Mistylady Mistylady komentáře u knih

Fake Fake Kylie Scott

(SPOILER) Áááá bože, tohle bylo čisté utrpení.

Nebavilo mě to, usínala jsem u knihy, tohle pro mě bylo velký špatný.
Kylie Scott miluji, její serie Stage Dive je božská, ale tohle? To psal snad někdo jiný. A nebo to bylo překladem, to nemůžu posoudit.
Ale věty byly strašně složité, těžkopádné, některé jsem musela číst víckrát za sebou, aby mi dávaly nějaký smysl, některé mi přišly trapné, u něčeho jsem se sice smála, že tohle snad nemůže nikdo napsat.

Příklad č.1:
Postel?" zeptal se a ztěžka oddechoval.
Přikývla jsem.
"Tvá je větší."
Chodbou do mého pokoje, nesl mě. Nepromarnit ani vteřinu. Dopadla jsem zády na matraci...
(Mě osobně by věta - Nesl mě chodbou do mého pokoje, abychom nepromarnili ani vteřinu - přijde snáz čitelná)

Příklad č.2:
Tupá hlava jeho ptáka se nasměrovala na můj otvor - tupá hlava? jako že má úplně blbý pen*s? :D Jestli tohle mělo navodit nějakou erotickou atmosféru, tak po téhle větě to celou náladu úplně zabilo :D

Příklad č.3:
To, jak mě Patrik zaš*kával do matrace, byl čistě živočišný instinkt. - No comment :D

Tak od 60% se to trochu zlepšilo, kniha dostala trochu spád, ale za mě tohle byla až tak moc slow burn, až mě to 4x uspalo.

Patrick se na začátku knihy skoro nevyskytoval. Pořád odcházel, byl jinde než hlavní hrdinka, pořád klopil oči atd. Jako by v té knize ani nechtěl figurovat, což chápu :D Taky jsem s tou knihou chtěla seknout, několikrát, ale když mi @knihomolkaloves řekla, že se mi bude klanět, když udělám koláž, tak jsem musela vydržet. Koláž je u mě na instagramu @kolackovamarketa.

Absolutně nechápu, že má kniha takový ohlas. Kdo u ní taky trpěl, hlaste se

15.11.2022 2 z 5

Setkání Setkání Lydia Strong

Sbírka povídek k jednotlivým knihám, které Lydia dosud vydala. Najdeme tu příběh vyprávěný z pohledu Dana z trilogie Trochu, vrátíme se za Mikem a Tristanem ze stejné série. Některé páry jsou tu po letech, některé jsou zmíněny jen letmo. Za mě skvělá perlička na závěr všech knih.

15.11.2022 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Moje náctileté srdíčko, které mi v hrudi bije už hodně, hodně let, zaplesalo.

Tohle byl přesně ten sladkobolný příběh, nad kterým se vám svírá srdíčko a tají dech. Tohle je přesně kniha pro toho, kdo vyrůstal na románech Lenky Lanczové. Sice téma bylo trochu klišé, příběh chudé studentky, která se ve škole drží ve stínu a na druhé straně bohatého synka, krále školy, který si prostě dělá co chce, ale bylo to moc hezky napsané.

Líbila se mi Ruby, jak byla vyzrálá, v některých situacích se zachovala jako dospělá, kde já bych si dupla nožkou a poslala ho do háje, tam ona situaci rozebírala a řešila :D Vlastně více méně všechny postavy v knize mi přijdou dospělejší a zralejší než běžní puberťáci.

I když to je slabší než série Znovu, líbilo se mi to. Je to takové mile naivní. A ten konec? Jako panebože, díky, díky, že mám všechny díly a nemusím čekat půl roku na vydání.

15.11.2022 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Mám ráda knihy, které začnu číst a než se naděju, je konec. Tak tahle to nebyla. Za mě osobně se moc táhla. Byla sice moc hezká, milá, jemná, ale pro mě tam chybělo vzrušení, napětí, chemie mezi hlavními hrdiny byla taková moc něžná, mdlá.

