mmmisulka.r mmmisulka.r komentáře u knih

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Já se tedy bála, po přečtení recenzí, že jsem neudělala dobře. Ale opak je pravdou. Já byla z knížky nadšená. Skvěle zpracované, dokonale zamotané, podezřelých jsem měla dost a s jistotou jsem dokázala odhadnout toho pravého až opravdu ve finále v rozuzlení a tak to má být. Čtivé, originální, chytlavé. Takže ano, za mě JO!

12.01.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Nelítostný princ - Sophie Lark
3,5/5

Nejprve byli nepřátelé, pak se z nich stáli milenci...
První setkání bylo dramatickou nehodou. Při druhém setkání došlo na lámání kostí. Při třetím se jen utvrdili v nenávisti jeden ke druhému, poté, co se stali snoubenci. Při čtvrtém se z nich stali manželé...
Dva znepřátelené rody, které vyřeší neshody sňatkem.
Dva mladí lidé, kteří jsou odlišné povahy a musí se stát párem a vzájemnou oporou.
Najdou k sobě nakonec cestu?

Má jít o "první díl epické série". No.... celý příběh plyne tak nějak neepicky a trochu fádně. Tedy, takový pocit jsem měla já. Mnoho povyku pro nic? Jako, úplně špatné to není, z mého pohledu jde, ale o slabší průměr. Nesedl mi styl vyprávění a trvalo mi dlouho než jsem se zacetla. Ve výsledku mě tento příběh nijak zvlášť neuchvatil. Jde o příběh z prostředí mafie, velmi kraticky a nijak obsahově rozvetveny. Vše plyne rychle, Vše se vysvetluje i řeší rychle. Na můj vkus je to dost uspěchané, ale výtka to není.

Kniha si jistě své skalní čtenáře najde a vy sami musíte posoudit, jak se vám bude líbit. Za mě "typické" neurazí, ale ani nenadchne.

18.10.2023 3 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

NÁSLEDUJÍCÍ ŘÁDKY ČTĚTE JEN V PŘÍPADĚ, ZE JSTE ČETLI PŘEDCHOZÍ DÍLY

Kerri je jednoznačně královnou všech zmatků a zamotanych příběhů...

Třetí díl Hříšných je stejně zapeklitý jako předchozí díly. Vittoria je naživu a rozhodně neni stejná jako dřív. Emillia se snaží stále pátrat po své skutečné minulosti, snaží se očistit svou sestru z vraždy a získat srdce i duši svého milovaného Iry. Netuší však, že sama bude muset pro zlomení kletby něco obětovat...

Celá tato série je hrisna jako samo peklo, je plná iluzí a klamu. Je zamotana jako klubko hadů. Ta zamotanost je paradoxně i trochu prokletím. Je toho vskutku moc, i když musím říct, že i přesto mě Hříšní okouzlili a já si čtení užívala. Chápu rozpory čtenářů, protože na někoho to může být až moc prekombinovane.

Nicméně, tato série se mi opravdu moc líbila, bylo to jiné, originální, zábavné, tajemné i sexy. Sexu si tu užijeme až až, autorka nám chce zřejmě vynahradit absenci z prvního dílu. Ale nevadilo mi to.

Doporučuji, asi to sice svou komplikovanosti nebude sedět každému, ale na to musíte přijít sami.

18.10.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Druhý díl je možná o maličko slabší, ale jen o maličko. Stále je ve vzduchu napětí i jiskření. Záhad nam přibývá s každou stránkou a i proto zůstávám z této série stále nadšená.
DALŠÍ ŘÁDKY NEDOPORUČUJI ČÍST, POKUD JSTE NEČETLI PRVNÍ DÍL

Emillia podepsala pakt a obětovala svou duši. Do podsvětí ji má dovést sám Ira. Její přítel i nepřítel v jednom. Její snoubenec a pekelný princ....
Je přesvědčena, že v podsvětí vynalozi veškerou energii v dalším pátrání po vrahovi svého dvojcete.
Musí projít Pekelnou branou a Sedm kruhů. Připravuje se na střet se všemi sedmi princi pekla i se svým budoucím manželem.
Jenže není všechno takové jak se zdá. Pravidlo je nikomu nevěř!
Najde už Emillia skutečného vraha, najde všechny odpovědi?
Myslím, že najde ještě mnohem víc!

