Mirime13 Mirime13 komentáře u knih

Gerda - Príbeh veľryby Gerda - Príbeh veľryby Adrián Macho

Nádherný příběh a ještě nádhernější ilustrace. Nejen pro děti, ale i pro starší.

26.05.2018 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Knížku čtu už podruhé a byť se mi napoprvé zdála opravdu dobrá, teď se mi zdá ještě mnohem lepší. Příběh krásně plyne a český překlad je velkolepý. Opravdu se nemůžu od knížky odtrhnout. Ano knížka je velmi dlouhá, ale ani jedno slovo není navíc.

21.05.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Na autora i knížku jsem slyšela spoustu chvály. Jako první jsem viděla film, tak jsem veděla do čeho jdu. Ale knížka mě nijak neohromila. Podle mě byla průměrně napsaná. Nevím asi to prostě není můj šálek kávy....

21.05.2018 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Naprosto boží knížka. Dlouhou dobu jsem nemohla najít knížku u které bych vydržela a dočetla ji do konce pěkně stránku po stránce. Ale tahle mi nedovolila přeskočit ani řádek, ani podívat se o stránku či dvě dopředu, jen abych věděla. A jsem za to ráda. Nevadilo mi, že převní třetinu se vlastně nic "nedělo", ani to, že pořádná akce byla až ke konci, protože to bylo něco. Pokaždé, když jsem si říkala, že tohle už prostě nemůže vyjít, že všechny vrány zůstanou navždy v Ledovém paláci, jsem zjistila, že to všechno byl záměr! A co víc napsat, než že je to úžasná knížka.
Žásný slzy, žádný funus!

17.05.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Knížka byla velice zajímavá. Byla to má druhá kniha od autorky a nezklamala mě, avšak ani nepřekvapila.

22.10.2017 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno za jeden den. Neskutečně úžasná kniha

21.06.2017 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Opravdu úžasná knížka. Jedna z těch, které budete číst dokola a dokola, aby jste pochopili co po vás chce. Ze mě doporučuji!

18.05.2017 4 z 5

Já jsem Čína Já jsem Čína Xiaolu Guo

Wow. Opravdu hodně dobrá kniha. Přesto jsem měla pár míst, kde jsem knihu musela odložit a chvíli číst jinou. Jinak mě kniha opravdu dostala. Určitě doporučuji si přečíst, obzvlášť pokud se zajímáte o Čínu.

16.02.2017 4 z 5

Úžasná kniha. Nedokázala jsem se odtrhnout. Naprosto jsem se zamilovala do Aristotela...

10.12.2016 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Leonard se mi hrozně líbil. Jeho způsob uvažování byl velmi zajímavý a na jeho věk neobvyklí. Byla to jedna z těch knížek, která vás donutí zamyslet se nad způsobem vašeho života a to se mi na ní líbí. Rozhodně doporučuji si přečíst.

25.11.2016 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Naprosto dokonalá kniha, jedna z těch, které změní pohled na svět. Wow, mám chuť sbalit krosnu a vyrazit na PCT.

04.08.2016 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Serva me, servabo te. Zachraň mě a já zachráním tebe.
Nocte je knížka, která vás dostane už od prvních stránek, už po první větě budete svírat desky tak, že vám zbělají kloubu, už po první kapitole budete jen koukat na stránky s otevřenou pusou.
A na konci? Na konci vás knížka dostane tak, jak žádná jiná.

05.06.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Kniha byla dobrá, ale stejně jako v první díle mi tam něco chybělo. Jinak se opravdu moc líbil konec a musím si rychle pořídit další díl.

22.05.2016

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Kniha mě nijak nezaujala. Většinu knihy jsem přeskákala. Ráda bych napsala něco dobrého, ale nic nemám.

03.04.2016 2 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Knížka má velmi zajímavé a nevšední téma. Trvalo mi dlouho, podle mě až moc dlouho, se do knihy začíst, ale na druhou stranu to dodává knize ještě větší kouzlo. U knihy musíte opravdu hodně číst mezi řádky a zamýšlet se, co tím chtěl básník říci. Bude mi ještě dlouho trvat knihu plně pohopit a nejspíš ji budu muset ještě hodněkrát přečíst, ale i tak mi přijde skvělá.

30.03.2016 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Miluji tento příběh. Ilustrace jsou dokonalé, skvěle vystihují celý příběh.

23.03.2016 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Očekávala jsem od toho něco víc. Nevím co, ale něco mi tam chybělo. Jako horor nic moc, jako romance to ušlo.

23.03.2016 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Romantické a dojemné, přesně to je tato kniha ve stručném ději. Moc jsem nevěděla co očekávat, ale byla jsem velmi spokojená. Doporučiji hlavně romantickým duším.

23.03.2016 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Oceňuji obálku, ta se opravdu povedla. Děj už byl jiný, trochu zdlouhavý, ale přeci jen dobrý. Druhý díl si určitě koupím.

23.03.2016 3 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Co říct k této knížce bez spoleirů? Jen to, že je dokonalá, trochu psychologická, ale hlavně neuvěřitelně dojemná.

23.03.2016 5 z 5