moničina moničina komentáře u knih

Záhada nezvestného pilota Záhada nezvestného pilota Ben Nevis

Opäť vydarená klasika. Výborná chémia medzi chlapcami, ako vždy, zaujímavé prostredie výborný popis prírody a celeho prostredia. Dynamika deja. Som síce už v strednom veku, ale toto ma baví.

24.12.2022 5 z 5

Helenčino pečení - Vánoční cukroví Helenčino pečení - Vánoční cukroví Helena Vybíralová

Pre mňa nová kniha, urobila som hneď štyri recepty a pečivo má skvelú chuť. A to som normalne malo skusena kucharka. A tie jej rozne typy kremov, to je pohádka. Dúfam, že autorka ešte bude pokračovať v písaní.

10.12.2022 5 z 5

Žilina z neba Žilina z neba Milan Paprčka

Fotografie krásne, ale vadí mi výber objektov. Zilina v knihe nie je úplne pokrytá, chýbajú zábery na viaceré mestské časti, ktoré sú dedinského typu a sú zasadené v krásnom prostredí s okolitom prírodou a kopcami. Naopak, zbytočne sa opakujú obrázky jedného námestia a viacerých diaľničných obchvatov.

17.11.2022 4 z 5

Smrt bezdomovců Smrt bezdomovců Josef Blecha

Netradičná téma, uveriteĺný a zaujimavy opis prostredia, sympatický policajný tim. Jediné, čo mi trochu vadilo bolo miestami naivné jednanie, taká ochota pomáhat polícii zo strany okolia sa v reálnom živote nedeje. Takže trochu fikcia. Autor chystá tretí diel, tak sa teším na pokračovanie.

17.11.2022 4 z 5

Podpoľanie z neba Podpoľanie z neba Milan Paprčka

Opäť, krásne spracovaná kniha s obrázkami dediniek, mestečiek a krásnych vrchov a riedko obývaných lazov s milým komentárom pod obrázkami.

15.11.2022 5 z 5

Kuchařka pro začátečníky: Krok za krokem Kuchařka pro začátečníky: Krok za krokem kolektiv autorů

Názov úplne nekorešponduje s obsahom. Nejde vobec o varenie pre začiatočníkov. Je tam len minimum rád pre malo skúsenných a sú tam recepty skor náročnejšie na prípravu.

13.11.2022 3 z 5

Považská Bystrica a okolie z neba Považská Bystrica a okolie z neba Matúš Krajňák

Výborná séria Slovensko z neba, ale toto sa nejak nedarilo. Väčšina obrázkov slabo ostrá, kvôli tmavosti nevynikli detaily, týka sa to objektov v obciach ale aj objektov prírode.

10.11.2022 3 z 5

Dolná Nitra z neba Dolná Nitra z neba Milan Paprčka

Perfektne spracované ako vždy. A úžasné obrázky s estetickým prevedením. Veľmi vhodná kniha , určena nielen pre rodákov z toho regiónu ale aj pre každého, ktorý nepozná daný región a takto si ho priblíži.

03.11.2022 5 z 5

Bratislava z neba Bratislava z neba Milan Paprčka

Moje rodné mesto, takže tu som kritickejšia. Podľa mňa nie najlepší výber objektov na fotenie a naopak, iné mi chýbajú. Aj s centrom sa mohli pohrať lepšie. Ostatné knihy z danej série (mám ich prezretych cca 25) sú na päť hviezdičiek. Ale nie táto kniha.

28.10.2022 4 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Vďaka skvelému filmu som mala vysoké očakávanie. Výsledok ma nepotešil, nič nové sa tam nedozvieme. Myslela som, že tam budú aj nejaké scénky, ktoré sa vo filme vynechali. Ani dej nie je napísaný nejak zaujímavo, nepáčil sa mi ten štýl, chýbali mi tam napr. nejaké naznačené myšlienky u jednotlivých postáv, ktoré tie postavy vo filme nepovedali. Oproti Troškovej knihe Slunce, seno a knihe S tebou mne baví svet, toto bolo o ničom a štýlovo velmi slabé. Celá táto kniha, i pripadala len ako doslovný transkript.

25.10.2022 1 z 5

Vranov nad Topľou a okolie z neba Vranov nad Topľou a okolie z neba Bohuš Schwarzbacher

Zase, nádherné fotografie dedín, malých dediniek, údolí, prírody a vodných nádrží. Fotografie s vysokým rozlíšením, krásne vytónované kopce a šikovne navrhnutý sklon, pod ktorým to fotili. Tieto knihy série Slovensko z neba ma vždy povzbudia a upokoja, je to pastva pre oči a rozhodne ukazujú krásy Slovenska aj v zastrčenejších a turisticky nie tak propagovanych regiónov.