Jsem nadšená, vlastně i ze sebe samé! Dokonale jsem v prvním díle odhadla tu nejdůležitější věc. Jsem na sebe pyšná, že se mi moje tušení potvrdilo. A vůbec mě to, i přes to všechno, nezklamalo, ba naopak. Druhý díl je více detektivní, o dost více i zamotany a tajemný. Hodně se točí i okolo Em a Iry, jejich prazvlastnim postoji vůči sobě samým. Přítel versus nepřítel. Láska, nenávist. Pravda a lež. Bludne kruhy jejich osudu. Někomu to možná přijde, že je to furt nahoru a dolů, že se přiblíží a oddálí, ale i tohle mě moc bavilo. Patřilo to k nim.
Oblíbila jsem si celý tenhle svět Hříšných, každou postavu, každou záhadu.
Nezklamalo

04.10.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

První ze tří dílů serie Království hříšných na vezme do podmaniveho světa magie a hříchu. A také do Sicilskeho města Palerma, tak jak ho ještě nikdo nezná.
Dvě sestry, dvojčata a temný osud každé z nich. Čarodějky. Když je jedna ze sester brutálně zavražděna, tak se ta druhá rozhodné pro pátrání a odhalení viníka. Vše ji postupně dovede k tomu, aby byla nucena použít zakazanou temnou magii, jenže s tou není radno si zahravat. Má mnoho nezodpovezenych otázek a odpovědi by ji mohl poskytnout někdo z podsvětí. Proto privola démona, jenže z toho se nakonec vyklube samotný princ z pekel. Tedy jeden ze sedmi... Mnohokrát byla varovana, ale vztek a zlost byla silnější. Stojí tváří v tvář jednomu z Hříšných.
Neskutečně čtivý a poutavý první díl, který vás prevalcuje, chytne a nepustí. Prostředí Itálie, její gastronomie, smrtelné hříchy a magie. Kombinace, která překvapivě neskutecne dobře funguje! Je to fantasy příběh s detektivní zápletkou, špetkou jiskření a záhad. Vše je vyvazeno a neskutecne to baví.
Tuto sérii mám už komplet a jsem moc ráda, že jsem s jejím čtením počkala až budu mít všechny díly. Což doporučuji i vám, je to vysoce návykové a budete potřebovat ihned vědět, co bude dál.
Skvělé napsané, čtivé, zajímavé, napínavé a dost sexy, jistě víte proč. Ale nečekejte žádnou eroťárnu. K tomu se doufám dopracujeme později .
Doporučuji

02.10.2023 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Třetí díl série Hřiště lásky mě vůbec nezklamal. Příběh dalšího hráče ragby, tentokrát Henryho. Henry je opět chlap se srdcem na pravém místě, který se, ale, vztahy moc netrápí. Nemá na ně čas, účinnější je zaplatit si společnici. Jenže to platí do té chvíle než se seznámí s Yumiko. Maličkou Japonkou, která žije na Novém Zélandu už šest let. Yumi je možná o pár desítek centimetrů menší než Henry, ale rozhodně se o sebe umí postarat. Je to houževnatá krásná ženská.
Střet dvou odlišných kultur. Profi hráč ragby a zahradník v jednom. Taterka a umělkyně s přísným otcem za zády. Tolik odlišností, ale srdce si poroucet nedá.
Autorce se opět povedlo napsat krásný romantický příběh, který, stejně jako ty předchozí, pohladí na duši. Je to čistokrevná romantika s příjemnou dávkou jiskření.
Tato série se řadí mezi mé nejoblíbenější a budu na ni velmi ráda vzpomínat. A taky budu tiše doufat, že tenhle příběh nebude poslední. Prosím
Miluju ten svět, miluju ty příběhy, miluju autorcin cit a styl. Za mě TOP série

30.09.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

5/5
Druhý díl série Hřiště lásky nás tentokrát zavede do soukromí Jacka Parata, kterého už můžeme znát z předchozího dílu jako spoluhráče a nejlepšího přítele Alexe.
Jeho příběh bude malinko jiný, blíže se nám představí jeho osobnost, kterou jsem si oblíbila už v Hace za lilii, projdeme s ním i těžkým obdobím jeho kariéry. Kdo četl první díl, tak jistě tuší...
Jack se seznamuje s Riley v oblíbeném baru. Očekávála jsem přesně jasný záměr a taky jak tohle potkání skončí, ale okolnosti jim nepřály. Přesto se k sobě dost přiblížili a celkově je to k sobě dost táhlo. Jejich seznámení a následné randění bylo fakt fajn a místy i vtipné.
Riley je sebevědomá ženská, která momentálně řeší dost choulostivé problémy, které nadělal její bratr. A ačkoli si myslela, že Jack bude jen rozptýlení, stal se postupem času něčím mnohem víc. Ale zoufalé situace si vyžadují mnohdy opravdu zoufalé činy... a z toho zvratu jsem si totálně sedla na p*del!
Druhý díl mě absolutně nezklamal. Ocenila jsem i setkávání s hrdiny předchozího dílu. Bylo to milé, nemusela jsem se s nimi rozloučit a mohla sledovat jejich vztah i nadále. Jacka jsem si oblíbila už v prvním díle a moc ráda jsem ho poznala ještě víc. A víte vy co? Oblíbila jsem si ho ještě mnohem víc.
M.K. Hardy se povedlo mě totálně ohromit a to doslova. Oba díly jsou velmi krásné a procítěné lidské příběhy. U této série je krásně vidět, že není třeba přehršle jiskření či sexu, bohatě stačí dobře uchopený životní příběh.
Autorce moc děkuji, děkuji jí za příběh Jacka i Alexe. Oba byly čtivé a krásně lidsky uchopené. Možná i právě proto mi to tak sedlo. Na nic si to nehrálo a přesto to fungovalo. Strašně se těším na následující díl a už teď vím, že určitě zklamaná nebudu, M.K. Hardy psát rozhodně umí. Ten "exotický" svět novozélandských ragbistů mě dostal a opět říkám, ne pro jejich fyzické přednosti, ale pro jejich charakter a srdce. DOPORUČUJI!

