mirec88 mirec88 komentáře u knih

Poslední vzdor Poslední vzdor Mark Millar

Vynikajúce ukončenie drsného, tragického príbehu, v ktorom je akcie požehnane aj dej aj emócie tu sú a Sinister 12 a dvaja Venomovia sú zárukou vynikajúceho príbehu. Plus psychologické vyobrazenie zdrveného Petera Parkera je proste úžasné. Odporúčam a spolu s prvým dielom je to jeden z najlepších príbehov so Spideym. Mark Millar proste vie.

03.03.2023 5 z 5

Dolů mezi mrtvé Dolů mezi mrtvé Mark Millar

Ďalší vynikajúci príbeh, tentoraz len prvá časť dlhého 12-dielneho príbehu v ktorom hrozí, že tajná identita Spidermana bude odhalená a veru niekto aj vie, že to je Peter Parker a siahne mu na veľmi blízku osobu, ale kto to je sa dozvieme až v druhej časti, ktorú ešte dnes večer dám. Plný počet nedávam len preto, že čakám na finále.

02.03.2023 4 z 5

Noir Noir David Hine

Bomba. Takto si predstavujem plnokrvný noirový príbeh, ktorý bol proste niečo úplne iné, čo by ste od spidermanského komiksu čakali. Toto má zaslúžené miesto medzi výberom tých najlepších Spideyho príbehov. Obe časti sa mi rovnako páčili, pričom ten prvý s Goblinom bola ukážka dokonalého mafiánskeho príbehu so všetkým, čo k tomu patrí. A to, akým spôsobom tu zomrel strýko Ben, bola fakt silná káva.

Druhý s Ottom Octaviusom a so zloduchom v maske bol taktiež vynikajúci a to, čo robil Otto bolo značne šokujúce. Oba príbehy boli temné, drsné, kresba sa mi veľmi páčila a čo bolo najlepšie bol samotný Pavúk. Áno, tu sa nevolá Spiderman, ale Pavúk a to akým spôsobom je tu zobrazený nemá chybu. Parádny komiks.

02.03.2023 5 z 5

Pavučina Pavučina Brian Azzarello

Som rád, že konečne môžem s čistým svedomím niektorému komiksu z Komiksového výberu Spider-man dať plnú paľbu. A čo je zaujímavé, v polovici komiksu sa takmer vôbec nevyskytuje! Tak k jednotlivým príbehom.

Trojdielny príbeh s Tisíc bola vynikajúca hororová jazda, kde niektoré výjavy ma možno budú mátať aj v snoch. Hlavne tie vykrútenia hlavy a iných častí tela. To bolo hnusné, brutálne.

Ďalej príbeh ako superzloduchovia sedia v bare a spomínajú na to ako sa stretli so Spideym a ako im nakopal "prdel" bol veľmi zábavný a vtipný, ale s mrazivým koncom na zamyslenie.

Najviac sa mi páčil príbeh s Drtičkou Hoganom, kde sme videli hlboký ľudský aspekt tejto postavy a fakt mi ho bolo ľúto.

A posledný príbeh tam čokoľvek by som vyzradil, bol by spoiler, ale moje pocity boli taktiež pozitívne.

Proste vynikajúci, dokonalý komiks. Odporúčam.

01.03.2023 5 z 5

Padlé město Padlé město Kaare Andrews

Tak toto bol Komiks s veľkým K. Takmer dokonalý. Smutný, ponurý, depresívny príbeh odohrávajúci sa 30 rokov po tom ako náš milovaný Spidey povesil kostým na klinec. No ľúbilo sa mi to veľmi. Vidím tu porovnanie s Návratom temného rytiera, ktorý som zatiaľ nečítal, takže mi to vôbec nevadilo. Každopádne štát, ktorý je izolovaný a orwellovský mi sadol a to ako sa tu objavili a počínali zloduchovia bola sila. A to s MJ bolo tiež veľmi smutné. Klobúk dole. Prečo potom "len" 4 hviezdičky? Lebo mi nesedela kresba a občas sa mi scenár zdal príliš zjednodušujúci, až detský na taký typ príbehu. Ale s kľudným svedomím môžem tento príbeh odporučiť.

28.02.2023 4 z 5

Mutantský faktor Mutantský faktor Todd McFarlane

Taký priemernejší Spideyho komiks. Niektoré príbehy sa mi páčili viac, iné menej, najviac ma zaujal prvý príbeh, teda zápletka, že Peter s Mary Jane sa rozhodli vyhľadať pomoc Beasta a radu, či majú alebo nemajú mať deti. Najmenej sa mi páčil príbeh s Wolverineom, bola to proste len akčná rubačka a potešilo aj stretnutie so Smrťou a čo ma sklamalo bol nedokončený Juggernautov príbeh. Slabšie 3 hviezdičky.

