Monique Monique komentáře u knih

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Velmi zajímavá kniha, která v čtenáři zanechá spoustu otázek k zamyšlení. Po první třetině jsem to chtěla vzdát, neboť příběh v tu chvíli obsahoval i hororové prvky, což mi bylo nepříjemné a do čtení příběhu jsem se musela vyloženě nutit. Naštěstí jsem tuto krizi přestála a knihu nakonec dočetla s nadšením - zbylé 2/3 se četly samy od sebe. Pokud tedy i Vy budete váhat, zda knihu odložit či ne, doporučuji Vám vytrvat - stojí to za to!

17.05.2013 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Emotivní příběh o neskutečném utrpení a síle lidské vůle a naděje.

04.01.2013 4 z 5

Magické střípky Magické střípky Andrzej Sapkowski

Nevím, co si o této knize myslet.. Rozbor legendy o Artušovi se mi líbil, ale bylo třeba jej číst po malých úsecích, jinak jsem již přestávala jednotlivé historické údaje vnímat a ke konci jsem se nemohla dočkat, až konečně dojde na povídky. Ty pro mne však byly rozčarováním - po přečtení knih o Geraltovi jsem doufala, že i tento kousek bude zasazen do podobného prostředí, ale bohužel tomu tak nebylo. Povídky nebyly ve výsledku špatné, jen nepatřily mezi můj šálek kávy. Celkově bych knihu ohodnotila jedním slovem - zvláštní.

27.07.2012 3 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Knihu jsem četla v angličtině a taktéž jsem zaregistrovala nižší kvalitu, takže v překladu asi problém nebude.. Děj již nebyl tak dynamický, chybělo mi takové to nutkání přečíst knihu jedním dechem. Snad bude další díl lepší.

01.04.2012 3 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Četla jsem od této autorky neprve knihy "Vampire Lestat" a "The Queen of the Damned" a obě knihy mne inspirovaly přečíst si i další její knižní tvorbu ze série Upířích kronik. Bohužel Interview s upírem pro mne bylo oproti zmiňovaným knihám vcelku zklamaním a knihu jsem po několika stránkách odložila, neboť mne nic nehnalo ke čtení dalších kapitol a už vůbec nepřišla ona známá čtenářská posedlost, kdy člověk nechce dát knihu z ruky. Snad se k ní někdy ještě vrátím, aby měla šanci změnit můj názor.

02.10.2011 2 z 5

Psychologie Psychologie Saul Kassin

Velmi pěkné zpracování, díky zajímavým příkladům z praxe si čtenář lépe zapamatuje popisovanou problematiku. Bohužel kvalitě odpovídá i cena.

28.03.2011 5 z 5

O myších a lidech: hra o třech dějstvích O myších a lidech: hra o třech dějstvích John Steinbeck

Autor bravurně vykresluje prostředí a detaily v jednotlivých scénách, čímž čtenáře vtahuje ještě hlouběji do již tak silného příběhu. Použití dialektu celou atmosféru jen podtrhuje (četla jsem knihu v angličtině, nevím, jak si s tím poradil překladatel).

28.03.2011 5 z 5