Co mi vadilo byly anglické texty. Jasný, anglicky umím, já si to můžu přeložit, ale proč to není v knize přeloženo? Klidně tam mohly být oba texty nebo jen česky, aby čtenář věděl, o čem zpívá.

Poté, co jsem četla Idol, Manažer a Jax od Callihan, mi tohle přišlo jako slabý odvar těchto knížek.

03.10.2022 3 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Když spojíte krásného, bohatého milionáře se zlomeným srdcem s bývalou architektkou, která po sexuálním obtěžování v práci dala výpověď a stává se novou chůvou jeho malé dcerky, dostanete skvělý romantický příběh.

Jenže to by se práce chůvy nesměla odehrávat na jachtě na moři a Josie by nesměla mít panicky strach z uzavřeného prostoru a lodí.

Josie si plánuje skvělou budoucnost v architektonické firmě, už se vidí na postu budoucí spolumajitelky firmy, když do jejich plánů zasáhne slizký šéf, který v Josie vidí jen ozdobu firmy, ženu bez mozku, ale s krásným pozadím. V záchvatu vzteku dá Josie výpověď, což hraje do noty její kamarádce, která má agenturu, zajišťující práci chůvám. A protože se jí nedaří sehnat chůvu pro jistého milionáře a Josie je zrovna bez práce a potřebuje změnu prostředí, slovo dá slovo a Josie odlétá do Francie. Jakmile na letišti pozná Xaviéra, pochopí, že bude mít co dělat, aby odolala přitažlivosti, co k němu cítí. A i Xavier není vůči nové chůvě imunní.

Pro mě skvělá kniha, jedna z těch lepších tohoto roku. Sice trochu klišé chůva a milionář, ale bylo to tak skvěle napsané, že se to četlo samo. Celý kniha je v lehkém tónu, sálá z ní pohoda, dovolená, léto, jídlo, památky, až máte chuť zajít na letiště a koupit si letenku směr Středozemní moře.

04.09.2022 5 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

(SPOILER) O co víc jsem se těšila zrovna na knihu o Vaughnovi, o to víc rozčarovaná jsem byla. Ono se říká, moc se netěš, ať pak nejsi zklamaná.

Ačkoliv autorku mám moc ráda, tak pro mě osobně mohla skončit serií o otcích a tuhle o dětech už nepsat. První díl mě zklamal, druhý o Knightovi a Luně byl trochu lepší a tohle to byl teda porod.

Vůbec jsem nechápala ani jednoho z nich. Beru, Vaughn byl naštvaný na celý svět, dobrý, ale chování Lenory? Kde ta holka nechala svou hrdost? To jí nevadilo jak o ní mluví, jak se k ní chová, jak jí ponižuje? Po tom všem na něho s radostí hupsne, když jí on na chvili chce? Chápu, že v 18ti ještě některé holky jsou telátka, ale tohle byla přímo kráva. Kdyby to udělala jednou, beru, ale opakovaně dokola? Holka, seber svou důstojnost ze špíny pod svýma nohama a jednu si liskni.

Knížek o rozzlobených násilnických chlapcích nebo mužích jsem přečetla už dost a tak vím, že se to dá napsat uplně jinak. Tady nebylo žádné vzrušení, necítíte mezi nimi žádné pouto, jen nenávist, nenávist...plesk, láska :D Dva sociopati na cestě za pomstou a zářivou budoucností.

Tohle bylo jako by se autorka rozhodla prostě narvat co nejvíc věcí do jedné knihy. Násilí, ochutnávání krve, sexuální pomsta a následná odplata, šikana, ubližování. A nic z toho nemělo náboj, nic nebylo, že bych si řekla typické americké Wooooow.
Chápu, že se snaží vyrovnat jiným autorkám dark romancí, ale tohle fakt ne. Viciouse jsem zbožňovala, i jeho část v této knize, ale jeho syn byl hovado, co si zaslouží zavřít do léčebny.
Celá kniha byla chaotická, občas jsem přemýšlela, kde se tam vzala tahle věta, co to s tím předtím má společného. Nebo dřív řečené věci byly později brány jako novinka.