27.02.2023 3 z 5

S velkou mocí... S velkou mocí... David Lapham

Ako čo toto malo byť??? Horší origin postavy som ešte nezažil. To ako sa tu správa Peter je proste nezlučiteľné s jeho postavou ako ho poznám z väčšiny komiksov a filmov. Tu je jednoducho a slabo napísaný ako nejaký narcis ktorého zaujímajú len sláva, moc, peniaze a ženy. A tá kresba mi tiež nesedela. Peter aj strýko Ben tu vyzerajú fakt divne. Ďakujem, ale toto už nikdy viac.

27.02.2023 1 z 5

Zlo v lidských srdcích Zlo v lidských srdcích Kevin Smith

No tak toto je poriadne dospelý Spider-man, ktorý rozhodne nepatrí deťom. Klobúk dole aj kvôli témam drogovej závislosti aj znásilneniu a všetkým aj sexuálnym narážkam a iskreniu medzi Spideym a Black Cat. Veľmi sa mi komiks páčil.

26.02.2023 5 z 5

První spojenec První spojenec Scott Snyder

Vynikajúce dovŕšenie tejto trilógie, ktorá je fakt temná, drsná, thrillerová a napínavá ako hrom. Úhlavný nepriateľ Nemesis bola výborne napísaná postava a všetko čo sa okolo toho točilo ma bavilo aj ten fakt netradičný spojenec Batmana. Bolo to osviežujúce a iné ako bežní spojenci. Scott Snyder to zavŕšil k mojej spokojnosti. Odporúčam.

23.02.2023 5 z 5

Můj ty smutku! Můj ty smutku! Charles Monroe Schulz

Tak toto bol taký netradičný mix depresie a humoru. Niekto by povedal, že to nejde spolu, ale tu to sedelo a bolo to faktže vtipné a zároveň smutné, no proste nemalo to chybu. Geniálne nápady a Snoopy, Charlie Brown, Lucy a ďalší nikdy nesklamú. Odporúčam ako veľmi dobrý liek na zlú náladu, kedy si poviete: "A predsa sú na tom niektorí horšie ako ja."

21.02.2023 5 z 5

Konce světa Konce světa Scott Snyder

Oproti prvému dielu trošku slabšie, ale stále rozhodne nadpriemerné, hlavne ma prekvapila totožnosť hlavného záporáka, zápletka a tie rôzne konce sveta. Áno, jeden z nich je aj vírus, čo dnes po covide je aktuálne viac ako nikdy doteraz. Klobúk dole pred Scottom Snyderom, stále dokáže zaujať. Teším sa na vyvrcholenie série a som rád, že je taká krátka.

15.02.2023 4 z 5

Teror ve jménu víry Teror ve jménu víry Frank Miller

Bože, to bolo o čom? Jednak kresba bola väčšinou značne neprehľadná a vôbec sa mi nepáčila, naviac o ničom bol aj príbeh, ktorého ale záver vytiahol na jednu hviezdičku. Inak o ničom a na to aké som mal očakávania, to veru bolo dosť veľké sklamanie. Pod pojmom komiks o terorizme si predstavím veľkolepý, možno aj trochu ťažší príbeh a nie toto. Frank Miller po Xerxesovi znovu sklamal, tentokrát ešte viac.

14.02.2023 1 z 5

Můj nejhorší nepřítel Můj nejhorší nepřítel Scott Snyder

Scott Snyder sa nezaprie. Po New 52 sérii tu máme ďalšiu tak to vyzerá, že nadpriemernú vynikajúcu sériu All-Star Batman. Celá zápletka s Two-Faceom si ma získala a až do záveru som bol napätý ako to dopadne. Priehrštie záporákov potešilo, obzvlášť KG-Beast, s ktorým som nedávno čítal starší retro komiks a teraz tu jeho pôsobenie bolo veľmi dobre spracované. Obzvlášť sa mi páčilo to, ako mal Batman namále, že fakt veľa nechýbalo a mal na pokraji smrti. Síce som to už niekde čítal, ale veľmi to bolo osviežujúce. Odporúčam a teším sa na ďalšie diely.

14.02.2023 5 z 5

Superman/Batman: Nepřátelé státu Superman/Batman: Nepřátelé státu Jeph Loeb

Superhrdinský komiks, ktorý je jednou veľkou akciou, pre mňa taký priemernejší, ale čo ho vyťahuje z nadpriemeru, je tá linka zo Supermanom v budúcnosti, scény v Tokiu a linka s Captainom Atomom. To bolo super. Inak na jedno prečítanie fajn, ale zrejme ako starnem, tak mi klasický superhrdinský príbeh nestačí... Čítal som aj lepšie, zvlášť od Jepha Loeba som čakal viac.