24.10.2022 5 z 5

Z deníku pampelišky Z deníku pampelišky Stanislav Rudolf

Vždy sa mi moc páčil štýl Stanislava Rudolfa, jeho postavy a dej vyznievajú reálne a záver nebýva happy end, v prvom príbehu to dopadlo zle a v ďalšìch neurčito. Sú to skrátka neprikrášlené príbehy z reálneho života.

16.10.2022

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Vtipné ako vždy. Jediná moja výtka sa týka motívu, ten bol nevierohodný.

16.10.2022 4 z 5

Stredné Považie z neba Stredné Považie z neba Milan Paprčka

Opať, výborne zvoleny uhol zosnimania, krásne a čisté zábery na budovy, kopce a prírodu, výborná rozlíšitelnosť, vhodne zvolené ročné obdobia a s tým spojené farby prírody. Ja som síce laik, ale pre mňa, umelecká stránka týchto knih serie Slovensko z neba je jednoznacne Top.

13.10.2022 5 z 5

Dolné Považie z neba Dolné Považie z neba Milan Paprčka

Opäť, úžasné krásne letecké snímky s vysokou rozlíšitelnostou, vhodné zvolené zosnímanie miest, dedín ale aj kaštielov. Sú tam aj zábery na vodné mlyny na Malom Dunaji, ktoré sa krásne vynímajú aj s okolitym vodným prvkom. Celá táto séria Slovensko z neba ma neskutočne baví a keď mám smutnú alebo nahnevanú náladu, tieto obrázky potešia. Len škoda, že nemôžem mať všetky knihy zo série, mám ich asi 15, ale všetky sú perfektne spracované. Klobúk dole pred tými fotografmi. Som rada, že sa na Slovensku vydávajú aj takéto kvalitné veci, tej estetiky v literárnom svete takmer niet, naopak, rastie vulgarita a nedostatok estetickeho vkusu.

13.10.2022 5 z 5

Malá letní romance Malá letní romance Václav Čtvrtek (p)

S filmom v hlavnej úlohe s mladučkou Andreou Čunderlíkovou to malo len málo spoločné. Dej nezáživný, správanie sa jednotlivých postáv znelo nedoveryhodne. A záver, žiadny.

08.10.2022 1 z 5

Veronika, holka nešťastná Veronika, holka nešťastná Vojtěch Vacke

Trochu psychologický. Tie dve verzie a nakoniec otvorený zaver bol blbý.

08.10.2022 3 z 5

Dobrý den, soudružko učitelko: Husákovy děti ve školních lavicích aneb jak to tenkrát vážně bylo Dobrý den, soudružko učitelko: Husákovy děti ve školních lavicích aneb jak to tenkrát vážně bylo Ondřej Horák

Taký stručný súhrn všetkého, čo sa za socíku nosilo a čo bolo dostať v obchode. A to nielen pre deti ale aj dospelych. Obrázky boli fajn, na ich vačší počet by bolo treba hrubšiu knihu. S čím nesúhlasím je kritický podtext na všetko, čo sa vtedy nosilo a čo bolo dostať v obchode. Pritom napr. vtedajším potravinám sa tie dnešné produkty chuťovo aj kvalitou ani zďaleka nepribližujú. A kritický komentár k spevákom, že naspievali pôvodné zahraničné hity a tak sa zviezli po chrbte zahraničných interpretov, s tým nesúhlasím. Mnohé z tých pesničiek boli výborné a niekedy aj lepšie ako originál. Autor to tam nepriamo interpretuje, akoby nerobili nic ine, len napodobňovali západ. Celkovo mi pripadá, že autor akoby kritizoval úplne všetko z tej doby. Ide teda o neobjektívnost. Ale pripomienka mnohých produktov mi vrátila spomienky na detstvo a dávam tri hviezdičky.

05.10.2022 4 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Zase oddychovka. Moc sa mi páčilo vykreslené prostredie, les, zrúcanina, chalupa na samote, a samozrejme, svojrázne postavy a ich zábavné dialógy. Len samotna Jozefína mi je stále nesympatická a detektívka zápletka nič moc.

04.10.2022 3 z 5

Vražda v Tereziných lázních Vražda v Tereziných lázních Pavel Svoboda

Príjemná knižka, dobrý opis prostredia a kúpeľov, celé taká nenáročná pohodička. Niektoré časti boli dosť dedinské a umelé, napr. tie sķúšky divadelného predstavenia mohol autor vynechať.

27.09.2022 4 z 5