miska331 miska331 komentáře u knih

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

To bylo tak krásné, že jsem se hned šla podívat po další knize této autorky. A nic. Vůbec si neumím představit, že by v dnešní době dal někdo přednost před tak velkou láskou, ale vlastně i pohodlím, nějaké výrobě oceli.. Pěkný vhled do pittsburské rodiny koncem 19. st., ale i (poněkud zidealizované ) historie českého národa. Vlastně prolínání českých a amerických prvků mě tam moc bavilo.

23.11.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

(Vám co se to nelíbilo a přišlo moc zmatečné... buď jste četli zbytečně rychle nebo potřebujete dozrát. Nebo obojí.)

Jsem si přečetla u jiné recenzentky. Tak rychle jsem nečetla, protože tak čtu, jen když mě knížka baví, takže jsem dosud nedozrála. Tak jo, zkusím to za deset let a zatím si budu dávat nějaká lehčí díla, třeba Kafku nebo Joyce.

14.06.2020 1 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Jsem více čtenář než zapisovatel svých dojmů. Taky mám momentálně dost práce s maturitou, ale tuto knihu jsem přečetla během týdne (A to jsem se učila na poslední hnusnou písemku z chemie). Protože byla jiná. Většinou čtu fantazy nebo něco současného od cizích autorů a tuhle knižku jsem začala číst kvůli své kamarádce, která si o ní chtěla povídat. Nemám ráda, když mi někdo příliš něco vnucuje, takže jsem ji nechala asi rok uležet. Pak jsem ji začala číst kvůli těm písničkám. A pak mě to chytilo. Je jiná. Není to slaďárna, i když by k tomu téma svádělo. Je to vyobrazený svět lidí z té druhé strany popularity. Navíc se tam i člověk zasměje a zabrečí a zavzteká. Vůbec nechápu, jak někdo může téhle knize dát odpad. To fakt je podivné, zvlášť když si člověk najde, že ten někdo ohodnotil jenom právě tuhle knížku. A ještě napíše, že se pěkně čte. To mě tedy pobavilo.

Hezké, nezvyklé téma, milé postavy, všichni tady nadržují Frankovi, to já bych taky chtěla Roba , moc se mi líbila Andy a Girl. A Terry jsem uměla pochopit. Původně jsem chtěla dát čtyři body, ale kvůli té paní dole dám pět, abych to aspoň trochu vyrovnala.

06.04.2019 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Psáno velmi poetickým jazykem, trochu jsem přeskakovala, ale příběh se mi dost líbil, i když to bylo hodně smutné.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Čteno na popud mého kamaráda, který o tom tak dlouho mluvil, až jsem si tu knihu od něj tedy vzala. Naštěstí o této databázi nic neví, takže můžu klidně napsat, že mě to moc nebavilo. Kdyby to aspoň nebyly povídky.

02.10.2018 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Pořád to inspirovala na 5 hvězdiček, ale pak to vzalo ten patetický závěr a zase jen za čtyři.

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

I když přečteno jen kvůli referátu do češtiny, byla jsem celkem překvapená, že se mi to líbilo.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Celou dobu přemýšlím, jestli se někdo může naučit hrát na nějaký hudební názor, když je od narození hluchý.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

To bylo tak pomalý a zdlouhavý, že jsem v posteli u toho hned usnula. Lepší než kinedryl. Dvojka prý je lepší, ale nevím, jestli na ni dojde.

02.10.2018 3 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Kdyby bylo více děje a méně sexu, tak by mohla být knížka zajímavější. Je to taková typická americká slaďárna, divím se, že to jestě nenatočili.

02.10.2018 3 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Příběhy ze sportovního prostředí se mi vždycky líbily, takže jsem si docela početla,

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Naštěstí to nebylo jako vždycky jen erotika, příběh se mi docela líbil.

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Nejvíc se mi na této knize líbilo to hokejové prostředí a střídání ich formy, takže víme, co si obě hlavní postavy myslí.

16.05.2018 3 z 5

Oheň Oheň Henri Barbusse

Musím přiznat, že to byla má povinná kniha a že jsem ráda, že ji mám za sebou. Obecně válečné knihy nepatří k mým oblíbeným žánrům, a tato byla zvlášť brutální.

05.05.2018 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha se mi velmi líbila a ten závěr mě dost naštval. Ale popis té zhýčkané, zbohatlické společnosti, která si většinou na sebe vůbec nemusela vydělávat, pokrytecké a lhostejné k morálce, tak to bylo teda přesné. A Gatsby si to rozhodně nezasloužil.

08.02.2018 4 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

A tak na povinnou četbu to nebylo zas tak hrozné. Je zde cítit určité magično, zároveň ale tíseň z neznáma. Příběh je vlatně dost zajímavý, jen by se měl zpracovat moderněji. Na mě to bylo takové vlekoucí se a místy nudné.

08.02.2018 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Taková futuristická pohádka vzdáleně připomínající Popelku. Vlastně, kdyby se to tady tak neopakovalo, ta paralela by nebyla tak zřetelná.

04.01.2018 3 z 5