MiraRunaway

Deník kastelánaDeník kastelánaJ. Bittner (pseudonym)

Čekala jsem zábavu jako u aristokratky. Přišel koktejl emocí složený z: vtipu, nejtěžších stránek rodičovství, lidské solidarity, charakteru, inteligence, lásky ke zvířatům, tajemna, náboženských otázek a nadpřirozena, místy okořeněný peprnými výrazy. Neřeším, zda v něco/něčemu věřím nebo ne, hlavní je, že mě to maximálně bavilo.

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Moje první knížka od autorky. Co jsem čekala, to jsem dostala. Nic víc, nic míň. I když vlastně něco navíc ano....potěšilo mě, že malinká část knihy se odehrává u nás v Lužických horách a že náhodou jsem se trefila a stejné roční období jako je teď je i v knize :) Ráda zkusím další knihy autorky, až zas bude nálada na detektivku.

31.10.2021

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Chirurg se mi dostal pod kůži. V příběhu je hodně věcí,které čtenáře pobouří. Hlavní postava je přeci doktor a ti by měli být tak nějak "nadlidi". Ale on není...je to jen člověk...chybuje. Můžeme si říkat,že pro něj máme pochopení...do chvíle než si představíme, že někdo jemu podobný ohrozí třeba naše dítě, že...V autorčině tvorbě je hodně o lidskosti a musím si ty emoce z knížky pěkně sama v sobě probrat. Kdo umí, ten umí. Jen jedna nepříjemnost.... jak tu už někdo psal. Slovo 'kompl"= počítač mě hrozně štvalo. Asi je to z nějakého nářečí, ale vadilo mi prostě. Když už tak "komp" bych snesla líp. Buď psát celé v nářečí (jako Dědinu) nebo se takových divných výrazu vyvarovat :) A skloňování jména Andrea bylo taky nějaké divné.

14.11.2021

Podzimní případPodzimní případAnders de la Motte

Konec léta mě nijak extra nenadchnul, tak jsem váhala. Podzimní případ jsem dočetla včera a už dnes se mi po Anně stýská a mrzí mě, že s ní nestrávím další krásné chvíle. Pes Milo byl pro mne, paničku teriéra, třešnička na dortu :) První jsem se obávala, že 460 stran je moc a pak jsem se sama divila, jak to šustí a kvůli knížce si i přivstala. Četla se skvěle. Nebylo tam žádné hluché místo, žádné tahání vařené nudle. Prostě jízda. Od začátku do konce. Kapitoly z minulosti naprostá špička. Velké krásné překvapení. Nemůžu jinak než chválit a doporučit.

08.11.2021

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Šestý díl s Kim Stone. Trochu jiný styl psaní než u předchozích dílů a mně se tedy líbila Pohřbená pravda z celé série zatím nejvíc! Popisy a postavy, které mě v předchozích dílech rozčilovaly, tady nebyly. Zaujalo mne téma zločinů z nenávisti. Místy to bylo hrozně napínavé a i když jsem hlavního padoucha odhadla správně, při čtení závěru jsem nervy skřípala zuby :) Těším se na další díl a Kim už má své místo v mém srdci. PS. jen prosím ty neozbrojené policisty na akcích NE a NE a NE !!!

Zimní oheňZimní oheňAnders de la Motte

To bylo úžasné! Bavila mě každá stránka knihy. Je to literární zázrak. Jelikož mi Konec léta úplně nesedl, jsem moc ráda, že jsem i tak dala na doporučení zkusit číst sérii dál...protože stejně jako Podzimní případ tak Zimní oheň.... 100%

ZmizetZmizetPetra Soukupová

Mě to tak strašně moc bavilo! Každá ze tří povídek je v něčem trochu jiná, v něčem trochu stejná. Je fascinující, jak autorka popisuje dané události vždy střídavě z pohledu více postav. Setkání s každou postavou mi něco přineslo. Pro mě to byl literární zážitek, který si budu pamatovat. Akorát po přečtení třetí knihy od P.S. přemýšlím, zda má autorka sourozence a mají se rádi :) Tolik temnoty v jednom pokojíčku...ufff....

09.12.2021

Záhada na zámku StylesZáhada na zámku StylesAgatha Christie

Posloucháno jako audiokniha. Vadilo mi, že Poirot stále Hastingse napínal a dělal z něj ňoumu, ale jelikož své chování na konci vysvětlil, tak jsem jej pochopila. Pasáže od soudu mi přišli jako zbytečné natahování a i některé rozhovory vyloženě plytké. Že bych teď musela nutně pokračovat v konzumování tvorby paní Agathy to asi úplně ne. Ale ještě alespoň "malé černoušky" někdy zkusím.