53% - „Spím s tvým tátou.“
Stála jsem tam jako tvrdé Y a cítila, jak se mi rozšiřuje chřípí. Pohltil mě příval sebelítosti a hlavou mi bleskla ta nejhloupější myšlenka: On s ní chrápe na moje narozeniny?
68% - Nebo snad chodila s mým tátou? Kristepane, ani jsem na to nechtěla pomyslet.
70% - já byla naprosto stupidně zamilovaná do kluka, kterého jsem nenáviděla.
92% - A pak mi to konečně došlo a to uvědomění mě úplně přemohlo.
Byla jsem do něj zamilovaná, že ano?

Tak jako wtf? To za tu chvili zapomněla co psala? Prostě za mě ne a ne a ne. Milionkrát Hra s ohněm, Ukradený polibek, série Hříšníci, ale tomuhle se vyhněte obloukem :D

16.08.2022 2 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Miluji knížky Sariny Bowen. Nebojí se ukázat palčivá témata dnešní společnosti. Již první knihou "Když jsme se poznali", kde se věnovala dívce na vozíčku a tématům s tím spojeným, mě dostala.
V této knize je pro mě tím tématem stejné právo ženy na svobodný, nevázaný život jako mají muži.
Když si žena užívá společnosti mužů a nechce se vázat, je to dě..a, šl.pka atd. Když muž střídá partnerky, je to machr, hřebec a ostatní muži ho uznávají jako největšího borce.
A tak tady autorka vzala dívku, která vyznává nevázaný sex a muže, který je stále panic a spojila je dohromady skvělým příběhem.
Bella je sebevědomá mladá žena, která ví, co od života chce. A zrovna teď je to spousta, spousta sexu. Nechce se vázat, jen si užívat. Jako manažerka hokejového týmu má z čeho vybírat. Při návratu z jednoho večírku, potká na schodech smutného a zdrceného Rafa. Ten plánoval velkolepou noc se svou, teď již bývalou, přítelkyní. Bella ho vezme k sobě na pokoj a při utěšování, diskutování a popíjení, se jim to trochu zvrtne.
Rafe se stydí, a tak se Belle vyhýbá. Až do chvíle, kdy ji najde před vchodem domu místního bratrstva. Někdo Belle ublížil. A to nejen v tu noc, ale i činy, které následovaly. Ponížená a smutná Bella se uzavře nejen do sebe, ale i ve svém pokoji. Přestane chodit na přednášky, na jídlo a stýkat se s kamarády.
A to slušně vychovaný Rafe nemůže nechat jen tak. Pomáhá ji dát se znovu dohromady, pomalu ji opět zapojuje do studentského života a snaží se, aby to zase byla ta sebevědomá, úžasná holka jako dřív.

16.08.2022 4 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Jako vždy mě Meghan nezklamala. Už dlouhou dobu patří mezi mé top autory.

Mount trilogy mě absolutně dostala a Savage trilogy za ní nebude pokulhávat. Nevím, jak to autorka dělá, ale jak začnete číst, tak se zastavíte až na konci. Má neuvěřitelný dar psát tak čtivě, že si prostě říkáte "ještě jednu kapitolu" a najednou je konec a vy víte, že musíte hned začít další díl, abyste věděli, co se doprčic děje.
Postava Temperance se objevila už v Mountovi, a přesto, že všichni říkají, že pokud jste tu předchozí trilogii nečetli, nic se neděje, tak já s tím až tak nesouhlasím. Objevují se tam postavy z předchozí trilogie a prostě se mi to čte líp, když vím, o koho jde a jakou roli má.

Temperance je výkonná ředitelka destilerky Seven siners. Celý život si jde za svým a nenechá se strhnout zpět do minulosti. Ví, že stačí krok vedle a opět bude ta bezvýznamná nicka z mokřad, jak o ní říkal její otec. Proto zabouchla dveře za svými sny a touhami a od rána do večera se věnuje práci. Její další pracovní schůzka ji zavede do podivného podniku, kde popustí uzdu své fantazii a dovolí si na maličký okamžik pootevřít dveře zakázaným touhám s tajemným mužem, kterého tam potkala. Nedokáže na něho zapomenout a tak se tam ještě jednou vrátí. A události naberou nečekaný spád, protože otevření Pandořiny skříňky sebou vždy nese následky.

