Miru Miru komentáře u knih

Žij, dokud to jde Žij, dokud to jde Camille Pagán

S politovanim musim konstatovat, ze za mne tedy "velky spatny". Cele to na mne pusobilo jako naivni spisovatelska amaterina s nemastne neslane vykreslenou psychologii postav a chabym dejem. Bohuzel.

08.03.2020 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá! Takové čtení mě vážně baví. Žádné sentimentální a naivní vztahovky, ale opravdová realita. Co na tom, že možná lehce přitažená za vlasy vzájemným propletením všech postav - naopak. Čtenáře to svým způsobem donutí u čtení neustále přemýšlet, zastavit se, vstřebat jednotlivé propletence namísto co nejrychlejšího doběhnutí k cíli.

20.09.2017 4 z 5

Odvaha: Diář 2016 Odvaha: Diář 2016 Paulo Coelho

Každoroční klasika. Musím se ale přiznat, že rok od roku vnímám a čtu Coelhovy citace méně a méně...

Patty Diphusa, Venuše záchodků Patty Diphusa, Venuše záchodků Pedro Almodóvar

No co, je to nářez :-)

20.09.2017 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Trocha naivity ještě nikoho nezabila.....zvlášť na dovolené u moře :-) A přesně jak už tu bylo řečeno - Kinselle máte tendenci odpustit snad opravdu všechno :-)

20.09.2017 3 z 5

Víkend s přáteli Víkend s přáteli Sophie Kinsella (p)

Taková cynická vztahovka. To mám ráda.

10.08.2017 4 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Bolestivý, čtivý román....ale...co ty chyby, překlepy v záměnách jmen? Hlavní "hrdinky" mi svými sedánky připomínaly Sex ve městě a celá knížka na mě působila, jak kdybych četla Báru Nesvadbovou. Takže asi tak.

03.08.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Po dlouhé době česká knížka a fakt mě bavila! Trochu mi evokovala Vyprávěj nebo třeba Hřebejkova Medvídka... Chci další! :-)

02.08.2017 5 z 5

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Hodně mě překvapil výběr tématu. Pro mě až mrazivě aktuální.

01.08.2017 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

No...co k tomu říct? Snad jen to, že napnutá jsem byla, ale přesto mě to ve finále na kolena nesrazilo.

10.07.2017 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Neobyčejně obyčejný a ryzí román. Pořád nevěřím, že mě Irving takhle dojal.

18.07.2016 4 z 5

Anděl Anděl Jáchym Topol

Za mě hodně zvláštní kniha. Když jsem ji začala číst, pomyslela jsem si, že to nedam. Až tak mě autorův specifický jazyk vyděsil. Žádný oddychový čtení. Musela jsem svoji koncentraci vyšroubovat v podstatě na maximum. Ale dala jsem to. A nelituju toho.

11.07.2016 4 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Bavila mě lehce hororová nálada jednotlivých příběhů. V tomhle směru sbírka určitě nezklamala. Přesto se nemůžu ubránit malé výtce, že u několika povídek dostala postupně vystavěná napjatá atmosféra na frak lehce unáhleným a možná trochu fádním zakončením.

03.06.2016 4 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Já tu britskou tvorbu prostě žeru ☺ Nemohla jsem se ubránit pocitu, že ten vypravěčský styl odněkud znám. Konkrétně pasáže, které odkrývaly budoucnost jednotlivých postav. Až se mi vybavil hlas Richarda Krajča coby vypravěče ve filmu Nuda v Brně. Za mě spokojenost, kniha splnila má očekávání.

25.04.2016 4 z 5

Kouzelný! František Hrubín pro dospělé ☺

07.04.2016 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Zhnusení ani šok se nedostavil, řekla bych spíš smutek a lítost nad bezvýchodností situace, nad bezcílným bloumáním životem bez naděje na změnu.

06.04.2016 4 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Teenager už sice nejsem, ale přesto pro mě příjemný čtení. Je to prostě ze života. I na film, kterej se až překvapivě přesně drží knižní předlohy, se vždycky ráda mrknu. Že by nostalgie? ☺

13.03.2016 4 z 5

Já písnička 3 Já písnička 3 * antologie

Tak tenhle díl z "písničkové trilogie" jsem odflákla asi nejvíc ☺

07.03.2016 4 z 5

Já, písnička (2) Já, písnička (2) * antologie

Kytara, dětské tábory, táboráky....nostalgie jako blázen. Druhý díl za mě ještě lepší než ten první.

07.03.2016 5 z 5

Já, písnička (1) Já, písnička (1) * antologie

Když jsem byla dítě, knížku jsem milovala. S pomocí flétny jsem se učila jednotlivé písně. Za mě skvělá pomůcka při hudebním vývoji dětí.

07.03.2016 4 z 5