MishelleBlack MishelleBlack komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knížka byla místy zdlouhavá, hlavní hrdinka mě celou první polovinu knihy neskutečně iritovala, celkově byla knížka trochu podivně napsaná.
Nakonec jsem si ji ale opravdu užila. Nickovy kapitoly mě bavily už od začátku ale v druhé polovině se to opravdu rozjelo. Z protivné hlavní hrdinky se najednou stala ohromě zajímavá a v určitém smyslu i děsivá postava. Ten konec tam seděl, trochu šokoval i naštval, což jsou dvě velká plus. Druhá polovina knihy se výborně četla a ačkoliv to ze začátku vypadalo jako docela průměrná kniha, nakonec mě opravdu dostala.

21.10.2018 4 z 5

Dítě moru Dítě moru Peter Ransley

Prokousala jsem se něco málo přes polovinu a dál to prostě nešlo. Na mě tam bylo moc politiky, k zápletce jsem se moc nedostala a ani mi to nějak zvlášť nevadí. Z toho, co jsem pochopila, se budou věci točit kolem jakéhosi dědictví, ale celkově jsem z toho docela zmatená. Bohužel, během čtení jsem se nudila a na rozdíl od některých podobných děl, k této knížce se nevrátím.

24.06.2018

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

První detektivka, kterou jsem po dlouhé době četla. Ze začátku se mi moc nelíbila, ale od poloviny jsem se nějak chytla. Moc se mi líbily pasáže psané "z pohledu" pachatele. Až do odhalení jsem si ani netipla dobře, kdo by to mohl být. Téma žhářství mi přišlo zajímavé a kupodivu rozhodujícím aspektem při výběru knihy. I tak mě příběh moc neoslnil. Sice oceňuji střídaní pohledu mezi několika postavami a jakési okénka do jejich života, které knihu oživili, ale celkově na mě autorka moc dojem neudělala. Neřekla bych, že je to knížka špatná, ale kdybych ji chtěla zhltnout během jednoho odpoledne, asi by rychle omrzela.

16.06.2018 3 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Rainbow Rowell zase nezklamala. Stejně jako Fangirl, tato knížka byla čtivá, pohodová a romantická zápletka byla prostě rozkošná. Místy mi přišla dokonce docela bláznivá, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Ze začátku jsem se trochu bála, že se mi knížka nebude líbit, ale po chvilce jsem se dokázala dostat do děje, pořádně se začíst a nakonec jsem byla naprosto spokojená.

08.06.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku pro mě byla trochu zklamáním. Čekala jsem úchvatné drama, které mi většina recenzí slibovala, ale nakonec to tak skvělé vůbec nebylo.
Hlavní postavy mi moc nesedly. Co se té zápletky týče, tak od začátku bylo jasné, že se autorka bude snažit odhalit vraha až ke konci a bude nám házet falešné stopy. Nakonec jsem ani nebyla moc překvapená koncem, už pár kapitol před se to jednoduše dalo čekat.
/spoilery/ Rachel mi jako postava vůbec nesedla. Věčné pití, lhaní, podezřívání a problémy. Megan nebyla o nic lepší - znuděná, nešťastná manželka hledá povyražení jinde a vymstí se jí to. Anna mi ze všech sedla asi nejvíc. Ačkoliv mi přišlo, že je posedlá představou dokonalé rodinky a nic jí nemohlo stát v cestě, a toho fanouškem úplně nejsem. /konec spoilerů/
Celkově dávám jen dvě hvězdy. Zkusím si knížku přečíst někdy jindy, s odstupem, a možná názor změním. Ale nyní mě prostě nějak neuchvátila.

24.05.2018 2 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Cassandra Clare opět nezklamala! Kniha byla zábavná, čtivá, zápletka se nepodobala ani jedné z předchozích sérií, čehož jsem se trochu obávala. Na hlavních postavách, které jsme už trošku znaly z Města nebeského ohně, jde vidět jak se vyvíjely a posunuly dopředu. Nové postavy jsou také sympatické. Opět musím ocenit propletení hlavních postav této trilogie s postavami z předchozích sérií a narážky na ně. Taky se mi líbilo nahlédnutí do života postav z Nástrojů smrti, včetně úplně poslední kapitoly.
Blathornovy jsem si neskutečně oblíbila (hlavně Tiba). Nemůžu zapomenou ani na emoce, kterými byla kniha nabitá. Opravdová horská dráha citů a emocí, jinak se to popsat nedá. A Emma a Julián? Ani nevím, co k nim dodat :)
Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

21.04.2018 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Tato kniha pro mě byla naprosto nová zkušenost. Knížka věnující se tématu sebepoškozování jsem nikdy nevyhledávala, nebo spíš jsem na ně ani nenarazila. Dívka na kusy mě zaujala už od samého začátku. Čekala jsem klasicky psanou knihu, na jaké jsem zvyklá. Místo toho na mě čekala jakási "deníková" forma podrobně psaných myšlenek komplikované, nešťastné hrdinky. Čtení, u kterého vám víří emoce.

22.03.2018 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Nástroje smrti jsou pro mě naprostá srdcovka. Doteď si pamatuju svoje první dojmy z roku 2014, kdy jsem sérii začala číst. Ačkoliv už to bude skoro tří roky po prvním dočtení, minimálně jednou ročně u mě má celá série místo v re-readingu. U tohoto dílu mi bylo na konci smutno, protože série končí. Musím ale uznat, že 6. díl je o to víc zajímavý, hlavně co se celkového vývoje postav týče. Když porovnám třeba Simona z prvního dílu a Simona na úplném konci, jde vidět o jaký kus se posunul. Svět lovců stínů mě naprosto uchvátil a nemůžu nic víc než doporučit jak Nástroje Smrti, tak další série z dílny Cassandry Clare se všemi palci nahoru!

