navíc mi to připadalo jako vykrádačka Harryho Pottera, nemůžu si pomoct :D Hodně motivů tam bylo dost podobných, ale možná to tak připadá jen mně. Každopádně docela zajímavá knížka, i když ne úplně podle mého gusta.

14.02.2015 3 z 5

Benedict Cumberbatch Benedict Cumberbatch Nigel Goodall

Skvěle zpracovaná biografie mého oblíbeného herce. Popisuje Benedictovo dětství, studia, soukromý život i významné role jak v televizi a filmu, tak i v divadle. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací a přestala Benedicta brát jen jako Sherlocka. Navíc je mi hodně sympatické, jak je skromný :)

08.02.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Povídky, které odhalily něco z minulosti Čtyřky, se mi velmi líbily. Už při čtené série Divergence jsem o něm přemýšlela, jak asi prožíval své dětství, volbu, setkání s Tris, a v této knížce mi Veronica Roth všechno krásně přiblížila. Jsem tedy maximálně spokojená :)

20.01.2015

Šest let Šest let Harlan Coben

Skvělá knížka! Přečetla jsem ji asi za 2 dny, protože prostě nešla odložit. Ještě v poslední třetině knihy jsem pořád nevěděla, na čem jsem, netušila jsem, co je pravda a co lež, komu se dá věřit a komu ne. Opravdu mě to hodně bavilo.

09.10.2014 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Asi jsem od knížky čekala něco trochu jiného, nejdřív jsem se vůbec nemohla začíst, ale pak se děj rozjel a bylo to napínavé. Myšlenka života v podzemním silu, protože povrch Země je zamořený jedovatými plyny, je originální a zajímavá a určitě ne úplně nereálná. Možná se pak pustím i do dalších dílů, protože by mě zajímalo, jak to všechno dopadne.

09.10.2014

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Tento díl ze série Bavettovi se mi líbil nejvíce - a plyšák Henry byl prostě k sežrání, která z nás by ho nechtěla? :D I Emily mi byla sympatická, hlavně tím, jaká byla knihomolka, ale někdy mě její dětinské chování trošku vytáčelo. Opět nechyběla romantika, humor i napětí ani postavy z předchozích dílů, takže skvělé počtení :)

09.10.2014 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Naprosto skvělá knížka, rozesmála mě i rozbrečela. Ove, kocour a Parvenah jsou prostě skvělí :)

24.08.2014 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Příjemná knížka s upíří tématikou, ale asi už nejsem tak úplně její cílová věková skupina. Slovní souboje mezi Violet a Kasparem byly vtipné a nápad s Proroctvím byl originální. Ale nechybělo ani klišé obsažené v každé upířině :D Děj je však dobře rozběhnutý, tak si určitě někdy přečtu i druhý díl.

29.07.2014 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Hunger Games + Dlouhý pochod + Robinson Crusoe + Ztraceni = 15 minus. Napínavé čtení místy s drsnými až nechutnými scénami, ale nenudila jsem se ani minutu. Skvělé :)

29.07.2014 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Jako samostatný román hodně dobré, i když znám od Kinga i lepší, ale jako pokračování Osvícení nic extra. Vůbec to nemělo tu strašidelnou atmosféru Overlooku. Bylo to hrůzostrašné jinak a neříkám že špatně, jen mi to prostě jako pokračování nesedí. Danovo propojení s Abrou bylo dobře vymyšlené i popsané, nápad s Pravým rodem a párou byl originální, knížka rychle ubývala, ale konec byl trochu urychlený a "odfláknutý". Přesto si ji někdy ráda přečtu znovu :)

12.07.2014

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Ze začátku se příběh Sky a Holdera může jevit jako typická středoškolská romantika mezi dvěma spolužáky, ale postupně se dozvídáme děsivá tajemství ze Skyina života, se kterými jí Holder pomáhá vyrovnat se. Byl to silný a propracovaný příběh, moc se mi líbil.

31.05.2014 5 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Pokračování příběhu Stefanie a Hermíny se odehrává v Čechách, kde si musí zvykat na nové prostředí, novou řeč a opět překonat spoustu problémů a neštěstí. Na konci knížky se jejich situace konečně trochu zlepší a epilog naznačuje, že by mohlo být ještě další pokračování... :)

26.05.2014 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Nádherná, dojemná a strašidelná knížka, nejen kvůli duchům, ale i kvůli popisu epidemie španělské chřipky, která musela být příšerná, stejně jako válka. Obě braly lidem milované osoby a úplně na mě z knížky čišelo to zoufalství pozůstalých. Mary Shelley byla sympatická hrdinka, na svou dobu měla velice pokrokové myšlení, což se nemuselo líbit všem, ale ona se nedala :) Její tragická láska ke Stephenovi ji ale nezlomila a ona se i přes spoustu hrozných událostí ve svém životě nedala.

25.05.2014 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Myslela jsem, že se jsem na náctlileté hrdinky už trochu stará, ale musím si poopravit názor - Zavržený se mi hrozně líbil, Nora i Patch nebyli povrchní, Vee byla vtipná, příběh zajímavý a napínavý, místy až skoro hororový a hrozně se těším na další díl :)

10.05.2014

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Asi do půlky se mi knížka opravdu líbila, děj jsem hltala a byla zvědavá, jak to všechno dopadne. Ale ve druhé půlce jsem se začala nudit a musela jsem se trochu nutit, abych knížku vůbec dočetla, protože nerada nechávám knihy nedočtené. Postavy mi nebyly moc sympatické, hlavně Laura mi nějak nesedla. Nemám ráda otevřené konce, ale tady mi to ani moc nevadilo, protože mi bylo docela jedno, jak se Laura nakonec rozhodne. Znovu ji asi číst nebudu.

09.05.2014

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Volné pokračování Stanice odložených lásek. První díl se mi hodně líbil, proto jsem se pustila i do druhého a určitě nelitovala. Vzpomínky dvou kamarádek na jejich uplynulý život, ani s jednou se život nemazlil a bylo obdivuhodné, jak se obě popraly s nepřízní osudu v podobě rakoviny, manžela tyrana a dcery na drogách. Hlavní poselství této knížky je: nevzdávat se a na všem hledat něco pozitivního.

30.03.2014

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

745 stran a přečetla jsem je za necelý týden. Příběh mě od začátku pohltil a nepustil až do konce. Vžila jsem se do téměř všech hlavních hrdinů a prožívala s nimi nelehké osudy během 1. světové války. Ken Follet je skvělý vypravěč a mistrně přesouval postavy z Walesu do Anglie, Ruska, Ameriky, Německa a Francie jako figurky po šachovnici, kde se více či méně náhodně setkávaly a jejich osudy různě proplétaly a prolínaly světovými dějinami. Mistrovské dílo, těším se na pokračování.

14.03.2014 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Další napínavý Deaver, překvapily mě dva nečekané zvraty na konci. Ale stejně mám pořád o něco raději Lincolna Rhyma než Kathryn Danceovou :)

28.02.2014