miuk miuk komentáře u knih

Řád žen Řád žen Daniel Cordonier

Lehce volnočasové, jinak velmi vyčerpávající pasáže o psychologii (mě nevadily). Dalo se, ale nečekejte nějakou skandální bombu.

02.07.2019 3 z 5

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Klasická detektivka, čtivá.

02.07.2019 3 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Asi spíše kniha pro muže. Mě kecy chlapů moc nazaujaly. Navíc přesah duchovní nula nula nic.

01.07.2019 2 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Lauren Conrad

Hm, co na to říct. Totální brak, tak možná na čtení na WC.

01.07.2019 odpad!

Ani muk Ani muk David Jackson

Rychločtení, ale téma nové, neotřelé. Zajímavé.

01.07.2019 4 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Nevím nic o tajemnu, pro mě byla tato kniha šíleně dlouhá a nudná. Dlouhé popisy o ničem. Škoda, čekala jsem víc.

01.07.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nemám ráda tehnle typ knih, tahle byla po dlouhé době první, nakonec v pohodě. Příběh dobře vymyšlený, konec pozitivní, nakonec OK.

01.07.2019 3 z 5

Nájemníci pana Moonblooma Nájemníci pana Moonblooma Edward Lewis Wallant

Hodně zajímavé čtení. Perfektní popis jednotlivých nájemníků. Jen ten přerod hlavního hrdiny je docela zvláštní. Ale pochopitelný.

15.06.2019 3 z 5

Osud tažných ptáků Osud tažných ptáků Maarten Hart

Osamělost z knihy přímo kape. Hrdina se mi ale docela líbí, mám ráda takové typy chlapů. Jen škoda, že jejich neprůbojnost a ostýchavost je tak mohutná, že vlastně v reálném životě nemají šanci ukázat své kvality.

12.06.2019 3 z 5

Tajný život krav Tajný život krav Rosamund Young

Zajímavá kniha o mých oblíbených zvířatech.

11.06.2019 4 z 5

Jiříkovy starosti o minulost Jiříkovy starosti o minulost Jan Faktor

Jiřík jako pupek světa, okolo něj se vše točí, nechápu. Snad to bylo věkem. Některé části knihy se mi líbily - ano, přiznávám, zejména ty explicitnější. Jinak nuda nuda nuda, jen Jiřík a okolo něj "planety"...Trochu nadhledu do toho samožerství by to chtělo.

11.06.2019 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Série s hrdinkami Maurou a Jane jsem objevila nedávno a docela mě to chytlo. Zrovna tahle kniha je zajímavá prostředím, kde se odehrává. Prý je podle jejich knih i seriál, tak ho asi zkusím...

07.06.2019 4 z 5

Roviny života Roviny života Julian Barnes

Barnes je zvláštní autor, pořád nevím, jak ho uchopit. Někdy je to krásné, lehké, čtivé, někdy musím zatnout zuby a prostě jen číst. Buď to přijde nebo ne.

27.05.2019 3 z 5

Holka, a ne ledajaká Holka, a ne ledajaká Lena Dunham

Něco pobavilo, něco naopak nuda. Oceňuju otevřenost, Lenu mám ráda i když je "svá" - a to je samozřejmě dobře!

23.05.2019 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Specifické prostředí, hra s minulostí, konec překvapivý, ale...přesto nic světoborného. Ale číst se to samozřejmě dá!!!

14.05.2019 3 z 5

Mezi svými Mezi svými Amos Oz (p)

Kniha se mi líbila, jednoduchá, popisující život v jednom kibucu, široká škála lidí, povah, různé životní příběhy. Perfektně napsané.

10.05.2019 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Emočně velmi silná kniha.

10.05.2019 4 z 5

Hm, vtipné jen trochu, moc tlačil na pilu.

08.05.2019 2 z 5

Vypůjčená minulost Vypůjčená minulost Naďa Pischová

Popis života jedné rodiny. Smutné, čtivé, vypovídající o nás všech. Ne, jen dobou to asi není.

08.05.2019 3 z 5

Borovicové ostrovy Borovicové ostrovy Marion Poschmann

Představa o knize se zcela míjí s realitou knihy. Kniha mi připadá o ničem, překotné filosofické úvahy. Děj slabý. Škoda.

29.04.2019 2 z 5