Monisek.B Monisek.B komentáře u knih

Poslední návštěva Poslední návštěva Jason Aaron

Zvláštní kresby a ještě zvláštnější příběh, který je nám podáván dost nesouvisle a zmatečně... Ješté pár komiksů zkusím, ale zatím zůstanu spíš věrná filmům :-)

25.02.2024 3 z 5

Heptaron - Zajatci zimy Heptaron - Zajatci zimy Pavel Mareš

Musím se přiznat, že jsem knihu prostě nemohla odložit, což se mi stává fakt málo.. Autor se s stále zlepšuje a já už se nemůžu dočkat dalšího kousku!
Příběh je velice poutavý, postavy propracované a prostě tam tak nějak jste s nimi a chcete jim také pomoci.
Rozhodně doporučuji, určitě nebudete litovat ;-)
Epilog mě sice potěšil, byl milým propojením s předchozími knihami, ale spíš jsem doufala, že se dozvíme něco víc o postavě, která nás opustila při putování Černoborem...

29.12.2023 5 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Tak tohle byla nudáá... :-(

28.08.2023 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Super námět. Četlo se to fakt krásně, kapitoly ubíhaly, nenudila jsem se a hltala slovo od slova. Ale jémine, co ten konec? Já chci vědět víc!! :-D

28.06.2023 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Na střídačku poslechnuto v Audiotéce a přečteno ve čtečce :-)
Šest vran, všechno velice barvitě popsané postavy, jsem si opravdu oblíbila a budou mi chybět... Třeba se jednou dočkáme dalších příběhů, určitě bych si je takě přečetla. Rozhodně doporučuji ;-)

15.04.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Napůl poslechnuto v Audiotece, napůl přečteno ve čtečce... ach ty technologie... :-) Prostě jsem se od toho nemohla odtrhnout. Kniha je prostě super a jdu na druhý díl :-)

26.03.2023 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Poslechnuto v Audiotéce. Nejdřív jsem ale viděla první sérii seriálu, tak jsem věděla, co mě čeká :-) Ale je to super!

11.03.2023 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Ano, dej je opravdu zdlouhavy a rozvlacny. Ale tak nejak odpustitelny, protoze vas to proste musi bavit. Postavy sympaticke, soucitite s nimi, verite jim kazde slovo a tak nejak vas proste kazda dalsi kapitola laka a vy se od toho nemuzete odtrhnout.
Ale co ten zaver??? Tohle snad Paolinimu neodpustim.. takovy horkosladky konec si Eragon nezaslouzil. Nu, skoda... I tak ale serie super a rada na ni budu vzpominat :-)

20.06.2022

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Kniha je hodne jina nez film, ale oboji je proste super. Rozhodne doporucuji ;-)

15.05.2022 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Druha gaimanovka a druhe nenaplnene ocekavani. Ale i tak se mi to vlastne dost libilo. Pribeh pekny, postavy zajimave, ale na muj vkus malo propracovane, bez zajmu... Dalsi knize ale jeste sanci dam :-)

10.05.2022 4 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Mily pribeh, zajimavy a prijemne kratky. Ale bohuzel mi prisel malo propracovany, chtela jsem se totiz o jednotlivych postavach dozvedet mnohem vic... Skoda.

23.04.2022 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Velice zajímavý příběh viděný z pohledu několika osob. Barvitě vylíčený. Někdy až moc.. Těch "co by, kdyby" bylo občas přespříliš a zbytečně to knihu natahovalo. Ale jako celek je to moc fajn, určitě doporučuji. (Kniha poslouchána v podání Terezy Bebarové.)

06.04.2022 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

O, Forde... Protoze jsem videla serial, vedela jsem aspon trochu, co me ceka. Serial se mi celkem libil. Zacatek knihy je super, jednotlive popisky kast, predestinace a dalsich mnoha pojmu, jsou dukladne vysvetleny, pozornejsi ctenar se v tom neztrati.. S postupem casu me to ale prestavalo bavit a ke konci uz jsem byla celkem znechucena. Johnovo chovani bylo uplne mimo misu a myslim si, ze ani neodpovida jeho predchozimu vyliceni. Nebo mu proste jen jeblo...? Kazdopadne druha pulka to te prvni kazi, tot ma predestinace :-)

28.03.2022 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Vahala jsem mezi tremi a ctyrmi hvezdami... Nakonec ale zajimavy zaver prevazil nad nudnejsim prostredkem. Ted si dam chvili pauzu, a pak se pustim do posledniho dilu :-)

05.03.2022 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Ke knize jsem se dlouho nemohla propracovat, ve čtečce jsem jí měla asi rok, než na ní konečně přišla řada (abych řekla pravdu, nečetla jsem skoro vůbec, ne že bych ji řadila někam na konec dlouhé fronty...). Stejně jako Hunger Games se příběh čte krásně, baví vás a i když je chvílemi nudný a zdlouhavý, zajímá vás, jak to vlastně dopadne.. Resp víte, jak to dopadne, známe přece starého Korju, ale spíš tedy jde o to, jak se k němu postava dopracuje. Někdy kolem 60% jsem si říkala, že už to nemá o čem být a příběh nadále moc nepostupoval, ale prostě jsem se na konec tak těšila, že jsem knihu nakonec dočetla během víkendu. Mno, vlastně to stojí za přečtení. :-)

16.01.2022 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Čtivá, zábavná, srdcervoucí, k pláči nutící... To všechno lze o této knize říci. Mně se prostě líbila a musím dodat, že Jojo nezklamala. Ach! :-)

16.01.2022 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Eragonovo uceni v Elesmere mi prislo nudne, ale jinak je to v zasade dost fajn :-) Zvrat na konci jsem tak trosku cekala, ale stejne me dost prekvapil!

25.12.2021 4 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Dokonale zakonceni ;-)

15.01.2021 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Chvili jsem si zvykala na ilustrace, ale pribeh je stale super a vzbuzuje ve mne skvele vzpominky na cteni predchozich knih. Ja jsem spokojena :-) A ted hura na druhy dil!

14.01.2021 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tak jsem to zhtla snad jedním soustem. Během pár dní jsem přelouskala celou sérii. Přes nervózní začátek jsem se pomalu prokousala zajímavějším prostředkem až k dechberoucímu finále. Konec je zahalen ždibečkem tajemna, takže nám nezbývá nic jiného, než si některé věci domyslet a já si je domýšlím jen pozitivně :-)

08.01.2021 5 z 5