Monique07 Monique07 komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Na můj vkus to bylo příliš ploché. Zdejší vysoké hodnocení a nadšení kamarádek mě celkem překvapilo. Kniha se sice čte lehce, zároveň jí ale chybí větší propracovanost jednotlivých postav. Taková tuctová pohádka pro dospělé. Potenciál tohoto tématu zůstal naprosto nevyužitý.

15.11.2019 2 z 5

Pan Burák Pan Burák Adam Ross

Tohle je taková čistá hluboká psychologie.... asi to vážně nesedne každému. Já jsem si libovala. Po dlouhé době velice zajímavá knížka, která ve mě zanechala silné pocity... rok mi ležela v knihovně, než jsem ji otevřela. Ten název ve mě evokoval cosi dětinského. O to větší bylo překvapení.

08.11.2019 5 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Ač se to tak nemusí jevit, má tato kniha neskutečnou hloubku. Ta hloubka je za hranicí běžně konvenční hloubky. Inspirativní.

05.08.2019 5 z 5

Tato kniha mě opravdu dojímala, hlavně ke konci... smekám před odvahou autorky se takhle odhalit, vysvléct do naha, sdělit své nejniternější myšlenky, pocity, emoce... je to fascinující, bolestné, poučné, uvědomující. Silně se mě to dotýkalo... Děkuji za ten prožitek, který ve mně něco otevřel... to něco možná upadne v zapomnění nebo získám odvahu to více prozkoumat... uvidím...

03.04.2019 5 z 5

Hormony Hormony Sherill Sellman

Tato kniha obsahuje zásadní informace, ale je napsaná tak nešťastným způsobem, že to musí většinu lidí od čtení odradit. Naprosto chybí nějaký koncept, několikrát jsem měla pocit, že knihu čtu od začátku, ačkoliv jsem byla v půlce. Je to mišmaš dokola se opakujících informací, což působí skoro jako vymývání mozku. Tři hvězdičky za cenné informace, které by se daly pro laickou veřejnou shrnout do jedné třetiny stávající knihy.

15.03.2019 3 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Tři hvězdy především za poselství, které mi není neznámé, nicméně kniha sama o sobě byla spíše slabší. Svou jednoduchostí mi to připadalo jako psané pro žáky druhého stupně základní školy. Přínosná pro tuto věkovou kategorii nebo pro lidi, co teprve začínají poodhalovat oponu svého vlastního já.

30.07.2018 3 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Ve své jednoduchosti zvláštně složité. Nutící k zamyšlení. Zpočátku to na mě působilo velice ploše, hlavní hrdina proplouval životem tak nějak samospádem, bez emocí. Napadalo mě slovo sociopat. Až mnohem později jsem ho začala víc chápat a připomínal mi svým způsobem někdy sebe. Přijetím toho co je bez nějakých dalších příkras, okolků a košatých úvah. Zajímavé.

26.07.2018 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nestává se často, že bych nedočtenou knihu odložila a už se k ní nevrátila... ale v tomto případě jsem nemohla jinak.

19.10.2017 1 z 5

Spousta zbytečných slov, dogmatismus... tohle mi není blízké a chvílemi jsem přímo skřípala zubama. Bylo toho prostě moc a motiv chování hlavní hrdinky v různých situacích mi často unikal. Kniha v podstatě končí tam, kde začala. Takže..... jak to vlastně skončilo? Tím, že dočetl ten příběh...? ........ A?

19.10.2017 2 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

K Lillian jsem nemohla proniknout tak, jak bych si představovala. Byla moc vzdálená, odtažitá... váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami... knihu jsem poslouchala jako audio, možná to má vliv na celkový dojem.

04.10.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na mě osobně příliš plytké, postavy nepropracované a v podstatě mi bylo jedno, jak to s nimi dopadne. Spousta myšlenek byla neustále opakována. Trochu mi to přišlo jako kniha pro děti (kvúli neustále se opakujícím skutečnostem, které není dítě s to pochopit napoprvé, proto jsou neustále dokola zmiňovány). Konec... tím myslím posledních pár vět... tak ten to zabil.

29.08.2017 1 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

To je něco neskutečného.... ty niterné myšlenky, neobalené, syrové, takové, jaké jsou..... díky podobným knihám se cítím jako normální člověk. Sbohem nikdy nekončícímu špatnému svědomí a zvláštnímu pocitu ze sama sebe (proč mě stále napadají tak divný věci???).... Tohle jde až na dřeň.... DOKONALÁ SONDA DO HLUBIN LIDSKÉ DUŠE.

10.01.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Pro mě to bylo velké zklamání. Na jedné straně mi vadila přílišná odbornost, která zaplňovala stránku za stránkou, na straně druhé plytkost a povrchnost. O hlavním hrdinovi jsem nic nevěděla a v podstatě mi byl jeho osud ukradený (především v prních třech čtvrtinách knihy). Vůbec jsem nenahlédla do jeho myšlenek (kromě technického přemýšlení a to jsme zase u té odbornosti). Osudy a vztahy ostatních zůčastněných mi přijdou taky velmi málo propracované. Trochu (nebo spíše více?) hloubky by určitě neuškodilo.

05.01.2016 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Začátek slabší, od půlky to začalo být zajímavější. Celkově spíše průměr, do knihy jsem se moc neponořila, nějak mě nepohltila (na rozdíl od Zmizelé).

28.07.2014 3 z 5

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Na mě tam bylo trochu moc kýče....

28.07.2014 2 z 5

Kniha vyššího vědomí Kniha vyššího vědomí Ken Keyes

Všechna moudra obsažená v jedné knize, podaná srozumitelnou formou. Knih s podobnou tematikou jsem přečetla spoustu, ale jen díky této knize jsem dokázala uvést určité věci i do praxe, což bylo a stále je mým hlavním cílem. Doporučuji všem, kteří se touží "probudit" a ne jen o "probuzení" stále číst...

10.02.2014 5 z 5