Mirbu Mirbu komentáře u knih

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Lepší než jednička. Opět jsem se dobře bavil.

09.05.2019 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Opravdu hodně dobrý příběh. Ten závěr byl takový trochu divný, ale celkově se to četlo jedním dechem.

24.03.2019 5 z 5

Pistolníci divokého Západu Pistolníci divokého Západu Václav Pavel Borovička

Pěkně zpracované povídání o slavných postavách Divokého západu. Autor tyto příběhy očistil od různých legend a podal nám svědectví o skutečných událostech tehdejší doby.

17.01.2019 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Do čtení jsem se nemusel vůbec nutit. Kniha se mi líbila.

11.01.2019 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Robinsona jsem přečetl za svůj život několikrát, možná tak pětkrát. A stále se s ním dají prožít příjemné chvíle.

06.01.2019 4 z 5

Jsem mrtvý, neplačte Jsem mrtvý, neplačte Helena Rytířová

Kniha se mi líbila, nenudil jsem se. Dojemný příběh o přátelství se psem a o vztazích mezi lidmi v nelehké době války.

05.01.2019 4 z 5

Moje třicetiletá válka Moje třicetiletá válka Hiró Onoda

Stále mi nešlo do hlavy, jak urputně se bránil připustit možnost, že válka skončila. I přes všechny ty důkazy, včetně přítomnosti jeho sourozenců, nepřipustil, že se nejedná o nic jiného než o propagandu na oklamání nepřítele. Vymívání mozků dokáže skutečně hodně.
Tento citát z knihy mluví za všechno :
„Naprostá oddanost vlasti a lidu je nejvyšším příkazem pro
příslušníka diverzních jednotek, který musí klamat nejen nepřítele,
ale velmi často i vlastní stranu. Ty největší překážky a nástrahy
překoná srdcem oddaným vlasti a jeho bojová činnost přinese plody
konečného vítězství."

05.01.2019 3 z 5

Dějiny Evropy Dějiny Evropy Jean Baptiste Duroselle

Výborná kniha s nádhernými obrázky. Líbí se mi přehledný obsah knihy, kde si najdete téma a dočtete se o důležitých událostech v historii Evropy.

03.01.2019

Příběhy Mrtvého moře Příběhy Mrtvého moře Zenon Kosidowski

Čtivě převyprávěné příběhy z bible. Líbil se mi komentář z hlediska historických událostí k jednotlivým příběhům.

02.01.2019 4 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Moje první kniha na toto téma. Musím říct, že člověka nutí zamyslet se nad tím, co po smrti opravdu nastane. Konec nebo začátek ?

30.12.2018 3 z 5

Tajemné události před potopou Tajemné události před potopou Walter-Jörg Langbein

S touto tématikou je napsáno mnoho knih, takže jsem v ní neobjevil nic nového.

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Dalo se to číst, ale na 1984 to nemá.

30.12.2018 3 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Římané mě baví a obzvlášť, když se v tom dá najít kus historie.

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Smutné, ale podobné zacházení s lidmi tu vždy bylo, je a bude. Nemyslím si, že by někdy po celém světě zavládl mír a spravedlnost. Na to jsme my lidé dost krutá rasa.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Dobře se to četlo. Silná kniha.

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Po přečtení prvních tří dílů, musím uznat, že tento byl zatím nejlepší. Jsem zvědav jak se mi bude líbit ten čtvrtý, ale ten si přečtu až po splnění Čtenářské výzvy 2019.

30.12.2018 4 z 5

200 pokojových rostlin pro každého 200 pokojových rostlin pro každého Richard Gilbert

Velice dobrá kniha. Manželka v ní často hledá pomoc při pěstování kytiček.

29.12.2018 5 z 5

Zahrada Rámova Zahrada Rámova Arthur Charles Clarke

Tento třetí díl byl zatím nejslabší. Chvílemi jsem si i myslel, že začnu některé pasáže přeskakovat. Poslední třetina knihy už mě zase vtáhla do děje a vychutnal jsem si to.
Určitě přečtu i další díl, už jen proto, abych věděl jak se to bude dál vyvíjet.

29.12.2018 3 z 5

Cesta slepých ptáků / Runa rider I.,II. Cesta slepých ptáků / Runa rider I.,II. Ludvík Souček

Poprvé jsem tuto knihu četl někdy v dětství. Od té doby knihy s podobnou tématikou nepřestávám číst.

28.12.2018 4 z 5

Národ v lénu bohů Národ v lénu bohů Ivo Wiesner

Zajimavá kniha o dávných časech našeho národa. Je jedno zda se jedná o nepodložená fakta a kus fikce nebo skutečnost. Vždyť i Staré pověsti české jsou více či méně nepodložené fikce a přesto je lidé berou jako naší historii. Jde o povznesení hrdosti a ducha našeho národa. Právě proto je Jirásek sepsal. A tak beru i tuto Wiesnerovu knihu.

27.12.2018 4 z 5