miuk miuk komentáře u knih

Cartierova panteřice Cartierova panteřice Stephanie Des Horts

Dívka z chudých poměrů - jak došla ke štěstí...vlastní pílí a díky vlastnímu tělu. Nuda, nuda. Ani Cartier to nezachrání...

28.05.2016 2 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Kniha do čekárny k zubaři...

21.05.2016 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná kniha, po dlouhé době něco svěžího, nového. Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem, konec knihy mě rozplakal.

01.07.2015 4 z 5

Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama Zuzana Zajícová

Občas vtipné, ale jen minimálně. Spíše plytké čtení bez valné duchovní úrovně. Sorry.

17.08.2014 1 z 5

Kuchař Kuchař Martin Suter

Velmi čtivá kniha, pohodové čtení. Zajímavý děj, lehká exotika (alepoň pro mě).

27.07.2014 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ze začátku docela nálož, pak trošku slabší. Ale i tak ji považuji za jednu z mála opravdu vtipných knih psaných s nadhledem.

23.07.2014 2 z 5

Vzorové dny Vzorové dny Michael Cunningham

Třetí povídku jsem ani nedočetla, ničím mě neoslovila. Druhá povídka OK. Ale první povídka mě dostala, snová, dokonalá!!!

27.06.2014 2 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Kniha celkem o ničem. Peter žije svůj trochu nudný život, pak se najednou objeví bratr manželky a Peter najednou "uzře", že je asi gay... Nějak mu to nevěřím. Jinak dobrá oddechovka, toť vše.

20.06.2014 2 z 5

Kapesní atlas žen Kapesní atlas žen Sylwia Chutnik

Po dlouhé době velmi čtivá, dynamická kniha.

19.06.2014 3 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Vtipné čtení s dokonalou pointou.

17.06.2014 5 z 5

Grace Kellyová Grace Kellyová Wendy Leigh

Čtení na úrovni, žádný bulvár. Grace jsem začala po přečtení vnímat úplně jinak, pozitivněji. Doporučuji všem obdivovatelům Grace, ale i ostatním čtenářům kvalitních životopisů.

17.06.2014 2 z 5

Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Susanna Kubelka

Typická oddychovka na letní odpoledne na dece. Příběh je zajímavý, ke konci docela únavný svým opakováním. Ale jako relax se dá skousnout. Ale jednou a dost.

15.06.2014 1 z 5

Noční jízda Noční jízda Ledvinová,Miloslava

Mladá holka vracející se z vězení...vše, co se jí honí hlavou.

05.06.2014 1 z 5

Čekat Vaše odpověď Čekat Vaše odpověď Dan Chaon

Perfektní knížka, děj má spád, čte se velmi dobře. Zajímavé příběhy, které se prolnou v totálně překvapivý konec.

04.06.2014 3 z 5

Z Mitfordu do Meadowgate Z Mitfordu do Meadowgate Jan Karon

Všechno v knize je idylické, pokud ne, tak se idylickým a dokonalým stane. Pro mě nudné čtení o ideálním místě, ideálních lidem, bez napětí, bez náboje. Nuda.

04.06.2014 1 z 5

Dopisy přátelům a jiná korespondence Dopisy přátelům a jiná korespondence Franz Kafka

Kafka byl jemná, křehká duše...

30.05.2014 2 z 5

Králík se vrací Králík se vrací John Updike

Ze začátku manželská krize, pak se tam nějak na můj vkus plete politika...

29.05.2014 1 z 5

Můj oidipovský komplex Můj oidipovský komplex Frank O'Connor

Některé povídky se daly, jiné mi připadaly divné, jakoby zastaralé. Celkově mě tato kniha moc nezaujala.

27.05.2014 1 z 5

Krev a mlíko Krev a mlíko Mo Jen (p)

Dlouhatánské dílo, hra se slovy, s jazykem...Dějově sice trochu brutálnější kniha, ale dalo se to. Zvláštní, nový, ojedinělý pohled na jinou společnost...

27.05.2014 3 z 5

Ludmilina lámaná angličtina Ludmilina lámaná angličtina DBC Pierre (p)

Vtipná kniha na všední odpoledne.

19.05.2014 2 z 5