moničina moničina komentáře u knih

Očkovat, nebo neočkovat proti koronaviru? Očkovat, nebo neočkovat proti koronaviru? Clemens G. Arvay

Rozhodne doporučujem!

30.05.2021 5 z 5

Smrt přichází s podzimem Smrt přichází s podzimem Vítězslav Welsch

Príjemná oddychovka s jednoduchým príbehom. Co mi trošku vadi je, že nazov knihy nekorešponduje s dianím v knihe. Vserky tieto knihy s Mráčkom sú veľmi prijemné a čtivé.

12.05.2021 4 z 5

Co nás má naučit koronavirus Co nás má naučit koronavirus Clemens G. Arvay

Výborné, trefne a poučné a zrozumiteľne napísané. Viaceré veci boli pre mňa novinka, napr. aj to o jemnom prachu a jeho priamom zasahovania do imunitného systému.

11.05.2021 4 z 5

Jak se dělá imunita Jak se dělá imunita Blanka Říhová

Zjednodušené a základné informácie o fungovaní imunity a očkovania. Kto hľadá niečo viac, bude sklamaný lebo kniha nejde do hĺbky. Okrem toho autorka nezahrnula rozne ďalšie aspekty, ktoré možu vyvolat autoimunné ochorenia alebo alergie, ani doležitost napr. kojenia a mnohe iné zistenia dnešnej modernej vedy. A obhajuje očkovanie bez uvedenia rizík, je to opak knihy akou je napr. velmi fundovane napísaná kniha od Tomáša Kaspara. Je to skor kniha pre študentov na urovni strednej školy.

07.05.2021 2 z 5

Veľká rodinná kuchárka bez mäsa Veľká rodinná kuchárka bez mäsa Vladimír Horecký

Jediná výtka - je tam trochu veľa receptov zo sóje. Pre tých, ktorí majú na ňu alergiu, alebo im nechutí to je zbytočné. Ale ostatné recepty sú taká typická slovenská klasika s lahko dostupnými surovinami, čo je super.

07.05.2021 4 z 5

Kriminalistické otazníky Kriminalistické otazníky Ondřej Krotil

Ďalších niekoľko doplňujúcich informácií ku známym, avšak nevyriešeným prípadom. Je to akoby doplnenie knihy od Maroša- Největší záhady kriminalistiky ako aj seriálu Prísne tajné vraždy, ktoré sme mohli vidieť v českej televízii. Čo bola pre mňa novinka, bol prípad Brestenský. Autor by mohol napísat aj ďalšie pokračovanie, ohľadne ďalších prípadov.

02.05.2021 4 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Vôbec, ale vôbec ma to nebavilo. A štýl písania mi nesadol, celé to bolo také naivné a nudné. Knihu som nedočítala a darovala do kniznej búdky.

28.04.2021 2 z 5

Komunistické zločiny a CIA (Výbušnina - Operace CIA Splinter Factor) Komunistické zločiny a CIA (Výbušnina - Operace CIA Splinter Factor) Stewart Steven

Skvelá práca. Som rada, že vznikla aj takáto kniha, človek sa stále niečo nové dozvie.

26.04.2021 5 z 5

Tři vlny dobrovolníků a Nová Země Tři vlny dobrovolníků a Nová Země Dolores Cannon

Strata času. Podľa anotácie som očakávala niečo iné. Výsledok - veľké sklamanie a zbytočné vyhodené peniaze.

26.04.2021 1 z 5

Svědectví o smrti Jana Masaryka: Nová odhalení odkrývají pochybná „fakta“ a odsouvají staré „pravdy“ Svědectví o smrti Jana Masaryka: Nová odhalení odkrývají pochybná „fakta“ a odsouvají staré „pravdy“ Václava Jandečková

Opäť, rovnako ako jej predchádzajúca kniha o vyšetrovaní smrti Jana Masaryka, nudné, stále sa opakujúce údaje a nič nové som sa nedozvedela. Len za tie niektoré drobnosti súvisiacich s niektorými svedkami dávam 2 *. A velku časť knihy tvoril opis toho, ako sa snažila vybaviť na príslušných miestach obnovenie vyšetrovania, ako aj aby vzali vážne jej zistenia o Bydžovskom. To ma nezaujalo.

