mirec88 mirec88 komentáře u knih

Essex County Essex County Jeff Lemire

Ach, Lemire. Ty tak dokážeš potešiť, rozosmiať aj rozsmútiť človeka. Viackrát som mal na krajíčku, ale záver to som plakal ako už dlho nie. Ráno som to začal čítať cestou do práce, čítal som to aj v práci, keď bolo voľnejšie, potom cestou z práce vo vlaku, potom keď som išiel so psíkom vonku a skončil som doma v kľude. Proste sa od toho nedalo odtrhnúť a trhol som rekord, že som 512 strán prečítal za deň. K obsahu neviem, čo mám napísať, proste treba to prečítať , je to emocionálna bomba a je to fakt úžasný grafický Román s veľkým R. Jednoznačne odporúčam a každé dielo Jeffa, ktoré som doteraz prečítal bol výnimočný zážitok. Proste pecka.

22.04.2024 5 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha druhá Zabij, nebo budeš zabit. Kniha druhá Ed Brubaker

Tak druhý diel bol úplne iný ako prvý, odohrával sa aj na psychiatrickej liečebni, vďaka čomu má plusové body u mňa, čo zase sa dalo pochopiť, keďže celý minulý diel zažíval to, čo zažíval. Kresba a príbeh bolo proste top a niečo nepredstaviteľné, čo človek musí prečítať, aby to precítil. Niečo z toho, čo v tomto komikse zažil Dylan je proste niečo osobné, čo sa ma až bytostne dotýka a celý komiks viedol k finále, ktoré bolo nečakané a v podstate malo dva konce a človek si môže vybrať, ktorý sa mu viac páči. Ono záleží aj od toho, čomu človek verí vo svojom živote. Proste tento komiks má veľmi hlboké myšlienky o živote, smrti a o tom aký je tento život nespravodlivý. Určite ho odporúčam a pre mňa osobne topka od Brubakera a Phillipsa, hlavne kvôli tomu, ako sa ma osobne dotýka.

21.04.2024 5 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Ed Brubaker

Skvelý, kriminálny akčný thriller s dávkou mystična, čo ale bolo skvelo dávkované počas celého príbehu až po vynikajúci koniec, ktorý vyzerá, že nakoniec celý príbeh bude mať racionálne vysvetlenie, čo ma teší a teším sa na pokračovanie v druhej časti a vyvrcholenie príbehu. Inak kresba úžasná, ženy úžasne sexy, či už tie na obrazoch alebo hrdinky príbehu. Celý príbeh je značne komplikovaný a má veľa nezodpovedaných otázok a hlavný hrdina prechádza doslova z blata do kaluže a dostáva sa do čím ďalej horších situácií a fakt som zvedavý, k čomu to povedie. K dobrému asi nie. No ale aj tu sa ukazuje, že duo Brubaker - Phillips sú proste skvelí a vedia podať skvelý príbeh.

21.04.2024 5 z 5

A zrodí se hvězdy... A zrodí se hvězdy... Joseph Michael Straczynski

Tak toto bolo Dielo s veľkým D. Taký uhrančivý príbeh plný hlbokých myšlienok a so skvelým dejom, ktorý bol či už akčný alebo aj pomalší, vždy mal čo povedať a veľmi hlboko zasiahol moje srdce. Párkrát som si poplakal, občas som bol užasnutý a celým 1008-stranovým príbehom sa vznášala taká zvláštna neopakovateľná atmosféra, či to bol scenár pána Straczynského alebo jeho žiačky, stálo to zato. Je to v podstate príbeh 113 výnimočných ľudí od ich zrodenia až po ich smrť a niečo naviac. Skvelý epos, ktorý sa radí medzi to najlepšie, čo som v rámci komiksového žánru čítal a niečo unikátne. Jednoznačne každému odporúčam.

