Mišule_11 Mišule_11 komentáře u knih

Náhodou Náhodou Petra Martišková

(SPOILER) Náhodou je zimní romance z pera české autorky a příběh vypráví osudy dvou hlavních náctiletých hrdinů - Nathana :) Nadějného basketbalisty, který se mimo jiné také stará o svou mladší sestru po odchodu jejich rodičů :( Za to má i skvělé spoluhráče a přátelé, ale život a osud se s ním rozhodně nepáře.
A také Eleny :).. ta je dcera vlivných a bohatých rodičů žijící v luxusu a přepychu, kteří jí stěží dovolí studovat na veřejné škole.

Oba dva žijí v odlišných světech a přece se jejich cesty zkříží/setkají ba dokonce spolu budou bydlet pod jednou střechou..

Příběh je čtivý, oddechový a přesto vás upoutá svým vyprávěním :) Dokonce se i zasmějete :D
A to hlavně s Eleninou babičkou, která si rozhodně nenechá nic líbit a nebere si žádné servítky, doslova. Natálie (Elenina nejlepší kamarádka) je také pěkné éro. Vůbec by mi nevadilo si o ní přečíst nějaký její příběh! :)
Naopak Eleniny rodiče si mé sympatie moc nezískali.. obzvlášť její matka. Tato osoba mi v příběhu pila krev, hodně :/

Náhodou je sice teprve moje třetí přečtená kniha od autorky, ale troufám si říct, že rozhodně nee poslední! Už mám zálusk na její další!
Děkuji mockrát za poskytnutí knihy k recenzi samotné autorce! :)

13.02.2024 5 z 5

Tam, kde nejsi Tam, kde nejsi Lenka Sadílková

Tam, kde nejsi má krásnou obálku! :) Navíc je to čtivý příběh s krátkými kapitolami, kdy vám příběh utíká přímo pod rukami.
Hned jsem si jej oblíbila! :)

Hlavní hrdinka Elis mi byla od začátku sympatická. Některé vlastnosti jsme měly navíc i podobné. Akorát měla chudera tu smůlu, že měla po svém boku toho nesprávného může.. Stejně sympatický mi byl i Max! S ním se člověk rozhodně nenudil a i on dokázal v mnohém překvapit :)
Nejhorší postavou v příběhu za mě byl Dan. Pro takového člověka není nic ani nikdo dobrý..

Musím říct, že i přesto, jak jsem měla plán ve čtení, nepodařilo se mi jej splnit. Jakmile jsem se začetla, nedalo se to odložit a emočně nabitý příběh mi doslova utekl. Konec mě mile překvapil a klidně bych jej snesla i delší! :)
Za mě jedno velké doporučení k přečtení! :)

11.02.2024 5 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Italské léto od této americké autorky je za mě ideálním letním čtením! :)

Čtivý příběh s kouzelnou italskou atmosférou vypráví příběh tří generací (babička, maminka a dcera), které mají víc než dost společného než jen rodinné vztahy :)
Musím říct, že jsem si až postupně časem získala sympatie všech tří žen. Protože prostě tři různé povahy.

Při čtení jsem si připadala jako bych seděla někde mimo realitu, svítilo na mě slunce a já se vžila do situace každé hlavní hrdinky!
Kromě italského slunce zde také najdete popis některých památek nebo pokrmů, ze kterých máte chuť si ke čtení prostě chcete něco dát :D

11.02.2024 5 z 5

Vetřelci v našich hlavách Vetřelci v našich hlavách Daniel Pelikán

Každý z nás občas bojuje sám se sebou.. se svými pocity, myšlenkami i démony!
Jenže co pak, když už to nejsi jen ty sám osobně, ale v hlavě se ti usadí vtíravý a dotěrný "cizí" hlas, který tě přesvědčí přesně o tom všem, co děláš, že je prostě špatně..

Vetřelci v našich hlavách je opravdu krátká novela výpravějící o Petrovi, který je učitelem :) Setkáváme se s jeho běžným způsobem života ovlivňujícím poruchou, kterou trpí a už nic není v pořádku..tedy alespoň v jeho případě!