22.09.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Haka za lilii pro mě bylo moc příjemným překvapením a také balzámem a pohlazením duše. Člověk by si řekl, že v tomto světě ragbistů to bude těžký hard core. Víceméně to tak vlastně i bylo, byla to banda neandrtálců, ovšem s velkými a zlatými srdci.
Lily je fyzioterapeutka a shodou náhod i štěstí se jí naskytne možnost pomoci svými dovednostmi jednomu obřímu chlápkovi. Když píši obřímu, myslím tím potetovaného, vysokého svalovce. Je to dost nepoměrná dvojice, takže visí ve vzduchu dost skepse, zda takové drobné stvoření dokáže dát dohromady někoho jako je on. Nakonec se ukáže, že je Lily velmi schopná. Také se ukáže, že ten obří neandrtálec je světoznámý novozélandský rugbista, který se svým týmem přiletěl do Anglie na mistrovství. A Lily bude nabídnuta velmi výhodná nabídka na práci.
V tomto gigantickém klubku testosteronu se Lily velmi rychle rozkouká a pomalu poznává všechny ostatní hráče a zjišťuje, že pod tou tvrdou slupkou jsou to dobří chlapi.
Od jednoho konkrétního se, ale drží poněkud dál, i když v rámci její práce a péče to zase až tak jednoduché není. Má přítele a neprofesionalitu si nemůže dovolit. Jak tohle celé dopadne?
Milé dámy, tohle bylo tak moc příjemné čtení, knihu jsem slupla za jeden den. Hlavní i vedlejší postavy si nejde nezamilovat. Autorce se povedlo vytvořit příběh plný testosteronu, ale přesto si kniha zachovala velmi jemný ráz. Neskutečně mi to sedlo. Velmi zajímavým bodem v knize byl jistý handicap, který nechci prozrazovat. Bylo zajímavé si přečíst o něčem jiném a neotřelém, nikdy jsem se s tím ještě v žádné knize nesetkala.
Konečně kniha, kde není žádný bad boy! A přesto to v knize příjemně jiskří. Zamilovala jsem si celou tu bandu polobohů, ne pro jejich přednosti, ale pro jejich charakter. Jediného, koho jsem si neoblíbila byl Ben, přítel Lily. Ten by si zasloužil flákanec, to vám tedy povím.
Knihu rozhodně doporučuji, je to velmi pěkné romantické čtení, sex tady je, ale není vtíravý a ani přehnaně popisný, není zde na prvním místě. Moc jsem si čtení užila a hned se vrhám na druhý díl.

20.09.2023 5 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Bylo, nebylo. Princezna Nevěsta potkala na mládeži nepřístupném místě Hráče. Nebylo to ledajaké místo, byl to noční klub, kam se ostatní chodily sexuálně i nesexuálně pobavit. Oba se tam ocitli čistou náhodou a náhodou na sebe také narazili, tedy, spíše do sebe přímo vrazili. Princezna byla malinko opilá a smutná. Hráč se těšil na to, až konečně ochutná čokoládový narozeninový dort. Než se oba nadáli skončili spolu v posteli a ne, opravdu nešli jen spát. Jeden jediný večer beze jmen, bez líbání na rty a bez závazků. Jednoduché a nekomplikované, nemyslíte? Jenže drobná komplikace přeci jen nastala. Vlastně, ne až tak drobná.

Princezna a hráč je druhý díl ze série Strangers in Love a já se na něj neskutečně moc těšila, protože Kráska a hráč za mě byla jedna z nejlepších knih tohoto roku. Vtipná, sexy a dokonalá. To samé jsem také očekávala i od Princezny a hráče. Ale znáte to...očekávání. Každopádně. Bylo to o chlup slabší. Ale ono jak se to vezme. Princezna a hráč je příběh trochu více složitější, takže k humoru tu nemáme tak blízko jako v prvním dílu. Jde tu o více temnou a nepříliš šťastnou minulost obou hlavních hrdinů a také tu jde o věc druhou, protože tahle jedna jediná noc zanechá následky. Z anotace víme, že půjde o těhotenství. Je trochu škoda, že to je prozrazeno, mohlo to v klidu být předvídatelným překvapením.

