MirkaProk Online MirkaProk komentáře u knih

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

přečteno za jeden den. Příjemně to navázalo na první díl. Některé pasáže byli trochu ohrané. Chci ho, ne vlastně nechci, chci ho, ale nemůžu ho mít a tak stále dokola. Ale dopadlo, tak jak jsem si přála a představovala, takže závěr je, že se mi to líbilo. I když první díl byl hezčí.

26.08.2021 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Jeee, tak tohle se mi mooooc líbilo. Příjemná kniha, která se lehce čte a tak hezky plyne. Hned jdu na druhý díl.

25.08.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se mi moc líbila. Ale o trochu méně než Hana.

16.08.2021 4 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Tato kniha byla pro mne zklamáním. Kdyby měla aspoň o 250 stran méně, tak by se vůbec nic nestalo. Kniha byla pro mne zdlouhavá a nudná. Na konci knihy je sice malý neočekávaný zvrat, ale ani ten to nezachránil.

16.08.2021 1 z 5

Království Království Jo Nesbø

Kniha se mi moc líbila. Nesbo je prostě skvělý spisovatel. Drsný příběh zasazený do drsné krajiny. Hezky vylíčeny charaktery postav. A i přesto, že Roy je popsán jako záporná postava, tak jsem s ním sympatizovala a Carl mi byl naopak velmi nesympatický.

05.07.2021 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Tak tato kniha se mi nelíbila. A jelikož neodkládám knihy nedočtené, tak jsem ji nakonec přelouskala, ale do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Znovu už bych ji nikdy číst nechtěla.

18.06.2021 1 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět skvělý díl s Erikou a jejím vyšetřovacím týmem. Už se těším, až si přečtu další díl z této série.

31.05.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tak tato kniha byla bomba. Dvojice Lars Kepler prostě umí. Kniha se skvěle četla, hltala jsem každou stránku. Chvílemi jsem byla napnutá jak struna a některé pasáže o malých chlapcích byli strašidelné. Určitě doporučuji k přečtení a už se moc těším, až vyjde další skvělá kniha od této dvojice.

25.05.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tato kniha byla pro mne trochu zklamání. Rozhodně Backman napsal spoustu lepších knih. Spoustu čtenářů tu píše, že je kniha vtipná, tak mě naopak přišla dost smutná. Fredrik Backman patří mezi mé oblíbené autory, ale tuhle knihu už nikdy číst znovu nebudu.

17.05.2021 3 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tato série se mi moc líbí a samozřejmě nezklamal ani tento díl. Příjemná detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Určitě přečtu další díly a doporučuji k přečtení.

26.04.2021 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Tak tato kniha se mi strašně moc líbila. Velmi čtivě naspáno. Zajímavé osudy všech postav. Sylvě, Alici a hlavně Kamile jsem fandila, aby se dokázaly vypořádat se svými problémy a dokázaly se z toho dna odrazit. Všechny hlavní postavy mi byly sympatické, tedy až na Patrika, ten mi lezl na nervy. A velké sympatie měl i Lukáš a jeho babička. Určitě doporučuji k přečtení.

21.04.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Skvělá detektivka, která vtáhne do děje tak, že člověk hltá každou stránku. Doporučuji k přečtení. Určitě si přečtu další díly z této série.

16.04.2021 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Další skvělý díl s Bergmanem a vůbec celým vyšetřovacím týmem. A ten konec, Billy, Vanja. No jsem zvědavá, jak se jejich osudy budou vyvíjet dále.

10.04.2021 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Další skvělý díl s Bergmanem a ostatními vyšetřovateli. Hned se vrhám na další díl.

21.03.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobrá detektivka se sympatickou Erikou. Určitě si přečtu další díly.

14.03.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Velmi čtivě napsáno, přečteno za jeden den. Nechybí napětí, které člověka nutí číst dál. Ale ten úplný konec, no nevím. Bylo mi jasné, že dojde k nějakému zvratu, ale tohle mi nějak nesedlo.

06.03.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Samozřejmě nemůžu jinak, než dát opět 5 hvězdiček. Kniha naprosto dokonalá a jako vždy úžasná. Ale tentokrát jsem párkrát měla pocit, že to snad nepsal Carter, ani nevím proč. Možná proto, že kniha není tak brutální, jako ty předchozí:-), nebo tím, že ji psal ovlivněn smutnými událostmi v jeho životě. Ale i tak hodnotím, že je to naprosto dokonalý thriller, který rozhodně doporučuji k přečtení a už se těším na další díl.

03.03.2021 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Další skvělý díl se Sebastianem a Torkelem. Trošku jiná, než předešlé, ale i tak dobrá. Určitě přečtu i další díly z této série.

24.02.2021 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Opět další skvělý díl se Sebastianem. I přesto, že je znám pachatel, tak to neubírá na napětí a člověk hltá každou stránku. Už se těším na další díly.

06.02.2021 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Čtivě napsaná detektivka, která mne bavila. Určitě si přečtu i ostatní díly.

24.01.2021 4 z 5