20.04.2024 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Nemohol som teraz v noci spať, kým som nedočítal zvyšok Duny. Proste bola to fantastická, úžasná kniha, ktorej príbeh sa mi vryl pod kožu a hoci filmy, oba diely, sú perfektné, tak kniha je o niekoľko levelov ďalej. Rozhodol som sa nielen z knižnice si to požičať, ale čo najviac dielov si postupne aj kúpiť. Stojí totižto zato mať Dunu doma. Úplne ma pohltil svet planéty Arrakis, jednotlivé postavy, dejové zvraty a samotný záver je skvelo vypointovaný. Určite odporúčam milovníkom sci-fi aj fantasy, lebo z oboch prvkov kniha čerpá.

13.04.2024 5 z 5

Grandville 5: Force Majeure Grandville 5: Force Majeure Bryan Talbot

Vynikajúci posledný diel. I keď sa mi predchádzajúca časť páčila o trochu viac, tak tento posledný, najdlhší diel bol na tých 5 hviezdičiek a všetko dokonale dalo zmysel a pochopil som prečo Comics Centrum dalo antispoilerovú pečať :-) Bolo to šikovne urobené a má to veľký zmysel. Fakt skvelá bola celá séria Grandville a celú ju môžem odporučiť. Ústredný zlosyn bol fakt strašný a hnusný a páčilo sa mi, že tu došlo aj zo strany pána Talbota aj na poctu Sirovi Arthurovi Conanovi Doylovi a jeho Sherlocka Holmesa a Dr. Watsona. Ťažko sa mi teraz bude lúčiť s týmto svetom a príbehom, ale je to jedna z mojich srdcoviek.

25.03.2024 5 z 5

Grandville 4: Noël Grandville 4: Noël Bryan Talbot

Fakt bomba. Keby som niektorému dielu Grandville mal dať 6. hviezdičku, tak by to bol tento. Je tu všetko, čo si len viete predstaviť - perfektný suchý britský humor, sekty, pravda o Ježišovi Kristovi a akého živočíšneho druhu bol, stratené evanjeliá, hypnóza, nejaká tá história, fašizmus, rodinné stretnutie na Vianoce a fakt skvelý záver. Teším sa na vyvrcholenie, na posledný piaty diel.

25.03.2024 5 z 5

Grandville 3: Bete Noire Grandville 3: Bete Noire Bryan Talbot

Skvelá bondovka. Inak to ani nazvať nemôžem. Samozrejme je spojená s výborným, síce priamočiarym, ale odsýpajúcim príbehom. Na sérii Grandville sa mi páči aj to, že každá časť je iná a prináša iný zážitok. Určite odporúčam.

23.03.2024 5 z 5

Grandville 2: Mon Amour Grandville 2: Mon Amour Bryan Talbot

Výborná detektívna zápletka o fakt hnusnom vrahovi bola zaujímavá a komiks bol fakt super. K tomu steampunk ako hrom a skvelá atmosféra pripomínajúca Sherlocka Holmesa. Môžem kľudne odporučiť aj tento diel a s radosťou sa vrhám na tretí.

22.03.2024 5 z 5

Grandville Grandville Bryan Talbot

Druhé prečítanie tohto komiksu po 4 rokoch bolo proste vynikajúce. Príbeh ma zaujal ešte viac ako prvýkrát a Bryan Talbot sa stáva jedným z mojich najobľúbenejších komiksových tvorcov. Kedysi som mal Arkwright Integrál a to bol veru náročný komiks, tu je príbeh tiež náročný, ale nie tak ako u Luthera Arkwrighta. Až teraz po druhom prečítaní sú mi jasné všetky linky a príbehová línia. Vynikajúci komiks. Odporúčam.

