Mlha Mlha komentáře u knih

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Paráda. Děkuji pane Niedl. Jsem rád, že máme autory, od jejichž knih se nedá utrhnout.

02.11.2013 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Skvělá kniha od Františka Niedla, moje druhá od něj a opět to stojí za to. Viktor Koutecký je zas jeden z hrdinů, od kterého se nejde urvat. Knih o první světové válce je výrazně méně než o té druhé, a tak vždy stojí za to si připomenout, že to v 1. světové válce taky nebyla žádná selanka a lidé umírali stejně bolestně a často jako o 25 let později. Kurňa, stejně by mě zajímalo, jestli je ten Niedl taky takový suverén, jako jeho hrdinové (zatím znám jen Pavla Vencla a zmiňovaného Viktora), co si ví v každé situaci rady a na každou otázku má hned trefnou odpověď.

02.11.2013 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Paráda. Tak já jsem si tedy pošmáknul. Rychlý, nápaditý a zajímavý. Hlavní postavy kapánek cáklý, některé věci trošku předvídatelné, ale vše dohromady moc pěkný a svižně napsaný příběh. Už se těším na další pokračování.

09.06.2013 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Perfektní čtení. Harry Hole se dostává na samé dno a kalí tak ostře, že člověk má pomalu chuť jít chlastat s ním. Závěr knížky je hotový uragán a nedá se od toho odtrhnout. Lepší než Nemesis.

12.06.2012 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Výborná knížka. Čte se to jedním dechem. Jeden příběh lepší než druhý. Po dlouhé době jsem si Kinga zase užíval.

12.06.2012 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Musím souhlasit netty.vanity. Knihou jsem se horko těžko prokousal až na konec a po všech těch pochvalných komentářích jsem byl hodně zklamaný. Některé pasáže jsou spíše humorné, jako když Taťána dělá Alexandrovi v zapadlé ruské vesničce "sendvič" nebo když doktor Sawyer hned při prvním setkání neutají že je Američan, protože Taťáně předvede "upřímný americký úsměv". To se tam fakt píše! Je to asi spíš červená knihovna než válečný román.

12.06.2012 2 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Tak pro mě teda zklamání. Musím souhlasit s pet-kyval. První půlka je totální zmatek. Později se to rozjede, ale knihu to nezachrání. Pochybuji, že by tady z toho byli všichni tak nadšeni, pokud by se nejednalo o Jiřího Kulhánka nebo pokud by to byla Kulhánkova vůbec první kniha. Možná, že sám Jiří Kulhánek považuje své první knihy za špatné viz. strana 189 rozhovor u sira Henryho, ale jsou to právě knihy "Cesta krve" a "Divocí a zlí", které mu získali hromadu příznivců. Takže za několik vtipných hlášek a za necelou druhou polovinu knihy je to u mě za slabý tři, spíš 2,5.

29.02.2012 3 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Moc dobře se to čte. I když jsem to nečekal, tak i po přečtení jsem si na tuhle knihu často vzpomněl. Stejně jako "nier" i mě hodně udivilo, když jsem jí v LK uviděl za 9 Kč.

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Moc dobře se to čte. I když jsem to nečekal, tak i po přečtení jsem si na tuhle knihu často vzpomněl. Stejně jako "nier" i mě hodně udivilo, když jsem jí v LK uvidělza 9 Kč.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Výborně napsané, nedá se do toho odtrhnout. Přesto, že je to taková bichle, je člověku na konci líto, že se s knihou musí rozloučit. Teď , po přečtení, začínám sjíždět seriál a taky se na to moc hezky kouká. Už se těším na Střet králů.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Čte se to dobře. Ke konci mě už trochu zarážely některé nelogičnosti, ale přesto to pořád pěkně odsejpalo. Hypnotizér byl asi o trošku lepší. Larssonovi a jeho Miléniu se to ovšem nevyrovná.

01.12.2011 4 z 5

Hrdinové Hrdinové Joe Abercrombie

Tak jsem posledních 14 dní strávil ve společnosti Dávivce, Gorsta, Finree, Becka a dalších, kteří se zúčastnili bitvy u Hrdinů. A musím říct, že jsem byl moc spokojen. Výborná kniha. Chytla mě a skoro nepustila. Musím říct, že kdybych měl víc času, tak by to bylo podstatně méně dní než 14. Nenechte se zmást názvem, kniha není o hrdinech. Nebo možná je, ale ne o těch s velkým H. Pro mě určitě lepší kniha než "Nejlépe chutná za studena". Už dlouho jsem nečetl tak dobrý fantasy.

01.12.2011 5 z 5