modranka modranka komentáře u knih

Radostné dny Radostné dny Jennifer Taylor

Ako muži starnú, uvedomujú si, že večne z nich playboji nebudú a začnú myslieť na to, kto by im pomohol. Tak na mňa pôsobil aj Jack. A my baby sme také blbé, že im na to skočíme. :-) Ale, aby som nebola taká prísna, príbehy s dedičkami sú vždy roztomilé a tu boli hneď dvaja chlapci.

25.02.2019 3 z 5

Životní šance Životní šance Josie Metcalfe

Tretia časť série, bola oveľa dobrodružnejšia a dramatickejšia, než časti predtým. Akosi takéto riziko k práci záchranárov patrí a mne sa celý príbeh páčil a pokojne mu dám plný počet hviezdičiek.
Odporúčanie: séria sa dá čítať aj samostatne po častiach - vzťahy sa v nej veľmi nevyvíjajú, dokonca by som povedala, že charakteristika Nicka (akože hlavný hrdina) sa tu a tam mení z každou autorkou.

25.02.2019 5 z 5

Vánoční štěstí Vánoční štěstí Caroline Anderson

Rodinné vzťahy sú vždy zložité, ale Nickovo správanie bolo nespravodlivé - no, ale príbeh je príbeh a tento bol celkom dobrý a čitateľný. Nie však na plných 5*. Prínosom je však príbeh ako súčasť série.

22.02.2019 3 z 5

Novoroční přání Novoroční přání Sarah Morgan

Pre mňa dôvod Amyinho odchodu od manžela trochu pritiahnutý za vlasy, prípadne úplne zbytočný. No, ale chápem, že bolo potrebné na niečom postaviť príbeh.

22.02.2019 3 z 5

Vykřičená panna Vykřičená panna Louise Allen

Málokedy sa stáva, že autorka HQN postaví hlavnú hrdinku do úlohy matky, ktorá odloží svoje dieťa - (nebojte sa, všetko bude inak) - ale nech sa Louise Allenová snažila z Laury urobiť kladnú hrdinku, v mojej mysli zotrvávala v pozícii prospopášnice, ktorá si roztomilú Alice nezaslúžila. Ale biologická matka je MATKA s veľkými písmenami a preto dieťa k nej patrí.

31.01.2019 3 z 5

Svatba lorda Lansburyho Svatba lorda Lansburyho Helen Dickson

z mojej strany trochu sklamanie - veľa nič nehovoriacich a stále dokola opakujúcich sa monológov, ktoré potlačili príbeh. Nedajte sa pomýliť originál názvom *
Lord Lansbury´s Christmas Wedding * Príbehu chýba vianočná atmosféra.

30.01.2019 2 z 5

Utajený syn Utajený syn Sarah Mallory

Veľmi milé prekvapenie. Mám rada príbehy s malými deťmi a tento malý nezbedník bol rozkošný. Od prvej stránky ma príbeh Ellen držal v pozornosti, aj keď je to len poviedka z produkcie hqn. Z mojej strany plný počet hviezdičiek, z každej nastraženej pasce logiky autorka vykorčuľovala bravúrne.
Poznámka: Hoci je obálka prijateľná, obálka z originálu je oveľa presvedčivejšia. Veď posúďte samé.

29.01.2019 5 z 5

Co přetrvá věky Co přetrvá věky Nora Roberts

Táto séria bol pre mňa sklamaním. Ak to skutočne napísala Robertsová, tak hodne, ale hodne klesla na svojej kvalite. Tí, ktorí čakajú romantiku a životný príbeh, čaká rozčarovanie, ale aj tí, ktorí v sérii hľadajú mágiu musia sa obrniť trpezlivosťou. Dej je jasný hneď od prvej kapitoly, takže už nemáte čo očakávať. Riešenie zápletky sa ťahá cez tri knihy a stále je to to isté. Dramatizácia na úrovní -násť ročných. Presun v časopriestore tomu veru nepridal na zaujímavosti. Dialógy na úrovni HQN.
Aby som nebola taká negativistická, tak pekne bola spracovaná charakteristika Írov a írskej duše, ich rodinné zázemie a priateľstvo v komunite. To je jediný prínos série a preto sa oplatí knihy prečítať. Za to dávam dve hviezdičky.

26.11.2018 2 z 5

Sňatková sezóna Sňatková sezóna Mary Nichols

Aj keď názov sľubuje poriadnu nudu, nenudila som sa. Príbeh je napísaný jemne so štipkou revolučných nálad, takže ho pokojne môžete dať čítať aj -násť ročným dievčatám. Najskôr si však prečítajte ***Manžel nebo švagr? *** čo je prvá časť série, ale dá sa to čítať aj samostatne, no nie je to ono.

30.05.2018 3 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Text sa čítal dobre, ale do žánru *thriller* by som ho určite nezaradila. Skôr ide o romantický príbeh s kriminálnou zápletkou. Mala som pocit, že čítam sprievodcu svetom predaja a nákupu vín. Bolo zaujímavé sledovať ako tento svet funguje a ako sa z celého obchodu dá urobiť veda. Páčili sa mi dialógy medzi súrodencami, pekne osviežili celý príbeh.
ALE! Čo sa to deje s autorkami, ktoré použijú hlavného hrdinu príslušníka FBI, tajného agenta, ktorý milenkám vyslepičí svoje krytie?