Nicméně, prala jsem se s pocitem zklamání, ale ve výsledku jsem přesto moc spokojená. Jsou to dva podobné a přesto nesrovnatelné příběhy. Opět jsme v prostředí fotbalu, hlavním hrdinou je Tuck, jehož už známe z prvního dílu jako Ronanova spoluhráče. Těžko byste u prvního dílu mohli poznat, jak moc smutný příběh vlastně Tuck má. Tady se mu koukneme pod pokličku a nic jednoduchého to nebude. Tuck bude muset zabojovat jak o návrat k normálnímu životu bez toho, aby ho dále ovlivňovala minulost, a také bude muset zabojovat se strachem o budoucnost a hlavně o Fran, pokud ji nechce ztratit. Postava Fran mě bavila a přirostla mi k srdci. S životem se srdnatě prala a byla velmi silná. Takové hrdinky mám ráda.

Příběh je pěkný, není tolik vtipný jako ten předchozí, ale má hloubku. Určitě jej doporučuji! Rozhodně se těším na další knihy autorky, její styl a příběhy mě opravdu baví.
Hodnocení: 4,5*/5*

19.09.2023 4 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

Calypso a Des - nejde si je nezamilovat. Budete zbožňovat to jejich hašteření, sexuální jiskření a i jejich humor a neustálé škádlení či sarkasmus. Autorka jim dokázala vtisknout skutečně duši, která vás osloví.
Závěr série nám graduje jen velmi pozvolna, skutečná akce přichází až v poslední třetině knihy, ale nebojte, nudit se rozhodně nebudete. Je to čtivé, chytré a dokáže to zaujmout. Handlíře a Sirénu čeká opět střet se z mrtvých vstalého Temného krále a hlavně se Zlodějem duší. Zdá se, že jde o předem prohraný boj, ale Handlíř své družce neskonale věří. Věří v ní, ač ona sama nechápe a pochybuje. Je středem Zlodějova zájmu a rovněž i klíčem ke všemu...
Laura Thalassa vytvořila velmi zajímavý příběh, který si vás získá. Všechny postavy jsou dokonale vykreslené, tady to ona umí. Stejně tak by, ale měla zamakat na propracovanosti obsahu. Protože potenciál to skutečně mělo a má. To je opravdu jediná a stálá výtka k této sérii. V průběhu čtení jsem neustále pociťovala, že potřebuji víc, víc popisu, slov, víc odbočování v ději, víc rozvětvenosti.
Závěrečný díl série Handlíř mě dost bavila, o tom žádná. Dokonce jsem musela uznat, že se díl od dílu autorka v popisu a rozvětvenosti zlepšila, ale, bohužel, stále ne dost. V závěru knihy jsem to zase dost postřehla, protože ten mohl být více a obsáhleji vysvětlen. Dalo se s tím opravdu víc pohrát. Mělo to spadeno na gigantické finále, které jsem vítala s otevřenou náručí. Bylo to super, ale to slabší uchopení tomu zkrátka strašně škodí. Věřím, ale, že se autorka ještě hodně vypíše a pak se máme opravdu na co těšit. Zatím se srovnání se S.J. Maas opravdu nekoná.

19.09.2023 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Tak na tohle už jsem asi vážně moc stará :D. Knihu jsem četla v rámci štafety a pravdou je, že sama bych si ji asi nevybrala a nikdy nepřečetla. Moje první seznámení s autorkou tedy neodstartovalo úplně nejlépe.
Příběh o dívce, která sní o tom stát se rytířem. Příběh o chlapci s parohy, který spí ve skleněné rakvi dlouhým spánkem. Nikdo neví proč. Příběh z novodobého světa plný fantasy bytostí a prvků. Příběh, který určitě nadchne nejednoho mladšího čtenáře, nikoli však mě.
Celé mi to přišlo totálně ujeté, až moc přeplácaná fantasy, která neustále dalšími fantasy prvky rostla a rostla. Samo o sobě to vlastně špatné není. Jen na mě toho bylo trochu moc. Nové a nové výmysly střídaly další a ještě víc ujetě pohádkové.
Ale jak jsem psala, už nepatřím dávno do mladší generace a možná i proto mě tento příběh nenadchl.
Oceňuji autorčinu představivost, tu rozhodně má. Dokáže ze sebe sypat jeden fantasy prvek za druhým. To je určitě velké plus.
Celkový příběh včetně zápletky také nebyl úplně zlý, jen v tomto "dětsky-pohádkovém" podání se mi zkrátka moc nezamlouval. Ale je to zkrátka YA kniha, takže se s tím tak trochu počítá. Maličko mi k sobě nekorespondoval současný svět s tím světem fantasy, ale někomu to přijde možná cool. Mě to přišlo neuvěřitelně umělé.
Možná teď budu krutá a kritizovaná, ale poslední dobou se v každé knize setkávám s ruznou sexuální orientací. Nemám s tím problém a plně to respektuji. Je to zkrátka život. Ale upřímně, už mi to v knihách dost vadí a občas mi to celý příběh naruší. V této knize to navíc bylo dětsky naivní a v klidu bych se tu bez toho obešla. Někdy čeho je moc, toho je zkrátka příliš. A to se vší úctou.
Knihu doporučuji mladším čtenářům cca od 13+. Starším už to možná přijde přihlouplé.