18.03.2018 5 z 5

Andersenovy pohádky Andersenovy pohádky Hans Christian Andersen

Pamatuji si, jak jsem knížku dostala jako malá holka a neskutečně jsem si ji zamilovala. Nehledě na to, že pohádky samotné jsou nádherné, ty ilustrace tomu dodávaly neskutečné kouzlo.

13.03.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tahle knížka je snad ta nerozkošnější a nejroztomilejší knížka, kterou jsem kdy četla. A to nemyslím jen vzhledově. Knížku jsem přečetla jedním hltem a neubránila jsem se pár hlasitějších projevů radosti. Tohle je jeden z mála příběhů, který mě pohladil na duši stejně tak jako mě dokázal jaksi rozesmutnit. Neříkám ovšem, že je kniha dokonalá, protože to není žádná. To míchání českých a anglických jmen mi šlo trochu na nervy, takže úplně čistých 5/5 to není.
Byla to první knížka s lgbt tématikou a trošku jsem čekala, že to nebude zrovna šikovně zakomponované do příběhu nebo že to bude přeslazená romance, které já nesnáším. Ve výsledku to vlastně ve své podstatě přeslazená romance byla, ale přesně ten vzácný typ, který si dokáže upoutat mou pozornost. Styl psaní autora mi také sedl, takže knihu doporučuji s oběma palci nahoru. Už se moc těším na autorův další kousek, jestli nějaký (doufejme!) bude.

12.03.2018 5 z 5

Epic Epic Conor Kostick

Epic mě nějak zvlášť nepřekvapil. Příběh byl trochu uspěchaný, postavy mohly být trošičku více představeny. Moc se mi naopak líbila samotná hra Epic, to jak ji autor propracoval. Celkově ale kniha mohla být více rozvedená, autor se mohl více věnovat i reálnému světu, ne jen světu v Epicu.

03.03.2018 2 z 5

Od knížky jsem popravdě moc nečekala, ale mile mě překvapila. Na čtení jsem se těšila, ačkoliv svět mohl být trochu více rozepsán, stejně jako příběh. Kdyby vyšlo nějaké pokračování, ráda bych si ho přečetla.

03.03.2018 3 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Čokoláda je velmi čtivá, zajímavá kniha. Ze všeho nejvíce se mi líbily pasáže vyprávěny farářem. Připadal mi jako zajímavá postava, rozhodně patří mezi ty postavy, u kterých prostě chcete vědět co se děje uvnitř jejich hlavy. Nečetla jsem moc knih zabývajících se také otázkou až extrémní víry, s jakou se lze u několika postav setkat. Jednu hvězdu ubírám za některé trošku nudnější části, ale opravdu jen trochu.

17.02.2018 4 z 5

Kletba Čachtické paní Kletba Čachtické paní Andrej Štiavnický

Knížka na mě moc nezapůsobila, na můj vkus se tam motalo moc politiky a Alžběta byla spíše vedlejší, moc neukázanou postavou,

10.12.2017 2 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Fascinující četba, od knížky jsem se nechtěla odtrhnout. Máme možnost nahlédnout do japonské kultura, na které mě zaráží krutost. Hlavní hrdinka je pro mě neskutečně odvážná žena. Jako malá byla odtržena od domova jen aby se dostala do spárů peněz chtivé ženské a prošla si spoustou dalších nepříjemných událostí, které jmenovat nebudu. Vždy se postavila zpět na nohy, byla ochotná spoustu obětovat. Příběh si mě naprosto získal, byl nabit emocemi a místy jsem ho opravdu prožívala.

26.11.2017 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Knížka byla opět skvělá, akorát mi celkem vadilo množství milostní zvratů co se Tessyných vztahů týče. Nejsem fanoušek romantiky a určitě mi všechny nepřipadaly nutné.

26.11.2017 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Opět skvělé, stejně jako první díl. Ze začátku mi dost vadil ten extrémní milostný trojúhelník, ale po chvíli jsem si na něj docela zvykla, obzvlášť na Tessu a Jema, jsou spolu naprosto rozkošní :D

16.11.2017 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Trochu jsem se bála, že po Nástrojích smrti si knihu moc neužiji a že ji budu k Nástrojům smrti často přirovnávat. Knížka ale byla naprosto úžasná, čtivá a čas strávený u ní jsem si opravdu užila. Během čtení jsem si spojovala některé věci z této knihy s Nástroji smrti, to beru spíše jako příjemný bonus. Rozhodně doporučuji :)

16.11.2017 5 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Knížka to není úplně špatná, spíš taková relaxační. Kdykoliv jsem se od čtení dokázala odtrhnout a vrátit se zpět ke čtení se mi zase moc nechtělo. Konec mi přišel docela ubrečený, což u mě hned snižuje hodnocení.
A upřímně, polovinu toho hodnocení tvoří nádherné ilustrace.

12.02.2017 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knížka pro mě byla něco jako pohodové čtení, s tím že mi ji vypůjčila kamarádka a předem sdělila, proč se kniha dělí na dvě poloviny. Emoce se mnou tudíž necloumaly tak, jako by zřejmě cloumaly, kdybych o knize nic nevěděla.
Kniha celkově nebyla špatná, nedělalo problém se od ní odtrhnout ani se do ní začíst. Na takové dvě tři hvězdičky to u mě rozhodně dotáhla.

08.02.2017 3 z 5