mirec88 mirec88 komentáře u knih

Úklady vrtkavé štěstěny Úklady vrtkavé štěstěny Roy Thomas

Tak Příběhy psané mečem boli krásne uzavreté s troma super poviedkami, ktorých ústredná, čiže Conan gambler bola fakt ako Casino Royale sa mi veľmi páčila. Bolo to také netradičné odbočenie od bežného Conana, ale pozitívne. Prvá a posledná poviedka boli tiež výborne, takže nič mi neostáva len dať plný počet a túto adrenalínovú mužskú jazdu s hrdosťou odporučiť.

17.01.2024 5 z 5

Poklad kešatský Poklad kešatský Gerry Duggan

Nekompromisný, tvrdý, drsný Conan, ktorý sa na nič nehrá a prináša presne tú vlnu testosterónu, ktorú mám rád. Je to proste super a každý, kto má rád Conana si v tomto komikse príde na svoje. Jednoznačne pecka ako hrom a čarodejník Koga-Tun je veľmi dobrý záporák využívajúci čiernu mágiu a Conan tu zvyčajne uvažuje a koná bez zbytočných rečí a príbeh je svieži, akčný a správne brutálny. Odporúčam ho.

17.01.2024 5 z 5

Kitaj Kitaj Jim Zub

Posledná kniha série ma mierne sklamala. Od konca série som čakal neskutočné vyvrcholenie príbehu, ktorý bol v prvých troch knihách úžasný, ale tento koniec bol bieda. Conan sa jednoducho do Kitaja nehodí a scenár bol slabý, podpriemerný a celý divný. A tie zvraty, tomu som proste neveril. Výsledný dojem našťastie zmiernilia 6. a 7. kapitola a bonusové poviedky, čo vytiahlo na 3. hviezdičku. Bez toho je to ale podpriemer, čo sa mi doteraz u Conana nestalo.

16.01.2024 3 z 5

Labyrint smrti Labyrint smrti Jim Zub

Ani tretí diel nového príbehu o Conanovi ma nesklamal. Dostal som presne to, čo od tohto horkokrvného svalovca očakávam. Výborný, nekompromisný príbeh a správnu dávku krvi, meča a mágie. To sú presne ingrediencie, ktoré od barbara Conana očakávam. Prvá časť príbehu je napínavý súboj kto z koho v labyrinte smrti ako napovedá aj názov a čaká nás veru kadečo, je tu priestor aj na emócie, čo je len fajn a vyvrcholenie stojí za to. Druhá časť nás zavedie do sveta mágie, kde nie je všetko tak ako Conan vidí... A je to tiež veľmi zaujímavé. Odporúčam tento super komiks.

16.01.2024 5 z 5

The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface Masamune Shirow (p)

No. Ja som touto mangou uchvátený a hoci som nečítal (zatiaľ) prvý diel, tak mi to prišlo ako výnimočný príbeh, ktorý dal základ Matrixu a úplne ma dostal. Zvyčajne, keď je veľa erotiky v komikse, tak hodnotenie uberám, ale tu mi to prekvapivo vôbec nevadilo, hoci pohľad každú chvíľu na nohavičky hlavnej hrdinky mi prišiel až smiešny. Ale odhliadnuc od toho som si užil výborný kyberpunkový príbeh a s kľudným svedomím ho môžem odporučiť dospelým čitateľom. Určite ho nedávajte deťom! Tej nahoty je tu fakt dosť. A čo sa týka filozofie príbehu, tak ja mám rád také zápletky a k japonskému príbehu mi to veľmi sedí. Klobúk dole pred touto mangou.

15.01.2024 5 z 5

Duna, grafický román, Kniha 2 Duna, grafický román, Kniha 2 Kevin J. Anderson

Skvelé pokračovanie. Fremeni sú skvelý národ a to, čo sa tu deje je proste úžasné. Nemôžem napísať, čo sa tu deje, lebo hocičo by bol spoiler, ale je to úžasne nakreslené a dobre vysvetľujúce pokračovanie, ktoré je už aj viac akčné a ešte sviežejšie ako prvý diel. Jednoznačne odporúčam. Veľká škoda, že teraz treba čakať do jesene na tretí diel a ešte ktovie kedy to bude v knižnici. Ale medzitým príde druhý film od Villeneuva, takže sa teším na kino zážitok.

