moira2912 moira2912 komentáře u knih

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

5.7.2013: 4*
Hodně jsem se nasmála, zápletka mě bavila, Charles s Annou jsou zlatí a ten epický konec byl dokonalý. x))

8.2.2013: 3*

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

4.12.2015 - 4*
Bylo to inteligentní. Vtipné. Všechny charaktery se mi dostaly pod kůži. Postavené na zajímavé myšlence, i když mě v druhé půlce začínal hrdina štvát. Konec přeslazený, ale toho se u historických romancí asi stěží vyhnu. Ale líbilo se mi to hodně. :)

Hra věží Hra věží Daniel O´Malley

26.6.2015 - 4*

9.9.2013 - 4*
Nevím, proč jsem si tu knížku chtěla přečíst tak brzy po prvním přečtení. Možná to bude tím, že se mi vybavila jedna scéna, a já měla neuvěřitelnou chuť si to pročíst znova? Kniha se mi líbí, hodně, má své mouchy, a někdy to dokonce ani nejsou zanedbatelné chyby, ale autor umí psát a jeho kniha mi jednoduše sedla. Je originální a řadím ji mezi jednu z mých nejoblíbenějších... hm, urbanek? Asi se to tam nedá zařadit, ale já to tak v hlavě mám označené. :D

16.-18. 2. 2013 - 4,5*
Od knihy jsem čekala v podstatě cokoliv, protože anotace je sice poutavá, ale dost neurčitá, co se děje týče. Ani netuším, zda jsem čekala něco paranormálního, protože, popravdě, hrdinka se vzbudí v cizím těle a bez vzpomínek? Sci-fi.

Co se stalo pak? Pomalu se přede mnou odkrýval úžasný, promyšlený příběh, složitý, s každou stránkou jsem se v podstatě dozvídala něco nového, a… vážně to paranormální fantasy byla. Sakra, je to jedna z nejlepších paranormálních fantasy, které jsem četla. Skvělý děj. Výborné charaktery. Originální nápad.

Žádná milostná zápletka, natož trojúhelník, a paranormálno jako takové v podstatě hraje druhé housle! Jednoduše knížka, která se soustředí na myšlenku, na děj.

O světě se dozvídáme postupně, stejně pečlivě jsou představované a prohlubované charaktery, což je skvělé, skvělé, skvělé. Pořád jsem se na něco těšila, celou dobu.

Postavy jsou propracované, v chování sice nepříliš pevné, ale minulost a vykreslení je skvělé. Divná hrdinka se někdy chová zvláštně, a teď nemyslím situace, ve kterých autor popisoval ženské problémy, které ve výsledku vyzněly vtipně. Občas se prostě hlavní hrdinka chovala jako robot.

Autor musel použít kus fantasie, když vymýšlel stále jiné a originální schopnosti pro své postavy. Smekám. A sakra, stále nemůžu strávit to, co se stalo s drakem. A jak se rodí upíři.

Šesti set stránková kniha už něco vypovídá o pořádném ději a opravdu, hluchých míst tam je jen málo. A co je na tom nejlepší – příběh ještě nekončí, tak je, dalo by se říct složitý, a postupné odhalování světa je taky skvělá stránka knihy. Autor umí psát poutavě.

Líbilo se mi to. Překvapilo mě to, mile, a bavila jsem se. Nedočkavě čekám na druhý díl.

Týden hříchu Týden hříchu Tessa Dare

9.4.2017 - 4,5*
"Yes, ladies, I truly am this handsome. And I don’t even have to try."
- Colin, tak skromný hrdina. V myšlenkách Min, ale nejspíše i ve svých vlastních. :D :D :D
- a dokonalá scéna:
“Why don’t you read me your presentation again, and I can pretend to pose thoughtful questions?”
She laughed a little.
His voice warmed. “No, truly. I like listening to it. I can’t pretend to understand every word in your presentation, but I don’t have to be an expert to know you’ve something important to say. I don’t need to be a geologist to understand that it’s well-written and carefully reasoned. And the way you pronounce all those polysyllabic words?” His thigh nudged hers. “Makes me rock hard, every time.”