Určitě žádný čtenář by se nezlobil, kdyby dostal při čtení víc, ale ponechal by si pak příběh své kouzlo? Protože i tak mě jisté zvraty překvapily.

Čtivý děj doplňuje povedená obálka a já děkuji samotnému autorovi za oslovení k přečtení jeho e-knihy :)

11.02.2024 4 z 5

Kapitánova čest Kapitánova čest Lucie Jehličková

Velice si vážím věnování knihy k přečtení od samotné autorky :)

Kapitánova čest je historická romance :) Příběh se odehrává v Anglii a je čtivý! Líbila se mi provázanost rodinných i přátelských vztahů, nejen mezi hlavními hrdiny :)
Jack i Frances mi byli sympatičtí včetně jejich sourozenců. Přičemž i jejich osudy ve vedlejším vyprávění v příběhu najdete :)

Bohužel mě mrzelo, že jsem se nedočkala více chemie mezi hlavními hrdiny. Jejich seznámení bylo ovšem vtipné a rychlé :D Sice v příběhu nechybělo ani napětí, přišel jistý zvrat, ale nakonec bylo i rychle po něm. Jak přišel, tak zase odešel..

Ovšem, ale klobouk dolů, že autorka napsala právě takový příběh! :) A já děkuji za možnost si jej přečíst.

09.02.2024 4 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Dávkujete si příběh po kouskách nebo jste schopni jej přečíst ihned..? :)
V tomhle případě se příběh za mě nedá rozhodně vůbec kouskovat! To mi věřte :) Mockrát děkuji autorce za poskytnutí její další knihy k recenzi!

Dvě prázdná místa jsou volným pokračováním příběhu Hry na druhou, kdy se opět setkáváme s Nelou a Benem, jejichž životní cesty se opět setkají. A že o náhody v jejich případě není nouze, i když si každý žije svůj život dál po svém..
Líbí se mi, jaký je Ben na svůj věk! :)
A vůbec mi tu nevadí jejich velký věkový rozdíl, kdy ve skutečnosti nejsem jeho zastáncem vůbec..

Příběhu rozhodně nechybí čtivost!:)
A I nadále jsou tu rozvíjené krásné rodinné vztahy (obzvlášť Nely se svými syny) včetně přátelství s Romanou!

09.02.2024 5 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Povedlo se vám někdy přečíst knížku během jednoho dopoledne..? :) Mě ano! Bylo to po strašně dlouhé době a právě konkrétně u této knihy. Čímž bych chtěla poděkovat autorce za její věnování k recenzi :)

Už nejen díky bleskovému přečtení bylo poznat, že mě příběh chytl. Škoda jen, že byl tak krátký, ale rozhodně mu nic jiného dalšího nechybělo. Námět příběhu - různý věkový rozdíl mezi hrdiny, kdy starší je žena, mě zaujal a musím říct, že jsem asi o ničem takovém doposud nečetla nebo si toho nejsem vědoma :)

Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a prostředí fotbalu mi rovněž vůbec nevadilo :) Upřímně emoce se mnou cloumaly po celou dobu jako na horské dráze.

A najít citát na začátku každé kapitoly bylo pro mě příjemným překvapením! :) Určitě mám v plánu se pustit i do dalších knih od autorky.

09.02.2024 5 z 5

Hotel 69 Hotel 69 Sonia Rosa

Tento příběh jsem četla v rámci společného čtení a jsem ráda, že jsem na něj nebyla sama. Musím se totiž přiznat, že anotace a obálka byla pro mě mnohem lákavější než samotný příběh..
I když byl čtivý a krátké kapitoly ubíhaly rychle.

Bohužel na mě bylo v pokojích až moc různých osob s odlišnými životy až jsem se místy ztrácela. Ocenila bych více v příběhu hlavní manažerku nebo nového majitele hotelu! :) Jejich osudy mě totiž zaujaly už od samotného začátku a líbily se mi.

Upřímně jsem čekala i více divočejších scén. Místy mi přišly některé příběhy až nereálné.. ale asi je to někde možné než si já dokážu vůbec uvědomit.

