Miru Miru komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Výborný čtení! Upřímně jsem zrovna nesázela na to, že by mě knížka nějak zvlášť uchvátila. Možná z důvodu masivní mediální kampaně, která bývá mnohdy silnější než samotný produkt, možná díky švédskému filmovému zpracování, které jsem kdysi zběžně viděla a připadalo mi depresivní a jednoduše hnusný. O to snazší pak bylo překonat má očekávání - neočekávání. Co zvlášť oceňuji je příběh samotný, který je zde rozdělen hned do několika vrstev, nesleduje pouze a jen jeden případ, ale odkrývá jich hned několik a přitom se v nich čtenář stále orientuje. Za mě rozhodně plný počet!

19.08.2013 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Pro mě jeden z těch případů, kdy masivní reklama a propagace zvítězila nad obsahem. Čekala jsem prostě víc. Víc emocí, víc humoru, lépe vykreslenou psychologii postav... Takhle ve mne zůstal pouze pocit, že o vše výše zmiňované se autor jen zlehka otřel a uvedené vysoké hodnocení knihy je pouze úlitba rakovině.

24.06.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Teda, já nestačim zírat. Grey nám nějak vyměknul. A to tak, že pořádně. Od BDSM jsme se jako mávnutím kouzelného proutku přesunuli ke sladké vanilce. A ani to "nebolelo" :-)) oceňuji, že dějová zápletka se tentokrát netočila jen kolem postelových hrátek, přibylo i jistého děje a především pak tolika lásky, až jsem se obávala, že přes všudypřítomnou přeslazenost a neustálé vyznávání hlubokých citů nedojdu konce knihy. Jsem holt cynik :-)

03.06.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nooo, tak to je oříšek, panečku, to vám povim. Těžší než přečístu knížku, která čítá 600 stran, je utvořit si na ni názor o pár řádcích tak, aby dával hlavu a patu. Takže...ono je to v podstatě děsně uhozený, ale zároveň se to čte naprosto samo. A to mě mate. Když pominu neustále se opakující fráze a situace, kdy hlavní představitelka věčně sklápí pohled na své ruce a hlavní "hrdina" s železnou pravidelností naklání hlavu na stranu, vzkázala bych všem posměváčkům (především mužského pohlaví) - kupte tuto knihu své ženě nebo přítelkyni a garantuju vám, že celibát bude rázem tabu. Alespoň na chvíli. Protože na rovinu - i když to málokterá z nás přizná, jsou v knize momenty, které mají nemalé afrodiziakální účinky.

17.05.2013 3 z 5

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Možná lepší než Čokoláda, možná také ne.... Každopádně důstojné a působivé pokračování nezapomenutelného příběhu. Miluju náladu téhle knížky! :-)

02.05.2013 5 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Souhlasím s Iworri - určitě jednorázovka, která žádný hlubší dojem bohužel nezanechá.

03.02.2013 3 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Ve srovnání s jinými tituly obdobného tématu celkem slabé. Ale na druhou stranu absolutně čtivé. Prostě průměr - nijak zvlášť nenadchne, ale na druhou stranu ani neurazí.

01.02.2013 3 z 5

Vím, o čem mlčím - Heroin, toxíci a konec jako sladké nic Vím, o čem mlčím - Heroin, toxíci a konec jako sladké nic Veronika Pánková

Ostře realistická sonda do života drogově závislých. Vyprávění náctileté dívky o jejím nekončícím boji s drogou, o věčném hledání lásky a porozumění mezi "normálními" lidmi. Celý příběh je podán přirozenou formou a naprosto bez obalu. Co v něm možná postrádám, je podrobnější vylíčení cesty (především pak jejího úplného začátku), která hlavní "hrdinku" zavedla až do drogové smrtící pasti.

30.01.2013 4 z 5

Philadelphia Philadelphia Christopher Davis

Skvělý příběh a skvělé filmové zpracování s vynikajícími hereckými výkony. Samotná kniha je psaná dle filmového scénáře a možná právě proto síly dojmu z filmu bohužel nedosahuje.

18.01.2013 3 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Právě jsem dočetla. Přes vlnu dojetí a smutku nemám slov........

10.01.2013 5 z 5

Vánoční povídky Vánoční povídky Charles Dickens

Dickens umí navodit úžasnou vánoční atmosféru. Především pak díky povídce Vánoční koleda, kterou považuji za bezkonkurenční sváteční čtení. Dojem ze sbírky mi bohužel lehce kazila povídka Začarovaný, ve které jsem se mírně ztrácela a měla jsem problém se zorientovat v jejím začátku. Možná při opakovaném přečtení příští rok své hodnocení budu moci upravit :-)

07.01.2013 3 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Pravda, nečekala jsem typické vánoční vyprávění prosycené rodinnou pohodou, mírem a klidem. Ale tímhle mě Šabach skutečně rozsekal. Ve svém cynismu a v podstatě smutku je sbírka neskutečně vtipná :-)

07.01.2013 4 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Pro mě veliké překvapení především z toho důvodu, že se nejednalo o čistě romantické příběhy se šťastným koncem, jak jsem u této autorky převážně zvyklá, ale o povídky protkané veskrze smutkem a neveselými životními osudy. Škoda jen, že jich sbírka neobsahuje přece jen více.

07.01.2013 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Kouzelné............... :-)

29.12.2012 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Tak tady si s hodnocením opravdu nevím rady. Jako americký béčkový filmový slaďák podbarvený vánoční atmosférou by to bylo možná stravitelnější. Takhle to na mě celé působí jako remake Pýchy a předsudku po 200 letech. Navíc, jak už zde bylo nesčetněkrát zmíněno, děj už opravdu nemohl být průhlednější. K tomu přidáme notnou a všudypřítomnou porci naivity a iluzi růžového obláčku máme na světě. Nicméně za velice příjemnou čtivost, která se knize nedá upřít, dávám nakonec tři hvězdičky.

18.12.2012 3 z 5

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Knížka, jež se navzdory velice závažnému tématu, o kterém pojednává, čte až překvapivě dobře. Její přínos pak především shledávám ve dvou úhlech pohledu, ze kterých je celý bolestný příběh vyprávěn.

12.12.2012 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Přiznám se, že počáteční "rozjezd" u mě trval trochu déle, než jsem od tohoto titulu očekávala. Nicméně jsem se přes určitou stereotypnost prvních dnů příběhu nakonec překlenula a už si jen "užívala" mrazivou atmosféru a všudypřítomné napětí. Přesto se ale neubráním pocitu, že se autor nechal lehce inspirovat Irvingovým Garpem a jeho literární kličkou, jak sdělit čtenáři zajímavějším a ne tak přímočarým způsobem jeden z řady zlomových okamžiků děje. Nakolik se mu to podařilo, ať posoudí každý sám.

26.11.2012 4 z 5

Dobrá mysl Dobrá mysl Helena Šmahelová

Knížka z dětství, jejíž příběh se mi vybavuje už jen matně, ale příjemný pocit z ní získaný přetrvává :-)

05.11.2012 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Co napsat, když v podstatě vše už napsáno bylo? Snad už tedy jen to, že se se svým názorem a dojmem získaným z této knihy asi nejvíce ztotožňuji s komentářem pana Náhodáře :)

03.11.2012 4 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Ale jo, oddychové, nenáročné čtení. Na můj vkus možná nenáročné až příliš...

23.10.2012 3 z 5