Mondie Mondie komentáře u knih

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

Krásná kniha. Vše do sebe zapadá, pokud se nějaký čas zajímáte. Po přečtení vyvstávají další otázky. Jaká civilizace byla před Summerem? Autor vůbec nezná Slovany? Nějakým způsobem tam však zapadají.

Další záhady se vynořují. Například takový ještěříci... Kdy se dostali na tuto planetu, aby z nás měli potravu a pracovní sílu? Vládne jim údajně anglická královna, tato kultura je poměrně nová vzhledem k indoevropským jazykům. Prý byla tato rasa nastrčená, má v sobě zakódovaný program nenávidět Slovany. Což je z historie velmi patrné.

Jinak kniha není pro "normální" lidi, běžné konzumenty omezených věd a akademických konceptů. To je mrtvý jazyk, věda se stále mýlí, ale chybu neuzná. To je věda k ničemu, jen manipulaci.
Kdo se zajímá, vnímá to nebo ví.
Bohužel většina populace těžce spí... A tak nebude vůbec tušit. Věří jen co jim předhodí za zbytky pravd i lží dohromady. To je jiný příběh.

Nicméně vzhledem k datu, kdy autor knihu psal, tak je nadčasová. Pro běžného občana nepochopitelná

17.08.2021

Krajiny vnitřní a vnější Krajiny vnitřní a vnější Václav Cílek

Velmi zajímavé čtivo plné faktů a osobních poznatků. Rozhodně stojí za vícero přečtení ;)

14.01.2017 5 z 5

Lidská duše a sex Lidská duše a sex Bohuslav Brouk

Absolutní odpad, který znevažuje ženy a staví muže do pozice "pán tvorstva". Pan filosof asi žil jen ve své temné místnosti poté, co ho žena opustila. Je to vrchol nestoudnosti. A zároveň vzor pro radikální islamisty, pro něž je žena majetek, kus věci na dělání dětí (což by bez pána tvorstva stejně nešlo) a nic víc. Žena by podle knihy neměla pracovat, protože je chodící biologická tragédie plná bolestí, nechutné krve aj. Není tedy hodna muži, který je jako jediný tvořivý. Což je absolutní výsměch všem duchovním literaturám. Protože ona tvořivost má centrum právě v ženské děloze. Pán musel být po zbytek života spíše homosexuálem, nebo úchylem. Z historického hlediska má kniha cenu buď pro machisty či bezpáteřní šovinisty nebo všechny, co nenávidí ženy.

24.08.2016 odpad!

Transformace vědomí Transformace vědomí Tomáš Keltner

Nalezne zde souhrn již možná známých faktů, ale s jiným názvem a zapojené do širšího kontextu. Kniha se četla sama a co je ještě důležitější je její poselství pro vědomý život v přítomné chvíli. Bytí v přítomnosti.
Takže nejen ji číst, ale hlavně ji žít. Těším se na druhý díl. ;)

31.07.2016 5 z 5

Rostliny bohů - Jejich posvátná, léčebná a halucinogenní moc Rostliny bohů - Jejich posvátná, léčebná a halucinogenní moc Albert Hofmann

Krásná, barevná kniha, která není jen na nějaké přečtení, ale je vhodné ji prostě mít v knihovně na další a další nahlížení.

31.07.2016 5 z 5

Jak očistit své srdce? Jak očistit své srdce? Tomáš Špidlík

Tato kniha, jste-li duchovněji založeni vám jistě něco nového přinese, avšak je třeba ji nebrat doslovně. Dnes je rok 2016 a ne vše, co je psané v knize platí i pro dnešní dobu. Nicméně shledávám pravdivou představu o popsané cestě k srdci, léčkách o myšlenkách a emocích. Částečně i o "démonech" pokušitelích. Popsané nástrahy "probuzeného" člověka a pasti ega jsou velice trefné, jazykově jinak podané. Osobně se mi slovo hřích nelíbí, ale to je můj pocit, neboť dnes je tedy shledán hříšníkem naprosto každý...

08.05.2016 4 z 5

František Hodonský František Hodonský František Hodonský

Ačkoliv se zde jedná primárně o monografii s výčtem těch nejdůležitějších umělcovo dat, také přináší výčet jeho stěžejních maleb. Ačkoliv jim čtenář nemusí zcela ihned rozumět, je očividné, že jsou díla zaměřena na zvláštní způsob zobrazení krajin a přírodnin v podobě abstrakce. Na mne tak působí až jako ztvárnění mikroskopického světa. Je vhodné pokusit se najít způsob, jak na autorovo práce nahlížet. Již nyní je zřejmé, že se Hodonský zapsal do historie české krajinomalby, jehož obrazy se už dnes prodávají za sta tisíce.

06.05.2016 5 z 5

My z Atlantidy. Svědectví z dávných časů My z Atlantidy. Svědectví z dávných časů Rainer Holbe

K regresním terapiím musíme být obezřetní, neboť jedinec tak může "prožít" život někoho jiného. Ne jedna literatura se o tomto fenomenu takto zmiňuje. Řekla bych, že je v ní kus velké pravdy a část polopravd. O tom, co se mohlo na Atlantidě udát píše D. Melchizedek v "Prastarém tajemství květu života" díl 1. Což vám může pomoci ucelit střípky informací z této knihy od R. Holbe. Informace se pak shodují i s "Thovt-projekt lidstvo" a jiné. Třeba poselstvím plejáďanů. Ať si někdo myslí, že je to pohádka, ale jediný kdo spí v bdělém stavu s klapkami na očích je pouze dotyčný.

