moniiwolf moniiwolf komentáře u knih

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Zvláštní kniha ve formě deníkových záznamů. Jedna velká depka, řekla bych. Ovšem s přimícháním koření života. Tohle je život, tohle se děje. Takže jestli vás kniha nebavila, nebo jste se u ni nudili a odpočítávali jste poslední stránky knihy, měli byste se zamyslet nad svým životem a upřímně si odpovědět na otázku, zda je váš život o tolik zábavnější a dobrodružnější než tato kniha. Jestli ne, tak byste neměli činit výhrady.

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Holky jsem sledovala na internetu, takže když jsem se dozvěděla, že mají vydat knihu, byla jsem nadšená! Přečetla jsem ji odpoledne během 20 minut u kafe při přestávce mezi učením se na zkoušky. Chápu, některé komentáře, které knížku obviňují z plýtvání papírů a z toho, že všechno mělo zůstat na instagramu, ale mám k tomu jednu velkou výhradu. Žijeme v nové době, které se naprosto přirozeně přizpůsobujeme. Nechodíme do butiků, ale nakupujeme na internetu. Nevaříme, ale jídlo si objednáváme domů. Nepíšeme si dopisy, ale zprávy na instagramu. Proč tedy kritizujeme i pozvolný vývoj knihy a vznik nového formátu?

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Nechápu malá hodnocení, která jsou směřována k této knize. Já osobně mám Viewegha velmi ráda a jeho knihy jsou pro mě pohlazením po duši. Píše příběhy v celé své kráse a nepotřebuje dávat hlavním hrdinům anglická jména, aby kniha byla více populární. Divadelní hra na konci se mi líbila a bylo to příjemné zpestření k předešlým povídkám.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje druhá kniha od Radky Třeštíkové a byla jsem mírně zklamaná. Příběh, byť ze začátku hodně nadějný, postupem času nabíral obrátky nerálna, což na mě nepůsobilo zrovna sympaticky. I přesto je kniha čtivá a děj ubíhá rychleji než u většiny knih, ale i tak jsem čekala malinko více.

17.05.2020 2 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Kniha s neotřelým námětem a velmi podmanivým způsobem vypravování. Knížku jsme zhltla za 3 dny a to v době, kdy jsem se učila na zkoušky, takže jsem každou volnou chvilku měla knížku v ruce a bořila jsem se čím dál tím hlouběji do děje. 2* strhávám za málo thrillerových prvků, které mi tam místy trochu chyběly, ale i tak rozhodně doporučuji přečíst!

17.05.2020 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Nejsem zrovna fanynka Johna Greena, a přesto jsem si k tomuto příběhu našla svou cestu. Svým způsobem mě příběh chytl za srdce. S hlavní hrdinkou jsme soucítila a držela ji palce, aby to všechno překonala a dala svůj život trochu do kupy. Každopádně pro mě super kniha ze žánru Young adult.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Popravdě nevím, co si o knize mám myslet! Rozhodně vím, že je čtivá a já jsem ji zhltla za 3 dny, ale konec mě docela zklamal, bylo to celé nepřesné, rychlé, takové jako v mlze. Možná si to jen Igor vymyslel, nebo se v Tribeči odehrává opravdu něco zvláštního.

20.04.2020

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Knihu jsem zhltla na víkend a nemohla jsem se od ní odtrhnout. CL píše skvěle a ještě k tomu to má hlavu a patu, což je dneska někdy vzácnost, trochu mě mrzí, že tato série už je zakončena, ale tak asi v nejlepším se má opravdu přestat, ještě mě asi 3 knihy ze série čekají a doufám, že budou minimálně z poloviny dobré jako Andělíčkářka!
PS: Taky vás vždycky tak strašně baví ty příběhy z minulosti? :)))

17.11.2019 5 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Z knížky jsem byla nadšená. Hlavní hrdinka - Dita, je jen o něco málo mladší než já, takže co se věku týče, tak jsem se s ní rychle ztotožnila. Knihy LL mi přinášejí jakýsi životní nadhled, že všechno není tak horké, jak se to uvaří a některým věcem se prostě musíme zasmát a jiné vytrpět, ono to časem prostě nějak přejde. A díky ní jsem si uvědomila, jak si tohle životní období musím užívat a ráda se k němu někdy v budoucnu budu vracet:))

17.11.2019 5 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Knihu jsem přečetla, i když nebyla věnována mé věkové kategorii, ale spíš ženám, co už mají děti, nebo se na ně aspoň chystají. Popravdě mi to přišlo hrozně neautentické, některé věty byly natolik klišoidní, že jsem se u nich musela na chvíli zastavit. Celé mi to přišlo takové nijaké, jasně že se kniha skvěle čte a děj plyne relativně rychle, ale co se uvěřitelnosti týče, tak jsme na bodu mrazu (říkat kamarádkám děvčata? Co to má být?) a také hlavní postavy jsou černobílé, nikoliv barevné, jak je z normálního života známe. Čteme knihy, abychom si nejen zkrátili volný čas, ale také si z té knihy něco vzali. Tahle kniha mi toho moc nedala :/

17.11.2019

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Autorčin styl je mi nějakým záhadným způsobem blízký a fakt mě baví. Knížky v této sérii bohužel nečtu popořádku, což me celkem mrzí, ale nedá se nic dělat. Kameníka jsem četla po Andělíčkářce a zezacatku jsem byla trochu zklamaná, protože se mi to nezdálo až tak dobre, ale po překonání 100 stran jsem byla naprosto uchvácena! Knihu jsem přečetla za dva dny a takřka pořad jsem myslela na děj knihy, což je trochu problém, když jste studentkou právnické fakulty a měla byste přemýšlet nad jinými věcmi. Za me ale rozhodne doporučení všemi deseti!☀️

17.11.2019

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Knížka čtivá, ale někdy mi ten úsečný styl trochu vadil. Možná nebylo potřeba popisovat každý den , ale stačilo jen občas a více do hloubky. Zajímala mě sonda do duše 19 leté dívky, ale spíš to byla taková snůška toho, jak je hrozně nespokojená a jak se jen noří čím dál tím hlouběji do tmy. Za celou knihu jsme se s postavou nemohla ztotožnit a byla mi spíše protivná a její nezodpovědné chování mě vytáčelo, až jsem měla chvílemi chuť zatřást, ať se sakra vzpamatuje a jde se svým životem konečně něco dělat.

Ale jinak četba nenáročná, ale vím, že už se k ní nevrátím.

06.11.2019 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

První knížka, kterou jsem do Třeštíkové četla a to, co jsem očekávala, to taky přišlo. Líbilo se mi zpracování z mnoha úhlů pohledů, akorát chvílemi jsem možná až moc dlouho přemýšlela, jak je ta a ta postava propojena s jinou. Grafické zpracování knihy moc pěkné, krátké kapitolky skvělé, když jedete třeba vlakem nebo autobusem. Není to žádné vrcholně filozofické dílo, ale rozhodně neurazí a já osobně jsem to přečetla za víkend:)

06.11.2019 3 z 5