MíšaK. MíšaK. komentáře u knih

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Velká poklona autorce za to, že dokázala něco takového vymyslet. Ty všechny detaily, promyšlenost, dokumenty ze složky Folios už v první knížce, prostě smekám. Bohužel můj mozek není přizpůsobený na cestování časem, takže mi to nedává smysl. Teda pouze potřebuju nějaký začátek. Pak už by bylo vše v pořádku. Nejhorší je, že si to nemůžu ani nijak nakreslit, abych to pochopila a jsem z toho zoufalá.

04.02.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Knížka se i přes hodně stránek a popisu četla naprosto skvěle. Autorka umí psát záživně, i přesto, že zápletka není kdoví jak složitá.

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Oceňuji originální téma, ale popis toho, co se dělo při "léčbě" by nebyl od věci

První konec První konec Lauren James

Naprosto skvělá knížka. Nechybělo jí napětí, romantika, akce, poutavost, drama. Dopisy na lednici z roku 2019 naprosto skvělé, tihle dva měli nejdokonalejší vztah. Kapitoly nebyly dlouhé, knížka se četla rychle. Občas jsem se trochu ztrácela v té historické stránce věci, ale to se dá přežít. Epilog mě teda mírně znepokojil a moc se těším na pokračování.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížka i příběh byl hezký. Napínavý děj, zajímavá souvislost. Ale asi nejsem úplně vášnivý čtenář detektivek. Je totiž jasné, že se to vyřeší (ano, bylo by blbý číst detektivku, která neskončí rozuzlením) a že to bude ten, který byl celou dobu v ústraní.

06.09.2017 4 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Detektivky moc nečtu, takže nemám srovnání, ale tato knížka mě nadchla. Ano, Julie občas jednala nelogicky, ale to mi na zážitku neubralo. Příběh se sice rozjel až za půlkou, ale ani tu první polovinu jsem se nenudila. SPOILER Je krásně vidět, jak se z některých lidí stanou hajzlové a jak někteří jsou v tom téměř bez viny. A taky jak je svět malý. KONEC SPOILERU. Taky by mě zajímala jazyková bariera. Nevím, jestli Julie a Hugh pocházeli z Francie, ale pokud ne, to se s Annou domlouvala anglicky? To mi trochu smysl nedává, ale jinak naprosto skvělá kniha.

13.08.2017 5 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Sladké. Sladké jako třtinový cukr. Příběh je každému asi po přečtení anotace jasný, ale proč si jen tak neudělat hezký večer s jednoduchým románem, který je čtivě napsaný. Ta nerozhodnost postav po celou knížku je sice místy otravný, ale na konci prostě nádherné, miloučké, romantické.

03.08.2017 4 z 5

První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? Mitch Albom

Naprosto skvělá knížka. Na podobné téma jsem ještě nic nečetla, ale přišlo mi to hezky zpracované. Jediné, co bych mohla vytknout je strašně moc jmen. Docela se mi to pletlo, ale třeba to bylo jen tím, že jsem se na to v tu chvíli tolik nesoustředila. SPOILER Jinak je knížka plná myšlenek a opravdu by mě zajímala ta závěrečná scéna s Giselle. Jestli opravdu volala ona…

01.08.2017 4 z 5

Borůvkové léto s Terezou Borůvkové léto s Terezou Petra Braunová

Knížka byla hezká, Ale krátká. Četla se rychle a budoucnost v závorkách byla sice zajímavá, ale tak trochu udržovala čtenáře na zemi. Jindy můžete přemýšlet, jak spolu hlavní pár dožije, kdežto tady vás okamžitě stáhne realita na zem.

17.06.2017 3 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Skvělá, Monika je neskutečně silná holka a má štěstí, že má mámu, Oskara i Mikiho.

11.06.2017 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Krásná kniha. Označení kapitol mě neskutečně nadchlo. Byla jsem strašně zvědavá, co se stane. Nemůžu si pomoct, ale pořád jsem žila v domnění, jako by hlavním postavám bylo tak 12 a ne o tolik víc. Nevím, čím to.

02.06.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Za mě super. Na Selekci to nemá, ale i Eadlyn byla v tomto díle skvělá. S její volbou manžela jsem naprosto spokojena, ale některé zvraty mě fakt dostaly. Bohužel se nedokážu smířit s představou, že Maxon, Aspen, Lucy a další jsou dospělí.

28.05.2017 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Skvěle napsané, čtivé, takové oddechové. Přečetla jsem to za několik hodin v autobuse. Jedině doporučuji. Byla jsem nadšená, když jsem se dozvěděla o dalších dílech.

28.05.2017 5 z 5

Pekelný flirt Pekelný flirt Beatrix Gurian

Skvělá knížka s originálním námětem. Myslím, že by nevadilo, kdyby byla více propracovaná. Byla tajemná, napínavá, jak se vše odhalovalo postupně. Není to, co běžně čtu, ale o to více překvapila.

01.05.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nádherná knížka, rychle se čte, děj také docela propracovaný. Ale Selekce byla lepší. Tady je sice pouze šest dívek a mluví se o nic, ale přišlo mi to pouze jako natažení děje. Čímž neříkám, že by mi to vadilo, protože jak říkám, opravdu dobře se to četlo. Chování Americi? Dalo se to přežít, ale to, jak pořád nevěděla, koho…

17.02.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nádherná, čtivá, sladká pohádka. Osobně jsem asi spíš team Aspen, ale Maxona určitě neodsuzuji, naopak, pokud bude Amerika šťastná, budu i já. Překvapilo mě, že vyhodily Ashly. Jinak Celesta…. Asi no comment. Marlee jsem si zamilovala. Skvělé! Určitě zfilmovat!

16.02.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Neskutečně silný příběh. Nemohla jsem se odtrhnout. Jenifer byla neskutečně sympatická. V dějových liniích jsem se sice občas ztrácela, asi si to budu muset přečíst ještě jednou (ne, že by mi to vadilo), ale i tak.

16.02.2017 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Strašně nádherná knížka, čtivá, originální a patří mezi mé nejoblíbenější. Šárka byla chudák, neprožila si zrovna nádherné dětství ani dospívání, proto doufám, že vše dopadlo dobře. Jednu chvíli jsem docela Ondrovi fandila, působil jako milý kluk.

04.02.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Dle mého k pokračování dojít nemělo. Příběh Lou a Willa skončil stejně jako Willův život. Možná to zní špatně a to nemá ale… Knížka byla nádherná. Celkem dobrá zápletka, Lili byla osobnost a Sama jsem měla ráda. Některé pasáže byly zábavné a četlo se to rychle. Jenže Než jsem tě poznala je jedinečné. Autorka touto knihou nasadila laťku hodně moc vysoko a nebyla schopna ji překonat. První díl vyvolal v lidech emoce, takže automaticky čekali to samé, ale to přijít nemohlo. Dokonce i Lou mi připadala jiná, nevím no. Za mě teda asi ne.

04.02.2017 4 z 5

Deváté nebe Deváté nebe Lenka Lanczová

Hezká, čtivá knížka plná scén ze života. Celkem mi bylo líto Ondry, myslím, že by se svým životem měl něco udělat a kdyby byl někde zmíněn, byla bych moc ráda.

23.01.2017 4 z 5