Mo-nička Mo-nička komentáře u knih

Historický román pro ženy o první manželce Jindřicha VIII. Tudora.
Kniha mě zaujala svým tématem a celkovou atmosférou, ale některé knižní pasáže byly příliš rozvleklé.

18.01.2021

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Kniha o expedici do Jižní Ameriky a Asie, která měla za úkol proočkovat místní obyvatele nově objevenou vakcínou proti neštovicím.
Autor čerpal ze skutečných událostí tzv. Balmisovy expedice.
Hlavní hrdinku knihy Isabel Zendalovou prohlásila WHO za první zdravotní sestru, která se účastnila světové zdravotnické mise.
Určitě stojí za to si knihu přečíst.

02.01.2021 3 z 5

Magellan Magellan Stefan Zweig

Kniha je psaná archaickým jazykem.
První polovina postrádala tempo, ale od chvíle co Magellan odrazil od břehů Španělska, se četla celkem dobře.

23.11.2020 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Kniha, o které by se dala napsat spousta superlativů.

Kniha, která vám dokáže vehnat slzy do očí.

Kniha, která vám dodá sílu nevzdávat se, jít za svým snem, být sama sebou.

16.11.2020 5 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Červená knihovna dějově zasazená do sikhské komunity v Londýně.
Autorka zřejmě za každou cenu chtěla upoutat pozornost co největšího spektra ženského čtenářstva. Proto v knize najdeme od každého trochu (erotika, pravidla sikhské komunity, soudržnost žen, love story). Nic hlubšího od knihy neočekávejte.
Na druhou stranu jsem knihu přečetla celkem rychle ( možná i proto, že už jsem to chtěla mít za sebou a číst něco kvalitnějšího). Co mě na knize velmi rozčilovalo byl špatný překlad s řadou překlepů.

14.11.2020 2 z 5