(omliouvám se, že jsou úryvky v angličtině, ale, well, četla jsem to v originále. *smích*)

18.05.2017 5 z 5

Epic Epic Conor Kostick

8.5.2017 - 3,5* (aj)
Uvažovala jsem nad žánrem LitRPG a kdy jsem se s podobnými knhami setkala poprvé...
A vyskočila mi tato kniha, kterou jsem četla kdysi dávno jako o dost mladší děcko. Ani jsem si nepamatovala, o čem byla, pouze, že charakter byl klučina hrající rusovlasou krásku a že ta dostala od NPC diamant. *smích*
Kniha byla dost naivní a hodně YA, ale mělo to pár prvků, které mě bavily. Takový slušný průměr. :)

26.3.2009 - 3,5* (čj)

18.05.2017 3 z 5

Jáma a dům Jáma a dům Jana Rečková

Není to klasický příběh. Nikdy jsem netušila, kam ta cestá plná nečekaných zatáček a zvratů vedla. Byla to podivně smutná a tragická předpověď budoucnosti. Ale především to byla parádní jízda. Mám psaní Rečkové ráda, nejsem si jistá, zda jste ode mě mohli čekat něco jiného, každopádně doporučuji se na knihu kouknout. Možná najdete něco nového a precizního. :)

16.04.2017 5 z 5

Poslední bere vše Poslední bere vše Miroslav Žamboch

5.1.2017 - 4*

Dlouhý sprint - 4,5* - druhé čtení. Mám pocit, že jsem si to neužila tak moc, jako poprvé, stejně jsem se do toho příběhu zase zamilovala. Špína, magie, bodání do zad a úžasňoučké kulisy. Kdo by něco takového nezbožňoval? A díky tomu, jak dávno jsem to četla poprvé, stále jsem nakonec byla překvapená. :)
Btw - až díky této knize mi došlo, že Dlouhý sprint a Koniáš patří do stejného světa. Ehm. *smích*

Poslední bere vše - 3,5* - vraždění, šílenec ve vedení a rodinka s dědičnými duševními poruchami. Nebo to možná jen byla špatná výchova. Anyway, bavila jsem se, trochu se přitopila v krvi a posteskla si nad koncem. Na chvíli si od podobných příběhů budu muset odpočinout, nedokážu brutalitu strávit v takovém množství, jako dřív.

Pouštní škorpión - 3* - Koniášův příběh. Bylo to chytré. Napínavé. Ve stylu Žambocha. Ale něco mi tam chybělo, možná jen ke mně prosákla Koniášova únava a jeho rozpolcenost nad... vším.

06.01.2017 4 z 5

Mistr papírových kouzel Mistr papírových kouzel Charlie N. Holmberg

Je to roztomilé. Podivná směs rozkošnosti a brutality. A je to střelené a nápadité a unikátně dokonalé. Především originální, v některých aspektech.
Charaktery se mi dostaly pod kůži, což je podivné, jelikož mám lehký pocit samoúčelnosti, kdy jsou spíše postavičkami v ději, než opravdovými charaktery. Ale Emery i hl. hrdinka si mě získali.
Děj byl... ze začátku to bylo hodně pomalé, ale užila jsem si objevování světa. A poté to bylo šílené. Lehce mi to připomínalo Sabriel, místy, a také HP (ničím konkrétním, prostě jen pocitem, atmosférou z toho), ale poskládalo se to dohromady pěkně.
Není to nic světaborného, dost jednoduchý příběh, vlastně i zaláskovanost, i když spíše platonická, ale byl to zábavný a rozkošný příběh a strašně se mi líbil.

13.11.2016 4 z 5

Tvorové světla a temnoty Tvorové světla a temnoty Roger Zelazny

Za příběh 3*. Za fantazii 4,5*. Překladatelský oříšek si zaslouží plno plusových bodíků. A za Prince Který Byl Tisícem 5*. Žába... .)