18.11.2021

ČokoládovnaČokoládovnaMaria Nikolai

Vlastně není co vytknout. Prostě to jen není úplně můj šálek čaje...nebo můj šálek horké čokolády :) Místy to bylo takové vlažné a půlka postav mne tak nějak rozčilovala a pobuřovala. Na druhou stranu má kniha jisté kouzlo a přináší zajímavý pohled do dané doby. Druhý díl si přečtu. Nejvíce mne bavila dvojčata a jejich lumpárny, těšila jsem se, co zase vyvedou.

Pekařova dceraPekařova dceraSarah McCoy

Nádherná kniha se silným příběhem. Dějová linka z minulosti má větší hloubku (jak už to tak bývá), ale i současný děj s hlavní postavou novinářkou Rebou, přinesl dost zajímavého. Knihu jsem měla nějaký čas doma a jsem ráda, že na ni konečně přišla řada. Ráda bych si od autorky přečetla cokoliv dalšího !

UčedníkUčedníkTess Gerritsen

Solidní pokračování Chirurga. Mám ráda Tess Gerritsen a její knihy jsem četla v průběhu let tak, jak ke mně přicházely. Nyní se k nim vracím a čtu sérii s Maurou a Jane od prvního dílu. Napětí opět nechybělo a jako bonus je seznámení s Maurou a agentem G.D. :)

HříšniceHříšniceTess Gerritsen

Tess Gerritssen je úžasná. Opět skvělé čtení plné napětí i zábavy. Všechny dějové linky byly zajímavé - soukromí Jane i Maury, život v klášteře, vedlejší postavy, hamanitarní organizace, Indie ... Žádná hluchá místa.

Sběratelka sirotkůSběratelka sirotkůEllen Marie Wiseman

Krásná kniha. Je fascinující, že autorka dopsala knihu o epidemii španělské chřipky a pak přišel Covid. Je to pro nás zajímavé srovnání - kvalita života nyní a v roce 1918 ve Filadelfii. Hlavní hrdinka Pia je silná osobnost, které musí držet palce každý čtenář. Příběh Bernice je také strhující, až mrazivý a burcující. Víc už prozrazovat nechci. Kvalitní knížka. Čtyři hvězdičky proto, že Willard a pro Tvoje dobro se mi líbily ještě více, jinak je to na hodnocení plné.

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Začala jsem Jáchymem. První půlka mě bavila hodně a stránky jen šustili. Zároveň jsem se těšila až budu o konkrétních situacích později číst znovu - z pohledu jeho sestry. Pak jsem se ale začala dost nudit a ve finále mám pocit, že mi kniha nedala nic. Pudové chování většiny postav (vlastně všech) bez ohledu na morálku, vztahy, jiné lidské bytosti... už mi to po čase dost lezlo krkem. To je asi to, co čtenáře přitahuje a čím jsou autorovi knihy populární. Za mě ne. Za čtivost a nápad 3 hvězdy.

NeznámíNeznámíC.L. Taylor

C. L. Taylor je má oblíbenkyně a opět nezklamala. Ten konec byl úžasný! Vlastně se postupně dozvíte rozuzlení všech zápletek a je to jen ...wow ...aha ...wow...aha ...Tleskám. Lež je má nejoblíbenější knížka od autorky ale teď čerstvě
po přečtení mám pocit že Neznámí musím zařadit hned za ní :)

17.10.2021

Polovina tebePolovina tebeBrit Bennett

Knížka se dobře četla. Líbila se mi. Takové klidné vyprávění,žádné velké zvraty a překvapení. Akorát Stella mi k srdci nepřirostla, bohužel jsem pro ni nenašla pochopení. Tak to prostě někdy je.

03.12.2021

V bílém pláštiV bílém plášti* antologie

Povídky paní Mornštajnové a paní Hejkalové se mi líbily moc.

SkvrnaSkvrnaGillian Flynn

Jsem překvapená. Kladně. Líbila se mi ponurá atmosféra a jak si nás čtenáře autorka pěkně povodila ... Naserviruje jedno vysvětlení, v zápětí druhé a ...kde je pravda?

27.12.2021

Kdo věří na zázrakyKdo věří na zázrakyMirka Skočílková

Jedna časová rovina. Popis 15 let života jedné ženy. Gábina je sympatická, pracovitá, dobrá žena, která někdy v životě dostává docela sodu....někdy v práci ...někdy doma.... První polovina mi připomínala romány od Lenky Lanczové. Místy jsem příběh hltala a pak se zase mnoho stran nudila. Za přečtení ale stojí. Totální odpočinek. Na volné dny ideální.

Panda v nesnázíchPanda v nesnázíchMarkéta Lukášková

Dobrá knížka. Takový lepší český průměr. Tereza mě moc nebavila, na svůj věk nevyzrálá osoba. Zajímalo by mě třeba, kdo jí financoval život. Ve svém věku by mohla mít minimálně brigádu. Jinak mě zaujal spíše příběh Tereziných rodičů. Tam bylo mnoho zajímavých interakcí a i napětí se tam našlo. Příběh Marie by byl na samostatnou knihu a jak už tu bylo psáno, možná bych uvítala více upřesnění a popisů života v dané době. Ale to je možná jen dáno mou nedostatečnou znalostí historie. Napsat rok mi prostě nestačí. Za přečtení určitě stojí. Tím, že má kniha více linek si jistě každý najde něco pro sebe.

