Misisou Misisou komentáře u knih

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že autorka píše mnohem lépe ve třetí osobě (četla jsem duologii Šest vran), anebo mi prostě přišlo, že je škoda, že kniha není ve třetí osobě a neukazuje pohledy ostatních postav, protože by to bylo mnohem zajímavější. Alina nás vede příběhem se svou typickou naivitou a vlastně mi nebyla ani moc sympatická, snad kromě pár momentů, kdy byla v knize vtipně ironická. Tím, že jsme vše viděli jejíma očima - a tím, že ona sama toho zase tolik neviděla, mi docela chyběla větší hloubka příběhu - svět, ve kterém se příběh odehrává je rozhodně zajímavý, ale zatím jsem z něj jejíma očima viděla jen ždibíček. Upřímně doufám, že další díly budou lepší a že se to trochu rozjede.

04.06.2021 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Svět byl zajímavý, i když vyznat se v něm alespoň trochu, chtělo více úsilí a trpělivosti, než jsem zvyklá. Styl psaní mi nesedl úplně dobře, ale postupně se na něj dalo zvyknout, co mi však vadilo bylo, že jsem na vysvětlení některých pojmů musela čekat až někdy do poloviny knihy, než jsem teda pochopila o čem je řeč. Ke konci knihy jsem se těšila, že se dozvím něco o Urdovi a Slepých, ale nemohla jsem být více zklamaná, jen spousta otázek, co zůstaly nevyřčeny. I přesto všechno, jsem ale poměrně objemnou knihu přečetla velmi rychle (nejspíš důsledek honby za zodpovězením otázek) a až na trochu vláčnější konec měla dobrý spád. Rozhodně si plánuji přečíst další díly, protože tento svět má opravdu dobrý potenciál pro pokračování.

27.03.2021 3 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Když jsem ji začala číst, byla jsem na pochybách, co mi takový příběh může dát, přece jen, začátek byl trochu podivný, měla jsem vůči němu spoustu předsudků a bála jsem se, kam to všechno povede. Jak jsem ráda, že jsem vydržela číst! Během pár kapitol příběh narostl do opravdové hloubky, začala jsem sympatizovat s hlavní postavou, i když jsem z ní v prvních stránkách byla dost v rozpacích. Začetla jsem se rychle a příběh mě nepustil až do samého konce. Je pravda, že některé pasáže jsem musela číst vícekrát za sebou, abych pochopila, co se stalo (autorka má ve zvyku občas skočit dopředu hned v následující větě), ale i přes to, jsem se neuvěřitelně bavila. Podle mě by příběh mohl být vyprávěn mnohem delší cestou (a vůbec bych neměla námitek), takže nesouhlasím s tím, že je natažená. Pro to všechno, co se v ní stalo, je pro mě dlouhá tak akorát. Zjednodušeně - vůbec bych podle popisu knihy nečekala, v jak úžasný příběh se to promění, doslova, jako by popis mluvil o nějaké jiné knize. Už teď vím, že si od autorky určitě přečtu něco dalšího.

05.02.2020 5 z 5

Problém, který mám s touto knihou je jednoduchý - ani na moment jsem tomu, co se v ní dělo, nedokázala uvěřit. Postavy se chovaly úplně jinak než jak je znám, děly se věci, co nedávaly žádný smysl v kontextu s předchozí sérií. Pokud nedokážu uvěřit, nemůžu ji brát vážně. Příběh můžu přirovnat k horším fanfikcím, o kterých ani nemusím vědět, že existují - vlastně v tomto případě je lepší předstírat, že kniha prostě neexistuje.

10.10.2019 2 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Potěšilo mě, že je zde příběh vyprávěn o hodně realističtěji, než jak je zpracován ve filmu. Např. zatímco ve filmu je Sayuri prezentována jako chytrá/obratná se slovy a každý je z ní paf, v knize se jí ne vždy povede natolik zaujmout a její úspěch je především tvrdá práce. Rozhodně bych ji doporučila přečíst každému, komu se naivita filmu nezdála, a vůbec stojí to za to, je to moc dobře vyprávěný, zajímavý a krásný příběh.

10.10.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila, ale musela jsem si po ní na poměrně dlouhou dobu odpočinout od podobné tématiky, a to i přesto, že se kniha vyhnula nějakým podrobnějším popisům nepříjemných věcí. Četla se opravdu skvěle a hned od začátku, nevadilo mi ani rozdělení knihy do příběhů z pohledu více lidí, naopak každý příběh stál za to. Jedna z těch, které už znovu číst nebudu, ale budu si ji pamatovat.

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Už když jsem ji začala číst, věděla jsem, že si ji zamiluju. Nádherný příběh.

Body a přímka Body a přímka Seičó Macumoto

Moje první japonská detektivka, přičemž zajímavý pro mě byl zvolený překlad některých slov z Japonštiny (číšnice - gejša), a také pohled na tehdejší společnost v Japonsku.

07.09.2019 4 z 5

Harry Potter: Pobertův plánek Harry Potter: Pobertův plánek Erinn Pascal

Not great, not terrible. Celkově se mi asi líbila, nápad se svítící hůlkou a různé "doplňovačky" fixou byly vlastně docela fajn. Co mě mrzelo, byl fakt, že jsem si v několika pasážích říkala, že bych pravděpodobně svedla napsat lepší, přesnější a hodnotnější text i já. Dokonce i když budu brát v úvahu, že jsou zde informace založené na filmech, kazí to fakt, že v několika místech v textu je i podíl informací z knih... člověk pak neví, jak to má tedy brát. Také uvažuji v jakém kontextu je tato kniha vhodná? Pro čtenáře, co přečetl knížky je tak možná vizí, jak probíhaly filmy. Pro člověka, co viděl jen filmy je jakousi rekapitulací, možná upřesněním? Pro člověka, co četl i viděl knihy neobsahuje nic nového ani zvlášť záživného, narazila jsem myslím na dvě fakta, která jsem nevěděla, ale nebyly to nijak podstatné věci, spíše doplňující info. Tuto knihu tak beru skutečně jen jako jakéhosi obrázkového průvodce s popisy dějů v jednotlivých místnostech nebo prostorách Bradavic, což může být hádám fajn pro připomenutí a trochu nostalgie.

07.09.2019 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Jedna z těch mála, u kterých jsem dojatá a hned v další chvíli vybuchnu smíchy, abych v následující tajila dech... instantní srdcovka.