MisaK81 MisaK81 komentáře u knih

Černá sága Černá sága Ludmila Vaňková

Přiznám se, že kdybych knihu nečetla do čtenářské výzvy, asi ji brzy odložím, a to dělám jen velmi výjimečně. Trvalo dlouho se začíst, pasáže psané kurzívou jsem musela číst na dvakrát a ani to mnohdy nepomohlo k porozumění. Nicméně konec mě příjemně překvapil, a ve výsledku téma hodnotím jako nevšední a zajímavé.

09.07.2023 3 z 5

Pandora Pandora Susan Stokes-Chapman

Knihu jsem si zakoupila, protože mě zaujala krásná obálka i anotace. Postavy jsou zajímavé, příběh také, ale nemůžu se ubránit dojmu, že jsem za hodně peněz dostala málo muziky. Velmi mi vadí velké písmo, ve kterém je kniha vytištěna. Evokuje mi to dětskou knihu a příběh, ač se zdá z venku dostatečně obsáhlý, je vlastně docela krátký. Bylo to pro mě lehké zklamání, protože to skončilo, sotva o začalo.

10.04.2023 3 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se začetla vzhledem k velkému množství postav, různých zemí, náboženství a zvyků. Autorka má velkou fantazii i vypravěčský talent, že to vše zvládla ukočírovat až do konce.

18.03.2023 4 z 5

Píseň o nás dvou Píseň o nás dvou J.D. Barrett

Kniha se čte velmi dobře. Hlavní hrdinka má docela originální povolání, díky němuž můžeme zprostředkovaně, pomocí dopisů, prožít i romantickou nenaplněnou lásku dvou lidí na sklonku života. Také ostatní postavy v příběhu dostávají dostatek prostoru. Přečteno za dva večery. Jako oddechovku mohu doporučit.

16.07.2022 4 z 5

Život na úvěr Život na úvěr Jindřich Flusser

Tohle bylo naprosto nečekané čtení. Čekala jsem hrůzyplné vyprávění z prostředí koncentračního tábora, ovšem nečekala jsem tak vysokou úroveň psaného textu. Kniha je mnohem více než autobiografie, je to filozofické dílo, napínavý příběh, popis záchranné mise. Tohle vše a ještě něco navíc.

10.04.2022 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Hned po dočtení poslední stránky tohoto dílu série jsem si musela vyhledat, zda autorka stihla před smrtí dopsat závěr série. Tato kniha sice odhalí poslední ztracenou sestru nicméně o otci Sůl jsme se stále nic nedozvěděli. Přestože Lucinda nedlouho po vydání Ztracené sestry bohužel zemřela, vypadá to z jejích oficiálních webovek, že Táta Sůl přeci jen bude! A to jsem opravdu velmi ráda, protože všechny knihy série si drží vysokou kvalitu. Poslední sestra má kořeny v Irsku a příběh jejího dětství je opět velmi silný. Těším se, až se v posledním díle dozvíme i zbývající tajemství.

10.01.2022 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Kniha se čte dobře. Hlavní zápletka byla snadno uhodnutelná už asi v polovině knihy. To by mi tolik nevadilo, ale ten konec už byl zbytečně překombinovaný.

09.02.2021 2 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Poněkud drastická jednohubka na dva večery. Od knihy se prakticky nedá odtrhnout, ale rozhodně není pro slabší povahy.

03.01.2021 5 z 5

Zimní pohádky / Anekdoty osudu Zimní pohádky / Anekdoty osudu Karen Blixen

Tato kniha je opravdu výzva! Tolik depresivních příběhů se špatným koncem jsem snad ještě nečetla. “Pohádky” jsou ve skutečnosti spíše filozofická pojednání. Oddechovou literaturu rozhodně nečekejte. Jsem ráda, že jsem knihu nakonec dočetla, ale byla jsem několikrát v pokušení ji odložit.

17.11.2020 1 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Kniha patří do kategorie oddechové literatury. Přečetla jsem ji za dva dny. Líbilo se mi vykreslení jednotlivých postav, to se povedlo. Druhý díl si určitě přečtu.

23.08.2020 4 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Kniha je rozhodně velmi čtivá. První polovinu jsem přečetla velmi rychle a s nadšením, ale musím říct, že mě pak trochu zklamal dějový zvrat, ke kterému došlo. Byl v některých věcech nelogický. Nicméně téma Magdaléniných prádelen autorka vytěžila a oceňuji i doslov.

30.07.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pokračování nezklamalo, autorka nám v úvodu knihy očima Ilan představuje vyspělý svět nížin, aby nás vzápětí vrhla zpět do nebezpečí v Duvalských horách. Třetí kniha je dle autorky čerstvě v rukou vydavatele, snad tedy nebudeme čekat na vydání příliš dlouho.
PS: první kapitola třetího dílu je pro nedočkavce k dispozici na facebooku autorky:-)

18.07.2020 5 z 5

Pýcha, předsudek a namlouvání Pýcha, předsudek a namlouvání Sybil Grace Brinton

Trochu mě zaskočilo, že se v knize vyskytují postavy z různých děl Austenové. Ano, píše se to na obálce, ale já si to předem nepřečetla. Také si myslím, že je dobré si knihu přečíst brzy poté, co přečtete díla, ze kterých postavy pochází. Já jsem je sice četla, ale již před delší dobou, takže jsem dost tápala a jelikož se k předchozím osudům moc neodkazuje, nebavilo mě to tolik, jak by mohlo.

18.07.2020 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Výborná kniha! Originální ve všem. Postavy, prostředí i příběh. Doufám, že autorka bude pokračovat v sérii dál. Moc se těším na pokračování.

06.07.2020 5 z 5

Eva Luna Eva Luna Isabel Allende

Příběh Evy Luny je tak spletitý a bohatý na zážitky, že se rozhodně nudit nebudete.

06.07.2020 5 z 5

Řezníkův chlapec Řezníkův chlapec Thomas Perry

Ač nejsem asi úplně cílová skupina a knihu jsem zařadila jen díky čtenářské výzvě, musím říct, že to bylo dobré počtení. Mělo to spád a dost mě bavil fakt, že jsem profesionálnímu vrahovi vlastně fandila, tak dobře byla jeho postava napsaná.

21.06.2020 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Přečteno jedním dechem. Docela mě mrzí, že je to již závěrečný díl série. Moc se mi líbila hlavní dějová linka, tedy rozplétání toho, co se stalo ma Everestu, ale musím přiznat, že v závěru knihy měl moji hlavní pozornost Mikael s Lisbeth, takže rozuzlení už Everestu jsem přečetla jen tak mimochodem.

08.06.2020 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Je to takové... podivené. Detailní popisy různých nechutností, zvláštní příběh, zvláštní vztahy a postavy. Každopádně dočtení knihy až do konce byla výzva.

30.05.2020 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Cormorana s Robin miluju od první knihy. Novinka není v žádném ohledu zklamání! Spletitý příběh, vztahové problémy obou hlavních hrdinů a prostředí britské smetánky, to jsou hlavní ingredience příběhu. Vřele doporučuji!

20.05.2020 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Kniha, kterou by si měl přečíst každý, ale hlavně rodiče malých dětí. Líbil se styl vyprávění. Příběhy volně plynou a vždy nutí k zamyšlení.

01.05.2020 5 z 5