MirkaProk

HanaHanaAlena Mornštajnová

Velmi krásná kniha, která je napsaná velmi čtivě, že se nedá od knihy odtrhnout. Krásně a smutně popsané osudy lidí, které zasáhla předválečná, válečná a poválečná doba. Určitě všem doporučuji k přečtení.

15.09.2020

Geniální kniha plná humoru. Setkala jsem se už i s názory, že je to stupidní kniha, ale vždy musím odporovat a všem knihu doporučuji

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Tato série se mi moc líbí a samozřejmě nezklamal ani tento díl. Příjemná detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Určitě přečtu další díly a doporučuji k přečtení.

PoselPoselMarkus Zusak

Kniha velmi zvláštní a zajímavá a laskavá. Přečteno jak se říká, jedním dechem. Kniha o poslání, o tom, že je možno i drobnostmi měnit směr života, že i obyčejný člověk může dokázat velké věci. Kniha se mi fakt strašně moc líbila a dlouho na ni budu myslet. Rozhodně doporučuji k přečtení a sama si ji určitě někdy přečtu znovu.

30.08.2019

Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Skvělá detektivka, která vtáhne do děje tak, že člověk hltá každou stránku. Doporučuji k přečtení. Určitě si přečtu další díly z této série.

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

tak za mě tato kniha docela zklamání. Ale tím, že byla prezentována jako bestseller, tak jsem od toho čekala asi víc. Ne, že by se nedala číst, ale rozhodně jsem už četla lepší knihy

NenávistNenávistChris Carter

Jako vždy Carter nezklamal. Patří mezi mé úplně nejoblíbenější autory. Vždy jeho knihu zhltnu jako malinu:). Hunter a Garcia jsou velcí sympaťáci. Už se těším na další knihy od tohoto autora

27.11.2019

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Tak tato kniha byla bomba. Dvojice Lars Kepler prostě umí. Kniha se skvěle četla, hltala jsem každou stránku. Chvílemi jsem byla napnutá jak struna a některé pasáže o malých chlapcích byli strašidelné. Určitě doporučuji k přečtení a už se moc těším, až vyjde další skvělá kniha od této dvojice.

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější. Říkám ji laskavá kniha. Ove je můj oblíbenec. Určitě si ji někdy přečtu znovu

Dokonalé stopyDokonalé stopyHelen Fields

celkem dobrá detektivka se sympatickými vyšetřovateli, určitě si přečtu další knihu od tohoto autora

02.03.2019

LazarLazarLars Kepler

Dvojice Lars Kepler prostě umí. Velmi napínavá kniha, která vtáhne do děje a nepustí. V komentářích tu někteří psali, že je překombinovaná a možná i trochu byla, ale vůbec mi to u této knihy nevadilo, ba naopak mi to všechno k sobě pasovalo. Mám velmi ráda tento styl knih a už se těším na další knihu od těchto autorů. Doporučuji k přečtení.

14.05.2019

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Tato kniha mě velice bavila. Je mi úplně jedno, jestli je příběh pravdivý, nebo ne, i tak se mi četl velmi dobře a musím přiznat, že u některých pasáží jsem měla husinu po těle. Rozhodně bych se do Třebiče nikdy nevydala v rozpětí prosince až března a to proto, že část mého já věří, že se tento příběh stal tak, jak je vyprávěn.

01.10.2019

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Další díl s Kim opět skvělý. Napínavý děj, který má spád a kniha se čte velmi dobře. Tento díl se mi líbil o trochu více, než ty předešlé. Už se těším na další díly z této série. A doporučuji k přečtení.

Jeden za druhýmJeden za druhýmChris Carter

Opět drsná kniha od Cartera. To on-line hlasování mě celkem dostalo a musela jsem přemýšlet, jak by to asi dopadlo, kdyby to byla realita a obávám se, že úplně stejně jako v knize. Jinak samozřejmě bezva čtení pro lidi, kteří mají rádi tento žánr a já tedy mezi ně rozhodně patřím

ZlobaZlobaChris Carter

kniha podle skutečné události, tak to je celkem děsivá představa, jaké lidi chodí mezi námi. Jinak samozřejmě kniha za mě bomba, ostatně jako všechny knihy od Cartera

Slib mlčeníSlib mlčeníLinda Castillo

Tato kriminálka se mi fakt líbila. Lehce se četla, přečteno za jeden den. Zápletka fajn a od jisté chvíle je jasné, kdo je vrah, ale vůbec to nevadí. Doporučuji k přečtení

ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Tak Nesbo opět nezklamal. Sérii s Harrym Holem zbožňuji. Opět když už si člověk myslel, že případ vyřešen a vrah je znám, tak zjistí, že je vlastně zase všechno úplně jinak a to mám u knížek Nesba ráda. Samozřejmě doporučuji k přečtení a těším se na další knihy od tohoto autora

25.10.2018

Galerie mrtvýchGalerie mrtvýchChris Carter

chris carter fakt umí. Byla to jízda od úplného začátku, až do úplného konce. Miluji jeho knihy a styl psaní a jak dokáže udržet děj napínavý a čtivý po celou dobu. Už aby vyšla další kniha

02.03.2019

Už mě vidíš?Už mě vidíš?Sharon J. Bolton

Tak tato kniha byla fakt skvělá a autorku zařazuji mezi mé oblíbené. Toto byla moje první kniha od této autorky a rozhodně nebyla poslední. Napsáno velmi čtivě a hlavně sympatičtí vyšetřovatelé. Nechybí napětí a překvapivé rozuzlení na konci. Určitě doporučuji k přečtení.

