misha006 misha006 komentáře u knih

Přežít Přežít Piers Paul Read

Neskutečně silný příběh o silné vůli žít a přežít. Není ani možné, co si museli prožít a vytrpět. Kniha je velmi čtivá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dychtivě jsem četla dál, i když jsem samozřejmě věděla, jak to všechno skončí. Nejprve jsem viděla výborně natočený film a až potom četla knihu. Teď se chystám číst ještě Zázrak v Andách.

30.09.2017 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nerada nedočítám knihy, ale tohle jsem prostě nedočetla. Pro mě velká nuda. Třeba někdy jindy.

01.04.2017

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Moc pěkná kniha. Hodně mi připomíná moji oblíbenou větrnou hůrku. Sympatická hlavní hrdinka, které fandíte. Kniha se moc příjemně četla.

28.03.2017 5 z 5

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

Je to dlouho, co jsem četla předcházející díl a po posledním dílu jsem sáhla jen proto, abych měla kompletní sérii. A musím říct, že knihu jsem dočetla jen ze setrvačnosti. První díly byli výborné, napínavé, plné zvratů a překvapení. Nevím, jestli jsem to cítila i u předešlých dílů, ale tady mě hlavní postavy opravdu velice vadili. Byli nepříjemní a nesympatičtí, takže mě bylo vlastně jedno, jak skončí oni, nebo celá kniha. Ještě musím dodat, že konec mě nijak nepřekvapil. Vlastně se mi k celé sérii tak nějak hodil.

25.03.2017 3 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

První kniha s Poirotem a zároveň se potkáva s Hastingsem. Není potřeba víc dodávat.

23.03.2017 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Nezvyklá kniha s Poirotem, která se zabývá špionážní zápletkou. Děj je poněkud rozvláčný. Chvilku se něco děje a najednou se toho děje zase až moc. Rozhodně bych knihu ale neodsuzovala a jsem ráda, že jsem si jí četla.

20.03.2017 4 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Opět jsem nejprve viděla film a až potom četla knihu, tak jsem přišla o překvapení při závěrečném odhalení. Kdyby jsem nevěděla, jak to dopadne, tak bych měla pěkně zamotanou hlavu. Tyto knihy typu omezená skupinka lidí a jeden musí být vrah, mám nejraději. A tady to výborně funguje. Opět vynikající Agathina kniha.

18.03.2017 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

18.03.2017 5 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Další Agáthina výborná detektivka. Bohužel jsem prvně viděla film a až později četla knihu.

15.03.2017

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Výborná kniha, jedna z nejlepších, kterou Agatha napsala. Sice jsem nejdříve viděla obě televizní zpracování, která se mi líbila a až potom četla knihu, ale to knize vůbec nic neubírá. Právě naopak.

12.03.2017 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

O hodně slabší než ostatní Nesbovi knížky. Ze začátku mě to dost nudilo. Časem se to trošku rozjelo, ale knížku jsem dočetla jen ze setrvačnosti. Předvídatelný děj a konec nijak nepřekvapi.

10.03.2017 3 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

K této knize jsem se dlouho odhodlalvala. Několikrát jsem ji memla v rukou, ale pokaždé ksem ji vyměnila za jinou. Teď, co jsem jí konečne přečetla, musím říct, že mě velmi příjemně překvapila a líbila se mi. Bylo to úplně jiné než ostatní Agátiny romány.

17.02.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Zajímava a napínavá detektivka. Skoro až do konce jsem netušila, kdo je vrah.

13.02.2017 5 z 5

Smrtonoš Smrtonoš Agatha Christie

Některé povídky jsou zajímavé a vcelku napínavé, a některé zase vyloženě nudné.

21.01.2017 4 z 5

Záhadné zmizení lorda Listerdalea Záhadné zmizení lorda Listerdalea Agatha Christie

Agathu mám ráda, ale tyto povídky mě vůbec nezaujali. V podstatě mě vůbec nebavili.

11.01.2017 3 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Mám ráda detektivky i Sherlocka Holmese. Přiběh byl napínavý a zajímavý. Zde se Holmes seznámil s Watsonem a řešili svůj první případ.

09.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Musím řict, že se mi kniha líbila. Sice se tam dlouho nic nedělo, a byla to i nuda, ale přiznám se, že jsem konec nečekala.

07.01.2017 5 z 5

Princezna nevěsta Princezna nevěsta William Goldman

Prvně jsem viděla film, a ten jsem si zamilovala. Proto jsem se rozhodla přečist si knížku. Plus je, že je film přesně podle knihy až na pár vyjímek. Beruščino dítě jsem ani nečetla, nechtěla jsem si zkazit ten klasický přiběh.

03.01.2017 5 z 5

Dokud světlo nepohasne Dokud světlo nepohasne Agatha Christie

Zajímavá povidková knížka. Většinou zvláštní povídky. Ve dvou vystupuje Poirot

02.01.2017 5 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Příjemná povídková knížka. I přesto, že jsem všechny příběhy znala ze seriálového zpracování, stejně to bylo pořád napínavé.

20.12.2016 5 z 5