Monns Monns komentáře u knih

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Pořad nechápu, ze jsem knihu zvládla přečíst, musela jsem se vyloženě donutit.. pasáže téměř o ničem, hlavní postava mi byla nesympaticka a protivna, přišlo mi, ze nemá žádnou osobnost a vůli něco se svým životem dělat, jen proplouvat. Nikdy víc..

12.03.2024 1 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila, normálně bych takovou knihu přečetla rychle, ale potřebovala jsem si vždy “odpočinout- příběh byl hodně depresivní, temný, hl. Hrdince jsem celou dobu držela palce, at konečně objeví světlo na konci tunelu a začne žít. V některých věcech jsem se sama dost videla, problem s rituály a sklonem anorexií, kolísavou váhou a ikdyz už člověk začne jist normálně, neustálých myšlenek - ze je to moc, pocit sebezhnusení a neustálá kontrola v zrcadle..a o to víc jsem s ní soucítila.

19.02.2024 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

(SPOILER) 3ti díl se mi zatím líbil nejvíc, víme hodně o hl. postavě Erice, víc se vyvíjí její soukromý život.. její postava je mi sympatická a doufam, ze se její vztah s Petersonem posune dal.

31.01.2024 5 z 5

Petr Pan / Peter Pan (převyprávění) Petr Pan / Peter Pan (převyprávění) Daniel O'Connor

Verzi znám pouze filmovou, takže pro me byl příběh jiný, ale nic co by me chytlo..

29.01.2024 3 z 5

Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti Eva Obůrková

Asi jsem od toho měla trochu jiné očekávání.. víceméně kniha byla zajímavá a bavila me, ale přeplácanost, rodný list a “nečtěte pokud bylo trapne a zbytečné a zkazilo to veškerý dojem z příběhů a informací o místech.

22.01.2024 2 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Milá knížka, o strastech i radostech, novych začátcích a hledání důvodu začít odznova po smrti blízké osoby .. opravdu mě to chytlo u srdce a ukáplo pár slz..

Já tě mám taky rád tak moc, jak hluboký je Mariánský příkop.

10.07.2023 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Musím říct, ze českým filmům i literatuře se většinou obloukem vyhýbám..
konečné rozuzlení jsem vůbec nečekala. Každý si ušpinil ruce a vlastně si nemá kdo co vyčítat..

24.06.2023 5 z 5

Pád domu Usherů a jiné povídky / The fall of the house of Usher and other tales (dvojjazyčná kniha) Pád domu Usherů a jiné povídky / The fall of the house of Usher and other tales (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Tady jsem s výběrem dvojjazyčné knihy dost precenila. Přece jen se mi plynule nečte ani v češtině, natož si to přeložit z aj..

12.05.2023

Outdoor Evropa Outdoor Evropa David Sklansky

Nechala jsem se inspirovat na plánování dovolené. Nádherné obrázky, akorat úprava textu se mi občas nezdala..

15.03.2023 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Za mě také nejlepší díl, hezky plynoucí děj, zápletky napinave. Výňatky z minulosti mě udržovali v napětí a já se nemohla dočkat vysvětlení, co se v Sophii vlastně děje.

18.02.2023 5 z 5

Vyšívání – 50 vyšívacích stehů Vyšívání – 50 vyšívacích stehů Miroslava Kubišová

Knížka o vyšívání od P. Brownové se mi líbila více, základní stehy a různé styly jsou tu hezky popsané i s namalovanym/vyfocenym obrázkem, ale pro mě trochu staromódní.

03.02.2023 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Mnohem lepší než Propast. Dala bych 4 *, nebýt toho konce, který to zkazil..

28.12.2022 3 z 5

Maturita z angličtiny formou otázek a odpovědí Maturita z angličtiny formou otázek a odpovědí Gabrielle Smith-Dluhá

Škoda, ze jsem ji neměla už před maturitou, spoustu témat bych vůbec nemusela vypracovávat :D srozumitelné, s překladem na druhé straně, spousta témat, dozvěděla jsem se i par zajímavosti, co jsem netušila

26.12.2022 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Škoda, mohl to byt dobry nápad. Chvílemi jsem byla fakt napnuta, ale sáhodlouhé popisy a myšlenkové pochody, zkazily veškerý dojem a člověk se musí prokousávat dal a těší se, až bude konečně konec.

25.12.2022 2 z 5

Vyšívání - encyklopedie. Světové techniky Vyšívání - encyklopedie. Světové techniky Pauline Brown

Mamka mě jakou malou naučila křížkovou výšivku a tato kniha mi otevřela svět s jinými možnostmi, nové stehy, materiály a nápady..

20.12.2022 5 z 5

Coffey na míli Coffey na míli Stephen King

Po prvním dílu jsem si nebyla jistá, jestli mě to vůbec bude bavit, ale postupně dej dostal spád a neslo se od postav odtrhnout. Film už jsem viděla dávno a bylo fajn zjistit, ze se opravdu točil přesně podle knihy, Škoda, ze to samé neudělali při natáčení Zaklínače.

19.12.2022 5 z 5

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

Knihy od Kinga, mi většinou nesedí. Ale tohle nebylo špatné. Asi bych ocenila, kdyby to nebylo tak roztahane a během jednoho popisu nepresel k vyprávění o minulosti nebo myšlenkových pochodech, kdy jsem mezitím skoro zapomněla, čeho se to původně týkalo. Přesto se to čte snadno, příběh je zajímavý a i jejich hrubší a neslušná mluva k tomu sedí.

02.12.2022 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

(SPOILER) Jako pokaždé jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Zápletka i konec příběhu mě dostal. Akorát mě mrzí, ze se nerozvinul vztah s Crawovou a stejně tak jsem se nedozvedela o Healym a jeho novém začátku. Tak třeba v dalším díle..

01.12.2022 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

(SPOILER) Na tohle jsem čekala od té doby, co v knihách začal Healy vystupovat. Ze to dopadne tak dramaticky a Healy klesne až na úplne dno, na to jsem doufala, ze nedojde. Případ, který ho pronásledoval je konečně vyřešeny, dokáže tedy začít odznova? Těším se na další zápletku.

24.11.2022 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Opět spokojená, zápletka nezklamala. Byla jsem zvědavá, kdy to do sebe vše zapadne, vůbec mě nenapadlo, jak by to mohlo skončit.

12.11.2022 5 z 5