10.01.2024 5 z 5

Rahan 2 Rahan 2 Roger Lécureux

Krásne. Po štvrtom (pre mňa) predstavení Rahana sa mi to definitívne stáva srdcovkou a ja verím, že pán Vybíral tento rok vydá ešte minimálne dva diely. Jednoznačne odporúčam, je to fakt úžasný, krásny a hlavne pozitívny komiks.

Rahan 1 Rahan 1 Roger Lécureux

Skvelé. Krásna, stará, naivná jednohubka majúca svoje krásne čaro, ktoré poteší ako malých, tak aj veľkých. Hoci ako som písal, je to naivné, ale neubránim sa plnému hodnoteniu, nakoľko som pri čítaní týchto úžasných dobrodružných príbehov mal nasprostastý úsmev od ucha k uchu. Jednoznačne odporúčam. Pecka.

Duna, grafický román, Kniha 1 Duna, grafický román, Kniha 1 Kevin J. Anderson

Duna, grafický román, kniha 1 bola perfektným príbehom, ktorého pokračovanie ma už čaká v knižnici a skôr, či neskôr si prečítam aj knihu. Komiks bol perfektne spracovaný, s výborným a dravým dejom, ktorý bol dostatočne vysvetlený. Predsa len sa nejedná o práve najjednoduchšie dielo. Ale pochopil som ho a pred plánovaným filmovým druhým pokračovaním Duny si dám ešte druhý diel toho komiksového spracovania a veľmi sa naň teším.

07.01.2024 5 z 5

Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Herman Melville

Kým väčšina z ľudí oslavuje, ja som si najprv pustil film Červený trpaslík - Země zaslíbená a potom som vypol televízor a v takmer úplnom tichu rušenom len bláznivým a nezmyselným rachotením pyrotechniky som si dočítal tento nádherný komiks. Knihu som čítal kedysi dávno na strednej škole a veľa si z nej nepamätám, ale zato film s Gregory Peckom je super a táto komiksová adaptácia je vrchol komiksového umenia a ten šialený, bláznivý a nadľudský výkon kapitána Achaba bol vynikajúco zobrazený a najviac sa mi páčili pasáže bez slov, ktoré vďaka úžasnej čiernobielej kresbe vynikli. A ten záver, ktorý je smutno a tragicky očakávaný bol krásne nakreslený. Klobúk dole pred týmto Dielom. Odporúčam každému.

31.12.2023 5 z 5

Trojka Trojka Kieron Gillen

Priznám sa, že bonusy som zatiaľ nečítal, ale keď mám hodnotiť len samotný príbeh, ten mi úplne dokonalý neprišiel, keď to mám ale porovnať s 300 od Franka Millera, tá sa mi páčila oveľa viac. Bola epická, formát bol väčší aj príbeh si ma viac získal. Je mi úplne jasné, že Kieron Gillen sa snažil o čo najvernejšie podanie histórie, čo mu neberiem, ale proste je to tak. Tým ale nehovorím, že príbeh je zlý. Páčil sa mi, akcia bola slušná, dej rýchlo odsýpal a s historickým okienkom vo vysvetlivkách to bolo tiež zaujímavé. Ale páčilo sa mi to na slabšie 4 hviezdičky. No Mighty Boys opäť sa vyšvihlo kvalitou vydania, záložkou, voňavými stranami a kvalitnou pevnou väzbou. Po technickej stránke tomu niet čo vytknúť.

27.12.2023 4 z 5

Fax ze Sarajeva Fax ze Sarajeva Joe Kubert

Veľmi silný komiks. Podobne ako u Mausa alebo Bitevního pole sa jedná o komiks, ktorý by si mal každý prečítať. Hrôzy vojny v bývalej Juhoslávii sa nedostáva takej pozornosti ako by malo a o to cennejší a výstražnejší je tento príbeh. Ešte viac si cením v bonusoch reálne fotografie rodiny Ervina a fotky zo Sarajeva. Odporúčam každému.

26.12.2023 5 z 5

České temno České temno * antologie

Až na tri poviedky, z ktorých jedna sa mi nepáčila, lebo tému okultizmu nemám rád, druhá historická bola nudná a dlhá a tretia Autobus bola priemerná, si ma všetky ostatné hororové poviedky veľmi získali. Boli fakt dobré, v dobrom nepríjemné a atmosférické a fakt strašidelné. Klobúk dole pred touto zbierkou, odporúčam.