22.10.2019

Šesté dítěŠesté dítěJonathan Dylan Barker

(+ SPOILER) Závěrečný díl této trilogie byl opět pecka. Na začátku trochu chaos v postavách, protože je to už dlouhá doba, co jsem přečetla Pátou oběť. A poté, co jsem se zorientovala, tak už to byla jízda. Perfektně vše uzavřeno a vysvětleno. Všechny díly rozhodně doporučuji k přečtení. A na úplném konci, jsem si asi přála, aby to s Bishopem dopadlo jinak. I přesto, že to byl záporák, tak měl v určitém smyslu mé sympatie, nevraždil jen tak pro zábavu, ale vždy měl k tomu důvod.

17.06.2020

Já jsem smrtJá jsem smrtChris Carter

četla jsem už všechny knihy od tohoto autora a všechny se mi moc líbily. je to přesně můj styl a hlavně mě na knihách Cartera baví to, že se rozjedou hned od začátku, žádný zdlouhavý rozjezd a vždy překvapivý konec

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Super kniha. Děj má spád hned od začátku. Přečteno velmi rychle a rozhodně pro ty kdo mají rádi tento žánr doporučuji k přečtení

24.07.2018

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Tuto knihu jsem dostala jako dárek a nejdřív jsem ji odložila z důvodu počtu stránek. Když jsem ji začala číst, tak mi chvíli trvalo než se mi podařilo začíst a říkala jsem si proboha, co jsem to dostala za knihu. Ale čím víc jsem četla, tím víc jsem zjišťovala, že kniha je geniální a nakonec přečteno za 3 dny. A Lisbeth je frajerka, která získala mé velké sympatie

MacbethMacbethJo Nesbø

Nesbo je můj oblíbený autor, tak jsem musela samozřejmě přečíst i tuto knihu. Tuto knihu jsem četla o trochu déle, protože i přesto, že konečný závěr je, že se mi líbila, tak se mi nějak těžce četla. Je to trochu jiná kniha, než na jaké jsem od Nesba zvyklá, ale i tak hodnotím kladně. Skvěle vylíčeno, co se z člověka může stát v touze po absolutní moci, která je doprovázena užíváním drog. Na začátku knihy mi byl Macbeth sympatický a naopak Duff mi nesedl, což se samozřejmě v průběhu příběhu změnilo. Bylo mi líto některým postav, které musely zemřít (hlavně jeho náhradního otce, který ho vytáhl ze srabu) a díky tomu jsem začala Macbetha úplně nesnášet. Jinak celkově se mi kniha líbila a doporučuji k přečtení.

10.09.2018

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Naprosto dokonalá kniha. Miluji knihy od tohoto autora. Píše knihy, kterým říkám laskavé knihy. Na první pohled píše o lidech, kteří se mohou zdát protivní a divní, ale vždy se ukáže, že je tomu právě naopak. Britt Marie je skvělá ženská, které jsem přála, aby to dala dohromady se Svenem, ale nestalo se tak, ale nevadí i tak udělala správné rozhodnutí.

18.10.2018

Panenky z rájePanenky z rájeBarbara Wood

Kniha se mi velmi líbila. Velmi sugestivně vylíčeno, jak to chodilo (a nejspíš ještě u některých muslimů chodí). A zajímavá časová linie, jak v minulosti ženy pokorně přijímají křivdy a jak se postupně začínají "měnit" a některé mají odvahu vymanit se z muslimských zvyků a nastolit rovnoprávnost s muži. A po přečtení knihy jsem šťastná, že jsem se narodila v zemi, kde je rovnoprávnost

18.01.2019

Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Kniha není žádná úplná pecka, ze které bych si sedla na zadek, ale i přesto mne velice uchvátila. Je velice čtivá a v podstatě jsem hltala každou stánku. Sympatičtí hlavní hrdinové a příběh poutavý. Přečteno za dva podvečery. Určitě stojí za přečtení.

16.07.2019

Hon na mrtvéhoHon na mrtvéhoTim Weaver

Tohle je první kniha od tohoto autora co jsem četla a musím říct, že se mi moc líbila. Nechybí tam napětí a příběh je zahalený záhadnou, proč se to vše děje a kdo za tím vším stojí a to nutí člověka číst rychle dál a dál. Někteří tu psali, že během četby rychle odhalili, kdo za tím vším je, tak já tedy ne a na konci knihy jsem jen valila oči a byla fakt překvapená. Doporučuji k přečtení a rozhodně si přečtu další knihy od tohoto autora.

29.08.2019

MedvědínMedvědínFredrik Backman

Moc hezká kniha i přesto, že chvílemi moc smutná. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a ze začátku mi hokejové prostředí nesedlo, ale čím víc jsem četla, tím víc se mi kniha líbila a i přesto, že je z hokejového prostředí, tak vlastně o hokej nejde, ale jde o ukázku lidských charakterů, které v ideologii "správného chování" se chovají špatně a krutě. Doporučuji k přečtení.

17.11.2019

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Velmi čtivě napsáno, přečteno za jeden den. Nechybí napětí, které člověka nutí číst dál. Ale ten úplný konec, no nevím. Bylo mi jasné, že dojde k nějakému zvratu, ale tohle mi nějak nesedlo.