06.09.2023 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Právě jsem dočetla a musím přiznat, že ještě nikdy pro mě nebylo hodnocení knihy tak těžké...
Tento příběh vypráví o Mikey a Julianovi. V neposlední řadě i mnohých dalších osobách důležitých pro vývoj příběhu.
Mikey pochází z bohaté rodiny, je to takové velké dítě, které něžná problémy všedního běžného života, jako je třeba přání prádla aj. Ale za to zná a je součástí úplně jiného problémů, což je znát na jejím charakterů.
Julian je tajemný, tichý kluk, kterého učí sám jeho život. Má tajemství a to ho že začátku nutí držet si od Mikey odstup.
Ale osud tomu chce jinak a svádí je dohromady. Co je tím tajemstvím?
S knihou jsem měla od začátku dost velký problém, ano, nudila mě. Příběh byl vlekly a obsáhlý, téměř o ničem. Moc popisny a zbytečně v mnoha směrech zdlouhavý. Prala jsem se s tím, že knihu odlozim, ale nevzdala jsem to.
Nakonec jsem vlastně i rada. Tohle bylo něco úplně jiného, než jsem čekala. Vůbec jsem to celé rozuzlení nečekala. Byla jsem plná rozporuplnych emocí.
NEKDO NOVÝ asi nebude kniha úplně pro každého, ale ve světě literatury ma plné právo být, díky svému obsahu. Doslov autorky to celé uzavřel a pomohl k procitnutí a možná i pochopení věci. A za to má autorka můj velký obdiv.
Upřímně, nevím zda si přečtu i další díly, to teď opravdu nevím. Zkrátka necítím, že tohle je literatura pro mě, ale s velkou pokorou ji respektuji a jsem ráda, že takové knihy pro ostatní existují a jsou.
Upozornění: je to opravdu hodně, hodně slow burn.
Mé hodnocení je v tomto případě dané tím, jak mě kniha oslovila a bavila, je čistě subjektivní, nehodnotím tématiku.
3,5/5

04.09.2023 3 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

4/5
Ach můj boze
Máme tu druhý díl proklatě šíleně návykové série. Nebudu tentokrát příliš zabihat do popisu děje. Stále jsme na škole plné smetanky. Tentokrát se propletame vztahem mezi Aidenem a Elsou. A je to zase mazec. Nevíme, zda jde o hru. I když to celé jako hra působí. Teď, ovšem, záleží, na jaké straně té šachovnice budeme stát. Záleží na tom ještě mnohem víc. Pomalu se nám začne odkryvat ta temná a zapomenutá minulost, která stále působí děsivě, možná ještě víc než v prvním dílu.
Řeknu vám, tohle je fakt plné na*ranosti, vzteku a sexu. Oper jsem se potykala se stejným pocitem jako u Zvrhleho krále. Tolik, rádoby, nechtěného sexu, tlaku, strachu a rozklepanych kolen. Stalo mi to přišlo neuvěřitelné, ale na druhou stranu, možná už víc pochopene? Nevím, jsem zmatená ze svého vlastního pocitu. Nevadí mi násilí, ani sex v jakékoli míře, ale tady mi to zkrátka nějak jde proti srsti. Budiž mi odpuštěno
Každopádně, tohle je fakt jízda, pekelná jízda. Ta zápletka?! Ten konec?! Ten konec mě zabil.
V této sérii je tolik cílené manipulace a despotickeho jednání, které má pomoci k podrobeni. Tolik vzdoru, strachu a sexuálního majetnickeho hladu.
Tento příběh není žádnou temnou pohádkou, je to romanticko-eroticky horor/teror!
Jedno je jisté, pokud tomu všemu holdujete a takové čtení si zvláštním způsobem uzivate, tak se pro vás stane tato série navykovou drogou.
I přes tu jednu výtku, za kterou své hodnocení opět snižuji, protože to pro mě, zkrátka, zůstává stále rušivým elementem, tak sérii doporučuji všemi deseti, ovšem s varováním. Není to pro každého.
Díky konci jsem na pokraji infarktu a budu netrpělivě stříhat pomyslný časový metr, než vyjde třetí díl

