Miru Miru komentáře u knih

Panoptikum starých kriminálních příběhů Panoptikum starých kriminálních příběhů Jiří Marek (p)

...aneb Hříšní lidé města pražského. Sbírka i seriál podle ní natočený oplývají skvělou dobovou atmosférou, která na vás dýchne kouzlo staré Prahy. Příjemné retro.

17.05.2012 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Neuvěřitelně silný příběh o lidské touze přežít v nelidských podmínkách umocněný vědomím, že se nejedná o pouhou fikci, ale o skutečné události, které se bohužel opravdu staly. Autenticita výpovědi polského Žida přeživšího až těžce uvěřitelnou a šokující krutost druhé světové války ve vás vyvolá celou řadu pocitů - od empatie k lítosti až k zhnusení nad tím, co všechno bylo v té době vůbec možné. Jedno z těch děl, které bych bez váhání zahrnula do školních osnov v rámci povinné četby. Žákům dá rozhodně víc, než mnohdy suchý kantorský výklad plný okleštěných faktů. K filmovému zpracování už nemám co dodat - naprosto bravurní!

13.05.2012 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Skvělá, vážně skvělá! Napínavá od začátku až do konce, chytne vás a nepustí. Když už si myslíte, že víte, že jste rozluštili závěrečnou pointu, s každou další přečtenou stránkou ve vás toto přesvědčení postupně slábne, až se rozplyne docela. A vám už nezbývá nic jiného, než hltat jednotlivé kapitoly jednu za druhou, abyste se co nejrychleji dostali ke kýženému konci.

25.04.2012 5 z 5

Beverly Hills 90210 - Dvě srdce Beverly Hills 90210 - Dvě srdce Mel Gilden

Beverlymánie ve své době zasáhla snad všechny bez rozdílu věku. A stejně tak, jak mě bavilo její seriálové zpracování, tak mě bavilo i to knižní. S odstupem několika let ale tuším, že už bych se na obojí dívala jinýma očima.

24.04.2012 3 z 5

Rýmy pro kočku Rýmy pro kočku Jiří Žáček

Jak už avizuje uvedená anotace - vtipná, inteligentní a především velice půvabná sbírka. Tak mě tak napadá - která z Žáčkových sbírek vlastně taková není, hm?

Výbor Výbor Arthur Rimbaud

Tak tahle sbírka mě velice překvapila a musím říct, že mile. Po přečtení první básně jsem si musela na přebalu zkontrolovat, zda se opravdu jedná o dílo Arthura Rimbauda. Jak jen bych to řekla - čekala jsem asi víc nekontrolovatelné zloby a nenávisti. A jsem moc ráda, že jsem se ve svém úsudku spletla.

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Sbírka, kterou znalo snad každé dítě mé generace. Konkrétní básně už si sice nevybavím, ale pohled na důvěrně známý přebal mi i po těch letech vyvolává úsměv na tváři :-)

Pověrčivý Pověrčivý Robert Lawrence Stine

Gradace děje v závěru knihy je působivá natolik, že jednotlivé řádky doslova hltáte tak překotně, až máte tendenci slova přeskakovat, abyste se co nejrychleji přiblížili očekávanému pompéznímu závěru. Jaké je ale vaše zklamání, když k němu dojdete. V tu chvíli na vás jako jediná pozitiva knihy působí její dobrá čtivost a závěrečné napětí. Ale to je vše. Příběh jako takový bohužel v globálu dost skomírá. Nehledě na to, že leckomu se možná vybaví Levinův dvoudílný román o Rosemary, kterému ale Robert L. Stine v tomto případě nesahá ani po kotníky.

17.04.2012 2 z 5

Velká voda Velká voda Jaroslava Reitmannová

Cílovou skupinu čtenářů této knihy jednoznačně představují mladá dospívající děvčata. Pokud ale můžu radit - sáhněte raději po Rudolfovi nebo Lanczové.

12.04.2012 2 z 5

Moudrost: Diář 2011 Moudrost: Diář 2011 Paulo Coelho

Velice jsem uvítala uvedení křestních jmen a státních svátků u jednotlivých dní. Pro někoho možná maličkost, ale pro mě jedna ze základních funkcí diáře jako takového.

12.04.2012 3 z 5

Kamenáč Bill Kamenáč Bill Dal Stivens

Při první povídce jsem se smála a to dokonce nahlas. Při druhé a třetí mi úsměv na tváři ještě vydržel, ale s každou další už to pro mne byla nuda k uzoufání. V podstatě neustále se opakující scénář, který po přečtení prvních pár kousků už ničím nepřekvapí.

11.04.2012 2 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

Obyčejné příběhy obyčejných dnů. A možná právě to je na celé knize neobyčejné. Díky tomu se pro děti stává srozumitelnou a ony se snáze mohou ztotožnit s hlavními hrdiny.

11.04.2012 4 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Skvělá knížka. Četla jsem ji jako malá a přála si, aby nikdy neskončila. Nebála bych se ji přirovnat k Dětem z Bullerbynu v českém vydání.

11.04.2012 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Tak vám nějak nevím. Prostě povídky. Neurazí, nenadchnou... Očekávala jsem větší koncentraci Svěrákova laskavého humoru...

10.04.2012 3 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Vtipné ohlédnutí za filmovou klasikou :-)

10.04.2012 4 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Milé připomenutí skvělého filmu, který se vám při čtení knížky v podstatě odehrává před očima. I když co do prožitku se kniha filmu nemůže rovnat, přesto i v ní naleznete ony dojemné pasáže, při kterých zjihly miliony diváků na celém světě.

07.04.2012 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Neuvěřitelně silný příběh o životním boji rodiny poznamenané letitým stigmatem smrti. O boji, na jehož pozadí se odvíjejí soukromá dramata jednotlivých postav plná bezbřehé lásky, tolerance a velké míry nesobeckosti. A také o boji, který nemá jasných vítězů ani poražených...

04.04.2012 5 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Poprvé jsem knihu četla ještě coby malá holka po shlédnutí stejnojmenného filmu. Tenkrát se mi do rukou bohužel dostala pouze její zkrácená verze. Až teď, po několika letech, jsem sáhla po jejím kompletním vydání. A opět jsem nelitovala. I přes pár věcí, které na čtenáře dnešní doby mohou působit přinejmenším úsměvně, se rozhodně jedná o jeden z nejkrásnějších literárních příběhů, nesmrtelnou klasiku, která na vás dýchne úžasné kouzlo a pohladí vás svou nezaměnitelnou atmosférou.

31.03.2012 5 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Václav Čtvrtek (p)

Trochu jsem nepochopila rozdělení knížky na dvě části. Pravděpodobně nějaký marketingový tah. Dle mého názoru to ucelenosti vyprávění zrovna nepřidá....

13.03.2012 4 z 5

Mami, já nechci umřít... Mami, já nechci umřít... Irena Sehnerová

Tato novela je v podstatě osobní zpovědí mladé dospívající dívky, která se stala obětí sexuálního zneužívání a šikany. Popisuje její nejniternější pocity, myšlenky a obavy, její vnitřní boj se sebou samou i svými nejbližšími. Konec zůstává otevřený, jak to ostatně v obdobných případech v životě mnohdy bývá. Jedná se především o výpověď dnešní doby.

26.02.2012 3 z 5