MishRarach MishRarach komentáře u knih

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Tuto knihu jsem otevřela jako první hlavně proto, že se nemůžu dočkat seriálu a chtěla jsem vlastně vědět, co by se mělo dít. Kniha mě ale velmi příjemně překvapila svým humorem a tím, jak je napsaná. Takže mám v plánu si přečíst i další díly.

10.03.2024 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Knížka pro fanoušky a milovníky happy endů. Nebo možná správných konců s velkou kupou naděje a lásky? Knížka byla milým objetím pro čtenáře, kteří si postavy zamilovali.

02.03.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Od této knihy jsem neměla žádná velká očekávání. Hlavní hrdince jsem rozuměla, oblíbila si ji a vlastně jsem chápala všechno, co prožívá. Svým způsobem si myslím, že bych jednala úplně stejně a to mi bylo sympatické. Co mě ale překvapilo asi nejvíc, že jsem celou knihu zvládla bez slz a několikrát se opravdu od srdce zasmála. Na slzy došlo až při čtení poznámky autorky a to jsem probrečela opravdu celé. Rozhodně se chystám na pokračování, ale musím říct, že se trochu bojím, co mě čeká. Asi si budu muset dát pár dní pauzu a načerpat sílu na další emoční roller coaster.

18.02.2024 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Upřímně přemýšlím, jestli na Island vyrazit či nikoliv, protože stejně jako jsem si zamilovala Lucy a Alexe, i Island na mě z knihy dýchl svou jedinečnou atmosférou.

Vezmi si mé srdce Vezmi si mé srdce Kasie West

Kasie West mě nikdy nezklame. I tady jsem si hlavní hrdiny zamilovala a s radostí s nimi strávila den.

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

(SPOILER) Za mě druhá nejlepší Zapatovka. Líbilo se mi, že hlavní postavy nebyli blbci a jejich řešení a komunikaci jsem si zamilovala. Byli to dva dospěláci, kteří vedle sebe fungují.

Jediné, s čím jsem měla problém, byla situace po maratonu, kdy začátek sexuální scény ve mně vyvolal spíše rozporuzplné pocity.

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tento díl jsem paradoxně četla až jako třetí po Věřit znovu a Cítit znovu, což považuji za velkou chybu. Ano, Věřit znovu se dá číst samostatně, ale po přečtení Začít znovu jsem se do té knížky pustila znovu a přišla mi to přišlo mnohem lepší. Teď už mi totiž nechyběl kontext některých událostí. Mona Kasten mě ani v tomto případě nezklamala a já se s trochou obav dívám na Doufat znovu a Snít znovu, protože mě první tři knihy dostaly, takže už mám nějaká očekávání. Budu se k zatím přečteným knihám velmi ráda vracet, protože každá má své kouzlo. :)

23.08.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Klasická Zapata. Rozhodně to není moje nejoblíbenější knížka od autorky, tou stále zůstává "Drahý Aarone", ale ani nebyla tak špatná. I když charakter hlavních postav byl dost rozporuplný a občas mě štvalo, že jsou až příliš a zbytečně vulgární. Nenechat si srát na hlavu jde podle mě i jinak. Nehledě na jejich tvrdohlavost, ale byli takoví oba, tak proč ne. K nepříčetnosti mě klasicky dohánělo to, že hlavní hrdinové se dají dohromady až na konci knihy, za což bych standardně vraždila. Na druhou stranu epilog mi udělal celkem radost.
Nicméně ve srovnání s dalšími Zapatovkami, které jsem četla, tady jsem moc nenašla ten zlom v hlavních postavách a rozvoj romance byl v porovnání s ostatními slabší. Ale udrželo mě to u čtení celou noc, tak to evidentně tak zlé nebylo. :D Za přečtení stojí, ale asi už to znovu číst nebudu.

