111moni 111moni komentáře u knih

Kult Kult Camilla Läckberg

Chvílemi jsme si říkala, jestli to vůbec někdy někdo vyřeší, i když se postupně dalo tušit, kdo je řešením. Obě knihy jsou více rozvláčné, popisné, pro čtenáře možná až úporné, než se dopracuje k závěru, navíc v této knize jsem měla ještě pocit " to si děláte prdel" . Závěr prosfištěl. Nebude to na wau.

13.02.2024 3 z 5

Henryho tajemství Henryho tajemství Kristina Ohlsson

Svižná, čtivě napsaná kniha, hlavní postava se dostane do cizího příběhu, kdy se po smrti přítele dozvídá, že nebyl úplně tím, čím se původně zdál a tím rozpoutá sled nepochopitelných událostí, které nemají vysvětlení, a kontaktují jej lidé, kteří znají kousky pravdy. Zápletka drží napětí, nebo očekávání, čtenáře až do konce, autorka postupně odkrývá karty. Mohlo by se zdát, že je příběh překombinovaný, nicméně vše dává smysl, a čtenář spolu s hlavním hrdinou skládá střípky příběhu, až k závěru.

17.09.2023 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Já si jdu trochu stěžovat, nevím, jak ostatní, ale když jsme začala číst, byly to knihy plné slunce, tepla, teď mám pocit, že tam je furt zima, nebo prostě nevlídné počasí a tedy navíc vražda :-) Každopádně, když čtu knihy paní Penny(ové) mám vždy takový pocit, jako když jdu na návštěvu se slovy, tak co mi zase povíš, co je nového....a odcházím, no , kdo by to řekl. Trochu mi příjde, že autorka ubrala na plynu, už to není tak tajemné a záhadné, ale stále je to čtivý příběh.

29.03.2023

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Ač jsem se poměrně vůbec nedokázala zorientovat kdo je Erika, nepřekáželo mi to v požitku. Napínavé, čtivé, ubíhalo to. Zapletená zápletka mě opravdu bavila, za mě bod k tomu, že nemusím číst úplně detailní popis vraždy. Dobré čtení, dobrá kniha.

07.02.2023 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Asi jsem čekala více záhadna, nebo magična, jediné záhadno bylo pohřebiště zapomenutých knih od kterého se odvíjel příběh, příběh, který se mohl odvíjet od čehokoli, zapomenuté pohlednice, nebo čehokoli, co bylo spojeno s někým z minulosti a probudí zvědavost po původu. K tomu vlastní příběh, navíc, trochu jako by kopíroval minulost, tedy máte chvílemi pocit, že jste se ocitli ve spirále, což na mne působilo, jako by došla inspirace, co s tím "klukem" , tak to projedeme nanovo. Příběh je zajímavý, ale asi nijak okouzlující, dechberoucí...

17.01.2023 1 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Unavený Bosch a poněkud frustrovaná Reneé, mezitím zápletka, pokud se to dá vlastně zápletkou nazvat. Je to spíše nedorozumění, které se nakonec vysvětlí, a případ, který Ballardová jako superhrdina sama bez pomoci zlikviduje. No, tak prosím pěkně, opravdu? Buď očekávám více já, nebo je to autorův unavený povzdech nad celkovou situací. Nelze říct, že by se to nečetlo dobře, ale nemá to ten zápal, taková kniha ze setrvačnosti bych řekla.

16.11.2022 4 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Nečekaně dobrá, zápletka, kdy vám běhá trochu mráz po zádech, zatajujete dech, přemýšlíte, kdo tedy a hlavně proč. Příběh má tempo, osoby jsou vykresleny přesvědčivě, otázky, které byly položeny, mají odpovědi. Nabízí se možnost pokračování, nicméně, tento příběh je uzavřen. Za mě dobrý.

23.10.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Ten konec myslí jako vážně? Nebudu psát, že je kniha top, působí na mne dojmem, jako by se všichni pohybovali někde v časoprostoru, bez gravitace, neukotveně, rozplizle...zápletka je taky tak nějak prostředkem, čekala jsme, že na konci bude nějaké řádné vysvětlení, ale tohleto mne nějak neuspokojilo. Shrnu to, bylo to takové ublemcané.

07.09.2022 2 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Jako dobrý, ale přišlo mi, že je závěr trochu ustřelený, nějak to šlo moc rychle, takové, aby to už bylo za nám. Budiž autorce odpuštěno, poněvadž jinak celé se to četlo vskutku dobře, žádné prostoje a zbytečné tlachání, popisování druhé cihly zleva. Příběh, kterému je nemožné uvěřit a přesto uvěřitelný, vždy stačí málo, o tom, jak myšlenky jednotlivce mění myšlení lidí se lidstvo přesvědčilo. A ta parta je fakt dobrá.

24.08.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Mám pocit, jako by se autor pomalu zklidňoval, ne ve špatném smyslu, od naprosto zběsilého Bubble, kdy jsem měla pocit, že mě technologie sežerou, je tady najednou je vesnice kde čas plyne svým tempem a příběh může začít. A jak to na vesnici bývá, jsou tady nesváry, neshody, románky, a do toho přijede policajt z velkoměsta a právě, když se stane vražda. Kniha baví, od začátku do konce, a musím říct, že jsem neměla ani potřebu nějak hádat "kdo je vrah" , prostě jsem si čtení a příběh užívala,ať se ukážou. A ukázali.