22.08.2023 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Zvrhly král je příběh z prostředí zbohatlíků, prestižní školy a plný šikany. Je pokřivený a zvrácený. Elsa nastupuje na střední školu Royal Elite a hned první den se stretne se samotným králem Aidenem. "Znicim tě ". A to také postupně dělá... Elsa trpí denodenni teror o všech spolužáků, ale to nejhorší teprve přijde. Stane se pesakem nebo královnou na Aidenove šachovnici? Jakou hru s ní vlastně hraje? Jedno je jisté- pekelnou.
Na jednu stranu jde o jednoduchou temnou romanci, na stranu druhou jde o opravdu zvrácený příběh plný bolesti, dominance a manipalce.
Jednu výtku k pribehu, ale mám. Nelíbilo se mi, jak se Elsa podrobovala. Jak se sice dost prala s tou pravdou, že za veškerou šikanu může právě Aiden, ale přesto ji její vlastní tělo selhavalo na každém kroku. Chemie, ale tady mi to zkrátka úplně nešlo na rozum, alespoň ne hned od začátku. Nepřišlo mi to úplně uvěřitelné.
Oceňuji temné tajemství z obou stran, které nutně potřebuji rozklicovat, jsem fakt hodně zvědavá.
Nicméně příběh jsem slupla jako malinu a hned se jdu vrhnout na další díl, protože konec!
Doporučuji všem, kteří milují příběhy s temnou atmosférou, antihrdiny a nebojí se zvrhlosti ani nátlaku.

21.08.2023 4 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Co kdyz se utopime je velmi příjemná oddechovka plná citlivě uchopeneho smutku.
Laurie chce konečně někde začít znovu. Ale smutek se nese společně s ní i do nového města, kde začíná prvním rokem studovat medicínu. Medicína byl sen jejího bratra, teď je i jejím, ale vždy byl hlavně jeho... Možná by to mohl být nový začátek. A když potkává Sama studenta čtvrtého ročníku, možná je čas i nový vztah. Jenže vzpomínky se každý den derou na povrch. Není jediná koho tíží bolest a výčitky. Ten někdo, kdo se cítí podobně jako ona, možná ještě hůř, je velmi, velmi blízko.

Tohle bylo velmi příjemné čtení, bez zadrhelu, hluchych a nudných míst. Celé se to četlo svižně a opravdu to bavilo. Prostředí, ve kterém se příběh odehrával tomu také dost pomohlo, včetně vedlejších postav, které si nejde neoblibit.Celé to působilo tak klidně a nenucene. Vše plynulo pozvolna a přitom poutavě.
Co kdyz se utopime je velmi krásný příběh, který vás rozesmutni i okouzlí a budete si jej plnými doušky užívat.

19.08.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Tak tato kniha byla velkým a příjemným překvapením. Temná fantasy romance Chladný král vypráví příběh z budoucnosti, která ,ovšem, je v jádru příběhu krokem spíše zpět do minulosti. Ocitáme se v roce 2190, ve světě sužovaného válkou a jedinou možnou pomocí je pro tento svět pomoc od krále Krenuse. Jeho pomoc s sebou bohužel přináší více zkázy nežli pomoci. A tak se tento svět ocitá spíše zpátky v daleké minulosti, protože s příchodem tohoto krále přichází i dávno zapomenutá pravidla starého světa, včetně nových, temných jako samotné peklo. Krenus má syna Kardese a jak se tak říká, jablko nepadá daleko od stromu.
Mesilie si je velmi dobře vědoma svého postavení, patří mezi Nižší a je lepší nevyčnívat z davu, být nenápadná a poslušná. Ale uvnitř ní panuje tichý vzdor. Do té doby, než si jejího porušování "pravidel" všimne samotný princ Kardes. A tady nám začíná divoká jízda na horské dráze poslušnosti ze strachu a temné dominantní autority. Každý ví, že kdokoli se znelíbí či neuposlechne byť jen jednoho z nich, slehne se po něm zem. A Mes si je plně vědoma, že balancuje na hraně života a smrti.

Milé dámy, jsem velmi mile překvapena. Pokud správně pochopíte podstatu příběhu, pokud správně rozklíčujete dominanci, submisivitu a samotný strach z následků, pak vám určité drobnosti v opakujících se omluvách nepřijdou až tak moc protivné... (Všimla jsem si, totiž, že právě to čtenářkám většinou dost vadí). Mes byla vnitřně velmi silná, ale své důvody k podrobení měla. STRACH.

Celkové prostředí příběhu i vykreslení postav mi přišlo dobré, já bych možná ocenila více rozvětvenou popisovací část světa a všeho kolem, zkrátka bych si knihu přála víc obsáhlou, protože mě to moc bavilo. A to jako vážně! Příběh se četl svižně a odsýpal. Tučně zvýrazněné části textu mi nijak nevadily, nijak mě to nerušilo. Co se temné stránky příběhu týká, včetně sexuálních scén a jiných zvrhlostí. Wow! Hraničilo to s nechutnou perverzností, v jedné konkrétní věci tedy na sto procent. Chemie fungovala, vzrušení na jedničku s hvězdičkou. Nutno podotknout, že chování Mes bylo pochopitelné i z pohledu její nezkušenosti. V tomto ohledu vlastně nemohu nic vytknout.

V polovině knihy přišel obrovský zlom v odhalení temné stránky příběhu a řeknu vám, v tu chvíli pro mě byla ta jiskřící linka naprosto druhořadá, protože jsem si okamžitě a totálně zamilovala tu fantasy linku. Protože ta byla tedy fenomenální! Opět jen škoda, že toho nebylo víc. Prostě víc toho příběhu a víc tohoto světa a této druhé temné tváře! Od této chvíle bych klidně těch stránek přečetla klidně další stovky. Tak moc se mi ten zvrat líbil.

