mirec88 mirec88 komentáře u knih

Vánoční říše (komiks) Vánoční říše (komiks) Joe Hill (p)

Silný komiks vo svojej podstate aj v detailoch. Občas ma príjemne mrazilo a aj tu sa ukázalo, prečo mám Joea Hilla rád od čias Zámku a klíče ako aj Plášťa. Knihy od neho som zatiaľ nečítal, uvidím kedy a či vôbec sa k nim dostanem. Táto strašidelná Vianočná ríša, kde najobľúbenejšia hra detí je podľa všetkého "střihni na úchyla" bola riadne krvavá, brutálna a behom dvoch dní som ju zhltol ako malinu. Určite to nie je na 5 hviezdičiek, ale na silné 4, zubaté deti a samotný Charlie Manx sú riadne desivé a spolu s prológom a epilógom ma to dostalo. Milovníkom hororov odporúčam.

12.06.2023 4 z 5

Pastier Pastier Ethan Cross

Tak toto bola pecka! Taký zvrat ako bol na konci, s tým sa nezadá ani Fitzek. Bola to fakt sila a ja som len zíral s otvorenými ústami, čo sa deje. Ako úprimne, nechápem negatívnym recenziám, toto bol psychothriller ako hrom, bol správne brutálny, nečakaný a fakt s fackou, čo fackou, boxerkou čitateľovi na záver. Pokiaľ si chcete užiť skvelý thriller, ktorý je čtivý, napínavý a nenudiaci, určite siahnite po tomto. Jednoznačne odporúčam.

11.06.2023 5 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

Silná a smutná téma. Vražda veľvyslanca spojená s detskou pornografiou, Bangkokom a prostitúciou dávajú poznať, že pri tejto nesbovke bude horúco. A veru bolo. Keďže to bola moja repríza, tak som vedel, kto je vrah, ale to ako sa k nemu Harry dostal a podrobnosti prípadu som si už nepamätal, takže to bolo osviežujúce. Navyše to bola moja prvá audiokniha v živote a prednesené to bolo výborne, bolo to veľmi počúvateľné, takže sa určite ešte k nejakým audioknihám dostanem.

08.06.2023 4 z 5

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

Ach Fitzek. Keby som bol žena, asi by som si ťa zobral za muža :-) Ale vážne jeho thrillery vám nedajú vydýchnuť, sú skvelo vypointované, so zvratmi ako hrom a to odhalenie vraha bolo fakt nečakané a ako facka do tváre. Samotná téma týrania žien je Bohužiaľ veľmi súčasná záležiťosť, ale ako sám Sebastian napísal - to, čo je v tomto príbehu je Vďakabohu len a čisto jeho fantázia. Ale bolo to riadne brutálne a napínavé. Ďakujem vydavateľstvu Tatran, že vydáva jeho knihy, ste skvelí. Odporúčam.

01.06.2023 5 z 5

Hammerhead Hammerhead Andy Diggle

Tak tento Bond bol z trojice najlepší. Výborná akčná jazda, vtipné hlášky, prekvapivé scény, Bondgirl, výborný záporák a nejaké tie jadrové zbrane. Keďže sa mi tu na rozdiel od minulého dielu páčil veľmi aj záver, tak mi nič nebráni dať plný počet. Odporúčam.

25.05.2023 5 z 5

Kouzelná flétna a další operní příběhy Kouzelná flétna a další operní příběhy P. Craig Russell (p)

Tak toto bola krása. Hoci ja tieto opery nepoznám (ukameňujte ma, ale ani Kouzélnu flétnu), ale úplne si ma získali a bolo to úžasné, povznášajúce a také pekné, nadpozemské, hoci vo väčšine prípadov tragické. Ale Kouzelná flétna sa skončila dobre, to bol najdlhší aj titulný príbeh. Odporúčam aj tým čitateľom, ktorí bežne komiksy nečítajú, s týmto môžete začať a určite si zamilujete komiksové médium. Jednoznačne plný počet. Dostalo ma to.

25.05.2023 5 z 5

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02 Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 02 Pat Mills

Ale áno, páčilo sa mi to. Hoci oproti prvému dielu, ktorý pozostával vlastne z dvoch dlhých príbehov, tak tu je množstvo menších viac-menej nesúvisiacich príbehov rôznej kvality, ale boli fajn. Pozitívny pocit prevláda. Výborná postapokalyptická atmosféra. Stálo to za to.