13.11.2016 4 z 5

Stanice Armida Stanice Armida Lucie Lukačovičová

26.10.2016 - 4,5*
Tahle kniha má hodně kladných stránek. Představte si mé překvapení, když jsem se o tom v půlce knihy ujistila - jelikož tahle knížečka je krátká a já bych dříve pochybovala, že o ní budu tak přemýšlet.

Klady:
- skvěle stupňované napětí, velmi dobře podchycené tempo děje
- děj samotný. Nestává se mi často, že by mě vyvrcholení dějové linie překvapilo. :)
- charaktery byly zachycené skvěle. Co se mi líbilo asi nejvíce - autorka měla tři hlavní protagonisty. A všichni tři byli jiní a především měli nějakou svou chybu. Byli realističtí.
Zářným příkladem byl Victor. Vyloženě bastard, a přestože se to na tom malém prostoru muselo psát obtížně, autorka dokázala přirozeně podat jeho zákeřnost i genialitu, stejně jako jistou, hm, lidskost. Nebyl nepřemožitelný.
Ostatní postavy, i vedlejší, byly dobré. Některé představovaly, škoda, stereotypy, ale jiné byly netradiční a tu a tam měly i hloubku, která příběh přenesla do další roviny
- žánr: sci-fi. Ale na rozdíl od některých románů, na které jsem poslední dobou narazila, tahle knížka sci-fi i byla. Poznali jsme různé rasy, skvěle popsané pro tak krátký příběh, zkoumali originální myšlenky.

Zápory:
- tu a tam bylo něco ploché, autorka to popsala jako fakt, což se potom bilo s tím zbytkem, který tak dobře představila.
- Některé scény byly lehce strojené a klišé, možná mi jen úplně nesedl přepis nebo volba slov (z čehož, opět, obviňuju délku knížky. Na druhou stranu, měl by děj poté takový spád, kdyby se autorka více rozepsala?)

Jak jsem psala, je to krátká knížka, proto mě tak překvapilo, jak propracovaná a dobrá ve výsledku byla. Někde to mělo své mouchy, ale kolem a kolem to byl hodbě silný příběh a já se do tohoto světa ráda vrátím. :)

btw - krásná obálka. Opravdu. Ale nejsem si úplně jistá, že sedí k příběhu. :D

31.10.2016 4 z 5

Clariel Clariel Garth Nix

4.9.2016 - 3,5*
Taková nostalgie.
Nix je úžasný, brilantní spisovatel. Jelikož moje čtení se soustředí na postavy. A když jsem měla chuť hlavní hrdinku zaškrtit - jelikož - YA - a stejně si ten příběh tak užila díky všem ostatním aspektům - světu, ději, malým detailům, asi to něco vypovídá o tom, jak dobře byla kniha napsaná.
Macek. :))
Skvělý příběh.

12.09.2016 4 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Zamotané, složité, chytré, kruté, plné naděje, tak opravdové, že jsem to viděla za očima jako reálný příběh, viděla jsem postavy jako opravdové lidi, cítila jsem bouři na vlastní kůži.
A létala jsem.
(A ty ilustrace!!!)
(A ten svět. Skoro se mi z toho chce plakat.)
Postavy se vyvíjely, byly neuvěřitelně různorodé, hloupé, brilantní, zlomyslné, hodné, štědré a zlé... a všechny propracované, před čím smekám. Každá postava v knize byla jedinečná, byla svá a měla vlastní příběh, problémy, konflikty, sny a touhy, svou minulost, dýchaly.
A já téměř ke všem měla vztah. A některé vážně, vážně nesnášela. A některým nadávala. A některé dokonce i prosila. A pár samozřejmě milovala.
A ten svět! Svět.
Sanderson.
Tahle kniha byla zaměřena spíše na Shallan, stejně jako první na Kalladina, a já jsem zvědavá, jak to bude pokračovat v dalších dílech. Hodně se toho odkrylo, více jsme prozkoumali svět, děj hodně rychle poskočil dopředu a stejně netuším, vůbec netuším, co mám čekat.
Well, kecám, vím, co mám čekat, ale skoro se bojím, co na nás autor vymyslí příště.
Umřu, než bude další díl.

