MirkaProk MirkaProk komentáře u knih

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Čtivě napsaná detektivka, která mne bavila. Určitě si přečtu i ostatní díly.

24.01.2021 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další díl s Kim opět skvělý. Napínavý děj, který má spád a kniha se čte velmi dobře. Tento díl se mi líbil o trochu více, než ty předešlé. Už se těším na další díly z této série. A doporučuji k přečtení.

17.01.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Skvělá detektivka, které nechybí napětí a nečekané zvraty. David, tak trochu nepřemožitelný a nesmrtelný, ale vůbec mi to nevadí, naopak je velmi sympatický. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora a doporučuji k přečtení.

06.01.2021 5 z 5

Najděte si svého Marťana Najděte si svého Marťana Marek Herman

Čtivě napsáno. Spoustu věcí člověk vlastně ví, jen je potřeboval připomenout.

08.12.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Celkem dobrá kriminálka, která se dobře četla.

28.10.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi krásná kniha, která je napsaná velmi čtivě, že se nedá od knihy odtrhnout. Krásně a smutně popsané osudy lidí, které zasáhla předválečná, válečná a poválečná doba. Určitě všem doporučuji k přečtení.

15.09.2020 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Tak tento díl se mi líbil méně než ty předešlé. Ale i tak to byla celkem fajn detektivka a určitě si přečtu další z této série.

29.08.2020 3 z 5

Když jsem tě viděla naposledy Když jsem tě viděla naposledy Liv Constantine

No tak musím konstatovat, že kniha nic moc. Vlastně mě celá kniha celkem nudila a už jsem se těšila, až ji budu mít za sebou. Konec až moc překombinovaný. Rozhodně už bych ji znovu nikdy číst nechtěla.

16.08.2020 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

I přesto, že tento druh knihy nemám moc ráda, tak tento příběh se mi moc líbil. Moc se mi líbila povaha Tiffy i Leona a moc jsem si přála, aby to dopadlo, tak jak to dopadlo. Takové moc pěkné oddechové čtení. A kniha má moc pěknou obálku.

12.08.2020

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Velice čtivá detektivka. Finálové rozzuzlení a motiv mi moc nesedl, představovala jsem si jiné důvody proč byly spáchány vraždy. Ale i přesto doporučuji k přečtení. Je to taková "pohodová" krimi.

03.08.2020 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Skvělá detektivka. Napínavý děj, který člověka vtáhne do knihy a nejde se odtrhnout. Napsáno velice čtivě. Doporučuji k přečtení a rozhodně si přečtu další knihy z této série.

12.07.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nesbo patří mezi mé nejoblíbenější autory a tak mi samozřejmě nemůže uniknout žádná jeho kniha. Ale tahle tedy klidně mohla. Vůbec se mi nelíbila. Zbytečně moc zdlouhavá, kdyby byla o 400 stran kratší ,asi by se nic nestalo. Vše se strašně vleklo a vlastně se pořádně nic nedělo. Vždy knihu s HH zhltnu jak malinu, ale s touto jsem se fakt trápila a měla jsem pocit, že ji snad nikdy nedočtu. A pachatele jsem opět netušila a ani jsem se ho snad neměla dozvědět, protože to byl v mých očích nesmysl. I přesto, že je vše vysvětleno, proč a jak, tak mi to vůbec nesedělo. Tato kniha pro mě velké zklamání.

07.07.2020 2 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

(SPOILER) Závěrečný díl této trilogie byl opět pecka. Na začátku trochu chaos v postavách, protože je to už dlouhá doba, co jsem přečetla Pátou oběť. A poté, co jsem se zorientovala, tak už to byla jízda. Perfektně vše uzavřeno a vysvětleno. Všechny díly rozhodně doporučuji k přečtení. A na úplném konci, jsem si asi přála, aby to s Bishopem dopadlo jinak. I přesto, že to byl záporák, tak měl v určitém smyslu mé sympatie, nevraždil jen tak pro zábavu, ale vždy měl k tomu důvod.

17.06.2020 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Tak po přečtení této knihy jsem na vážkách, jak ji hodnotit. Po přečtení prvních stránek nadšení, že to bude skvělá kniha. Toto nadšení mě bohužel po přečtení dalších stránek přešlo a poslední třetina knihy to zase napravila. Geocaching sama provozuji, tak jsem si myslela, že to bude kniha přesně pro mě, ale není tomu tak. Vlastně mi tam ten geocaching vadil a i vyšetřovatelé byli sympatičtí a přitom mi často na nich něco vadilo. Celé kniha se občas zbytečně táhla, vyšetřovatelé dělali občas nesmyslné kroky a jejich jednání občas nedávalo smysl, ale i tak celkově hodnotím, že to nebyla špatná kniha, nelituji stráveného času čtením této knihy, ale znovu ji rozhodně číst nebudu.

10.06.2020 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Miluji knihy od tohoto autora, protože každá kniha mě tak nějak osobně zasáhne. Skvělé vylíčeny charaktery postav. I na slzy došlo. Rozhodně doporučuji k přečtení.

06.06.2020 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Povedené pokračovaní Chirurga. Příjemná detektivka, která se dobře čte. Určitě přečtu další knihy od tohoto autora.

24.05.2020 4 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Po přečtení Hammarbyjské série, která byla naprosto skvělá, jsem od této knihy čekala úplně něco jiného. Kniha se četla dobře, proto jsem ji přečetla za dva dny. Na konci mírné překvapení, ale jinak mě nějak nenadchla, ale ani nemohu říct, že by byla špatná. Znovu už bych ji nečetla, ale nelituji, že jsem ji přelouskala.

03.05.2020 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Tak mě se tato kniha nelíbila. Prvních asi 120 stran jsem se musela vyloženě prokousávat, protože mě to vůbec nebavilo a pak když se to konečně začne rozjíždět, tak je to tak překombinované a neuvěřitelné, že to člověku vezme ten dojem, že je to dobrá kniha.

30.04.2020 2 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Moje první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Velmi dobrá kriminálka. Čtivě napsáno, přečteno za dva dny.

25.04.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha se mi celkem líbila. Místy fakt vtipná a občas i smutná.

17.04.2020 3 z 5