Knihu rozhodně doporučuji, na českou autorku klobouček dolů. Má to všechno co bychom od temné, romantické fantasy mohli chtít. Pokud vše správně pochopíte, pak vás nebude nic rušit ani překvapovat. Povedené! A prosím, Míšo, dej nám brzy pokračování!

19.08.2023 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Habibi je knížka, na kterou jsou se velmi těšila a dlouho čekala na její doskladnění. Když došla, uchvátila mě obálkou a krásnou barevnou ořízkou.
Cassie je vybrána do literární soutěže nakladatelstvím jehož spolumajitel Harry ji má dovést k nejlepším výsledkům a výhře v soutěži. Jenže jeho druhá, temná, stránka ji možná odvede úplně někam jinam. Harry totiž vede dvojí život, přes den zastává vysokou funkci v nakladatelství a v noci se z něj stává Habibi v jeho pofidérním nočním klubu LocalX. Z Cassie potřebuje dostat to nejlepší, musí ji tedy ukázat svět jeho druhýma očima. Možná je to cesta na knižní výsluní, ale také cesta do samotného pekla... Není třeba více dodávat, anotace mluví za vše.
Začetla jsem se téměř okamžitě, příběh odsýpal a bavil. Ale, za půlkou přišel jakýsi zlom, kdy jsem měla pocit, že se s knihou něco stalo... Děj začínal být zmatený, trhaný a za mě, i dost nesouvislý. Jakoby autorka chtěla najednou odjistit granát, který, ovšem, špatně namířila. Ale možná je to jen můj pocit.
Kniha mě od samého začátku opravdu hodně bavila. Potetovaný a piercingy ověnčený bad boy Habibi měl své kouzlo, kterému Cassie začala propadat. Přišlo mi, ale, že se pak příběh autorce vymkl z rukou a za každou cenu chtěla prvotřídní zvrat. Ten by byl sám o sobě dobrý, ale špatně uchopený. Celé to začalo působit dosti překombinovaně, všeho začalo být tak nějak moc a přestalo to fungovat. Byla jsem zmatená, v jednu chvíli bylo vše pochopitelné, v druhé šité horkou jehlou. Bylo tam všeho najednou moc a přitom strašně málo k pochopení. Vím, že to nedává smysl, ale tak jsem to cítila. Jakoby tam toho autorka chtěla nacpat až příliš, ale pak si s tím nevěděla rady a jen tím proplula.
Celkovou zápletku hodnotím kladně, mohlo jít o fenomenální závěr, jen kdyby to nebylo tolik tlačené silou.
Bezprostředně po přečtení jsem měla v hlavě jen jedno slovo - PŘEKOMBINOVANÉ! A za tím si stojím i po tom, co se mi příběh uležel v hlavě.
Jestli je to opravdu dark romance? Za mě ani tolik ne, bohužel. Je to obyčejný erotický román, který se sice dark romanci chce mermomocí přiblížit, ale tak úplně se mu to nedaří.
Dávám tři hvězdy za čtivost, protože jestli musím něco autorce uznat, že umí dobře psát, tak, aby zaujala čtenáře. Předchozí knihy jsem nečetla a ani nevím, jestli se do nich pustím. Ale s jistotou vím, že se pustím do Candyho a to čistě ze zvědavosti, protože ten konec, i když mi přišel už fakt přitažený za vlasy, tak ve mě vyvolal zvědavost. Na konci jsem si říkala: ok, máš to za sebou, neurazilo, nenadchlo, ale číst se to dalo. Jenže, pak přišel ten kratičký Epilog a já si říkala: To jako myslí vážně? Pojďme do zamotaného a překombinovaného příběhu zamotat ještě něco dalšího.... Takže asi tak...
Nemůžu říct, že mě to nebavilo, ale ke konci už jsem fakt četla jen pro to, abych to dočetla. Ale po dlouhé době jsem přemýšlela, že knihu v poslední třetině odložím. To už se mi dlouho nestalo.
Takže, v tomto případě opět nejdu s davem, ale proti. Nechápu tolik kladných ohlasů, ale proti gustu....

15.08.2023 3 z 5

Manželské hry Manželské hry C. D. Reiss

Milé dámy!
Tento příběh je příběhem manželského páru, Adama a Diany.
První polovina příběhu patří Adamovi, jeho přítomnosti I minulosti-linky se střídají. Druhá je pak Diany...

Pět let manželství, pět let lasky a teď? Žádost o rozvod ze strany D.

Adam je milující manžel, který ale skrývá jednu svou část temné duše, dobrovolně. Protože Dianu miluje nade vše na světě.

Dianě, ovšem, zda se, něco v tomhle manželství chybí. I přesto, že ví, že ji A miluje, stále cítí něco co není jak má být. Jen neví co to konkrétně je.