ChirurgChirurgTess Gerritsen

Konečně jsem si přečetla první díl série. Jane Rizzoli mě baví. Řešený případ mě zaujal a kniha se dobře četla. Tess nezklamala.

Majonéza k snídaniMajonéza k snídaniMarkéta Lukášková

Kniha se mi dostala pod kůži. Oceňuji, že reaguje na současnou situaci v době pandemie. S tím jsem se setkala poprvé a bavilo mě to. Příběhy, které Ema sbírala jsem přímo hltala. Každá postava byla zajímavá a už jsem se nemohla dočkat, až bude další příběh o lásce a rozlousknu třeba proč se někdo nějak chová, nějak působí apod... I když to samozřejmě tak jednoduché není. Přiznávám, že kvůli komentářům jsem se bála číst, předpokládala jsem, že mě bude Ema rozčilovat, ale nevadila mi, mám pro ni pochopení....A tohle člověk nikdy neví, dokud to nezkusí....přečíst :) Doporučuji.

Nevlastní sestraNevlastní sestraSandie Jones

To, kdo je největší padouch mi bylo naprosto jasné snad od první chvíle. Možná jen náhodná trefa, možná získaná čtenářská intuice po přečtení mnoha a mnoha podobných knih. Čtivé, ale zapomenutelné. Solidní relax na tři hvězdy. Žádný hlubší prožitek...Škoda.

Dívky od svaté MagdalényDívky od svaté MagdalényV. S. Alexander

Velmi silné a zajímavé téma. O to více, že vychází ze skutečnosti. Nejlepší na knize je Doslov. Mám raději knihy psané v první osobě. Většinou, když nastala v ději situace, která mě zaujala, tak autor přeskočil k tématu a rozvíjel věci, které mě nudily. To je ale strašně subjektivní. Věřím, že většinu čtenářů kniha naprosto vtáhne a bude fascinovat. Za přečtení rozhodně stojí.

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Moc se omlouvám za pouhé tři hvězdy. Věřím, že pro romantické duše je paní Hooverová bohyně. Dojemný příběh o vztahu dvou lidí, který je bohužel schovaný za mnoho a mnoho stránek plných muchlovaček a intimností. Nemůžu si odpustit přirovnání postavy Grahama k jednorožci. Třeba existuje.... :)

Matčina hraMatčina hraSandie Jones

(+ SPOILER) Pro mě průměrné čtení s nudnou a natvrdlou hlavní hrdinkou. Dobrý námět ale hodně hluchých míst. Měla jsem tendenci přeskakovat stránky. Závěr skvělý,díky němu spíš na 3,5 *:)

Opuštěný muflonekOpuštěný muflonekJana Olivová

Knížku jsme četli s dcerou (8) a líbila se nám. Délky kapitol úplně akorát na čtení před spaním. Obsahuje ponaučení pro děti, které vítám.

22.10.2021

Dokonalá manželkaDokonalá manželkaJ. P. Delaney (pseudonym)

Téma umělé inteligence místy přecházelo do pocitu "to si z nás snad dělá pan spisovatel legraci". Téma autistického dítěte, metod přístupu a vzdělávání, bylo velmi zajímavé. Autor vychází i z vlastní zkušenosti. Stepfordské paničky (50 let stará kniha!!!) jsou na 5*. Ta přede mnou od J.P. Delaney na 4*, takže tímto výpočtem se dostávám k hodnocení: Dokonalá manželka 3* za mě :) Jazyk je čtivý. Kniha je "jiná". Za přečtení stojí, ale do kolen nejdu.

Rodina odvedleRodina odvedleSally Hepworth

Oceňuji krátké kapitoly. Polovina knihy je popisem únavné péče o malé děti a vykreslení tří rodin. Docela nuda. V druhé polovině se konečně něco dělo. Příjemné čtení ale tuším, že děj bude brzy zapomenut.

FámaFámaLesley Kara

Znáte to, jak dočtete knihu a hrozně chcete všem kamarádům čtenářům říct, co přesně Vás tam odrovnalo, ale nechcete jim spoilerovat? Tak to mám s poslední větou této knihy, která mi od dočtení běží v hlavě stále dokola. První polovina byla taková lehounká, takové psychologické okénko na téma šíření pomluv. Pak to byla jízda na horské dráze. Přišlo rozuzlení, které jsem čekala...ale pak? další jízda, další rozuzlení a překvapení.... a na závěr bomba :) A navíc se mi hrozně líbí slovo "fáma" a obálka knihy. Plný počet s hlavou plnou dojmů :) A scéna, kde vysvětlují rodiče dítěti intimnosti dospělých je velice vtipná :)