28.07.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tak trochu nuda, moc lidí, jako by se motali pořad sem a tam , dlouho nic a pak velké finále. No velké, řekněme finále. Tentokrát opravdu dočteno, jen,abych věděla, kdo to tedy udělal a hlavně proč...a tedy ten motiv, no, nic moc.

30.06.2022 2 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Já vám nevím, jestli tam, nazpátek, vlevo, vpravo, pořád je to skvělé. A to je tak všechno, co se k tomu dá napsat, protože jediné, co se by to vystihlo lépe je si to přečíst.

19.05.2022 5 z 5

Lazarova krypta Lazarova krypta Tom Harper (p)

Budu parafrázovat klasika " mnoho stránek pro nic" . Stále jsme nějak doufala, že se NĚCO stane, že bude nějaký uzel rozpleten, zvrat zvrácen, nebo tedy něco ve smyslu , kdy se čtenáři dostane odměny, že se tímto dílem, pokud to lze takto nazvat, prokouše. A, že se opravdu kousalo. A nestalo se tedy vlastně NIC, vlastně vůbec nic, něco, jako když dostanete na vánoce fusekle. Takže za mně už asi s panem Harperem nebudu chvíli komunikovat.

30.04.2022 odpad!

Pátý pacient Pátý pacient Thierry Serfaty

Knihy z lékařského prostředí jsou super pokud jsou dobré, tady to bylo tak nějak vleklé,utahané, autor chtěl ukázat na farmafirmy,ale ono nakonec v knize celý systém nevychází úplně dobře. Za mě tedy spíše podprůměrné.

15.03.2022 2 z 5

Temný déšť Temný déšť Conor Corderoy

Za a)netuším jak jsem se ke knize dostala,z toho plyne za b) netušila jsem čemu nebo komu se má podobat. Když jsem začala číst,bylo to,jako slyšet a vidět v hlavě scénu ale Phil Marlove,akorát plus ten déšť a pak už to byla horská dráha. Pro mne osvěžující,od knih,kde hlavní hrdina je nepřekonatelný,dokonalý a chytá padouch,jak kočka myši.Tenhle dostane na budku a zase to zkusí.K tomu trochu toho čehosi a kniha s dějem je tady. Jsou knihy,u kterých toužíte
a čekáte,kdy už bude konec,a jsou knihy kdy se těšíte, že se dozvíte jaký bude konec. Já se velmi těšila,až budu moct číst

06.02.2022 5 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Dovolīm si citovat "nápad jistě dobrý,výsledky byly nedobré ".Zápletka byla velmi kvalitnī , promyšlená, ale děj chvílemi připomínal 007 ,tedy nedotknutelne,byt jsou pronásledování nejlepšími za použitī nejlepší techniky..což je dost nuda,když to čtete na 200 stranách. Takže pokud se povzneseme, zůstává otázka....jsou tam?

29.01.2022

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Zlo číhá, vrazte tam několik podivných týpků a čtenář přemýšlí, který z nich to bude. Dobře se to čte, trochu mě rušila odbočka s návštěvou "taťky", ono nic nebývá jen tak, obzvlášť v knize, kde se mučí a zabíjí a dlouhodobě to někomu prochází. Mlha, nemlha, děj má směr a autor k němu směřuje, byť si se čtenářem krapet pohrává a nenaservíruje mu to jen tak, velmi dobře se to četlo a místy člověk zapomněl na čas.

15.12.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tak u téhle knihy jsme neměla takové to mrazení, chyběl mi ten záhadný tajemný podtón, to, mrazivé cosi. To málo co tam bylo, nebylo tak nějak rozvedeno, jako by se do toho autorka nechtěla sama pouštět. Tohle byla kniha o děsivé hře, kterou někdo rozehrál a pokračovala jako domino, nicméně, po postupném odhalování klíčových událostí se dalo předpokládat, jak se děj bude vyvíjet. Každopádně zajímavý počin a tuto paní budu sledovat ;)

30.11.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Začala bych slovy,ponuré,zoufale a fakt jsem se chvílemi bála.To už se mi dlouho Besta,ten pocit když čtěte a zadržujete dech v očekávání, co se stane. Musím upřímně přiznat,že kniha mě vcucla,i přes tu absurdní zápletku ,v tu chvíli při čtení jsem si představovala ty děti, logika zmizela. Za mě tedy velmi dobrý počin, kdy autorka rozehrává příběh a jen tak vás nepustí.

16.11.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Občas mám pocit, že většina knih má nálepku světový - cokoli, u této knihy si netroufnu tvrdit zdali je světovým bestselerem, ale mezi top bych ji zařadila, rozhodně není nudná, hlavní postava není upjatá, je mnohovrstevná, a za mě velké plus, není na ničem závislá, příběh je psán bez odboček a ve chvíli, kdy si řeknete, tak uf, dobrý, vám autorka nasype další drobečky a hezky vyrazíte na další zážitek. Za mě tedy nový objev a rozhodně počítám s dalšími počiny autorky.

30.10.2021