Na povrch vypluje Adamova pečlivě skryvana stránka a pak přichází poslední šance na záchranu jejich manželství. Nebo také na jeho úplné potopení.

30 dní, tolik po Diane Adam chce. Dostane je, jenže co když mu to totálně preroste přes hlavu?

Dámy, tohle nejsou žádné Odstíny šedi, ani plytký BDSM románek. Tohle jsem svět, který buď budete milovat nebo nenávidět. V nejlepším případě budete cítit obojí a nebude to špatně.
Svět, který nám autorka ukazuje nám dá šanci hlouběji proniknout do světa BDSM. Dá nám šanci ho pochopit z obou stran. Je to jiné, je to perfektní, je to hnusné i krásné zároveň. Nebudete chápat, nebudete věřit, ale budete chtít víc. Konečně kniha s touto tématikou, která dává smysl!

Velmi příjemné je, že jde o manžele, vidíme zde různé stránky pohledů na věci každého zvlášť. Budete svědky pomalého pochopení a objevování jejich hranic i neprekrocitelnych mezí. Uvidíte jim až na dno samotné duše. Ucítíte bolest i strach, tolik hmatatelne...

Velký problém nastal ve chvíli, kdy jsem si na konci uvědomila, že jde o první dil. Potřebuji ten další, asap.

Pečlivě zvažte, zda na tuto knihu máte! Tohle je totálně bez příkras, šlo to až tam, kam si autorka dovolila zajít a myslím, že by to šlo ještě dál....Ale tohle je více než dostačující.

Skvělé

14.08.2023 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Tak, jak to jen shrnout. Nechci říct, že tato kniha je odpad, ale asi by se bez ní svět obešel.
Příběh je jen těžko uvěřitelný. Taková sexuální pohádka pro dospělé z prostředí tajného erotického klubu. A ano, máme tady i raněné hlavní hrdiny, kteří se zázrakem vyléčí sexem úplně ze všeho. Jo, dobře, taky se vyléčí láskou na první pohled. Bože, absurdní klišé a těžko uvěřitelná zápletka na cca 200 stránkách. Začíná mě iritovat jak bezohledně se zachází s tématém jakéhokoli sexuálního obtěžování či napadení. Jak se to v knihách sice autoři snaží zpracovat, ale nikoli adekvátně k závažnosti činu. Ale kdo ví, třeba mají některé "šťastné" oběti opravdu takové štěstí a přenesou se přes to podobnou pohádkou.
Hlavní hrdinka Zoey je raněná srna a její protějšek Rhys zase ohleduplný voyer s vlastním pánským klubem. No nezní vám to absurdně?
Ale, abych knihu jen nehanila, přiznávám, že se četla svižně. Díky malému počtu stran děj plynul fakt rychle, bez prázdných míst. Furt se něco dělo a vyvíjelo. To je fakt plus, člověk nemusel moc dlouho čekat na rozuzlení atd.

Knížka asi potěší milovnice erotických knížek tím, že je svižná a ničím se nezdržuje. Ale je to jedna z těch nejslabších knih, co se příběhu týká, kterou jsem kdy četla. Neurazí, nenadchne, ale dokáže potěšit a zabavit na pár hodin.

09.08.2023 2 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Tak tohle byla pecka. Jízda od začátku do konce! A to hlavně díky ústředním postavám knihy.
Opět jsem knihu nějakou dobu odkládala, protože mě dost ovlivnila obálka a vlastně i název. Věděla jsem, nebo spíše tušila, že příběh bude jedna z dalších zamilovaných romancí se slušnou dávkou jiskření a erotiky.
A ano, to jsem také dostala, jenže! Dostala jsem i něco jiného, skvělé hlavní hrdiny, fajn zápletku a v mnoha ohledech a situacích i originalitu. A já už ani nevěřila, že mi ji takové knihy mohou dát.
Nova je naprosto skvělá a to vážně. Po dlouhé, opravdu dlouhé době, příjemná hlavní hrdinka. Její vtip a šarm mi učarovaly. Bože, ta co řekla, to prostě stálo za to a nebylo to plytké, trapné a ani naivní. Svěží vítr.
Ronan - ten mi naprosto sedl, jeho osobnost i trápení, jeho vyspělost i chování. Byl jedním slovem snem. A podobnost s mým milovaným H. Cavillem? Bože! - Já si totiž Henryho představuji skoro ve všech podobných knížkách, takže za mě ano, tohle fungovalo.
Jde sice o jeden z dalších románků pro ženy s tuctovou obálkou, ale nenechte se zmást milé dámy. Nechaly byste se ochudit o parádní příběh.
Nedávno jsem od autorky přečetla i Drahá Avo, která mě také nadchla a já se okamžitě odebírám k vyhledání dalších knih od ní! Rozhodně ji zařazuji mezi top autory tohoto žánru.
Takže, pokud ještě některá váháte, pak nebuďte jako já, přestaňte to odkládat a směle do ní. Zaručím se za to, že budete spokojené :)

09.08.2023 5 z 5