MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Naprostý souhlas s uživetelkou Nela.Rob. První část - dobrý, snad se to rozjede. Druhá část - bude se v knize také něco dít? . Třetí část jsem také už jen prolétla. Takže první setkání s autorem a asi i poslední. Momentálně určitě nemám chuť zkoušet cokoli jiného.

22.04.2024 2 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Tato série má asi vzestupnou tendenci, tak snad mě další díly vystřelí do nebe ;)
Jinak zápletka zajímavá, děj se místy táhl, ale pak se něco vždy stalo a zase se děj rozjel. Za mě jsou to zasloužené 4*.

17.04.2024 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Zatím nejlepší díl, ale ke konci to bylo už trochu moc překombinované. Další díl už na mě čeká a pak si dám zase na chvíli od Harryho pauzu.

11.04.2024 4 z 5

Dům tisíce šepotů Dům tisíce šepotů Graham Masterton

Ze začátku to celkem šlo, neměla jsem velká očekávání, ale potom se děj začal propadat a ten konec, to jako fakt??, byl hodně směšný.

07.04.2024 1 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Nic moc. Na horor to bylo velmi slabé.

06.04.2024 1 z 5

Rozhovory s útěkem Rozhovory s útěkem Bára Basiková

Mně se to líbilo, ale lhala bych, že jsem dokázala udržet pozornost celou knihu a že jsem všemu porozuměla.

04.04.2024 3 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Kniha se mi líbila, četla se hezky, jen jsem se těšila, že tam bude více o seriálu MASH.

01.04.2024 4 z 5

Zná ji jako svý boty Zná ji jako svý boty Jennifer Weiner

Tento film mám ráda a musím říct, že se mi líbí o trošku více než kniha, ale i ta je pěkná, dobře se četla a překvapilo mě, že jedna postava má trochu jiný příběh.

28.03.2024 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Fajn odpočinkové čtení. Další díly si také přečtu.

26.03.2024 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Bohužel, ale kniha mě nezaujala. Mám ráda popisné knihy, nevadí mi pomalý děj, ale u téhle knihy jsem se chvílemi nudila. V knize jsou některé skvělé myšlenky, které platí dodnes.

20.03.2024 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Po pravdě řečeno, já nevím, fakt nevím.
Věděla jsem o čem kniha je, film jsem neviděla. Tím bych asi začala. Možná jsem čekala něco jiného, trochu víc, ale vlastně nevím čeho víc. Také mě zarazil ten rychlý konec.
Přerod z divného chlapíka v psychopata je za mě popsán dobře, pochopitelně, ale... Ale prostě nic. Myslela jsem, že mi třeba doslov trochu pomůže, ale podle něj jsem měla pocit, že jsem celou knihu nepochopila a vlastně i četla úplně jiný příběh.
Jsem zmatená, což asi cítíte i z mého komentáře.

14.03.2024 3 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Doopravdy jednoduché, odpočinkové čtení. Možná se chtělo zaměřit na jeden příběh a napsat ho pořádně, než to takhle rozdělovat.

07.03.2024 2 z 5

Legenda Emöke Legenda Emöke Josef Škvorecký

Každý svého štěstí strůjcem.

04.03.2024 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Kniha se mi líbila. Neobvyklé téma, zajímavé spojení mystiky a detektivky, někdy trochu přitažené za vlasy, ale četlo se to pěkně a hlavně jsem to chtěla dočíst, což je někdy u některých knížek těžké a člověk se pak musí nutit.
Na plný počet * to není, ale ráda si od autorky přečtu další knihy.

03.03.2024 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tento díl si svých 5* zaslouží. A klidně bych si přečetla i další díl o svatbě, protože ta by se také určitě neobešla bez karambolů a průšvihů :)

28.02.2024 5 z 5

Arabela 3. Arabela 3. Miloš Macourek

Bohužel, první díl je naprosto skvělý, ale další už postrádají tu pohádkovou lehkost a vtipnost.

25.02.2024 3 z 5

Arabela 2. Arabela 2. Miloš Macourek

Bohužel druhý díl, další osudy Arabely, už postrádají tu lehkost a pohádkovost.

25.02.2024 3 z 5

Arabela 1. Arabela 1. Miloš Macourek

Arabela je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Klidně si jí přečtu i teď a užiji si ji stejně jako před 30 lety.
A seriálové zpracování je naprosto fantastické.

25.02.2024 5 z 5

Nezvěstný (Amerika) Nezvěstný (Amerika) Franz Kafka

Bohužel, ale kniha mě úplně minula.

23.02.2024 1 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Od knihy jsem moc nečekala, a nakonec to nebylo až tak špatné. Číst se to dá, postavy sympatické, děj celkem zajímavý. Škoda rychlého konce. Další díl si klidně půjčím.

22.02.2024 3 z 5