monikaKU monikaKU komentáře u knih

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Skvelé! Prečítala som to jedným dychom :-)

Mám rada všetky knihy od Radky Třeštíkové. Táto je ale úplne iná, ale zlá rozhodne nie.

18.07.2020 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Desivé! Fakt! Vzhľadom k tomu, že sa neorientujem vo vývoji nemeckej politiky od konca 2. svetovej vojny, mi mnoho myšlienok a podprahových informácií asi uniklo a nemohla som naplno využiť potenciál diela. I tak to ale bolo hrôzostrašné

16.05.2020 4 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Každá iná kuchárska kniha má krajší dizajn a vábivejšie fotky. Ale čo je doležitejšie, to je to, či sa podla nich dá variť...Ja preferujem rýchle recepty, pri ktorých sú použité základné ingrediencie (nie žiadne výmysly, ktoré nielenže neviem čo sú, ale ani kde ich mám kúpiť) a chutia skvele a v tejto knihe som to našla. Doporučujem! Obzvlášť musím vyzdvihnúť "koprovku" - s tou som ohromila i svokru :-)

09.11.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Doporučujem si postupne kresliť jednotlivé vzťahy - kto, s kým, deti, milenky, kamarátky..pretože časom sa v tom človek začne strácať :-) Ale bavilo ma to velmi!

09.11.2018 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Začiatok trochu nuda a celú dobu som si myslela, že viem kto to bol, a ak mám pravdu, tak je to škvár. Nepotvrdilo sa to. Záver poriadne prekvapil, ale i tak musím jednu hviezdičku ubrať.

05.11.2018 4 z 5

Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Hana Parkánová-Whitton

Trochu historie, vela romantiky - prijemna, odpocinkova kniha

31.10.2018 3 z 5

Pahorek z písku Pahorek z písku Ray Rigby

Snazila soom sa, naozaj! Ale neslo to. Trikrat som knihu zacala citat (pretoze ma vyborne recenzie..), ale nedocitam ju. A to nielen preto, ze som ju zabudla na druhom konci republiky, ale hlavne preto, ze som sa do citania musela nutit - nebavilo ma to.

01.10.2018 odpad!

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Perfektne! Pred 15 rokmi som tuto knihu citala stale dokola a musim povedat, ze i teraz po tridsiatke je to stale vyborne!

23.07.2018 5 z 5

Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů Tomáš Klvaňa

Je to hlupák, narcista, klamár a samolúby idiot...s prístupom k jadrovým zbraniam.

08.05.2018 4 z 5

Severní vody Severní vody Ian McGuire

Na zaciatku knihy som ziskala dojem, ze bude nasledovat jednoduchy dej s primitivnou zapletkou. Ale nestalo sa. Cim dalej, tym viac som mala vyvalene oci a otvorene usta - uzasne.
Uz to ale staci - je to uz druha kniha za sebou o surovosti, spine, vykaloch a zverstvach na velrybarskych lodiach..teraz nejaku navonanu romantiku

21.04.2018 5 z 5

O divadle a tak podobně O divadle a tak podobně Karel Čapek

Prva cast od Karla Capka ma bavila velmi, ake tou druhou, id Olgy Scheinpflugovej, som sa prekusavala tazko. Aj tak sa to ale da povazovat za prijemne odreagovanie v dobe, kedy deti maju horucky a vas boli cely clovek z celodenneho chovania, utesovania, obskakovania, merania teploty, utierania bliknkov, prehovarania k tomu, aby nieco zjedli, vypili, vycurali sa, lahli si, prykryli sa perinou.... a vy potrebujete mysliet na nieco ine, trebars na to, ze i vy tu chripku mate.

26.02.2018 3 z 5

Osm žen z Hradu Osm žen z Hradu Pavel Kosatík

Výborná kniha! Obzvlášť v predvečer prezidentských volieb. Prajem nám všetkým, aby sme si zvolili prezidenta, ktorého manželka bude ako Charlotta Garrigue Masaryková, Hana Benešová alebo Olga Havlová.

11.01.2018 5 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Co si asi mysli jej okolie, jej rodina? Ako zvladli to zistenie, ze je "ina"? Ako sa da zmierit s tym, ze je blizky clovek, o ktorom si asi mysleli, ze ho poznaju, uplne iny? A este k tomu v tak velkej veci. Neviem. Muselo to byt pre nich tazke.

28.11.2017 3 z 5

Sedm bláznů Sedm bláznů Roberto Arlt

S knihou som dost bojovala. Dvakrat som ju odlozila, ale do tretice som sa rozhodla, ze ju musim dat.
Zaciatok bol celkom dobry, predznamenaval dobry pribeh. Rozhodne mal velky potencial! Avsak dej sa takmer nijak nerozvijal, alebo len pozvolna, vacsinu knihy zabrali trhle myslienky a filozoficke rozbory hlavnych postav. Obcas som nevedela, ci sa im to vsetko len nesniva.
Druhy diel uz citat nebudem.

31.01.2017 3 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Zaujal ma jeden monolog: "Ja vim Gudrun, ale rikam ti, ze je absolutne zbytecne, aby sis delala starosti, ktere si ja nedelam. Jsou to moje starosti, patri mne. A ja si je delam, kdyz si je delam, a kdyz si je nedelam, tak si je proste nedelam, a uz vubec si je nebudu delat, kdyz si je misto me budes delat ty."

Musim s odstupom casu zmenit hodnotenie na 5*

17.01.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

530 nabitych stran. Chvilami pohodovy, ale i mrazivy pribeh, ktory sa cita jednym dychom.

17.01.2017 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Je tazke okomentovat tuti knihu. Dostala som ju od autora spolu s venovanim, a na zaklade pozitivnych recenzii, som sa na nu velmi tesila. Prolog bol vyborny, potom ale prislo velke sklamanie - jednoduche az naivne dialogy a same citaty a frazy. Tak trochu literatura "young adult", nebavilo ma to. Zaver ale aspon trochu prekvapil a knuhu poludstil.

20.10.2016 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ten zaver! Citala som ho az do pol druhej rano. A keby kniha pokravovala, tak citam az do rana :-)

15.10.2016 5 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Velmi intimne priznanie! A ja sa priznavam, ze som o transsexualite skoro nic nevedela a som rada, ze som sa k tejto autobiografii dostala. Kniha je fajn, ale vadil mi v nej prilisny patos a miestami otrepane frazy.

06.10.2016 4 z 5

Lepší život Lepší život Anna Gavalda

Kopa zvastov!
Cela kniha je len zmes chaotickych prirovnani, pridavnych mien, privlastkov a snahy vymenovat vsetky slova ake na svete existuju. A tie zbytocne vulgarity a sprostosti! Kniha sa mi vobec nepacila a nedoporucujem ju!

28.09.2016 odpad!