25.12.2023 5 z 5

Meno ruže: Komiks Meno ruže: Komiks Umberto Eco

Zaujímavý komiks, ale film sa mi páčil viacej, knihu som zatiaľ nečítal. Tu je veľa erotiky a zvráteností a úchylovín, ktoré nemusím. Ale páčilo sa mi to, že vyšiel ako prvý v slovenčine a zatiaľ v češtine nie. Nekúpil by som si ho naisto, ale vďaka knižnici som o skúsenosť bohatší.

24.12.2023 3 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

Pecka. Horor ako hrom. V dobrom hnusný, strašidelný a nepredvídateľný. Konečne bez Karikových klasických filozofických pasáží. Dej svižne odsýpal a od začiatku až do konca bol nečakaný, teraz v zime perfektne mrazivý, hoci vonku zima nie je, tak aspoň tu bola a odporúčam každému milovníkovi hororov. Neodporúčam ale slabším povahám, sú tam fakt dosť brutálne scény.

23.12.2023 5 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Depresia ako hrom. Silný príbeh. Komiks s veľkým K. Úžasná kresba a mnoho filozofických textov. Tak to boli superlatívy tohto vynikajúceho komiksu, ktorý som zhltol behom 3,5 hodín počas jedného depresívneho vraj zimného, ale počasím jesenného večera. K tomuto skvostu už bolo podomnou povedané asi všetko, tak nebudem okolo toho chodiť a rovno to odporučím jednak každému milovníkovi komiksov, ako aj tým, čo bežne komiksy nečítajú. Po tomto Diele ich začnete milovať. Budem sa opakovať, ale toto už piate! vydanie Vrany je fakt luxus a každý človek by si ho mal aspoň raz v živote prečítať. Klobúk dole.

18.12.2023 5 z 5

Encyklopedie komiksu v Československu 1945–1989 [1] Encyklopedie komiksu v Československu 1945–1989 [1] Josef Ládek

Tak toto som potreboval prečítať. Krásna publikácia s komiksami, ktoré som ako dieťa v ábecéčku doslova hltal a pri komikse Galaxia som mal z tých pavúkov aj nepríjemné sny. Dozvedel som sa kadečo aj o komiksoch, ktoré som vôbec nepoznal a boli mnohé fakt zaujímavé. Dúfam, že tak ako nakladateľstvo XYZ vydalo Zlatú knihu komiksů Václava Šorela, 2x Vlastislava Tomana a Neprakty a Švandrlíka vydá aj tú od pani Heleny Kholovej. Ten prešľap týkajúci sa finálnej úpravy, kde fakt sú chyby v texte, sa dá prepáčiť. Určite odporúčam všetkým milovníkom komiksu, či už tým, čo sa narodili pred rokom 1989, tak aj tým, čo neskôr.

10.12.2023 5 z 5

Rahan 4 Rahan 4 Roger Lécureux

Rahana 3 som prečítal cestou do práce dnes ráno a Rahana 4 cestou z práce večer. Bol to opäť skvelý, nenáročný, naivný, ale veľmi zábavný počin a jednohubka, ktorá potešila. Viac takýchto komiksov a sem s 5 a 6, pán Vybíral :-)

28.11.2023 5 z 5

Rahan 3 Rahan 3 Roger Lécureux

Nenáročná, ale o to zábavnejšia jednohubka, ktorá bola priamočiara, akčná a mnohokrát aj napínavá. Páčilo sa mi to a môžem to odporučiť každému. Konečne som si dal pauzu od amerických komiksov a vyskúšal niečo francúzske.

28.11.2023 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Tvárim sa, že poviedka Chuckov život nikdy nevznikla a tak som čítal výbornú Kingovu zbierku poviedok, ktorá má všetko to dobré, čo King vie preniesť zo svojej bohatej fantázie na čitateľa - výborné zápletky, skvelé závery a pocity strachu pri čítaní. Jednoznačne odporúčam. Komentáre k jednotlivým poviedkam pri jednotlivých poviedkach.

27.11.2023 5 z 5