Moňule13

Devadesátky!Devadesátky!Johana Fundová

Protože jsem v devadesátkách vyrůstala, byla pro mě knížka skvělým návratem do dětství a puberty :) Jen mě trochu mrzí, že byl až moc velký prostor věnovaný vzpomínkám a příspěvkům různých českých osobností, které mě moc nebavily, a méně bylo fotek a příliš krátké texty týkající se přímo jednotlivých hesel.

Maják na útesechMaják na útesechM. Lamballe (pseudonym)

Dávám 3 hvězdičky pouze kvůli autorce a krásné obálce... Jinak mě příběh nebavil, rozčilovalo mě nesmyslné jednání a chování postav, a taky krkolomný a kostrbatý překlad. Tohle se bohužel moc nepovedlo.

Letní dětiLetní dětiDot Hutchison

Po dočtení celé série jsem spíše zklamaná. První díl byl bomba, ale další dva se mu ani zdaleka nevyrovnají. Do čtení jsem se chvilkama musela nutit a dost podivné mi přišly až moc přátelské vztahy agentů FBI s dívkami z jejich minulých případů. Ne že by to bylo vyloženě špatné čtení, ale celkově mi autorka moc nesedla.

03.12.2020

Domov pro MarťanyDomov pro MarťanyMartina Drijverová

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Při úklidu jsem ji našla a přečetla si ji znovu i teď v dospělosti a líbí se mi pořád :)

01.11.2020

VítězVítězKlára Janečková

Tahle knížka mi absolutně nesedla, jak stylem psaní, tak i chováním a jednáním hlavních postav. Hlavně Johanka mi neskutečně lezla na nervy svou naivitou a blbostí, tím, jak si všechno nechala líbit, a ani Tomáš a ostatní mi nepřipadali uvěřitelní. Stejně tak konec příběhu. Líbilo se mi akorát prostředí, kde se kniha odehrává.

05.01.2020

Loutkové divadloLoutkové divadloM.W. Craven

Pro mě byla tato knížka docela zklamáním. Nebyl to ani tak thriller, jako spíš detektivka. Na zadním přebalu knihy se píše, že je jen pro odvážné, ale rozhodně už jsem četla mnohem děsivější knihy. Děj se vlekl a ke konci už jsem se dost nudila. Bavila mě hlavně postava Tilly Bradshawové.

14.11.2019

Láska není minulostLáska není minulostJaroslava Hofmanová

Jednohubka na jeden večer, bohužel ne moc propracovaná. Chování hlavní postavy Simony mi většinu času přišlo nepochopitelné a ujeté, nebyla mi vůbec sympatická. To už byl lepší první díl než tohle podivné pokračování.

17.07.2019

LegendaLegendaMarie Lu

Pořád jsem jsem čekala na to "něco", co že čtení této knihy udělá takovou bombu, jakou jsem na základě hodnocení očekávala, ale bohužel to nepřišlo. Ani postavy mi k srdci nijak nepřirostly. Možná už jsem na čtení YA stará, ale pro byla Legenda mírné zklamání. Další díly si ale asi ze zvědavosti přečtu.

11.04.2019

Volání minulostiVolání minulostiBarbara Wood

Pro mě bohužel zklamání. Barbaru Wood jinak čtu hrozně ráda, spoustu jejich knih jsem hodnotila 5 hvězdičkami, ale tady to lépe prostě nešlo... Hlavní hrdinka a vlastně i ostatní hrdinové mi byli nesympatičtí, jejich jednání nepochopitelné a místy až ujeté a celý příběh byl takový hloupý a nudný. Takže tuhle knížku už nikdy více.

26.02.2019

Mlhy SerengetiMlhy SerengetiLeylah Attar

Nádherný dojemný příběh z exotického prostředí Afriky. Místy byl možná trochu přeslazený a až moc romantický, ale děj se mi trefil do nálady se vším všudy, tak můžu vřele doporučit dál :)

16.11.2018

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Včera večer rozečteno a dnes ráno dočteno. To byla jízda! Robert je knihu od knihy lepší, ale tento díl se mi zdál prozatím úplně ten nejlepší. Střídání kapitol z pohledu vyšetřovatelů a pachatelů mě držel v neustálém napětí a obracela jsem stránku za stránkou, abych honem věděla, co se bude dít dál. Už aby byl další díl. Tohle bylo prostě dokonalé :)

14.11.2018

To mi zaplatíšTo mi zaplatíšLisa Jackson

Lisa Jackson je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, ale v téhle knize jsem bohužel postrádala ten mrazivý strach a napětí, které mám v jejích knížkách tak ráda. Četla jsem ji nezvykle dlouho, nějak jsem se příběhem nemohla prokousat. Za mě docela zklamání...