05.07.2023 3 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Jeden z dalších náročných příběhů z pera autora, který podle mě stojí za to si přečíst! :)
Viděla jsem dříve film než přečetla knihu, takže jsem věděla, do čeho jdu, ale byla jsem na omylu! Detailně propracovaný a emočně nabitý příběh celé rodiny a Ronnie mě dostal až k slzám..

05.07.2023 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Páni, já se uculuji ještě teď po dočtení knížky.. :) Upřímně jsem dlouho žádný příběh s LGTB tématem nečetla, ale jsem ráda, že to byl zrovna právě tento příběh!
Děkuji mockrát za spolupráci poskytnutou samotnou autorkou a také nakladatelstvím Fragment (Albatros media)! :)

Poutavý příběh Denise postupoval pomale, roztomilým způsobem a nejen jeho první seznámení s Vincentem bylo úsměvavné. Líbily se mi ty jejich slovní přestřelky, hašteření a přehánění, kdo co umí lépe. Vendy mi bylo celkem líto. Bála jsem se, že vyvede něco pomstychtivého, ale nakonec mile překvapila :)
Také se mi líbil už od začátku kamarád Denise Filip, se kterým se člověk rozhodně nenudil jako s těmi dvěma dohromady :D
Nejde si nikoho neoblíbit až tedy na určité výjimky..

Z příběhu po celou dobu čtení sálá letní atmosféra, nejen díky tomu, že se odehrává u moře. Je čtivý a uplynul mi doslova pod rukami. Za zmínku stojí také hlášky a knihy zmíněné v příběhu, kdy nejen Denis byl vášnivým knihomolem :) Rozhodně jsem tento příběh nečetla poprvé a ani naposledy! :)

05.07.2023 5 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Tohle bylo mé první setkání s autorkou @tessm.puffrova a rozhodně také ne poslední! :)

Propast mezi námi vypráví příběh o dvou rozdílných životech - bohaté Donny a naopak chudého Sebastiana, jejichž životy se setkají v nejméně vhodný okamžik :)
Musím říct, že Sebastiana jsem
si oblíbila ihned! :) Za to k Donně jsem si cestu postupně vytvořila až v průběhu čtení. Z počátku její chování bylo naivní a jednání na facku. Avšak bez toho by to ani nebyla ona. Každý děláme chyby, ze kterých se musíme poučit a jít dál..

Příběh po celou dobu byl pro mě čtivý, místy plný ironie i sarkasmu. Zápletku jsem si užívala, tak až mi bylo líto, že už příběh vlastně končí. Ale za mě ideální příběh v tomto letním období.

05.07.2023 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

V první řadě děkuji moc @venupress za poskytnutí e-knihy k recenzi! A teď k samotné knize:

Wow..tak TO bylo tedy něco! :)
Habibi - ukážu ti svět bez cenzury od této slovenské autorky @bajadolceautor mě doslova pohltil..:)
Troufám si říct, že takhle kniha je něco, co stojí mít určitě doma v knihovně! :) A to nejen kvůli dokonalé obálce a pěkné ořízce, ale také díky svému výjimečnému příběhu! :)

Harryho i Cassie si oblíbíte. Ona je tou svéráznou holkou, co si nenechá nic líbit a on tím hříšně sexy mužem, kterému podlehne každá..teda možná.
Z počátku dva odlišné světy, co nakonec přece jen splynou v jedno. A že bude o čem číst!

Příběh je neuvěřitelně čtivý! Nenechá vás chvíli v klidu a nejde vůbec odložit.
Za mě jedno doporučení a snad se dočkáme u nás i dalších knih od autorky! :)

12.06.2023

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Ke každému příběhu od této autorky se ráda vracím (i teď po pubertě)..! :)
Miluji mladé hlavní hrdiny, jejich první lásky a trápení a ani tomu nebylo jinak teď u tohoto příběhu! :)
Ubíhal až moc rychle, na to jak byl čtivý.
Akorát v případě hlavní hrdinky bych si vybrala úplně jinak :D A v jejím podceňování sebe sama jsem se viděla úplně stejně jako ona.