24.05.2023 4 z 5

Balada pro Sofii Balada pro Sofii Filipe Melo

No, nemám slov na tento komiks. Keď píšem tento komentár mám slzy v očiach, takýto nádherný, ľudský, dojemný a emotívny príbeh som už pekne dlho nečítal. Komiks som dočítal vo vlaku na ceste medzi Margecanmi a Košicami a slzy mi tiekli neskutočne. Fakt odporúčam všetkými desiatimi a keď chcete silnú emocionálnu bombu, ktorá Vás prikuje do stoličky, tak neváhajte. Celý dlhý príbeh je neskutočne čtivý, krásne napísaný, s úžasnou kresbou a koncom, ktorý chytí za srdce. Nádhera a odporúčam aj tým, ktorí bežne nečítajú komiksy, tento príbeh Vás dostane a nepustí.

15.05.2023 5 z 5

1793 1793 Niklas Natt och Dag

Nedočítané do konca, ale viac ako polovica knihy je myslím už dosť na to, aby som to mohol hodnotiť. No proste ja historické knihy veľmi nemusím a tak ako ma svojho času sklamal Psychiater, tak teraz aj 1793. Chápem tých, ktorým sa to páčilo, ale ja to proste nie som. Pritom historické filmy mám veľmi rád, ale pri knihách a tých siahodlhých opisoch sa proste nudím. Nepustím sa ani do pokračovaní.

13.05.2023 2 z 5

Matka Matka Jeff Lemire

"Toto je príbeh našej matky..." Takto krásne začína tento dychvyrážajúci komiks, ktorý som si užil "se vším všudy." Scenár Jeffa Lemira bol božský a takisto aj vynikajúca kresba, ktorá skvele doplňovala výborný príbeh. Občas som uronil slzu, bolo to fakt dojemné ako to len Lemire vie. A ten optimisticky záver, proste pecka. Jednoznačne odporúčam a klobúk dole Mighty Boys pred Vašou prácou.

05.05.2023 5 z 5

Ďáblův hřbet Ďáblův hřbet Honza Vojtíšek

Tak toto bola pecka. Ivan s Honzom napísali fakt skvelý horor, ktorý podľa mňa nemá žiadne slabé miesta a ukazuje sa v tom najlepšom zmysle slova. Je fakt hrôzostrašný, niektoré scény vyrazia dych, či už to, čo robia dané príšery tu alebo neskutočne nervydrásajúca a napínavá scéna s medvedicou ako aj samotné gradujúce finále, kedy som ani nedýchal. Milovníkom drsných príbehov a hororov fakt odporúčam, občas som čítal so zatajeným dychom a nevnímal nič a nikoho okolo seba. Fakt klobúk dole pred týmto duom. Odporúčam.

04.05.2023 5 z 5

Fantom Fantom Warren Ellis

Oproti prvému dielu je toto výrazné zlepšenie. Páčil sa mi komplikovanejší dej, zaujímavé postavy, konečne bondgirl, dobrá akcia, menej brutality, aj keď je aj tu ale v znesiteľnejšej miere a až na finále, ktoré bolo odbyté, tak nemám výhrady a kľudne môžem tento komiks odporučiť. Príjemná jednohubka prečítaná za hodinu.

01.05.2023 4 z 5

Pomaľované vtáča Pomaľované vtáča Jerzy Kosiński

Fúha, tak toto bolo ťažké čítanie. Ťažké, tvrdé, silné, smutné, šokujúce a realistické. Bohužiaľ. Bolo to strašnejšie ako ten najhorší horor, lebo najhoršieho zla sa dopúšťajú ako vidíme aj v tejto knihe, Bohužiaľ ľudia. To, čo si musel vytrpieť tento chlapec, bolo neuveriteľné. Veľmi ma to zasiahlo a bude veľmi dlho trvať, kým túto knihu strávim. A budem nad ňou a jej silným posolstvom veľmi dlho premýšľať. Rád by som túto knihu odporučil, ale nemôžem povedať, že každému, to určite nie, pretože sú tam naturalisticky popísané scény mučenia, útlaku, sexuálneho násilia ako aj sexu so zvieratami a kto má citlivé srdce na zvieratká, tak varujem aj pred násilím na zvieratách. Takže odporučiť ju nemôžem každému, len otrlým čitateľom, ale posolstvo má fakt hlboké. Nad iným hodnotením ako plný počet hviezdičiek ani neuvažujem.