16.08.2022 5 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Poslední díl série After Hours.
AJ se celý život snaží být hodný chlapec, dělat vše, jak se má, aby ostatní okolo něj měli radost. Jediný, kdo moc radost nemá, je on sám.
Po tragické nehodě v rodině se uzavře do sebe a snaží se rodičům vynahradit to, co si myslí, že byla jeho vina. Takže si naplánuje, že najde hodnou, slušnou ženu a dá rodičům vnoučata, po kterých touží.
To by však do jeho života nesměla vlítnout jako uragán právě Brett.
Brett je malá, divoká, potetovaná, a hlavně neuvěřitelně sexy. A protože jí v životě provázel jeden malér za druhým, rozhodne se s AJem?Ajejem? prostě s A. uzavřít dohodu. (Skloňování jména AJ mi moc nejde)
On jako slušný chlapec bude před její rodinou hrát jejího přítele, aby otec pochopil, že se polepšila a může jí svěřit pobočku rodinného tetovacího salónu. A AJ si s ní v noci smí dělat co chce.
Protože on je slušný jen navenek, pod povrchem v něm bouří touha, divokost a nespoutanost. A právě s Brett si dovolí tohle všechno vypustit ven a ukázat jí své pravé já.
Tenhle díl se mi líbil nejvíc. Brett byla boží, malé divoké torpédo. Sice na sobě měla vytetovaného andílka, ale přidala bych mu i rohy :D Přesto byla neuvěřitelně citlivá, dokázala proniknout k A. Pochopit jeho nejistoty a vcítit se do jeho strachu. Určitě si to přečtěte, stojí to za to.

16.08.2022 4 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Poslední díl série After Hours.
To by však do jeho života nesměla vlítnout jako uragán právě Brett.

20.07.2022 4 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

20.07.2022 4 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Ach, tohle byla tak nádherná knížka, plna citu, něžnosti, lásky, vřelosti.
Nečekejte žádnou velkou zápletku, od začátku do konce je to celé o velké lásce. Tohle jsem potřebovala po těch příšernostech, co jsem poslední dobou četla.
Říká se, nesuď knihu podle obalu (za připomenutí děkuji Klárce)a tady to platí stonásobně. Obálka se teda hodně nepovedla, ten muž na ni mně osobně přijde spíš slizký než vzrušující, ovšem hlavní hrdina v této knize se tomu na obálce vůbec nepodobá. Logan splňuje vše, co bych od muže chtěla. Je chytrý, něžný, vtipný, nepodléhá názorům svého okolí, svou lásku projevuje hned a nic nezatajuje, ovšem v soukromí ložnice dokáže tohle vše odhodit a je vášnivý, drsný, posedlý touhou. Jako muzikant hraje v metru pro jednu smutnou dívku, která kolem něj každý den prochází. Snaží se jí svou hudbou zpříjemnit den. A Charlott, která celý život zasvětila touze učinit své rodiče šťastné, se každý den těší, až po dlouhém dni v práci přijde do metra a bude naslouchat hudbě, která dělá zase šťastnou ji.