24.05.2018 3 z 5

Jako rodina Jako rodina Sherryl Woods

Posledná časť trilógie sa mi už zdala zbytočne zdĺhavá, nabrala príliš veľa aktívnych postáv, čo príbehu skôr uškodilo, než pomohlo. Akosi sa mi zdalo, že autorku viac zaujímajú všetci okolo, než samotná Helen a Erik. Neviem či by som dokázala na dlhšiu dobu odložiť vlastné deti k nejakej právničke, aby si na nich trénovala svoje opatrovnícke schopnosti.

Kousek nebe Kousek nebe Sherryl Woods

Tak trochu séria pripomína seriál Gilmorova děvčata. Príbeh však bol plný rozporov... aspoň jeden z nich... hoci si dievčatá otvorili fitko a poradenstvo pre zdravý životný štýl, zachovávajú si tradíciu kŕmenia sa takmer fast-foodových pokrmov, mlsanie sladkých koláčov a sŕkanie tukových kokteilov. To sa mi zdalo postavené na hlavu. Naopak, páčilo sa mi, že autorka pripomenula, ako malé mestá ničia nadnárodné spoločnosti, ako sa raketovým tempom likviduje malomestský ráz našich regiónov.

Nové začátky Nové začátky Sherryl Woods

Najlepší komentár k tejto časti série, je použiť slová jednej z hlavných hrdiniek, ktorý objasňuje námet príbehu.
SPOILER - úryvok:
Ujasněme si to. Když si já tu a tam chvilku popovídám s mužem, který je o deset let mladší, jsem blázen a dělám dětem hanbu. Když tys přivedl o šestnáct let mladší ženu do jiného stavu, aniž bys předtím alespoň požádal o rozvod, jsi co? Nějaký ideál rozumu a cti?

Padlý anděl Padlý anděl Sophia James

Roztomilý príbeh, napísané vcelku inteligentným jazykovým prejavom bez bezduchých fráz. Za tvrdé detstvo bola nakoniec Brenna odmenená Nicholasovu láskou - a to sa mi páči... za utrpenie odmenu, za nemorálnosť pohanu a trest. Takto nejako by mal svet existovať. Človek musí mať niekde hranice. A v tomto prípade aj matka, ktorá Brenne spôsobila toto utrpenie nakoniec bola potrestaná.
Pozn.: Celkom rada by som si prečítala príbeh o Nicholasovom bratovi Charliem, ale myslím, že ho autorka ešte nenapísala.

17.05.2018 5 z 5

Prokletí minulosti Prokletí minulosti Ann Elizabeth Cree

Trochu zbytočný námet na rodovú pomstu, ale ako základ pre príbeh dobrý... až do poslednej tretiny mi to trochu pripomínalo príbehy, ktoré čitateľa sprevádzajú dejovou líniou, potom do deja vstupuje sex, ktorý úplne potlačí napätie - tak starostlivo budované počas prvých častí.... (škoda). Ale určite si príbeh prečítajte, neobanujete, nie je to príbeh, ktorý by vám utkvel v pamäti, ale od poviedky sa to zrejme ani neočakáva.
Text je napísaný pekne, napínavo s miernou dávkou tajomných prvkov.

11.05.2018 4 z 5

Paní na Castlemoře Paní na Castlemoře Joanna Fulford

Vcelku zaujímavá poviedka... nechýba jej romantika ani napätie, smrť ani narodenie novej generácie... čo ma však mrzí, je to, že vydavateľ si vôbec nedáva námahu zistiť ako mu postupuje séria pred vydaním. Prvá časť série je totiž v originál verzii The Laird's Captive Wife, v ktorej sa zoznámime s postavami, ktoré napokon Banovi a Isabelle pomôžu získať späť rodinný majetok.

10.05.2018 4 z 5

Hraběnka z Havraní tvrze Hraběnka z Havraní tvrze Carol Townend

Na to ako autorka chcela vykresliť hlavnú hrdinku nevinnú, nežnú a vychovanú v kláštore, bola to dračica, ktorá pokojne mohla rytiera naučiť sexuálnym hrátkam... preto odo mňa len tri hviezdičky... a ešte k obálke... podľa opisu hlavných hrdinov, by táto obálka patrila k druhej časti a tá z druhej sem. Škoda, že si vydavateľ nedá námahu, aby si odviedol profesionálnu prácu.

26.04.2018 3 z 5

Žena pro mě Žena pro mě Meredith Webber

príbeh o staršom z bratov... solídnom neurochirurgovi, ako som písala pri prvej časti, autorka sa naozaj vyzná v medicíne a preto príbeh pôsobí veľmi reálne... ale rovnako tak mi v príbehu chýbalo trošičku silnejšia zápletka...

25.04.2018 3 z 5

Pacient nebo doktor Pacient nebo doktor Meredith Webber

príbeh z lekárskeho prostredia, celkom príjemný a je jasné, že autorka sa v medicíne vyzná. Napriek tomu dávam iba 3*, chýbalo mi tam trochu napätia... všetko bolo ideálne až to chvíľami bolo nudné... ešteže tam boli aj tie druhé dvojčatá... to dodávalo príbehu viac úsmevov

25.04.2018 3 z 5

Král scény Král scény Louise Allen

Základ pre príbeh je malé divadlo a preto sa väčšina scén odohráva práve v ňom. Obávam sa však, že na začiatku 19. storočia to v divadlách nebolo také ideálne, ako nám to autorka predstavila... preto u mňa len 3*

17.04.2018 3 z 5