(četla v originále, doufám, že je překlad stejně dobrý. .))

03.07.2016 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Zaujal mě název. Kniha, která má podobný název, by určitě nemohla být tím, čím se zdá být, takže to vypadalo, že by to mohla být zábava. A potřebovala jsem oddech.
Ze začátku jsem čekala jednoduchou knihu, protože hlavní hrdinka nebyla nejchytřejší ryba v rybníce. Ale pak se to tak zatraceně zamotalo, a když píšu zamotalo, myslím Zamotalo.
A bylo tam homosexuální téma.
A rodičovské vztahy.
A vztahy obecně.
Sledovali jsme taky příběh z pohledu více lidí, což si nejsem jistá, že je pro Kinsellu obvyklé. Byla to překvapivě komplexní pavučina příběhu a charaktery byly věrohodnější, než jsem čekala.
A zakončené to bylo dobře, celkem uzavřeně. S nádechem melancholie, ale hezky. :)

03.03.2016 3 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Dívka od vedle mě děsí.
Nejspíše proto, jak je reálná.
Hlavní hrdinu, toho zatraceného spratka a zbabělce, jsem chtěla tak zmlátit.
(Zvláštní, že jsem si na něj vzpomněla před všemi ostatními, kteří by si můj vztek zasloužili více. Snad proto, že ti byli batshit crazy a on byl ten, který měl svědomí.)
Chtělo se mi pro Meg brečet. Když mám v hlavě tu první scénu, u řeky, s obrázkem, před tím vším, a pak konec.
Co se dělo. Stále v sobě mám ten lezavý, špinavý pocit, také strach a zuřivost.
Dívka od vedle je zatraceně syrový a silný příběh.

26.02.2016 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

27.6.2015 - 3,5*
Je to zaláskovanost. Předvídatelná, sladká, trošku hloupoučká, ale vtipná a čte se dobře. Pozadí a kulisy poutavé. Postavy jsou zpracované skvěle, mají své problémy, jsou lidské. Vztah hrdinů se vyvíjí, což se mi na příběhu hodně líbí. Pár poutavých aspektů, které dělají knihu reálnější. Zábavný styl psaní a nápad, kvůli kterému jsem si tu knížku přečetla znova. V jednu chvíli se to zamotá, ale neprotahuje se to a postavy se nechovají záměrně hloupě, aby se obsah nafoukl. Chovají se dospěle. :) Je to tak nějak věrné a realistické, na chick lit, a zároveň vtipné a lehce se to čte, což se mi na knize líbí asi nejvíce. .)

27.09.2015 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Miluju Žambocha, jeho knihy se mi většinou dost líbí. A tahle byla zvláštní. Hodně jsem se smála, příběh byl vážně poutavý, postavy různorodé.
Ale ten konec?!
Jak mohl napsat takový konec?!

Ale Micuma byla zlatíčko. x))

27.09.2015 4 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Řekla jsem si, že to dorazím, protože je to trilogie. Proč jsem si sakra myslela, že je to trilogie? :D
Nezkrotná má pár postav, které se mi líbily, ale celkově se mi kniha zdála natahovaná, nudná a postrádala jakoukoli poutavost, kvůli které jsem se prokousala prvními dvěma díly. Nezachraňuje to už ani fakt, že se to dobře čte. Táhlo se to a v podstatě se tam pořád opakovalo to samé. I ten sex ztratil jiskru, což je u knihy, která je vlastně skoro jen o sexu, dost děsivé. xP

26.09.2015 2 z 5

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Jedna z lepších erotických knih, bavila jsem se a četlo se to fajn. Bylo to vcelku i realistické. Charaktery mi sedly a skončilo to rozumně. :)

26.09.2015 3 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Trošku jednodušší, ale dobře napsané s chytře vedeným dějem. :)

26.09.2015 3 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Líbilo se mi to!! Briggs sérii zase zvedla nahoru. :)
(můj vánoční dárek, btw. :))

26.09.2015 4 z 5