20.07.2022 5 z 5

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

I když je to klasické téma "Jak chudá ke štěstí přišla", tak mě se to teda moc líbilo. Kniha má spád, vyvážený děj, jsou tam romantické chvíle, ale i chvilky, kdy se vám svírá srdce a držíte hlavní hrdince pěsti.
Olivie je pracovitá, stará se o celou rodinu a své sny hodila za hlavu. Od rána do večera peče koláče a obsluhuje v rodinném podniku. Nemá čas na nic a tudíž netuší, kdo je ten pohledný, ale namol opilý muž, co vstoupil, no spíš vklopýtal k nim do pekárny. A podle toho se k němu i chová. A i později, když už ví, že je to princ, tak své chování nezmění. Pro ni je to muž jako každý druhý a taky mu to umí dát najevo.
Nicholas byl miláček. Trošičku nafoukaný s královským egem dost vysoko, přesto ho nelze nemilovat. Ono žít celý život svázán královskými pravidly a předpisy asi není jednoduché. Navíc když jste pod drobnohledem novinářů a každou chybičku rozmáznou na předních stránkách všech novin. A tak jediné místo, kde se Nicholas dokáže odvázat je ložnice. A ta neústupná, troufalá, sexy pekařka bude další, kterou ve své ložnici touží mít.

Emu Chase miluji už od její série Zapletený. V jedné recenzi jsem četla, že je čtenářův splněný sen a musím souhlasit. Jak začnete její knihy číst, tak vás pohltí a čtete a čtete a najednou je konec. Není tam jediné míso, kde byste se nudili, museli knihu odložit nebo úplně přestat číst. Spíš naopak se snažíte číst co nejpomaleji, aby vám kniha tak rychle neubíhala a vy si ji mohli plně vychutnat delší čas.

20.07.2022 5 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Opět skvěle napsaná kniha od autorky, která mě nikdy nezklame.
Velice čtivá, lehký příběh, který krásně plyne a než se nadějete, je konec.
Žádná velká dramata a zvraty, i když je kniha plná těžkých témat. Autorka je však dokáže podat citlivě a snad i tím, že obě postavy jsou již dospělí muži, tak vše zvládají s rozumem.
Obdivuji, jak Mikuláš vše řeší s klidem, bez nějakých velkých emocí, nenechá se vytočit, spíš vše otočí v legraci.
Na druhou stranu Alex je trochu horká hlava, žárlivý, majetnický a neochotný si přiznat, že ho přitahuje Mikuláš.
Bije se v něm rozum a srdce, rozum mu velí, aby se držel jistoty a zůstal ve vztahu, ve kterém je již spoustu let a srdce, ten bláznivý snílek ho nutí doufat, že by konečně taky i on mohl zažít něco víc.

20.06.2022 5 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Od nenávisti k lásce.
Macon a Delila.
Odvěcí nepřátelé rozděleni a opět spojeni po dlouhých letech jedinou zprávou. Zprávou, která ani nebyla určena Delile, ale její sestře, která Maconovi ukradla dědictví po matce. A protože se Delila bojí o svou matku, co by to s ní udělalo, rozhodne se, že sestřin dluh u Macona odpracuje. A jak už to tak chodí, cesta k mužovu srdci vede přes žaludek a Delila jako vynikající kuchařka, o tom ví své.
Jako každá knížka od Callihan, se i tato čte skoro sama. Sem tam mi nějaké popisy přišli příliš zdlouhavé, ale to je jen můj problém, že mám radši přímou řeč než dlouhé popisy situací.
Taky romatická linka je hodně slow burn.
Idol a Manažér byli lepší, ale i tato kniha se vám bude líbit.

20.06.2022 4 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Ach, tohle byla tak nádherná knížka, plna citu, něžnosti, lásky, vřelosti.

20.06.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Páni. PÁNI!!!
Po dlouhé době opět knížka, která mě nenudila, od které jsem neutíkala, kterou jsem četla do tří do rána a pak se přemlouvala, abych si ještě kousek nechala na další den. Nemůžu najít slova, kterými bych popsala, jak skvělá knížka to byla. A to jsem jí ze začátku moc nechtěla číst, podle obálky a názvu jsem to tipovala na fantasy a moc mě to nelákalo.
A o co míň zajímavá je obálka, o to lepší je obsah. Přirovnala bych jí k serii Royalové od Erin Watt mixnutou výstřední Amo Jones.
V knize nechybí milostná zápletka a to hned s dvěma muži najednou, je tam tajemství, napětí, bolest, láska.
Mohla bych tu popisovat postavy, charaktery, děj, ale tím bych vás jen zdržovala.
Od prvního písmenka do posledního je to něco, co si musíte přečíst sami. Doporučuji naprosto všem.
S 9. listopadem od Hoover je to zatím to nejlepší, co jsem letos četla.
No a protože otevřené konce nemám ráda, v dalších dílech už pokračuji anglicky.

