MonciLegindi MonciLegindi komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tahle knížka je nepopsatelná, kdo ji přečte tak pochopí...Knížkou jsem žila a když jsem ji četla, vždy jsem se ocitla v hlavním centru dění a moc jsem si to užívala. Je to to nejlepší, co jsem kdy četla... :O Pro mě zatím jediná knížka, kterou by bych si přečetla (a přečtu) znova ♥. DOPORUČUJI!

08.10.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Do této knížky jsem se naprosto ponořila a těším se na její pokračování. Už jen v knihkupectví mě zaujal jak její design, tak její obsah... Sice mě chvíli trvalo se do ní začíst, ale po cca 50 stránkách jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně stojí za přečtení - DOPORUČUJI, proto 5 hvězdiček ;)

07.04.2018 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Perfektní zakončení. Musím říct, že tato série se mi vryla přímo pod kůži a i když jsou to už 2 dny, co jsem ji dočetla, pořád myslím na Perryho a Árii :) Autorka úžasně vystihla strach, smutek, zlost, touhu,... s postavami jsem se smála, ale chtělo se mi i občas brečet - ať už štěstím nebo smutkem... klobouk dolů. Nejlepší trilogie co jsem kdy četla ♥. Škoda, že autorka nenapsala více knih.

30.01.2018 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Tahle knížka mi dala docela zabrat... dlouho jsem se nemohla překousat přes prvních 80 stran, ale následně jsem nemohla přestat a knížku dočetla jedním dechem. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a jejich ztvárnění je ojedinělé.
Škoda, že se již další díly nedají sehnat (nechci číst pdf - raději bych obohatila svoji knihovnu). První díl vřele DOPORUČUJI :)

01.01.2018 5 z 5

23 hodin 23 hodin David Wellington

Tato kniha jako čtvrté pokračování byla lepší než 3 díl této série, ale chyběl mi tam jeden z hlavních hrdinů James Arkeley (nejuznávanější lovec upírů), který byl ve 3 díle zabit Laurou Caxtonovou, protože se proměnil také v upíra.

Kniha 23 hodin byla zajímavá, hlavně prostředí věznice. Nikdy by mě nenapadlo, že se zde usídlí upír a věznici bude považovat jako zdroj potravy atd... Knížku jsem četla poměrně dlouho, ale konec stál za to :)
Takže jdeme na poslední díl 32 špičáků - Konečné zúčtování (jsem velmi zvědavá jak to skončí)

20.02.2016 4 z 5

Upír nula Upír nula David Wellington

Tato kniha je třetí pokračování o Laure Caxtonové a jejím osudu. Musím se ale přiznat, že tento díl mi zatím trval nejdéle dočíst. Byl sice zajímavý, ale místy moc utahaný.
Konec tohoto dílu jsem si představovala trochu jinak, ale i tak mě některé části překvapily, protože jsem je vůbec nečekala.

Kdybych nečetla první 2 díly, tak bych v téhle knize poněkud ztratila pointu. Ovšem vřele doporučuji a jde se na další díl (23 hodin).

18.10.2015 4 z 5

Pensylvánský upír Pensylvánský upír David Wellington

Jakmile jsem z téhle knihy přečetla první 3 stránky, hned jsem věděla, že si ji přečtu do konce. Během čtení jsem byla v neustálém napětí a nemohla jsem přestat.
Bez ohledu na některé pravopisné chyby v textu, které moc nehodnotím, se spíše zajímám o to, jak je kniha napsaná a jaký měl autor nápad, což hodnotím velice kladně.

Knihu bych doporučila těm, kteří mají rádi upíry, ale v jiném stylu (nemají jen dva špičaté zuby, ale celou pusu ostrých zubů "jako žralok", své oběti nevysají jen krev, ale v některých případech skoro celou sežerou atd...)

14.08.2015 5 z 5

99 rakví 99 rakví David Wellington

Tahle kniha je oproti prvnímu dílu docela nic moc. V celé knížce se řeší pouze jenom jedna událost a to jakoby nedokončená "válka". Konec druhého dílu mě ale překvapil, takže se vrhnu na 3 díl s názvem Upír Nula.

14.08.2015 4 z 5