12.08.2023 4 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Druhý díl jsem přelouskala hned krátce po prvním a nebyla jsem si ze začátku moc jistá, zda nepůjdu hned číst anglicky další díl. To jsem i přes otevřený konec nakonec neudělala. Hlavně proto, že tenhle díl byl velmi předvídatelný a já si nejsem moc jistá, co si myslím o milostném trojúhelníku, se kterým tu autorka pracuje. Měla jsem pár teorií, co se děje a vždycky jsem se trefila, což mě trochu otravuje. Ničím jsem nebyla překvapená. A hlavně jsem unavená milostnými trojúhelníky, ve kterých je zaseknutá hlavní hrdinka, kterou bych občas nejraději propleskla, protože se chová jako dítě. I když je pravda, že kdo se tak jako náctiletý občas nechoval. Možná už stárnu a tyhle typy hrdinek nejsou nic pro mě. Rozhodně mě ale tahle série baví víc než z "Z krve a popela". A to asi hlavně proto, že není tak zdlouhavá.

11.08.2023 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Knížku jsem zhltla na jeden zátah a byla jsem tak nadšená, že jsem hned naklusala pro další díl. Bylo to příjemné rychlé čtení, které zabere člověku odpoledne. I když to nebylo ideální. Layla mi totiž někdy leze pěkně na nervy. V knize je ale množství myšlenek, které se autorce podařilo čtenáři předložit. Třeba to, že všechno opravdu není černobílé. Ani nebe ani peklo a to se mi líbí a díky tomu jsem i byla nadšená.

11.08.2023 4 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Tři hvězdičky téhle knížce dávám spíš z úcty k promyšlenosti a zamotanosti příběhu, do kterého jsem se fakt zamotala sama. Ale tak, že nevím, jestli mě vůbec pokračování zajímá. Posledních 100 stran před koncem jsem si říkala, že na velké finále série je to sakra málo. No, nespletla jsme se. Tohle natahování story bude pokračovat. Skoro se mi chce říct "Bože, proč?!". Hlavní postavy mě začínají dost nudit a jejich předvídatelnost mě děsně rozčiluje. Ve své podstatě mi přijde zajímavější, co se děje kolem. Knížka má mnoho dobrých momentů a pěkných myšlenek, ale neustále se opakující věci to totálně likvidují. Nebaví mě číst neustálé pasáže o sexu a o tom, jak se musí ujišťovat, že jsou pro sebe navzájem dost dobrý. Skoro mi to chvílemi přijde jako fantasy imitace padesáti odstínů. Minimálně ze čtení mám stejné pocity - "Bože, zase?! Vždyť je to pořád dokola."
Už jsem asi náročnější čtenář a potřebuji k postavám cítit nějaké sympatie, ale tady jsou jediní, kdo mi přijdou sympatičtí, vlkodlaci. Jinak je to docela smutek.

11.08.2023 3 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Upřímně řečeno se mi asi druhý díl líbil o trochu víc. Minimálně mi Rhys v některých aspektech přišel trochu sympatičtější. Asi. :D Příběhová zápletka byla něco, co mě u toho udrželo, ale pořád si nejsem jistá tím ostatním. Autorka jasně poukázala, že budou další knihy s dalšími postavami, ale nejsem si jistá, jestli je za tu cenu budu vůbec kupovat.

11.06.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tahle kniha si mě neskutečně získala a probudila ve mně touhu se do Dánska vypravit a na vlastní kůži to hygge zažít.

04.06.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Nemyslím si, že přirovnání ke Stmívání je v tomto případě v pořádku. Možná na první pohled v případě vztahu upír-člověk, ale ten je vlastně postavený na dost jiných základech. V průběhu čtení jsem byla skeptická a některé věci mě rozčilovaly. Od doby Maasové mám pocit, že případů, kdy si postava najde svého druha, je v nadpřirozeném světě úplně normální a upřímně mě to vytáčí. I když musím přiznat, že Tracy tomu dala zajímavý rozměr, který je vlastně ukázán až v další knize. Vzhledem k tomu, jak příběh skončil, jsem to nevydržela a začala číst druhý díl v angličtině, který jsem dočetla za dva dny a rovnou nakousla třetí. Tahle série se mi dostala pod kůži a musím říct, že se mi od ní docela těžko odchází. A šest knih slibuje opravdu velmi hutné čtení. Jsem upřímně zvědavá a zároveň se i tak trochu bojím, co přijde dál.

