Mish-ka Mish-ka komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

"Mágové i učenci si nad tím lámou hlavy dlouhá léta, ale neobjevili zhola nic, kromě toho, že..."
"Kromě čeho, Geralte?"
"Že láska musí být opravdová."

18.08.2021 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

"No, kdyby to nebyl něčeho začátek, troufl bych si říct, že to věstí konec něčeho jiného."

19.10.2019 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

určité pasáže příběhu, jako kdyby chyběly...Mare padá do arény a najednou už stojí před králem... v jednom momentě ve voze podzemky a najednou už zpět v hlavním městě... přesto ale napínavý příběh, navíc okořeněný milostným "trojúhelníkem", kde mým favoritem byl po celou dobu Cal :)

09.09.2019 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

"Nejsem si jistý, jestli člověk získává odvahu s věkem jako moudrost - ale možná že tady, v Neohroženosti, je právě odvaha tou nejvyšší moudrostí, která potvrzuje, že život lze žít a měl by se žit beze strachu."

05.08.2019 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

"Zamilovala jsem se do něho. Ale nezůstávám s ním jenom proto, jako by už pro mě nikdo jiný neexistoval. Zůstávám s ním proto, že jsem se tak sama rozhodla, že se o tom přesvědčuju každé ráno, když vstanu, když se spolu hádáme, když vedle sebe ležíme, když se jeden v druhém zklameme. Stále znovu si ho vybírám mezi všemi, a on mě."

05.08.2019 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

"Jednou jsem někde četla, že pláč se vymyká vědeckému odůvodnění. Slzy mají oči jen zvlhčit. Slzné žlázy nemají důvod produkovat nadměrné množství slz jenom proto, že je člověk rozrušený.
Myslím, že člověk pláče proto, aby ze sebe dostal to zvířecí, co v něm je, a neztratil přitom svou lidskost. Protože v mém nitru je zvíře, které prská a dere se ke svobodě, k Tobiasovi, a především k životu. I kdybych se snažila sebevíc, nikdy nad ním nezvítězím. A tak brečím do dlaní."

05.08.2019 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

"Láska je trpělivá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá.
Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.
Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy.
Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.

Jamie byla tím nejvěrnějším shrnutím toho všeho."

05.08.2019 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Otázkou zůstavá, kdo řídí ten vlak? : )

28.07.2019 3 z 5

Prázdniny Prázdniny Jan Balabán

"Trochu si vymýšlel, trochu tomu věřil." (Silvestr Svinov)

25.07.2019 3 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Jess jednoznačně nejlepší z Trojice! Děsivé každopádně, ale závěr zklamal... S každou části jsem čekala, kdy promluví Jess, Bobby nebo Hiro, úplně mi tam chyběla jejich část příběhu, ale i bez toho čtyři hvězdy!

05.02.2016 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

jen ten závěr by mohl být ostřejší...

10.07.2015 4 z 5