22.07.2018

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí)Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí)Pavel Walek

Kniha je napsána srozumitelně a čtivě zároveň a díky ní jsem si ujasnila spoustu věcí z oblasti výživy a stravování. Oceňuji i recepty na konci knihy, i když ne všechny vyzkouším, ale některé určitě výběru.

18.02.2018

SkvrnaSkvrnaGillian Flynn

Knihy od Gillian mám ráda, ale tahle podivná povídka mě vůbec neuchvátila. Měla dobrý potenciál, který ale autorka bohužel nevyužila. Naštěstí jsem Skvrnu měla přečtenou za necelou hodinu, tak toho času ani tolik nelituju.

06.02.2018

Bludná sděleníBludná sděleníSophie Hannah

Musím se přiznat, že ze začátku mě knížka dokázala udržet v napětí, byla jsem zvědavá, jak se děj rozjede, ale pak jsem začala přeskakovat stránky (hlavně teda Blundyho sloupky) a ztrácela jsem se v množství zbytečných informací. Nápad to asi mělo dobrý, ale zpracování bylo takové... splácané a nedotažené. Moc se mi tato knížka nelíbila, a to jsem měla od Sophie Hannah docela vysoká očekávání. Asi jsem si jako svou první knížku od ní nevybrala tu správnou :)

26.02.2016

Deník mého stínuDeník mého stínuClaire Kendal

Na tuto knížku jsem se hodně těšila, ale nakonec se z ní vyklubal takový průměr, který neurazi, ale ani nenadchne. Některé pasáže byly povedené a děsivé, ale jiné zase nudné, zdlouhavé a naprosto zbytečné, vůbec mě nebavil ten soudní proces, ten tam byl podle mě úplně navíc. Ani postavy nebyly nijak zvlášť sympatické, ale přesto jsem knihu přečetla za jeden den - zčásti proto, že jsem byla zvědavá, jaký autorka vymyslí závěr, a zčásti proto, abych už ji měla za sebou.

17.01.2016

ŠepotáníŠepotáníA. Howard (pseudonym)

Šeptání mě bohužel dost zklamalo. Po spouště pochvalných recenzí jsem se na čtení dost těšila, ale nakonec jsem to ani nedočetla, jen proletěla očima. Příběh byl totálně ujetý, místy jsem nechápala, co se děje a proč se to děje, postavy taky nesympatické, takže za mě ne. Je ale pravda, že nejsem zrovna cílová skupina. Dvě hvězdičky dávám akorát za skvělou obálku a zelené písmo :-)

13.12.2015

Dva hrobyDva hrobyLincoln Child

Pro mě asi zatím nejslabší Pendergast, který je jinak mou srdcovou záležitostí. Tempo bylo pomalé, děj mě až tak moc neuchvátil, i když vyšlo na povrch několik šokujících skutečností. Pendergast v tomto díle není takový, jakého jsem si oblíbila, a to mě trochu rozčilovalo. Neobracela jsem zuřivě stránku za stránkou, abych se dozvěděla, co bude dál, jako v předchozích dílech, ale i tak mají určitě Dva hroby své místo v této sérii.

03.08.2015

Břicháč TomBřicháč TomTomáš Kosačík

Jednoduché rady a jednoduché recepty, jak změnit své stravovací návyky. Začínám se podle nich řídit a uvidíme, jak to půjde :) Tato knížka mě opravdu nakopla a určitě doporučuji všem, kteří stále začínají a vlastně pořád neví, jak na to.