13.02.2023 4 z 5

Súboj kráľov Súboj kráľov George R. R. Martin

Ach, ďalšia skvelá časť Hier o tróny je za mnou. A že to bola jazda veru. Všetky tie intrigy, zvraty, výborná popisná bitka a vyfarbovanie postáv sa mi veľmi páčilo. Čítal som to síce dlho, lebo ja som pomalý čitateľ, ale behom tohto víkendu som prečítal 200 strán. Teraz idem na seriál druhú sériu a som zvedavý aká bude. Ak len spolovice taká dobrá ako kniha, tak sa teším. Akurát ma mrzí, že to zase nemá poriadny koniec a ďalší diel je nutnosťou. Ale teším sa naňho. Paráda, odporúčam.

12.02.2023 5 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek III Conan z Cimmerie. Svazek III Régis Hautière

Na Conana od Dark Horse to síce nemá, ale behom dvoch večerov to bol veľmi dobrý, krvavý, drsný a magický výlet do sveta tohto nebojácneho dobrodruha. Každá z troch poviedok mala niečo do seba, niektorá viac, niektorá menej, ale všetky boli nadpriemerné a stáli za prečítanie. Ďakujem veľmi pekne môjmu obľúbenému 1972Sixo za prečítanie :-)

07.02.2023 4 z 5

Providence (omnibus) Providence (omnibus) Alan Moore

Tak. Konečne som si prečítal tento obrovský príbeh a ako rozlúčka so svetom hororu (až na pár výnimiek) to vôbec nebolo zlé. Celý čas som si pripadal ako na nejakom tripe a to nielen kvôli tomu, že komiks tak pôsobil, ale aj preto, že som ho čítal v čase, keď som mal covid. A nebolo to tým pádom ľahké čítanie. No teraz k príbehu. Nakoľko Lovecrafta nepoznám, tak som na niektoré výjavy len čumel, tie rôzne príšery, morskí ľudia a samotný príbeh si ma získal a fakt sa mi to páčilo. Či Neonomicon alebo samotný Providence na konci to všetko do seba zapadlo a som rád, že v rámci možností som tomu pochopil. Samotný príbeh a väčšina kresieb je teda za 5 hviezdičiek. Čo mi vadilo a za čo strhávam prvú hviezdičku je otvorená sexualita, dalo by sa povedať až pornografia, ktorá ma neskutočne šokovala. A za čo strhávam druhú je jeden hnusný homosexuálny výjav - ten ma doslova šokoval a keďže takéto veci ja nepodporujem, tak sa mi to hnusilo. Myslím, že tento komiks neodporučím. Škoda, lebo iné diela pána Moorea, hlavne Watchmen sú pecky.

05.02.2023 3 z 5

Bitevní pole: Kniha první Bitevní pole: Kniha první Garth Ennis

Veľmi veľmi silné príbehy. Emocionálne ma veľmi chytili... Musím to ešte rozdýchať... Časom možno napíšem viac.

30.12.2022 5 z 5

Ultimate Spider-Man: Venom Ultimate Spider-Man: Venom Brian Michael Bendis

V podstate takmer až do konca jeden z tých priemernejších komiksov aké som čítal, ale posledný zošit bol taký hlboký, hlavne pri stretnutí Petra s jednou postavou, že to vytiahlo na štvrtú hviezdičku. Inak akčný príbeh, jednorazovka bez nejakých hlbších vysvetlení najmä pôvodu toho slizu. Áno, vieme, že za to všetko môžu Petrov a Eddieho otec, ale prečo a ako sa z tohto komiksu nedozviete. Škoda. Kto čaká len akčnú jazdu, bude spokojný. Ale ja čakám aj nejaké odpovede na otázky. Zato Venom a jeho kresba stála za to. Ale to nestačí. Takže výsledok priemer, ale posledný zošit na 4. hviezdičku.

29.12.2022 4 z 5

Calvin a Hobbes Calvin a Hobbes Bill Watterson

Vau. Jednoducho vau. Na jednej strane neskutočne vtipné a neuveriteľne zábavné stripy, na strane druhej hlboké, filozofické a s presahom, ktorý má čitateľovi čo zdeliť. Párkrát som teda veru poriadne vybuchol smiechom. Dúfam, že sa mi to podarí zozbierať komplet.

28.12.2022 5 z 5