22.03.2024

Bludiště Bludiště Jeff Lemire

Ďalší skvelý Lemire. Silná, emotívna jazda, kde Will sa nevie vyrovnať zo smrťou dcéry a nevie žiť ďalej. Zrazu po záhadnom telefonáte zistí, že jeho dcéra je v strede bludiska a on ju musí nájsť. Viac neprezradím, len poviem, že po emočnej stránke je to opäť jazda, komiks Vás nenechá na pochybách, že je to skvelý ždímač sĺz a záver nenechá jedno oko suché. Pecka ako hrom a odporúčam. Autorské komiksy od Jeffa Lemirea sú fakt pecky.

20.03.2024 5 z 5

Rváč Rváč Jeff Lemire

"Přestal jsem se bránit." Kto čítal, vie, kto nie, nech si prečíta. Úplne mi tento komiks vyrazil dych a stále o ňom rozmýšľam. Emocionálna bomba, ktorá je ako každý z Lemireových príbehov, silná vo svojom jadre a podstate. Má nezameniteľné postavy zaujímavé každá svojim spôsobom a žiadna nie je čiernobiela a musím povedať, že tak ako som to mal prečítané včera behom cesty vlakom do Košíc a späť, tak som si to vychutnal ešte raz dnes po práci a bolo to rovnako silné a je o čom premýšľať. Odporúčam, keď máte radi hlboké, silné a komplikované drámy a každému, v kom v dnešnom nenávistnom svete zostala aspoň štipka ľudskosti.

19.03.2024 5 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Dievča vo vlaku som videl pred pár rokmi ako film a našťastie som si nepamätal už nič z neho, tak boli pre mňa zvraty v knihe a záverečné odhalenie vraha veľmi prekvapujúce a celý thriller bol veľmi čtivý, napínavý a smutný. Žiaľ aj tu vidno, že ľudia v krajných situáciách koľkokrát konajú úplne inak ako by bežne konali a z toho vidno aj výsledok tejto knihy. A úplný koniec bol čerešnička na torte. Podľa mňa táto kniha nie je len pre ženy, úplne dobre si ho užijú aj muži, hoci je príbeh rozprávaný z pohľadov troch žien. Odporúčam aj napriek slabším hodnoteniam.

16.03.2024 5 z 5

Zóna 300 Apokalypsa Zóna 300 Apokalypsa Ivana Jančová

Úvod k novému zombie komiksu, ktorý si ma získal, skvelý scenár a výborná krvavá kresba sestier Jančových, ktoré sú fakt super. Som zvedavý na druhú časť, ktorú mám tiež a postupne na ďalšie (má ich byť spolu 6).

12.03.2024 4 z 5

Čiernovlasý princ Čiernovlasý princ Ivana Jančová

Príjemná jednohubka, ktorá má dobrý odsýpajúci dej s výborným vyvrcholením, ktoré poteší. Kresba bola tiež výborná a pekný veľký formát komiksu. Držím palce dievčatám Jančovým, nech sa im darí a naďalej píšu také pekné komiksy a budem ich podporovať :-)

12.03.2024 4 z 5

Núdzový východ Núdzový východ Richard Yates

Vynikajúca dráma. Je to vybočenie z bežného čitateľského rámca, ktorý bežne čítam (čiže krimi, thrillery, sci-fi, horory, komiksy, fantasy) a bolo to fakt dobré vybočenie a stálo za to. Drámy ako filmy mám veľmi rád a vidím, že aj ako knihy ma budú baviť. Tento fakt výnimočný príbeh na mňa doľahol tiesnivou atmosférou a koniec ma rozcítil, až som mal na krajíčku. Ale tak dalo sa čakať, že inak sa to skončiť nemohlo. Postavy inak boli výborne vykreslené bolo tam vidno aj povrchnosť určitých skupín spoločnosti, ktoré sa zvrchu pozerajú napríklad aj na Franka a April Wheelorovcov. V podstate to riešenie, ktoré v tejto knihe bolo načrtnuté by bolo veľmi krásne, keby... Ale nechcem spoilerovať. Prečítajte si to sami. Každopádne knihu odporúčam.