07.07.2015

SaeculumSaeculumUrsula Poznanski

Skoro 500 stran jsem přelouskla za 2 dny, protože Saeculum je strhující příběh. Chytil mě a nepustil, škoda jen, že konec byl trošku překombinovaný... Ale i tak jsem si čtení užila, protože měl všechno, co by správný příběh měl mít, dobře napsané postavy, napínavý děj, originální zápletku, za mě velký palec nahoru pro Ursulu Poznanski. A teď jdu na Erebos :)

02.03.2015

Napůl zlýNapůl zlýSally Green

První polovina knížky mě chytla, ale potom se to bohužel zlomilo a i když děj byl zajímavý, mně se to dost vleklo. Navíc mi to připadalo jako vykrádačka Harryho Pottera, nemůžu si pomoct :D Hodně motivů tam bylo dost podobných, ale možná to tak připadá jen mně. Každopádně docela zajímavá knížka, i když ne úplně podle mého gusta.

14.02.2015

Benedict CumberbatchBenedict CumberbatchNigel Goodall

Skvěle zpracovaná biografie mého oblíbeného herce. Popisuje Benedictovo dětství, studia, soukromý život i významné role jak v televizi a filmu, tak i v divadle. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací a přestala Benedicta brát jen jako Sherlocka. Navíc je mi hodně sympatické, jak je skromný :)

08.02.2015

Čtyřka: Divergentní povídkyČtyřka: Divergentní povídkyVeronica Roth

Povídky, které odhalily něco z minulosti Čtyřky, se mi velmi líbily. Už při čtené série Divergence jsem o něm přemýšlela, jak asi prožíval své dětství, volbu, setkání s Tris, a v této knížce mi Veronica Roth všechno krásně přiblížila. Jsem tedy maximálně spokojená :)

20.01.2015

Šest letŠest letHarlan Coben

Skvělá knížka! Přečetla jsem ji asi za 2 dny, protože prostě nešla odložit. Ještě v poslední třetině knihy jsem pořád nevěděla, na čem jsem, netušila jsem, co je pravda a co lež, komu se dá věřit a komu ne. Opravdu mě to hodně bavilo.

SiloSiloHugh Howey

Asi jsem od knížky čekala něco trochu jiného, nejdřív jsem se vůbec nemohla začíst, ale pak se děj rozjel a bylo to napínavé. Myšlenka života v podzemním silu, protože povrch Země je zamořený jedovatými plyny, je originální a zajímavá a určitě ne úplně nereálná. Možná se pak pustím i do dalších dílů, protože by mě zajímalo, jak to všechno dopadne.

Zakázaná přitažlivostZakázaná přitažlivostKateřina Petrusová

Tento díl ze série Bavettovi se mi líbil nejvíce - a plyšák Henry byl prostě k sežrání, která z nás by ho nechtěla? :D I Emily mi byla sympatická, hlavně tím, jaká byla knihomolka, ale někdy mě její dětinské chování trošku vytáčelo. Opět nechyběla romantika, humor i napětí ani postavy z předchozích dílů, takže skvělé počtení :)

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Naprosto skvělá knížka, rozesmála mě i rozbrečela. Ove, kocour a Parvenah jsou prostě skvělí :)

24.08.2014

Večeře s vampýremVečeře s vampýremAbigail Gibbs

Příjemná knížka s upíří tématikou, ale asi už nejsem tak úplně její cílová věková skupina. Slovní souboje mezi Violet a Kasparem byly vtipné a nápad s Proroctvím byl originální. Ale nechybělo ani klišé obsažené v každé upířině :D Děj je však dobře rozběhnutý, tak si určitě někdy přečtu i druhý díl.

29.07.2014

15 minus15 minusTomáš Zářecký

Hunger Games + Dlouhý pochod + Robinson Crusoe + Ztraceni = 15 minus. Napínavé čtení místy s drsnými až nechutnými scénami, ale nenudila jsem se ani minutu. Skvělé :)

29.07.2014

Doktor SpánekDoktor SpánekStephen King

Jako samostatný román hodně dobré, i když znám od Kinga i lepší, ale jako pokračování Osvícení nic extra. Vůbec to nemělo tu strašidelnou atmosféru Overlooku. Bylo to hrůzostrašné jinak a neříkám že špatně, jen mi to prostě jako pokračování nesedí. Danovo propojení s Abrou bylo dobře vymyšlené i popsané, nápad s Pravým rodem a párou byl originální, knížka rychle ubývala, ale konec byl trochu urychlený a "odfláknutý". Přesto si ji někdy ráda přečtu znovu :)

12.07.2014