25.04.2021 2 z 5

Napečeno bez pečení Napečeno bez pečení kolektiv autorů

Recepty vhodné pre labužníkov, nie na bežné použitie. Mnohé ingrediencie sú slabšie dostupné. Kto očakáva dezerty, určené pre normálnu príležitosť a nechce veĺa utratiť, bude sklamaný.

07.04.2021 3 z 5

Kuracie prsia - na 78 spôsobov Kuracie prsia - na 78 spôsobov Zoltán Liptai

Veľmi prehľadné, ku každému jedlu sú aj fotorecepty. Kniha je jedinečná v tom, že sa zameriava na určitú veľmi konkrétnu kuchyňu, kuchárkske knihy pre prípravu tohto typu jedál doteraz na trhu absentovali.

07.04.2021 5 z 5

Hrady, zámky a kaštiele na Slovensku Hrady, zámky a kaštiele na Slovensku Daniel Kollár

Priehľadná kniha s kvalitnými obrázkami. Páči sa mi, že pri každom kaštieli je uvedený nielen stavebný rozvoj, ale aj opis rodu, ktorý ho vlastnil ako aj opis súčasného stavu.

06.04.2021 4 z 5

Obroda Slovanov Obroda Slovanov Pavol Peter Kysucký

Autorovi chyba predovšetkým slušnosť a elementarna úcta voči ludom a ich inteligencii. Pohŕdanie a nadradenosť považujem za ludské slabosti.

29.03.2021

Zbytočná vakcinácia: Jednoduchá prevencia a ľahká liečba koronavírusu a iných chorôb Zbytočná vakcinácia: Jednoduchá prevencia a ľahká liečba koronavírusu a iných chorôb Pavol Peter Kysucký

Má to niečo do seba. Ale vadi mi ten miestami arogantný a posmešný štýl, ako by bol najmudrejši na svete. A jeho invektívy na adresu žien, že by im uprel volebné právo, že sú pre mužov sliepky, že nie sú seberovne s mužmi a pod. Čo je toto za chlapa, že si takto rieši svoje komplexy? A ešte to spája so Slovanmi. Co je to za čudo. A preto mám určite pochybnosti o ňom udavanych informáciách, i keď s viacerymi vecami súhlasím, citrón, D vitamin, cesnak, cibuľa, prečo nie. Ale mnohé iné veci sa mi zdajú dosť naivné.

29.03.2021

Klasické moučníky Klasické moučníky Vladimír Horecký

Perfektný výber zakuskov, veľká rôznorodosť, pekné obrázky. Kniha, ktorú by každá gazdinka mala mať.

22.03.2021 5 z 5

Výtah Výtah Linwood Barclay

Výborné. Zaujímavá zápletka, dobrý popis jednotlivých postáv, veĺmi sa mi páčil štýl, akým to bolo napísané. A mám rada knihy z prostredia New Yorku. Mohol by to byť dobrý námet na film. A odhalenia sa vydarili.

13.03.2021 5 z 5

Šaláty a nátierky Šaláty a nátierky Vladimír Horecký

Zrozumiteľné recepty a presný návod, pekné obrázky. Taká klasika a všehochuť, je z čoho si vybrať.

13.03.2021 5 z 5

Takový normální den Takový normální den Will Carver

Dočítala so to a som v rozpakoch. Ako to hodnotiť? Zápletka velmi netradičná, záver a odhalenie absurdné. Súhlasím, ani mne ten štýl písania nesadol. Celé to bolo také neusporiadane, udalosti skákali hore dole a chýbal tomu systém. Viac než krimi to bola skor psychologická sonda do myslí obetí a manipulátora.

09.03.2021 2 z 5

Tři případy a otec a syn Queenové Tři případy a otec a syn Queenové Ellery Queen

Podarené všetky tri príbehy, z nich jednoznačne najlepší bol druhý. Milujem takúto atmosféru New Yorku z danej doby.

08.03.2021 4 z 5