26.04.2023 5 z 5

Dějiny science fiction v komiksu Dějiny science fiction v komiksu Xavier Dollo

Keď si chcete rozšíriť obzory sci-fi a inšpirovať sa čo čítať a pozerať v tejto oblasti nie je lepšieho komiksu. Je tu všetko zhrnuté z britskej, francúzskej a a americkej sci-fi. Plus čestná zmienka o ostatných krajinách. Odporúčam.

23.04.2023 5 z 5

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Vlastislav Toman

Tak toto bola bomba. Normálne ma to vrátilo do detských čias, keď som s napätím čítal tieto úžasné sci-fi dobrodružné príbehy a s napätím som to čítal aj teraz. Určite odporúčam všetkým milovníkom komiksov a klasiky, keďže je tu zadaptovaný príbeh Ztracený svět. Je to fakt pecka.

12.04.2023 5 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Druhý diel tejto trilógie sa mi tiež veľmi páčil a nebyť občasnej nudy a nepochopeniu celkového príbehu, tak by to malo plný počet. Hlavne prvých cca 100 strán sa dokopy nič nedeje a je to faktže nuda, až potom sa dej rozhýbe. A potom to stojí za to. Chudák Arnaaq, čo si musela vytrpieť. Páčili sa mi obe linky príbehu aj tá z minulosti aj tá z prítomnosti a samozrejme na záver ich spojenie. A to, že po 24 rokoch stretol Matthew otca bolo fakt krásne. Aj linka s Tupaarnaq bola super a opäť sa tu dozvieme viac o jej tajomnej minulosti. Som veľmi zvedavý na vyvrcholenie príbehu v tretej časti.

23.03.2023 4 z 5

Vargr Vargr Warren Ellis

Úprimne? Čakal som oveľa oveľa viac ako priamočiaru akčnú rúbanicu s prehnaným násilím, ktoré u bežného filmového Bonda vôbec nie je a nepáčilo sa mi. Čisto priemerný komiks, hviezdičku uberám za to nevhodné násilie.

22.03.2023 2 z 5

Alias Alias Brian Michael Bendis

Tak toto bola úplná bomba. Faktže nič, ale vôbec nič som od tohto komiksu nečakal, o Jessice Jonesovej som v živote nepočul (okrem netfixovského seriálu, ktorý som zatiaľ nevidel) a nevedel som čo to bude. Ale ako milo ma komiks prekvapil. V skutočnosti to bol jeden z najlepších komiksov, ktoré som v živote čítal. Faktže! Neskutočne úžasný, pomaly plynúci, psychologický noir s minimom akcie, ale pritom zachovávajúci marvelovský kánon. Tých 720 strán som prečítal behom dvoch dní a čítalo sa mi faktže ľahko. Jednotlivé časti deja sú dobre poprepájané, páčila sa mi kresba, dej bol dokonalý a fakt je to bomba a ja ďakujem vydavateľstvu Argo, že Alias vydalo v jednom masívnom obrovskom zväzku. Jediné, čo sa mi nepáčilo bolo nadmerné užívanie vulgárnych výrazov, čo nemusím, ale tak ide o edíciu Max, čo sú dospelé príbehy. Klobúk dole Brian Michael Bendis, veľmi milo si ma prekvapil. Odporúčam len dospelým čitateľom.

21.03.2023 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Klasika, dobre sa to čítalo, je to napínavé a desivé aj prekvapujúce občas a proste to bolo super. Inak sa mi to veľmi páčilo, aj vďaka dĺžke diela to nestihlo nudiť a neupadlo to do stereotypu a rôzni zvierací ľudia potešili. Film s Marlonom Brandom bol tiež dobrý, knižka je ma tom o chlp lepšie. Proste klasické dielo sci-fi literatúry. Odporúčam, ale k plnému hodnoteniu mi niečo chýbalo, nebolo tam nič kvôli čomu by som padol na zadok.

14.03.2023 4 z 5

Slovensko - Krimi Slovensko - Krimi * antologie

Kniha obsahuje fakt rôznorodú zmes žánrov, zápletiek, autorov, kvality. Väčšinou vhodné vybraté poviedky, možno 2-3 boli priemerné, ale to mi nebráni dať plný počet, lebo tu si nájde fakt každý to svoje. Či je to klasická kriminálka alebo niečo mysteriózne (tu odporúčam Hladný les od Ivana Kučeru), alebo niečo akčnejšie alebo len pomaly plynúci na prvý pohľad nič neriešiaci príbeh so šokujúcim vyvrcholením. Jednoznačne výborná zbierka poviedok a odporúčam. Bavil som sa.

08.03.2023 5 z 5