25.04.2016 4 z 5

Žít v srdci Žít v srdci Drunvalo Melchizedek

Výtečná kniha, kterou jednou přečíst nestačí. je tam krásně vyjádřeno, jak lze myšlenkami lidí a meditací ovlivnit počasí, což se stále děje. Nechci zde však zabředávat do moderních konspirací a informací o HAARP, zde jde o něco jiného, a mnoho lidí si neuvědomuje, jak svými myšlenkami tvoří svou realitu a ovlivňují ostatní navzájem.

25.04.2016 5 z 5

7 návyků úspěšných teenagerů 7 návyků úspěšných teenagerů Sean Covey

Kniha mne ovlivnila, o tom žádná. Dostala jsem se k ní už na ZŠ, a na některé spolužáky jsem vyzkoušela pár testů. Už tenkrát se určovalo, že možná budu učitelkou ;) Takže doporučuji. Vliv na ne měla v tom, že je nutné dopřát si spánek v absolutní tmě, o což se snažím do dnes. A že nic není předem ztraceno...

25.04.2016 4 z 5

Nebeská láska Nebeská láska Lorna Byrne

Také jsem byla u knihy často dojatá, nešlo přímo o nějaký pláč, ovšem, svým sdělením zasáhne přímo vaší duši. A vy, pokud máte city, vnímáte, cítíte, že nejde o nějaký výplod něčí fantazie.

25.04.2016 5 z 5

Psychospirituální transformace 1 Psychospirituální transformace 1 Věra Bučilová

Doporučuji mužům, ženám i dospívajícím dětem. A skutečně ji zvládnete přečíst za jediný den, ale někdo má na pochopení celý život.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Ano, kniha mého dětství. :)

Příběh umění Příběh umění Ernst Hans Gombrich

Jedná se o příběh umění, nikde se netvrdí, že se v ní dozvíte absolutně všechno. Ostatně takový ucelený lexikon, jaký si asi někteří komentátoři představují asi ještě neexistuje. Na střední nám stačil jenom Mráz, nebo Pijoan, který na VŠ lehce zavrhli a nahradili tímto základem, Gombrichem, jelikož tam není takových chyb. Pro seznámení a upřesnění datace postačí, chcete-li vědět více a jít do hloubky, je třeba vyhledat dílo o konkrétním umělci. ;) Přičemž každá kniha na závěr poskytuje seznam použité či doporučené literatury. Jediné co mne osobně v Gombrichovi schází je zaměření na českou krajinomalbu, ale nevadí, zdroje jsem si našla.

Poselství od Jeshuy Poselství od Jeshuy Pamela Rose Kribbe

Wau, tak ona je i kniha? :) Já mám jen několikahodinové audio, což zřejmě nebude jiné než text knihy. Musím přiznat shodu ve sdělení a tím, co cítím a vnímám. Protože on se konečně vrátil a čeká na každého z nás v našich srdcích. Ano, formou kristovského vědomí, už se nevrátí jako jeden člověk, ale my všichni můžeme být jím, čistou Láskou. Děkuji

24.04.2016 5 z 5

Velká kniha o čakrách a kundalini - pracovní kniha Velká kniha o čakrách a kundalini - pracovní kniha Jonn Mumford

Jistě zajímavá kniha. Co Vás může ze začátku lehce zabrzdit, je praktikování uvedených ásan a s nimi spojený způsob uvedení se do stavu meditace. Z tohoto důvodu s ní budu pracovat minimálně rok nebo více. Úplným laikům bych ji nedoporučila, neboť se může jevit jako náročné čtivo plné "prazvláštních" informací pro normálního člověka, které bez praktikování nejsou k ničemu. Navíc chtíčem poháněná touha předčasně probudit své kundalini, může vést i ke katastrofě. Má se totiž probudit samo od sebe ve chvíli největší připravenosti. Více zjistíte v knize, ovšem, berme to obezřetně a maximálně zodpovědně. Osobně je mi nesympatické ego autora, nevěřím totiž na velkolepost nějakých mistrů, byť mají výsledky. Ve finále máme každý toho mistra v "sobě", ve svém nitru, ale ne každý je ochoten se mu otevřít...

24.04.2016 4 z 5

Encyklopedie českého výtvarného umění Encyklopedie českého výtvarného umění Emanuel Poche

Kniha je vhodná pro přehled a dataci, avšak může se jevit již "zastaralá". Nicméně s dalšími podobnými tituly je použitelná i pro vědecké práce na VŠ.

23.04.2016 3 z 5

Tao přírody Tao přírody Rupert Sheldrake

Zajímavá kniha i náhled na přírodu, kterou denně vídáme, ale často ji nevěnujeme tolik pozornosti. Pokud se chcete dozvědět, co se mimo jiné děje v termitišti, neváhejte s četbou. Z vědeckého hlediska pak lze sklouznout k mírnému patosu ;)

23.04.2016 4 z 5

Proč je příroda krásná? Proč je příroda krásná? Karel Stibral

Tuto knihu jen doporučuji, pokud Vás zajímá význam krajiny v historickém kontextu a především v umění. Vnímání krásy a estetična, kterak se počalo na přírodu pohlížet v dávných dobách, resp. v časech historicky doložitelných na základě vědeckého zkoumání samotného autora. Žádné spekulace, nýbrž fakta, což lze doporučit i při studium na VŠ a závěrečných pracích.

22.04.2016 5 z 5

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

Již brzy se na ní chystám a nemohu se dočkat. Konečně budu zas číst co chci, a že těch knih je, panečku! :)

12.04.2016 5 z 5