04.06.2023 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

(SPOILER) Zapata je poměrně příjemné čtení, ale pro tuhle knihu jsem měla krapet větší očekávání. Je snad nejlépe hodnocená a v některých komentářích jsem četla, že se jí ostatní knihy nevyrovnají. Pro mě to tak není. Řekla bych, že většina knih je na stejné úrovni. U každé se najde něco, co mě vytáčí a není mi moc příjemné. Trochu mě vytáčí ta dlouhá "předehra" každého příběhu. Chvílemi mě to dohání k šílenství. Hlavně mě to nutí neustále číst a pak jsem v práci těžko použitelná. Jinak byl příběh i postavy uvěřitelné a moc fajn. I když bych si sama pro sebe zase odpustila vulgární výrazy při popisování postelových scén a neustále uklidňování se hlavní hrdinky přes kadění. To mi bylo velmi proti srsti.

25.05.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

(SPOILER) Knížka byla poměrně čtivá a dost jsem se u toho pobavila. Špičkování jednotlivých postav mě dost bavilo a některé jejich poznámky mě rozesmívaly tak, že jsem musela kolem vysvětlovat, co se děje. Není to žádná vysoká literatura a některé situace mě krapet iritovaly, asi stejně jako čas než se dal Saša s Gaby dohromady (bylo to velmi dlouhé), ale jako oddechovka mě knížka bavila a určitě ji zas někdy vytáhnu.

22.05.2023 4 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Tak tahle kniha pro mě byla překvapením, protože jsem ani nevěděla, že vyšla. A upřímně mě nezklamala. Asi nebude patřit mezi mé favority od autorky, ale rozhodně nezklame a velmi příjemně se čte. Naprosto mě nadchly hlavně písničky ke každé kapitole. Na konci jsem si z toho sestavila playlist, který si občas pouštím a rozšiřuji si hudební obzory. To je skoro ten největší klad celé knihy. Jen mě mrzí, že jsem si to pustila celé až na konci a ne ke každé kapitole. Možná by to mělo úplně jiný náboj. To už teď ale nezjistím. :D

07.05.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Knížka se mi líbila. Četla se skoro sama a musím se přiznat, že jsem si s Ruby přišla velmi podobná. Což mě občas samotnou rozčilovalo. Bylo to milé, čtivé a rozhodně mám v plánu se mrknout na další knížky autorky, obzvláště pokud právě tato kniha je hodnocena nejhůře. Tak uvidíme, zda ty ostatní naplní má očekávání.

07.05.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Po téhle knížce jsem sáhla velkou náhodou, protože jsem koukala, že je celkem oblíbená. Přečetla jsem si anotaci a říkala si, že by to nemuselo být špatné. Při přečtení prvních slov autorky, jsem se polekala. Tento typ knih není žánrově moje káva. Sex mi v knihách nevadí, ale tahle podoba značně násilnických scén mi rozhodně moc sympatická nebyla. Spíš jsem byla hodně znechucená a to hlavně i vulgárními výrazy. Přišlo mi to prostě moc a nepřirozené. Nakonec mě ale hlavní hrdinové úplně nerozčilovali, takže jsem to dočetla, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Nehledě na to, že některá témata byla opravdu zajímavá a hluboká. Dokonce přemýšlím, že bych mrkla i na autorčinu další knihu a princezně, ale pokud by to mělo být podobné, nejsem si jistá, zda do toho chci jít.. Takže kniha neurazí, ale vrchol literatury to taky není a znovu to číst nebudu.

07.05.2023 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Dvory jsou pro mě neskutečně srdeční záležitost. A stejně jako předchozí díly, tak i k tomuto mám v plánu se vracet. Sice jsem nikdy nebyla velký fanoušek Nesty, ale tady jsem ji ve spoustě věcech pochopila a rozumím jí a upřímně jí přeju, aby se uzdravila. Nejvíc mě na tom vlastně štve, že obálka má jinou barvu a že existují dvě bonusové kapitoly, které se do češtiny nepřekládají. Což je teda pro mě jako velké zklamání. Ale jinak jsem nadmíru spokojená, jako vždy.

23.04.2023 5 z 5