30.04.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Nepotřebuje zvraty, dramata a hrubá slova, aby dokázala vyprávět poutavý příběh. I ta erotika v jejím podání je jemná a něžná, ale pekelně vzrušující.
Skyler je hodná holka. U studia psychologie chodí do práce, nechodí na večírky, nemluví sprostě a na randění nemá čas. Při pohledu na Gage však na hodnou holku rychle zapomene.
Gage, bývalý zápasník MMA a majitel exkluzivního nočního klubu, je žhavější než samotné peklo. Jenže nepěstuje vztahy a ví, že Sky naopak není dělaná na nezávazný sex. Jenže jí nedokáže odolat.
Sky si zamilujete. Ví, co chce a jde si tvrdě zatím. Pro ní neplatí nějaké pravidla ohledně vztahů. Řeči o tom, že když ti chlap nepíše, nepiš, když nevolá, hlavně mu nevolej první ignoruje a jde si pro Gage jako buldozer.

30.04.2022 4 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Payton, kamarádka hlavní hrdinky z předchozího dílu, pracuje v privátním klubu. Muži za noc s ní platí horentní sumy.
Jednoho dne se v klubu objeví Dominik a zaplatí za Payton 30 tisíc. To je zatím největší částka, co za ní kdo kdy zaplatil.
Payton miluje sex, práce je pro ní koníčkem a Dominik je navíc velký fešák. Jaké je však její překvapení, když si chce hlavně povídat. A co víc, chce porušit její další pravidlo - NELÍBAT! Tohle rozhodně není Paytonina parketa.
Dominik ví, že nechce, aby tou jednou nocí vše skončilo. Pozve Payton do Japonska, kde pracuje a plánuje toho mnohem víc.

Už podle předchozí knihy jsem tušila, že to nebude nějaká sladká romantika, ale opět kniha nabitá sexem. Jenže tady bylo tak 90% sexu a zbytek nějaký děj. A to už je i na mě trochu moc.
Nebylo tady nic, co mi mi nějak extra vadilo, ani BDSM, ani víc partnerů najednou, a i když to není můj šálek kávy, u této autorky to už nějak očekávám. Četlo se to dobře, akorát to už po chvíli spíš začne nudit, když se tam kromě sexu nic moc neděje.

30.04.2022 3 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Ze začátku se mi pletly trochu postavy, ale později už to bylo v pohodě. Knížka je napsaná čtivě, rychle to utíká, když má člověk čas, dá se přečíst za jeden den.
Do SČ jsem se přihlásila, aniž bych četla anotaci. Podle obálky kniha dle mého gusta, spousta bookstagrammerek ji vychvalovalo, tak jsem do toho šla.
No příště nebudu soudit podle obálky, ale přečtu si tu anotaci. Úplně můj šálek kávy (tu mám radši než čaj) to nebyl. Vím, že už kdysi jsem četla první díl Prokurátora a nijak mě neuchvátil, ale chtěla jsem té autorce dát šanci ještě jednou. Asi v první čtvrtině knížky jsem to chtěla vzdát, říkala jsem si, máš spoustu dalších knížek, na které se těšíš, ale pak jsem si řekla - Ne, dej tomu šanci, ještě kousek a uvidíš. Dočetla jsem ji v noci, z části proto, abych to už měla za sebou a taky protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. :D
Je to taková směs erotiky a krimi. Já třeba detektivky a thrillery nečtu vůbec, takže mě to až tak nenadchlo. Ale věřím, že spoustě lidem se to bude líbit. Od začátku jsem měla dva tipy na hlavního podezřelého, jeden z nich to byl. Asi by se mi víc líbil ten druhý člověk, bylo by to víc překvapivé. Nebylo tam nic, u čeho bych si řekla "Páni, tak tohle jsem teda nečekala."

18.02.2022 3 z 5