Teším sa veľmi aj na film, ktorý si zajtra po práci pozriem aj s manželkou, keďže má rada Leonarda DiCapria a Kate Winslet od čias Titanicu.

07.03.2024 5 z 5

Dopis 44 Dopis 44 Charles Soule

Taaaaaaak toto bola pecka. Úplne dychvyrážajúci príbeh s koncom, ktorý som celý žral a sa mi veľmi páčil a bol nádherný so zvratmi, ktoré si ma získali a to, čo sa tu dialo na ploche takmer 900 strán mi nedalo pokoj, bolo to emotívne, napínavé, smutné, nečakané, šokujúce a svojím spôsobom sa to dosť podobalo biblickému spôsobu budúcnosti, v ktorý verím a o to mi to je bližšie. Dá sa povedať taký biblický Armagedon v tom najlepšom zmysle slova. Iste toto bolo sci-fi, ale získalo si ma to a ostal som ako obarený po tejto náloží.

Plusom je aj samotné vydanie od Mighty Boys, ktoré je proste excelentné, tvrdá väzba, ktorá drží, prebal, lacetka, voňavý papier, proste pán Filip Štěpánek a jeho tím sa vyšvihli :-)

Jediné, čo ma trochu mrzí je absencia bonusov, ktorá v Kaplanovi bola obrovská až prekypujúca, ale pripisujem to tomu, že aj bez nich je táto bichla, s ktorou by som nechcel dostať po hlave dosť hrubá a dostačujúca.

A ešte pár slov ku kresbe. Tá sa mi veľmi ľúbila. Bola detailná, páčilo sa mi vykreslenie postáv, budov, mimozemšťanov, efektov, fakt niektoré dvojstránky mi vyrazili dych a obálky boli super.

Celkový dojem 5/5 a môžem odporučiť komiks :-)

05.03.2024 5 z 5

Pasažieri Pasažieri John Marrs

Vynikajúci sci-fi thriller s obrovskou úlohou čoraz viac sa rozširujúcej AI a s tým spojenými hekerskými útokmi a s relatívne možnou budúcnosťou plne autonómnych áut, je veľkým varovaním. Okrem zdvihnutého prsta dávam do pozornosti aj skvelý akčný dej, ktorý vám ani na sekundu nedá vydýchnuť a ktorý je od začiatku do konca napínavý, dychberúci. A tie zvraty, ktoré tu sú, sú super. Inak odporúčam pokiaľ chcete čítať knihy od Johna Marrsa, prečítať si najprv Spriaznené duše, lebo tu je taká jemná náväznosť, ale našťastie nič vám to nevyspoileruje. Určite výborný high-tech thriller a odporúčam.

17.02.2024 5 z 5

Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Zdeněk Ležák

Toto je jeden z tých komiksov, ktoré by si mal prečítať každý človek. Aby sa nezabudlo na hrdinov... Inak som bol uchvátený príbehom o to silnejším, že vychádzal z krutých reálnych udalostí, najmä tým ako popravili stovky Čechov a zrovnali zo zemou napríklad Lidice; a kresbou, ktorá bola fakt realistická a tá sviňa heydrich vyzeral fakt hnusne. Každý jeden človek by si to veru mal prečítať. Odporúčam, ale nebude sa vám to čítať ľahko. Bonusy skvelé - z obsiahlych medailónikov sa fakt toho dozviete veľa.

06.02.2024 5 z 5

Babylon Berlín Babylon Berlín Arne Jysch

Úžasný komiks, kde čiernobiela kresba napomáha dobovému zobrazeniu a celý ten výborný, temný príbeh tým získava na atraktívnosti. Fakt sa mi to dobre čítalo, aj sa dobre pozeralo na kresby a kochal som sa nimi. Kriminálna linka bola dobre zvládnutá a nakoľko som zatiaľ nevidel seriál, ani nečítal knihu, samotný záver prekvapil. Určite odporúčam.

03.02.2024 5 z 5