montaana219 montaana219 komentáře u knih

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

No co, aspoň jsem si připomněla, proč nečtu romány pro ženy :-)

20.11.2022 1 z 5

Úvahy / Korespondence / Deník z roku 1943 Úvahy / Korespondence / Deník z roku 1943 Karel Poláček

Kniha na mě silně zapůsobila. Především část, která obsahuje korespondenci.

31.01.2021 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Tak to je nářez.

29.07.2020 5 z 5

Ultrachronos Ultrachronos Helmut Krausser

Hodně zvláštní kniha, prolínání časů, postav a příběhů. Působivé byly pasáže učeného muže a jeho stínu. Rozhodně stojí za přečtení.

"Možná, že nevinnost je jenom otázka štěstí, že jsem to či ono někdy málem udělal, stejně možné je, že existuje nějaká šedivá zóna, v níž je indikativ a kondicionál od sebe oddělený jen mrknutím oka, jen nepatrným svalovým impulsem, ale toto málem vytyčuje jasné hranice, tenkou, ale velmi vysokou zeď. Překonat ji znamená přejít z jednoho světa do druhého, úplně jiného. "

20.08.2019 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Silný příběh, velmi čtivý, ale místy trochu nepravděpodobný.

02.03.2019 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Lepší než Markéta Lazarová.

22.06.2018

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Knížka se četla dobře, popisné části mi nevadily, ale na můj vkus byla příliš romantická. Především tedy část Meggie a Raplha. Také se mi dlouho nestalo, aby mě nějaká postava v knize tolik rozčilovala jako právě Meggie. Veškeré její myšlenkové pochody mi byly absolutně cizí a její chování mi připadalo mírně řečeno hloupé. Také Ralph na mě zapůsobil spíše negativně a nesympaticky. Naopak část s Danem a Justinou mi připadala záživnější a opravdovější. Takže knihu v mých očích zachránili právě tihle dva a taky pracovitá a moudrá Fee. 3* :-)

09.06.2018 3 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Dusivá a stísněná atmosféra se nese celou knihou. Měla jsem strach číst dál a zároveň jsem nemohla přestat. Strany 218 - 225 byly opravdu utrpením. A konec nechutný a děsivý, avšak svým způsobem uklidňující. Skvělý čtenářský zážitek.

26.04.2018 5 z 5

Dobré umírání Dobré umírání Ira Byock

Každý by si něco takového měl přečíst. Nejvíce se mi líbil příběh Maureen Rileyové a Jakea Edwardse.

"Andi popisovala Jakeův rostoucí klid: "Jednou odpoledne se zčistajasna ke mně otočil a řekl: "Ty jsi tak krásná." Ale ve skutečnosti nemluvil o mně. Měl ten zasněný, do dálky upřený pohled. Vím, že mluvil o své duši."

11.01.2018 5 z 5

Milý oddychový příběh s nečekaným koncem.

13.12.2017 4 z 5

Kaput Kaput Curzio Malaparte (p)

"Poslyš, nechci ti ublížit. Jsi teprve klouček, a já s kloučky neválčím. Střílel jsi na mé vojáky. Já však s dětmi neválčím. Lieber Gott! Já jsem válku nevynašel." Důstojník se zastaví a potom řekne chlapci s podivnou něhou: "Poslyš, mám jedno oko skleněné. Je velmi těžko rozeznat to umělé oko od oka zdravého. Řekneš-li mi hned, bez rozmýšlení, které z obou očí je skleněné, budeš si moci jít, pustím tě na svobodu. "
"Levé", odpoví ihned chlapec.
"Jak jsi to poznal?"
"Protože to jediné má lidský výraz."

11.12.2017 4 z 5

Malá sestra Malá sestra Martina Borger

Hodně nepříjemné čtení.

29.10.2017 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

A co vy? Máte tygra?

08.09.2017 5 z 5

Poslední neděle v říjnu a jiné temné příběhy Poslední neděle v říjnu a jiné temné příběhy Jan Sonnergaard

Je mi z toho nedobře....... což znamená, že je to napsáno opravdu dobře :-)

15.06.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Hodně mi vadily výrazy jako "prcina" , "učurávat", "masit", "rozlíbat", "masakrální" apod..... Navíc opakované v knize několikrát, nechápu proč, působí to příšerně. Překombinovaný příběh je jedna věc, to bych překousla, ale tento styl psaní neodpustím.

13.06.2017 2 z 5

Nezoufejte! V každé rodině je něco... Nezoufejte! V každé rodině je něco... Ivan Krejčí

Autorův styl mi naprosto nesedí.

25.02.2017 1 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělé! Zajímavé rozuzlení, nečekaný konec. Vynikající vykreslení vztahů. Moc mě to bavilo, nemohla jsem přestat číst :-) Jen nevím, proč je kniha tak často srovnávána s Dívkou ve vlaku, já tam moc velkou podobnost nevidím. Jedině, že obě knihy mají v názvu slovo "girl".

25.02.2017 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Opravdu by k sobě měli tihle dva tak blízko? Inteligentní Emma a hezounek Dexter? Nicméně kniha se mi velmi líbila, je opravdu dobře a čtivě napsaná, "líbil" se mi nečekaný konec i popisy všedních dní. Dexterova postava mě bavila o něco více :) 4*

25.11.2016 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Skvělé. Prvních a posledních 100 stran jsem přečetla vyloženě jedním dechem, mezitím to sice bylo místy zdlouhavé a trochu nuda, ale takový je už Irving. Každý detail v textu ovšem měl svůj smysl, který se dříve nebo později projevil. Moc se mi líbily osobité názory na víru a podobnost Owena s Ježíšem. Těším se, až si někdy najdu čas přečíst si knihu znovu, kdy už nebudu zvědavá jak to celé dopadne a o to více si budu moci vychutnat příběh samotný.
Po dočtení knihy jsem neodolala a pustila si i film natočený na motivy Modlitby, ovšem nemá to ani z poloviny takové grády ;)

"Dávejte si pozor na lidi, kteří se označují za věřící, víte jistě, co tím myslí? - a vědí to oni? "

03.08.2016 5 z 5

Mikulášovy průšvihy Mikulášovy průšvihy René Goscinny

Jaký jiný může být Mikuláš, než úžasně vtipný a zábavný :)

03.08.2016 5 z 5