08.05.2023 4 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Příjemná oddychovka, u které jsem naplno vypnula! :)
Příběh se mi líbil, četla se rychle a držel moji pozornost i zvědavost až do konce. Oblíbila jsem si oba dva hrdiny, ale Wese od dost víc a okamžitě! :)
Líbilo se mi jiskření mezi nimi, jejich hádky i to, jak se postupně vlastně poznávali.. :)

08.05.2023 5 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Tak to byl příběh! :) Čtivý a emočně napsaný až mě doslova ohromil! Stránky jsem hltala, tak až mi bylo líto, že už je vlastně konec :D
Gretu jsem si oblíbila skoro hned, kdežto u Elecka mi to nějakou chvíli trvalo. A to protože se ze začátku choval opravdu jako pěkně namyšlený pitomec. Ale nakonec přece i on se dostal přes své chmury!
Obdivovala jsem jeho talent v psaní! :)
A naopak mě rozesmály jeho nápady (hlavně lumpárny, co prováděl Gretě..) :D

31.03.2023 5 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Může volné pokračování předčít nadšení z předchozího dílu..? Samozřejmě! :)
Musím se přiznat, že Chelsey jsem neměla předtím moc v lásce :D Ovšem, že po rozchodu s Elecem, se změnila a jakmile poznala svého souseda Damiena, stala se jinou osobou (lepší)! :) Ti dva byli sympatičtí, roztomilí a rozhodně se s nimi člověk nenudil! Navíc ty dvě velká psiska k tomu byly bonusem :D
Chelsey byla pohromou a hrozbou, nejen pro sebe a své okolí, ale také pro Damiena. Díky jejím nešťastným náhodám a myšlenkovým pochodům se to prostě nedalo odložit. Za mě rozhodně doporučuji všemi deseti! :)

31.03.2023 5 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Mé první setkání s autorkou a panečku, to byl tedy příběh! Nic takového nemůže být vůbec ani snad možné..
Je pravdou, že i přes silný příběh, se mi zdálo, že se občas zasekl na tom stejném místě se stejným problémem..nakonec, ale přece všechno prožívali všichni se všemi a dokonale to k sobě ladilo.
Šíleně se mnou cloumaly emoce! Střídala se zlost se šokem a nejvíc převládal smutek :(
Přála jsem Sáře krásný život, s tím vším, co si přála mít! Kéž by se jí to jen splnilo..! :)

31.03.2023 4 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Oddechový a nakonec i krásný příběh, který mě závěrem mile překvapil! :)
Sice mi trvalo než jsem se začetla, ale pak jsem příběh nemohla jen tak opustit.
Střídání příběhů dvou propojených generací byl napínavý, místy i překvapivý!
Charlotte to neměla ve svém životě vůbec jednoduché stejně jako její maminka Kristýna. Každý hrdina v tomto příběhu byl něčím zajímavým :)
Sára musela být pořádně vášnivá sběratelka knih :D A Williama jsem si zamilovala, i když ze začátku byl opravdu hodně mrzutý spisovatel.. :)

18.03.2023 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

(SPOILER) Je možné, aby člověk dostal druhou šanci, když už jednou srdce zlomil..?
Ďábel nosí černou je čtivý příběh, u kterého by možná někdo z nás uronil i nějakou tu slzu..! A pokud jde o autorku, tak mě doposud ještě nezklamala! :)

Hlavního hrdinu Chase by jste nejdřív zabili, ale stejně si ho nakonec oblíbíte, protože to prostě ani jinak nejde! Bohužel, ale jeho rodinu nečeká nic dobrého..
Navíc jeho "nevlastního" bratra s manželkou budete nenávidět a to ještě ani nepromluví!
Maddie byla správnou ženou - tvrdohlavou, ale taky pěkně nerozhodnou.
Ti dva spolu tvořili skvělou dvojku, i když chtěl každý dosáhnout něčeho po svém.

12.03.2023 5 z 5

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

Tento smutný a emoční příběh mi místy připomínal příběhy od Nicholase Sparkse, ale i tak byl svým způsobem osobitý a čtivý! :)
Příběh především o zakázané lásce, ale také o přátelství, ztrátě, důvěře i rodině. Při čtení na vás zapůsobí určitě celková letní atmosféra :)
A to co prožívali Mallory a Jake, bych já osobně nikdy nedokázala, i přesto si dokázali cestu k sobě najít..!

12.03.2023 5 z 5