Misoso Misoso komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Skvelá kniha, s podobným rozuzlením som sa hádam ešte nestretol, čiže ho možno označiť za unikát medzi mnohými knihami s podobným námetom. Hlavné i vedľajšie postavy mi pripadali reálne i keď v niektorých prípadoch to bolo pritiahnuté za vlasy. Veľmi ma prekvapila surovosť obzvlášť v prípade keď odkrývame realitu taká, aká je. Odporúčam, veľmi, prečítajte si ju ak máte chuť na "rodinný thriller." Prajem príjemný zvyšok dňa :)

09.04.2024 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opäť nesklamal, odporúčam knihy pána Cartera. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

24.03.2024 5 z 5

Mindhunter - Lovci myšlenek Mindhunter - Lovci myšlenek John Edward Douglas

Kniha sa mi veľmi páčila, nečakal som podrobný popis práce pracovníka FBI. Rôzne "fun" fakty o tom, akým spôsobom funguje napr. banka v prípade lúpeže. Odporúčam čitateľom, ktorí sa o takúto tému zaujímajú a možno si prajú vedieť viac. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

09.02.2024 5 z 5

Námesačný Námesačný Sebastian Fitzek

Zatiaľ druhý najslabší Fitzek (hneď po knihe Noe). ALE keďže to je pán Fitzek a mám voči tomuto autorovi určitý predsudok, hodnotím 5*. Neodporúčam čítať túto knihu, ako prvú od Fitzeka (radšej Balík alebo Pasažier 23). Odporúčam ju prečítať milovníkom Fitzeka. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

03.01.2024 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha sa mi páčila, typický štýl autorky Shari Lapena. Odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa.

22.12.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Skvelé, napínavá krimi detektívka. Prajem príjemný zvyšok dňa.

19.11.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Dokonalé, ako vždy, Chris Carter je najlepším autorom thrillerov, akého som kedy čítal. Páchateľa som, znovu, neodhalil ani motív. Dokonalo prepracovaná psychika a subjektívne prežívanie vraha. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

25.09.2023 5 z 5

Mimika Mimika Sebastian Fitzek

Kniha bola prekvapivá, ako ostatne všetky Fitzekové knihy, avšak dejom ma nezaujala. Najviac emócii vo mne vyvolal príhovor autora, kniha sa mi, v rámci Fitzekovho rangu nepáčila. V rámci rangu všeobecne je radím medzi lepší priemer. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

20.09.2023 5 z 5

Na smrť Na smrť Jozef Karika

Silný príbeh dvoch kamarátov, kniha sa nedá prestať čítať, je veľmi sugestívna, ale verne zobrazuje realitu, ktorú mal autor vynikajúco podchytenú. Som hrdý na to, že autorom je Slovák, pán Jozef Karika a zároveň som rád, že mi táto kniha neunikla v záplave kníh z tématikou Osvienčimu. Kniha sa mi miestami (najmä úvodným námetom, maturanti kamaráti) pripodobňovala ku knihe pána Remarqua, Na západe nič nové. Táto kniha je tak drsná, ako samotný život v Auschwitzi, možno je trošičku jemnejšia v zobrazovaní násilia, než, ako to bolo v skutočnosti. Knihu si MUSÍTE prečítať, nech vás neodradí tá hrúbka, číta sa to samo a podchvíľou budete dúfať, aby bola kniha dlhšia. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

27.06.2023 5 z 5

Auris Auris Vincent Kliesch

Kniha sa svojou napínavosťou naozaj vyrovná knihám Sebastiana Fitzeka (občas som mal pocit, že je to ďalšia Fitzekova kniha). Záver bol z môjho pohľadu nedokončený, veľmi sa teším na druhú časť. Zároveň dúfam, že sa minulosť July a Hegela vyjasnia. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

20.06.2023 5 z 5

Americká zem Americká zem Jeanine Cummins

Skvelá kniha, odporúčam komukoľvek, svojou dynamickosťou sa "hodí" každému, kto číta. Nemyslím si, že knihu je nutné odporúčať špecifickému typu populácie. Naozaj, prečítajte si ju, stojí to za to. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

13.06.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Skvelá kniha, páchateľa som neodhadol. Prečítané za pár dní, odporúčam aj, ako oddychovú knihu (narozdiel od Fitzka, Cartera je to pohodička), aj, ako príjemný thriller, ktorého hlavnou ideou sú medziľudské vzťahy v komunite, ako aj v celej spoločnosti. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

05.06.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opäť skvelá a dokonalá kniha od Cartra. Carter je istota, ktorá nikdy nesklame. Odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

31.05.2023 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Táto časť bola zatiaľ z celej série Hary Hole najlepšia, odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

25.05.2023 5 z 5

Řeka v temnotě Řeka v temnotě Masadži Išikawa

Geniálna kniha, kniha opisuje život v Severnej Kórei. Je primárne cielená pre ľudí, ako som ja, teda pre ľudí, ktorí nečítali nič ohľadom života v Severnej Kórei. Veľmi silný príbeh pána Išikawu, ktorý ukazuje na silu žitia a na potrebu bojovať aj o čo i len kúsok lepšieho života. Odporúčam knihu každému. Keďže má len niečo vyše 180 strán, prečítať si ju môže aj ten kto neholduje čítaniu. Kniha naozaj stojí za prečítanie. Prajem, v rámci možnosti, príjemný zvyšok dňa. :)

09.04.2023 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Skvelá kniha, Carter mapuje psychosociálny vývin jedincov dokonalo. Páčila sa mi aj zápletka, ku ktorej nemôžem povedať viac než to, že dokonalosťou a perfekcionizmom spisovateľa nejde zistiť páchateľa skôr, než v ostatnej štvrtine knihy. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

28.03.2023 5 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Kniha obohacujúca o cenné poznatky. Svojím spôsobom je to akási esej s názvom: Prečo je Leonardo da Vinci génius? Mne osobne prišla miestami až motivačná, keďže autor popisuje, ako sa Leonardo dostal k toľkým poznatkom. V tú dobu si budete hovoriť, že nič nie je nemožné. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi históriu, vedu a umenie. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

17.03.2023 5 z 5

Igor Igor Peter Adamecký

Satirická, ironická a miestami aj kniha s čiernym humorom. Odporúčam, kniha je nenáročná a plynie rýchlo. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

27.01.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Od knihy som očakával humorný, oddychový román, no dostal som šokujúcu spoveď. Viac, bohužiaľ, povedať nemôžem.
Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

18.01.2023 5 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Musím povedať, že kniha je trošičku slabšia, než iné knihy. No, stále si drží svoju kvalitu. Odporúčam začať s mierne inou knihou ako: Balík, Pasažier 23 a iné. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

03.12.2022 5 z 5